Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Народні збори Болгарії



План:


Введення

Народні збори Болгарії

Народні збори Болгарії - верховний орган державної влади в Республіці Болгарії, який виражає волю болгарського народу і представляє його суверенітет. Управляє законодавчою владою. Складається з 240 депутатів, обраних на загальному і рівному підставі на таємному голосуванні на строк 4 роки. Прохідний бар'єр складає 4%. У разі війни, військового або іншого надзвичайного стану, мандат Народного зібрання продовжується до кінця цих обставин.

Повноваження Народних зборів визначаються третім главою Конституції Республіки Болгарія (ст. 62 по ст. 91). Конституційна доцільність законів та інших актів Народного зібрання визначається Конституційним судом Республіки Болгарії.

Президент Болгарії має право вето на рішення Народного зібрання і вони вважається дійсними тільки після його підпису. Однак, президент має право відхиляти будь-яке рішення парламенту не більше, ніж три рази. Якщо народні збори приймає одне і те ж рішення в четвертий послідовний раз, воно вважається дійсним, незважаючи на думку президента.


1. Велике народне зібрання Болгарії

Велике народне зібрання Болгарії - представницький орган державної влади Республіки Болгарії, який скликається для вирішення особливо важливих державних і громадських справ. Такими є: обговорення і затвердження нової конституції; зміни в території країни; зміни державного ладу та інші. Велике народне зібрання складається з 400 депутатів, 200 з яких вибирається з мажоритарного, а 200 з пропорційного принципу. Велике народне зібрання розпускається відразу після вирішення питань, для яких воно було скликано.

Президент Болгарії не має право вето на рішення Великого народного зібрання.


2. 41-е Народні збори

41-е Народні збори Болгарії здійснює законодавчу владу в країні з 14 липня 2009. Парламентські вибори проводилися 5 липня 2009. Голова - Цецка Цачева ( ГЕРБ), перша жінка на цій посаді в болгарській історії. Заместнік-голови:

Склад 41-о болгарського парламенту
Партія Результати вибору Представництво
голосу % пропорційне мажоритарне общ брой мандатів
Громадяни за європейський розвиток Болгарії
1678641
43,06%
90
26
116
Коаліція за Болгарія ( БСП)
748147
19,14%
40
0
40
Рух за права і свободи
610521
15,79%
33
5
38
Атака
395733
10,05%
21
0
21
Блакитна коаліція
285662
7,18%
15
0
15
Порядок, законність і справедливість
174582
4,78%
10
0
10
Всього:
3893286
100%
209
31
240

3. Парламенти в Болгарії

Парламент Мандат Число депутатів Голова
з по
Установчі збори 10.02.1879 16.04.1879 231 Антім I
1 Велике народне зібрання 17.04.1879 26.06.1879 231 Антім I
1 Звичайне народні збори 21.10.1879 24.11.1879 158 Петко Каравелов
2 Звичайне народні збори 23.03.1880 18.12.1880 172 Петко Каравелов
(23.03.1880-26.03.1880)
Петко Р. Славейков
(26.03.1880-28.11.1880)
Нікола Сукнаров
(29.11.1880-18.12.1880)
2 Велике народне зібрання 01.07.1881 307 Тодор ікономії
3 Звичайне народні збори 10.12.1882 25.12.1883 47 Симеон, Варненської - Преславського митрополит
(11.12.1882-08.09.1883)
Димитр Греков
(09.09.1883-25.12.1883)
4 Звичайне народні збори 27.06.1884 06.09.1886 195/286 Петко Каравелов (27.06.1884-30.06.1884)
Стефан Стамболі
(30.06.1884-26.08.1886)
Георгі Живков
(01.09.1886-06.09.1886)
3 Велике народне зібрання 19.10.1886 03.08.1887 493 Георгі Живков
(19.10.1886-01.11.1886)
Димитр Тончев
(22.06.1887-03.08.1887)
5 Звичайне народні збори 15.10.1887 17.12.1889 285 Димитр Тончев
(15.10.1887-12.12.1888)
Захарій Стоянов
(13.12.1888-06.09.1889)
Панайот Славков
(22.10.1889-17.12.1889)
6 Звичайне народні збори 15.10.1890 15.12.1892 276 Панайот Славков
(15.10.1890-12.12.1892)
Димитр Петков
(14.12.1892-15.12.1892)
4 Велике народне зібрання 03.05.1893 17.05.1893 577 Димитр Петков
7 Звичайне народні збори 15.10.1893 21.12.1893 145 Димитр Петков
(15.10.1893-19.11.1893)
Георгі Живков
(20.11.1893-01.08.1894)
8 Звичайне народні збори 15.10.1894 04.02.1896 149 Теодор Теодоров
9 Звичайне народні збори 01.12.1896 19.12.1898 159 д-р Георгі Янколов
10 Звичайне народні збори 16.05.1899 29.11.1900 169 д-р Димитр Вачов
(16.05.1899-01.10.1899)
Жечо Бакалов
(18.10.1899-29.11.1900)
11 Звичайне народні збори 22.02.1901 23.12.1901 166 Іван Єв. Гешов
(22.02.1901-25.10.1901)
Марко Балабанов
(25.10.1901-23.12.1901)
12 Звичайне народні збори 22.04.1902 31.03.1903 188 Драган Цанков
13 Звичайне народні збори 02.11.1903 22.12.1907 189 д-р Пет'р Стайков
(02.11.1903-30.01.1904)
д-р Тодор Гатев
(20.10.1904-15.10.1905)
д-р Петир Гудев
(17.10.1905-02.03.1907)
Добрі Петков
(05.03.1907-18.04.1908)
14 Звичайне народні збори 15.06.1908 15.02.1911 203 Христо Славейков
(15.06.1908-15.09.1910)
д-р Петир Ораховац
(15.10.1910-15.02.1911)
5 Велике народне зібрання 09.06.1911 09.07.1911 414 д-р Стоян Данев
15 Звичайне народні збори 15.10.1911 23.07.1913 213 д-р Стоян Данев
(15.10.1911-01.06.1913)
Іван Єв. Гешов
(26.06.1913-23.07.1913)
16 Звичайне народні збори 19.12.1913 31.12.1913 204 д-р Димитр К. Вачов
17 Звичайне народні збори 20.03.1914 15.04.1919 257 д-р Димитр К. Вачов
18 Звичайне народні збори 02.10.1919 20.02.1920 237 Найчо Цанова
19 Звичайне народні збори 15.04.1920 11.03.1923 232 Олександр Ботев
(15.04.1920-24.06.1921)
Недялко Атанасов
(04.11.1921-11.03.1923)
20 Звичайне народні збори 21.05.1923 11.06.1923 245 Олександр Ботев
21 Звичайне народні збори 09.12.1923 15.04.1927 267 д-р Тодор Кульов
(09.12.1923-04.01.1926)
Олександр Цанков
(05.01.1926-15.04.1927)
22 Звичайне народні збори 19.06.1927 18.04.1931 275 Олександр Цанков
(19.06.1927-15.05.1930)
Нікола Найдьонов
(21.05.1930-18.04.1931)
23 Звичайне народні збори 20.08.1931 19.05.1934 283 Стефан Стефанов
(20.08.1931-12.10.1931)
Александ'р Малинов
(15.10.1931-18.05.1934)
24 Звичайне народні збори 22.05.1938 27.04.1939 160 Стойчев Мошанов
25 Звичайне народні збори 24.02.1940 23.08.1944 160 Нікола Логофетом
(24.02.1940-16.05.1941)
Христо Калфа
(16.05.1941-23.08.1944)
26 Звичайне народні збори 15.12.1945 28.09.1946 279 Васил Коларов
6 Велике народне зібрання 07.11.1946 21.10.1949 465 (375) Васил Коларов
Бюро:
Райко Дамянов
Президія:
д-р Мінчо Нейчо
1 (27) Народні збори 17.01.1950 02.11.1953 239 Бюро:
Фердинанд Козівський
Президія:
д-р Мінчо Нейчо
(18.01.1950 -27.05.1950)
Георгі Дамянов
(27.05.1950-13.01.1954)
2 (28) Народні збори 14.01.1954 11.12.1957 249 Бюро
Фердинанд Козівський
Президія
Георгі Дамянов
3 (29) Народні збори 13.01.1958 04.11.1961 254 Бюро
Фердинанд Козівський
Президія
Георгі Дамянов
(13.01.1958-27.11.1958)
Димитр Ганєв
(30.11.1958-14.03.1962)
4 (30) Народні збори 15.03.1962 08.12.1965 321 Бюро
Фердинанд Козівський
(15.03.1962-12.09.1965)
Сава Гановскі (06.12.1965-08.12.1965)
Президія
Димитр Ганєв
(15.03.1962-20.04.1964)
Георгі Трайков
(23.04.1964-10.03.1966)
5 (31) Народні збори 11.03.1966 18.05.1971 416 Бюро
Сава Гановскі
Президія
Георгі Трайков
(11.03.1966-06.07.1971)
6 (32) Народні збори 07.07.1971 09.03.1976 400 Георгі Трайков
(07.07.1971-27.04.1972)
д-р Володимир Бонєв
(27.04.1972-09.03.1976)
7 (33) Народні збори 15.06.1976 07.04.1981 400 д-р Володимир Бонєв
8 (34) Народні збори 16.06.1981 21.03.1986 400 Станко Тодоров
9 (35) Народні збори 17.06.1986 03.04.1990 400 Станко Тодоров
7 Велике народне зібрання 10.07.1990 02.10.1991 400 Микола Тодоров
36 Народні збори 04.11.1991 17.10.1994 240 Стефан Савов
(04.11.1991-24.09.1992)
Александ'р Йорданов
(05.11.1992-17.10.1994)
37 Народні збори 12.01.1995 13.02.1997 240 Благовіст Сенд
38 Народні збори 07.05.1997 19.04.2001 240 Йордан Соколов
39 Народні збори 05.07.2001 17.06.2005 240 проф. Огнян Герджіков
(05.07.2001 - 04.02.2005)
Борислав Великої
(23.02.2005-17.06.2005)
40 Народні збори 11.07.2005 25.06.2009 240 Георгі Пірінськіх
41 Народні збори 14.07.2009 - 240 Цецка Цачева

Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Народні збори
Народні збори Албанії
Народні Збори Гагаузії
Народні Збори Республіки Інгушетія
Народні Збори Республіки Дагестан
Народні збори Республіки Абхазія
Народні Збори (Парламент) Карачаєво-Черкеської Республіки
Збори
Туризм в Болгарії
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru