Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Недич, Мілан



Мілан Недич
Мілан Недіћ
Мілан Недич
Прапор
Прем'єр-міністр Сербії
( Уряд національного порятунку)
Прапор
29 серпня 1941 - 4 жовтня 1944
Попередник: Мілан Ачимович (як Голова Громадянського комісаріату)
Наступник: посада скасована
Освіта: військове училище і військовий коледж у Франції
Народження: 2 вересня 1877 ( 1877-09-02 )
Гроцький, Белград, Князівство Сербія
Смерть: 4 лютого 1946 ( 1946-02-04 ) (68 років)
Белград, СФРЮ
Військова служба
Роки служби: 1904 - 1941
Належність: Прапор Сербії Сербія
Звання: генерал
Битви: Перша Балканська війна
Друга Балканська війна
Перша світова війна
Друга світова війна

Мілан Недич ( серб. Мілан Недіћ, Milan Nedić ; 2 вересня 1877, Белград, Сербія - 4 лютого 1946, Белград, Югославія) - сербський генерал, міністр оборони Югославії (1939-1940), в серпні 1941 - жовтні 1944 прем'єр-міністр коллаборационистского "Уряду національного порятунку", створеного після окупації Сербії німецькими військами. По закінченні війни відданий під суд за зраду і покінчив життя самогубством.


Біографія

Мілан Недич народився 2 вересня 1878 року. Його батько, Георгій, був мером міста, мати - педагогом. Закінчив гімназію в Крагуєвац у 1895 і вступив у Військову академію. В 1904 закінчив академію.

Брав участь у Балканських війнах, був нагороджений медаллю за хоробрість. В 1913 підвищений до підполковника, а вже в 1915 став полковником, ставши наймолодшим полковником сербської армії. Служив у сербському Генштабі. У вересні 1918 командував піхотною бригадою на Салонікського фронту.

Після війни Недич продовжував служити командиром бригади, а в 1923 вироблений в генерали і отримав командування на Дравською дивізією. В 1934 - 1935 рр.. начальник Генштабу Югославії.

В 1939 призначений на посаду міністра армії і флоту Королівства Югославія, але був відсторонений від посади 6 листопада 1940 за теплі відносини з Гітлером.

Під час вторгнення німців в Югославію командував 3-ю армією, яка розташовувалася в Македонії. Вів бої з дванадцятого армією Вермахту. В ході боїв відступив углиб Сербії. 28 квітня заявив про відповідальність за розвал югославської оборони в Македонії під час вторгнення країн Осі.

28 серпня присягнув на вірність німцям і очолив "Уряд національного порятунку" Сербії. 1 вересня оголосив по белградському радіо про те, що збирається співпрацювати з німцями для того, щоб "зберегти ядро сербського народу".

До кінця 1941 року завдав ряд поразок партизанам і четників, які відмовилися співпрацювати з німцями.

Під патронажем Недіча був створив Сербська Легіон СС з 12 тисяч добровольців під командуванням полковника Драгана Меліча, успішно воював на Східному Фронті до свого розгрому в квітні 1945 р. в Східній Пруссії частинами 11-ї гвардійської армії.

Під час війни в Сербії загинуло понад 200000 чоловік: 67000 партизан, 69 тисяч четників, 70000 людей в німецьких концтаборах. Було оголошено про відплату: за вбивство 1 німецького солдата буде вбито 100 сербів. У серпні 1942 німці оголосили, що Сербія повністю "очищена від євреїв". Під час правління адміністрації Недіча було зруйновано 6478 бібліотек, 1670 шкіл, 30 університетів, 19 музеїв, 7 театрів, 52 православних церков і монастирів, 216 мечетей, 63 синагог, більше 60 різних наукових установ. Також було вивезено до Німеччини або знищено багато культурної спадщини Сербії.

4 жовтня 1944 його уряд було розпущено, а 6 жовтня втік до австрійське місто Кітцбюель. 1 січня 1946 переданий британцями в руки югославського уряду.

5 лютого 1946 викинувся з вікна і загинув.


Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Мілан
Горкича, Мілан
Турковіч, Мілан
Барош, Мілан
Бішевац, Мілан
Міхалек, Мілан
Стоянович, Мілан
Кундера, Мілан
Мілан IV Обренович
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru