Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Никифор (Асташевскій)



Митрополит Никифор
Митрополит Никифор
1-й Митрополит Новосибірський
15 вересня 1924 - 8 травня 1935
Церква: Російська православна церква
Попередник: посада заснована
Наступник: Сергій (Васильків)
Ім'я при народженні: Микола Петрович Асташевскій
Народження: 15 (28) травня 1848 ( 1848-05-28 )
Смерть: 30 квітня 1937 ( 1937-04-30 ) (88 років)
Новосибірськ
Прийняття чернецтва: 1917
Єпископська хіротонія: 15 вересня 1924

Митрополит Никифор (в миру - Микола Петрович Асташевскій; 15 (28) травня 1848 ( 18480528 ) - 30 квітня 1937, Новосибірськ) - єпископ Російської православної церкви, з 1924 очолював Новосибірську єпархію.

В 1874 закінчив Казанську духовну академію, одержав ступінь кандидата богослов'я, був висвячений на священика. З кінця 1880-х років викладав в Томській духовної семінарії. З 1897 - ректор Красноярської духовної семінарії, а з 1914 - Тобольської духовної семінарії.

В 1917 будучи протоієреєм прийняв чернечий постриг і був зведений в сан архімандрита. 15 вересня 1924 хіротонісаний в єпископа новоствореної Новомиколаївської єпархії (перейменована в Новосибірську в 1926 році, після зміни назви міста). Вів боротьбу з оновленцями. В 1927 зведений у архієпископи. 2 квітня 1931 нагороджений правом носіння хреста на клобуку. З 18 квітня 1932 - митрополит Новосибірський і Барнаульський. Управляв єпархією до травня 1935 коли пішов на спочинок. Помер 17 квітня 1937 в Велику П'ятницю. Був похований поблизу Успенської церкви Новосибірська, в 1961 році після її закриття і знесення останки владики були перенесені на Заельцовском кладовищі Новосибірська.


Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Никифор
Никифор I
Никифор Григора
Никифор (Бажанов)
Никифор II Фока
Никифор III Вотаниата
Никифор (Патріарх Константинопольський)
Григор'єв, Никифор Олександрович
Кальченко, Никифор Тимофійович
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru