Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Олександр (Немоловський)



Митрополит Олександр
Митрополит Олександр
Митрополит Брюссельський і Бельгійський
16 листопада 1948 - 11 квітня 1960
Церква: Російська православна церква
Наступник: Василь (Кривошеїн)
Архієпископ Берлінський і Бельгійський
Жовтень 1945 - 16 листопада 1948
Церква: Російська православна церква
Попередник: Тихон (Лященко)
Наступник: Сергій (Корольов)
Архієпископ Брюссельський і Бельгійський
11 грудня 1936 - 1940
Церква: Константинопольська православна церква
Архієпископ Алеутська і Північноамериканський
6 серпня 1917 - 1922
до 7 вересня 1920 року - єпископ, тимчасово керуючий
Церква: Православна російська церква
Єпископ Канадський,
вікарій Американської та Алеутській єпархії
6 липня 1916 - 1918
Наступник: Адам (Пилипівський-Філіпенко)
Єпископ Аляскінський,
вікарій Американської та Алеутській єпархії
15 листопада 1909 - 6 липня 1916
Церква: Православна російська церква
Попередник: Інокентій (Пустинській)
Наступник: Філіп (Ставицький)
Ім'я при народженні: Олександр Олексійович Немоловський
Народження: 30 серпня ( 11 вересня) 1876 ( 1876-09-11 )
село Гульськ, Волинь
Смерть: 11 квітня 1960 ( 1960-04-11 ) (83 роки)
Брюссель
Похований: Іксельское кладовищі (Брюссель)
Прийняття священного сану: 1901
Прийняття чернецтва: 6 листопада 1909
Єпископська хіротонія: 15 листопада 1909

Митрополит Олександр (в миру Олександр Олексійович Немоловський; 30 серпня ( 11 вересня) 1876 ​​, село Гульськ, Волинь - 11 квітня 1960, Брюссель) - єпископ Російської православної церкви, митрополит Брюссельський і Бельгійський.


Біографія

Народився в сім'ї священика, в 1901 закінчив Санкт-Петербурзьку духовну академію зі ступенем кандидата богослов'я. У той же рік целібатом висвячений у ієрея і направлений для служіння в місто Катасокуа ( США). До 1909 ніс парафіяльне служіння в Алеутській і Північноамериканської єпархії, активно займався зверненням до православ'я греко-католиків. Видавав газету "Свiт" українською мовою.

6 листопада 1909 прийняв чернечий постриг.

15 листопада 1909 висвячений на єпископа Аляскинского, вікарія Північноамериканської єпархії. Архієрейська хіротонія відбулася в Олександро-Невській лаврі. З липня 1914 по березень 1915 тимчасово очолював Північноамериканську єпархії. В 1916 переведений на новостворену Канадську кафедру.

У зв'язку з від'їздом до Москви для участі в Помісному Соборі 1917-1918 років архієпископ Алеутський і Північноамериканський Євдоким (Мещерський) тимчасово передав управління єпархією єпископа Канадському Олександру (Немоловський), який приступив до виконання своїх обов'язків 6 серпня 1917 року, в зв'язку з чим переїхав до Нью-Йорк. II Всеамериканську Собор, що зібрався в Клівленді 25-28 лютого 1919 року, обрав єп. Олександра правлячим архієпископом Північноамериканської єпархії. У зв'язку зі складністю передачі повідомлень в Росію це рішення було затверджено Святійшим Патріархом Тихоном 7 вересня 1920. В той же день зведений в сан архієпископа.

Після приїзду в США митрополита Платона (Рождественського) передав йому управління єпархією і в 1922 виїхав з Америки.

В 1922-1928 роки проживав в Стамбулі і Андревском скиту на Афоні.

В 1928 архієпископ Олександр переходить у підпорядкування митрополита Євлогія (Георгієвського) і призначається настоятелем бюссельского Свято-Миколаївського собору. 17 лютого 1931 разом з митрополитом Євлогієм був прийнятий в юрисдикцію Константинопольського Патріархату.

Пізніше патріарх Веніамін призначив Олександра архієпископом Брюссельським і Бельгійським.

Під час Другої світової війни Бельгія була окупована німецькими військами і архієпископ Олександр, який виступив у травні 1940 року проти окупантів, 4 листопада 1940 після здійснення літургії був заарештований і в кайданах доставлений в Берлін. Завдяки клопотанням митрополита Берлінського і Німецького РПЦЗ Серафима (Ляде) владику Олександра звільнили і до кінця війни він проживав у Берліні.

В 1945 архієпископ Олександр (як і митрополит Євлогій) возз'єднався з Російською православною церквою і був призначений керуючим Берлінській і Бельгійської єпархії. У липні 1946 відвідав СРСР.

У листопаді 1948 був призначений архієпископом Брюссельським і Бельгійським.

28 листопада 1959 був зведений в сан митрополита.

Помер 11 квітня 1960 в Брюсселі. Похований на Іксельском кладовищі міста.


Література


Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Олександр I
Олександр II
Олександр I
Олександр VI
Шоуа, Олександр
Суме, Олександр
Шіряевец, Олександр
Ілляш Олександр
Каннінгем, Олександр
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru