Пелла, Джузеппе

Джузеппе Пелла
Giuseppe Pella
Прапор
32-й голова Ради міністрів Італії
17 серпня 1953 - 18 січня 1954
Президент: Луїджі Ейнауді
Попередник: Альчіде де Гаспері
Наступник: Амінторе Фанфаном
Прапор
Міністр закордонних справ Італії
17 серпня 1953 - 18 січня 1954
Попередник: Альчіде де Гаспері
Наступник: Аттіли Піччоні
19 травня 1957 - 1 липня 1958
Глава уряду: Адонія Дзола
Попередник: Гаетано Мартіно
Наступник: Амінторе Фанфаном
15, лютого 1959 - 25 березня 1960
Глава уряду: Антоніо Сеньї
Попередник: Амінторе Фанфаном
Наступник: Антоніо Сеньї
Прапор
Третій голова Європейського парламенту
1954-1956
Попередник: Альчіде де Гаспері
Наступник: Ганс Фурлер
Народження: 18 квітня 1902 ( 1902-04-18 )
Вальденго, П'ємонт, Італія
Смерть: 31 травня 1981 ( 1981-05-31 ) (79 років)
Рим, Італія
Партія: Християнсько-демократична

Джузеппе Пелла ( італ. Giuseppe Pella , 18 квітня 1902, Вальденго, П'ємонт, Італія - 31 травня 1981, Рим) - Голова Ради Міністрів Італії та міністр закордонних справ з 17 серпня 1953 по 12 січня 1954.

Член Християнсько-демократичної партії, секретар міністерства фінансів, потім міністр фінансів в уряді Альчіде де Гаспері, в 1948 був призначений міністром державних маєтностей, на цій посаді викликав неприязне ставлення до себе з боку комуністів, соціалістів і деяких інших партій своєї ліберально-монетаристської політикою. В 1953 став прем'єр-міністром у свідомо тимчасовому уряді, створеному для врегулювання політичної кризи. Викликав конфлікт з Тіто з приводу Трієста своїми націоналістичними заявами, що викликало його відставку. У тому ж році після смерті де Гаспері Пелла став головою Європейського парламенту і займав цю посаду до 1956. Згодом з 19 травня 1957 по 1 липня 1958 - знову міністр закордонних справ в уряді Адонія Дзола, з 15 лютого 1959 по 23 березня 1960 - в уряді Антоніо Сеньї, в 1960 - 1962 - міністр балансу в уряді Амінторе Фанфаном. Вороже ставився до альянсу з соціалістами, Пелла після цього пішов з політики до 1972, коли він на нетривалий термін став міністром фінансів в недовговічності уряді Джуліо Андреотті. До 1976 був сенатором.

Попередник:
Альчіде де Гаспері
Прем'єр-міністр Італії
17 серпня 1953 - 12 січня 1954
Наступник:
Амінторе Фанфаном
Попередник:
Альчіде де Гаспері
Міністр закордонних справ Італії
17 серпня 1953 - 12 січня 1954
Наступник:
Аттіли Пиччиони
Попередник:
Гаетано Мартіно
Міністр закордонних справ Італії
19 травня 1957 - 1 липня 1958
Наступник:
Амінторе Фанфаном
Попередник:
Амінторе Фанфаном
Міністр закордонних справ Італії
15 лютого 1959 - 23 березня 1960
Наступник:
Антоніо Сеньї
Попередник:
Альчіде де Гаспері
Голова Європейського парламенту
1954 - 1956
Наступник:
Ханс Фурлер
Перегляд цього шаблону Італія Прем'єр-міністри Італії
Королівство Італія Кавур Рікасолі 1 Раттацці 1 Фарини Мінгетті 1 Ламармора Рікасолі 2 Раттацці 2 Менабреа Ланца Мінгетті 2 Депретіс 1 Кайролі 1 Депретіс 2 Кайролі 2 Депретіс 3 Крисп 1 Старабба 1 Джолітті 1 Крисп 2 Старабба 2 Пеллу Саракко Дзанарделлі Джолітті 2 Тіттоні Фортіс Сонніно 1 Джолітті 3 Сонніно 2 Луццатті Джолітті 4 Саландра Боселлі Орландо Ниття Джолітті 5 Бономі 1 Факту Муссоліні Бадольо Бономі 2 Паррі де Гаспері Coat of arms of the Kingdom of Italy (1870). Svg
Emblem of Italy.svg
Італійська Республіка де Гаспері Пелла Фанфаном 1 Шельба Сеньї 1 Дзола Фанфаном 2 Сеньї 2 Тамброні Фанфаном 3 Леоне 1 Моро 1 Леоне 2 Румор 1 Коломбо Андреотті 1 Румор 2 Моро 2 Андреотті 2 Коссіга Форлані Спадоліні Фанфаном 4 Краксі Фанфаном 5 Горіа Де Міта Андреотті 3 Амато 1 Чампі Берлусконі 1 Діні Проді 1 Д'Алема Амато 2 Берлусконі 2 Проді 2 Берлусконі 3 Монті
Портал: Італія