Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Петро II Карагеоргієвича



Петро II
Петар II Карађорђевіћ
Петро II
Прапор
Король Югославії
Прапор
27 березня 1934 - 29 листопада 1945
Попередник: Олександр I
Наступник: Монархія скасована; Іван Рібар як президент ФНРЮ
Віросповідання: Православ'я, сербська церква
Народження: 6 вересня 1923 ( 1923-09-06 )
Белград
Смерть: 3 листопада 1970 ( 1970-11-03 ) (47 років)
Денвер, США
Похований: Церква Святого Сави, Іллінойс
Династія: Карагеоргиевіча
Батько: Олександр I Карагеоргієвича
Мати: Марія Румунська
Дружина: Олександра Грецька (з 1944)
Діти: син: Олександр
Нагороди:
Order of Saint Sava Ribbon.PNG
Вищий орден Святого Благовіщення Кавалер Великого хреста ордена Корони Італії Кавалер Великого хреста ордена Святих Маврикія й Лазаря
Лицар / Дама Справедливості Ордена Святого Іоанна (Великобританія)

Петро II Карагеоргієвича ( 6 вересня 1923 ( 19230906 ) , Белград - 3 листопада 1970, Денвер, США) - останній король Югославії, царював з 27 березня 1934 по 10 квітня 1945 (фактично) або до 29 листопада 1945 (формально).


Біографія

Петро був старшим з трьох синів короля Олександра I Карагеоргиевіча та королеви Марії, уродженої принцеси румунською.

Після вбивства батька в Марселі 9 жовтня 1934 неповнолітній Петро став на чолі держави. Регентом при ньому був призначений князь Павло Карагеоргієвича. Його прогерманской політика викликала невдоволення в народі, а коли Югославія приєдналася до троїстого пакту (див. віденський протокол), князь-регент був повалений групою патріотично налаштованих офіцерів за підтримки народу.

Сімнадцятирічний Петро був оголошений повнолітнім і почав самостійне правління. Було укладено договір про дружбу з СРСР. Оскаженілий Гітлер наказав на наступний же день розпочати наступ. 6 квітня німецькі війська вторглися до Югославії. Король і уряд змушені були бігти в Афіни, а звідти в Каїр.

20 березня 1944, в Лондоні, Петро одружився на грецькій принцесі Олександрі ( 1921 - 1993), дочки короля Греції Олександра I. У них народився один син Олександр (р. 1945). Будинок в Лондоні, де народжувала Олександра, був на один день оголошений Югославській територією, щоб Олександр міг претендувати на югославський престол.

29 листопада 1945 Югославія була проголошена Соціалістичної Федеративної Республікою. Скупщина Югославії позбавила династію Карагеоргієвичів прав влади. Король був оголошений позбавленим влади і вигнаним (ще з листопада 1943 Петру II було заборонено повертатися в країну). Петро і його дружина остаточно переїхали до Лондон. Там король закінчив навчання. Останні роки життя провів в Америці. Петро II помер у лікарні Денвера 3 листопада 1970. Є єдиним європейським монархом, похованим у Новому Світі.

Карагеоргиевіча
Карагеоргія Петрович
1762 - 1817
дружина Олена Йованович
Алекса Карагеоргієвича
1801 - 1829
Георгій Карагеоргієвича
1827 - 1884
Алекса Карагеоргієвича
1858 - 1920
Божидар Карагеоргієвича
1862 - 1908
Александар Карагеоргієвича
1806 - 1885
дружина Персида Ненадовіч
Петро I Карагеоргієвича
1844 - 1921
дружина Зорка Петрович Ньегош
Олена Петрівна Сербська
1884 - 1962
чоловік Іоанн Костянтинович Романов
див. далі: Романови
Георгій Карагеоргієвича
1887 - 1972
Олександр I Карагеоргієвича
1888 - 1934
дружина Марія Гогенцеллерн
Петро II Карагеоргієвича
1923 - 1970
дружина Олександра Олденбург
Олександр Карагеоргієвича
1945
перша дружина Марія-Глорія
(Шлюб: 1972 - 1983)
друга дружина Катаріна Батіс
Петро Карагеоргієвича
1980
Філіп Карагеоргієвича
1982
Олександр Карагеоргієвича
1982
Томіслав Карагеоргієвича
1928 - 2000
Андрій Карагеоргієвича
1929 - 1990
Арсен Карагеоргієвича
1859 - 1938
дружина Аврора Павлівна Демидова
Павло Карагеоргієвича
1893 - 1976
Олександр Карагеоргієвича
1924
Нікола Карагеоргієвича
1926 - 1954
Глави Югославії
Flag of the Kingdom of Yugoslavia.svg Королі КСХС / Югославії Петро I (1918-1921) Олександр I (1921-1934) Павло (1934-1941, принц-регент) Петро II (1941-1945)
Flag of SFR Yugoslavia.svg Голова Президії
Народної скупщини ФНРЮ
Рібар (1945-1953)
Flag of SFR Yugoslavia.svg Президент ФНРЮ / СФРЮ Тіто (1953-1980)
Flag of SFR Yugoslavia.svg Голови
Президії СФРЮ
Колішевський (1980) Міятович (1980-1981) Крайгер (1981-1982) Стамболіча (1982-1983) Шпіляк (1983-1984) Джурановіч (1984-1985) Влайковіч (1985-1986) Хасані (1986-1987) Мойсов (1987-1988) Діздаревіч (1988-1989) Дрновшек (1989-1990) Йович (1990-1991) Байрамович (1991, в.о.) Месич (1991) Костич (1991-1992, в.о.)
Flag of Serbia and Montenegro.svg Президенти СРЮ / СіЧ Чосіч (1992-1993) Радулович (1993, в.о.) Ліліч (1993-1997) Божович (1997, в.о.) Мілошевич (1997-2000) Коштуніца (2000-2003) Марович (2003-2006)


Прапор Сербії Це заготовка статті про Сербії. Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.
Попередник:
Олександр I Карагеоргієвича
Король Югославії
Coat of arms of the Kingdom of Yugoslavia.png

1934 - 1945
Наступник:
-

Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Петро I Карагеоргієвича
Карагеоргієвича
Олександр Карагеоргієвича
Олександр I Карагеоргієвича
Олександр Карагеоргієвича (князь Сербії)
Петро
Петро I
Петро II
Міхаловський, Петро
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru