Печура, Євген

Печура, Євген - вихованець коломенської школи дзюдо, учень заслуженого тренера РРФСР Бориса Аркадійовича Єгошина, майстер спорту міжнародного класу з боротьби - Євген Печура має звання дворазового чемпіона світу, триразового чемпіона Європи, чемпіона країни з дзюдо серед юніорів. Навчався він у школі № 16.

Євген став тріумфатором чемпіонату в 1988 році в Сеулі, перемігши суперників з Південної Кореї, Польщі, США, Японії, і жодного разу не поступившись суперникам у ваговій категорії до 95 кілограмів.

У Японії на великому міжнародному турнірі він також виступив успішно. У перший день у складі збірної Радянського Союзу, яка, завдяки наполегливим зусиллям, перемогла спортсменів з Англії, Кореї, а в фіналі взяла гору над командою Японії. Євген Печура всі сутички виграв. Виступаючи в особистих змаганнях з отриманою напередодні травмою, він проявив характер і вміння перевершити обставини. Провівши три зустрічі, дзюдоїст у всіх з них домігся оглушливих перемог. Крім золотої медалі, журі вручило Коломенському спортсмену приз "За волю до перемоги", а також йому присудили нагороду "За кращу техніку". Євген Печура другий рік поспіль добивався перемоги на цьому престижному турнірі.

Найголовнішою перемоги у своїй кар'єрі він домігся в 1987 році, виступивши у складі збірної за команду Радянського Союзу, на першості Європи в командних змаганнях. У фіналі змагань радянські атлети здобули перемогу з величезною перевагою над збірною Франції - 4:1. Ключовий зустріччю стала сутичка коломенського майстри з срібним призером першості Рафаелем Вашон. Перемігши цього французького спортсмена, Євген, ще раз довів, що є першим в Європі не тільки серед юніорів, але і є одним з найсильніших атлетів у ваговій категорії до 95 кілограмів.

Першу перемогу коломенец здобув 1 травня 1986 року, і описав наступним чином:

Думається, в житті кожної людини є зоряна хвилина. Мені пощастило пережити її на чемпіонаті світу в Італії, коли за тисячі кілометрів від рідного дому зазвучав гімн нашої країни. Запалахкотіло над моєю головою червоний стяг. Важко виразити словами всі почуття, які випробував. Знаю, що був щасливий. Здається все, про що мріяв, здійснилося.