Гра в поло (перська середньовічна мініатюра)
Гра в поло
Гра в поло
Гра в поло (Зимове поло) художник С.Л.Кожін

Поло ( перс. چوگان ) ( англ. Polo ) - Командний вид спорту з м'ячем, в якому учасники грають верхи на конях, і переміщають м'яч по полю за допомогою спеціальної ключки. Метою гри є вразити ворота суперника найбільшу кількість разів.

Гра зародилася багато століть тому в Персії ( Іран). Центральна площа Ісфахана - Нахш-е Джахан - раніше була стадіоном для гри в поло прямо під вікнами шахського палацу.

У сучасному вигляді гра відроджена англійськими військовослужбовцями в Індії.

Команда складається з чотирьох осіб. Розмір поля - 300 ярдів (274,2 метрa) в довжину і 150-160 ярдів (137,1-146,2 метра) в ширину (по площі це приблизно 5-6 футбольних полів). Діаметр м'яча для гри на відкритому повітрі 3 дюйма (8.3 сантиметра), вага - чотири унції (113,4 грама). Ключка традиційно виготовляється з бамбука або вербових прутів. Для гри вирощують і тренують спеціальні породи поні.

Матч складається з періодів, званих Чакко ( англ. chukka ), Тривалість періоду - 7 хвилин. Матч, в залежності від правил конкретного змагання може складатися з 4, 6, або 8 періодів. Найбільш популярний варіант з 6 періодів.

Спорт найбільш популярний в Англії, США, Індії, Пакистані, Аргентині і Австралії.

У програмі Олімпійських ігор в 1900, 1908, 1920 - 24, 1936.

Поле

Ігрове поле 300 ярдів у довжину і 160 у ширину. Ворота являють собою дві штанги у восьми ярдів один від одного по центру бічних ліній поля.