Правило гола, забитого на чужому полі

Правило гола, забитого на чужому полі - це правило регламентів змагань з футболу і інших ігрових видів спорту (наприклад, гандболу), що використовується для вирішення ситуації, при якій дві змагаються команди, що зустрілися на стадії плей-оф, завершили своє двохматчеве протистояння внічию. Згідно даному правилу, якщо загальний рахунок забитих м'ячів за результатами двох матчів - рівний, переможцем пари оголошується команда, гравці якої забили більше м'ячів "у гостях", або іншими словами на "чужому полі".

Застосування

Дане правило використовується на багатьох великих футбольних турнірах і служить одним із способів вирішення ситуації нічиї, поряд з іншими, що існували та існуючими способами, які застосовуються у подібних ситуаціях: Правило срібного гола, Правило золотого голу, Серія пенальті, Жереб.

Особливості

Правило має відтінок несправедливості, коли обидва супротивники грають обидва матчі на тому ж стадіоні. Наприклад, в 2003 в півфіналі європейської Ліги Чемпіонів між " Інтернаціонале "і" Міланом "на стадіоні" Джузеппе Меацца "(він же" Сан-Сіро ") матчі закінчилися з такими результатами:

• Перший матч: "Мілан" - "Інтернаціонале" - 0:0 [1]
  • Другий матч: "Інтернаціонале" - "Мілан" - 1:1 [2]

Із загальним рахунком 1:1, перемогу присуджено "Мілану", тому що стадіон вважався "чужим" у другій грі.

Коли обидва матчі проводяться на стадіоні однієї країни за міркувань безпеки або відсутності необхідного стадіону.

Проблема еквівалентного рахунку: при однаковому рахунку в двох матчах, команда, що грає другий матч на виїзді, має перевагу в овертаймі (оскільки за рахунку в овертаймі 1:1, 2:2 все ще вважається голом, забитому на чужому полі). Наприклад, в 2008 основний час обох чвертьфіналів Кубка УЄФА між " Хетафемюнхенської " Баварією "завершилося з рахунком 1:1, але півфіналістом стала" Баварія ", так як у додатковий час" Хетафе "і" Баварія "обмінялися двома голами [3].

У деяких турнірах дане правило застосовується не у всіх стадіях. Так, у розіграші Кубка Лібертадорес воно застосовується на всіх стадіях плей-офф, за винятком фінальних матчів. Наприклад, в 2008 еквадорський клуб ЛДУ Кіто обіграв мексиканську " Америку "у півфіналі саме за рахунок" виїзного "голи (1:1 у Мехіко, 0:0 в Кіто). У фіналі в матчах з " Флуміненсе "за сумами двох зустрічей рахунок був 5:5 (4:2 у Кіто, 1:3 на Ріо-де-Жанейро), і якби дане правило застосовувалося, то переможцем був би оголошений бразильський клуб. Однак, було призначено додатковий час, а потім і серія пенальті, де сильнішими виявилися саме еквадорці, використавши, тим самим, поспіль дві сторони регламенту - як правило з виїзними голами, так і без нього [4].