Рибо, Олександр

Олександр Рибо

Олександр Фелікс Жозеф Рібо ( фр. Alexandre Flix Joseph Ribot ; 7 лютого 1842 ( 18420207 ) , Сент-Омер - 13 січня 1923, Париж) - французький політик і державний діяч, неодноразово очолював кабінет міністрів Франції.

Олександр Рибо, після отримання юридичної освіти працював адвокатом.

В 1878 Рібо був обраний у палату депутатів, де, приєднавшись до лівого центру, боровся проти амністії та повернення палат в Париж.

Як співробітник журналу "Parlement", виступив супротивником заходів, прийнятих по відношенню до духовних конгрегаціям.

Рибо зайняв в палаті впливове становище і став одним з вождів і головним промовцем республіканської консервативної групи; він брав діяльну участь в обговоренні фінансових питань (був доповідачем бюджету 1883) та питань зовнішньої політики. Так, він сильно критикував тонкинские експедицію і сприяв падінню міністерства Феррі в 1885.

В 1890 Рибо прийняв у кабінеті Фрейсіне портфель міністра закордонних справ, який зберіг і в міністерстві Лубе 1892.

Сприяв зближенню російської Імперії і Франції (відвідування Кронштадта адміралом Жерве).

Після падіння кабінету Лубе, Олександр склав, на початку 1893 року, новий кабінет, в якому, разом зі званням міністра-президента, взяв на себе портфель міністра внутрішніх справ.

Кабмін Рибо підтримував політику республіканської концентрації. Рибо провів закон про передачу судам виправній поліції справ про проступки у пресі проти іноземних урядів або їх представників.

У квітні 1893 міністерство Рибо пало, внаслідок незгоди між палатою і сенатом з питання про бюджеті.

У січні 1895, після падіння Другої кабінету Дюпюї і виходу у відставку президента Казимира Пер'є, Рибо склав нове міністерство з радикальних і поміркованих елементів, і сам прийняв портфель міністра фінансів; але вже в жовтні того ж року міністерство пало, внаслідок викриттів у справі про південних залізних дорогах.

Пізніше Рибо ще двічі очолював кабінет міністрів: з 9 червня 1914 по 13 June 1914 року і з 20 березня 1917 по 12 вересня 1917 року.

Олександр Фелікс Жозеф Рибо помер 13 січня 1923 року в столиці Франції місті Парижі.


Бібліографія

  • 1866 - "Biographie du lord Erskine"
  • 1873 - "Acte du 5 ao t 1873 pour l'etablissement d'une cour suprme de justice en Angleterre"

Джерела

Попередник:
Ежен Шпюллер
Міністр закордонних справ Франції
17 березня 1890 - 11 січня 1893
Наступник:
Жюль Девели
Попередник:
Еміль Лубе
Прем'єр-міністр Франції
6 грудня 1892 - 4 квітня 1893
Наступник:
Шарль Дюпюї
Попередник:
Шарль Дюпюї
Прем'єр-міністр Франції
23 січня - 1 листопада 1895
Наступник:
Леон Буржуа
Попередник:
Гастон Думерг
Прем'єр-міністр Франції
9 - 12 червня 1914
Наступник:
Рене Вівіані
Попередник:
Арістід Бріан
Прем'єр-міністр Франції
20 березня - 7 вересня 1917
Наступник:
Поль Пенлеве
Попередник:
Арістід Бріан
Міністр закордонних справ Франції
20 березня - 23 жовтня 1917
Наступник:
Луї Барту
Перегляд цього шаблону Глави урядів Франції
Реставрація Бурбонів Прапор Французької Республіки
Липнева монархія
Друга республіка
Друга імперія
Третя Республіка

Трюшю Тьєр Дюфор А. де Брольи Сіссе Бюффе Дюфор Симон А. де Брольи Рошбуе Дюфор Ваддінгтон Фрейсіне Феррі Гамбетта Фрейсіне Дюклерк Фальері Феррі Бріссон Фрейсіне Гобл Рувье Тірар Флоке Тірар Фрейсіне Лубе Рибо Дюпюї Казимир-Пер'є Дюпюї Рибо Буржуа Мелен Бріссон Дюпюї Вальдек-Руссо Комб Рувье Сарра Клемансо Бріан Моніс Кайо Пуанкаре Бріан Барту Думерг Рибо Вівіані Бріан Рибо Пенлеве Клемансо Мільєран Лейг Бріан Пуанкаре Франсуа-Марсалу Ерріо Пенлеве Бріан Ерріо Пуанкаре Бріан Тардье Шота Тардье Стег Лаваль Тардье Ерріо Поль-Бонкур Даладьє Сарра Шота Даладьє Думерг Фланден Буіссон Лаваль Сарра Блюм Шота Блюм Даладьє Рейно Петен

Режим Віші
Тимчасовий уряд
Четверта Республіка
П'ята Республіка