Симон, Жюль

Жюль Симон
фр. Jules Simon
Жюль Симон
Прапор
38-й Прем'єр-міністр Франції
12 грудня 1876 - 17 травня 1877
Попередник: Жюль Арман Дюфор
Наступник: Альбер де Брольи
Народження: 31 грудня 1814 ( 1814-12-31 )
Лорьян, Франція
Смерть: 8 червня 1896 ( 1896-06-08 ) (81 рік)
Париж, Франція

Жюль Симон ( фр. Jules Simon ; 31 грудня 1814 ( 18141231 ) , Лорьян - 8 червня 1896, Париж) - французький філософ, публіцист, політик і державний діяч, очолював кабінет міністрів Франції з 12 грудня 1876 17 травня 1877, член Французької академії.

Отримавши прекрасну освіту, Жюль Симон працював професором філософії в Еколь Нормаль, потім в паризької Сорбонні.

В 1848 обраний членом національного зібрання, де приєднався до помірних республіканців.

В 1851 за відмову від складення присяги на вірність президентові Франції Луї Наполеону Бонапарту Жюль був позбавлений посад.

В 1863 Симон обраний депутатом в законодавчий корпус, де був помітним лідером опозиції.

В 1870 став членом уряду національної оборони, в якому займав пост міністра народної освіти.

Жюль Симон (1897)

У національному зборах 1871 він приєднався до помірної лівої партії і майже до самої відставки Тьера (у травні 1873) складався міністром народної освіти.

У грудні 1875 Жюль Симон обраний довічним сенатором.

В кінці 1876 ​​Симон очолив кабінет міністрів Франції. У створеному ним кабінеті прийняв на себе портфель міністра внутрішніх справ. Незважаючи на всю свою поміркованість, у травні 1877, в образливій формі відсторонений від посади прем'єр-міністра президентом Третьою французької республіки Патрісом де Мак-Магон, на вимогу клерикалів, наведених у лють відкликанням Симона про лицемірному характері ватиканського полону Папи римського.

В 1890 був представником Франції на міжнародній конференції по робітникові законодавству.

Переконаний носій ідей лібералізму, Симон незмінно відстоював початок індивідуальної свободи громадян, однаково повстаючи як проти обмеження законної діяльності католицького духовенства, так і проти ідей державного соціалізму. Один з дотепних письменників свого часу, Симон видав багато творів, які в доступній і витонченій формі трактують серйозні питання моралі і політики і завжди справляють враження на читача якщо не глибиною і оригінальністю думки, то щирою переконаністю автора. Як філософ, Симон - учень Віктора Кузена.

Жюль Симон помер 8 червня 1896 року в Парижі.


Бібліографія

Найбільш відомі роботи Жюля Симона з філософії:

  • "Etudes sur la Theodic e de Platon et d'Aristote" (1840),
  • "Histoire de l'cole de l'Alexandrie" (1844 - 45),
  • "Le devoir" (1854; 15 изд., 1892),
  • "La religion naturelle" (1856),
  • "La libert de conscience" (1857),
  • "La libert politique" і "La libert civile" (1859),
  • "L'ouvri re" (1861; 9 видавництво., 1891), "L ' cole" (1864; 12 изд. 1894),
  • "Le travail" (1866; 4 видавництва. 1877),
  • "La politique radicale" (1868),
  • "Le libre change" (1870),
  • "Souvenirs du 4 septembre" (1874; 3 вид. 1876),
  • "La r forme de renseignement secondaire" (1874),
  • "Le gouvernement de M. Thiers" (1878),
  • "Dieu, patrie, libert" (1883),
  • "Une acadmie sous le Directoire" (1884),
  • "Nos hommes d'Etat" (1887),
  • "Victor Cousin" (1887),
  • "Mmoires des autres" (1890),
  • "Nouveaux mmoires des autres" (1891),
  • "Notices et portraits" (1893),
  • "La femme du vingtime sicle" (1891 - у співпраці з доктором Гюставом Симоном),
  • "Quatre portraits" (1896 - характеристики Ренана, Ламартіна, Лавіжері і імп. Вільгельма II).

Симон також видав філософські твори Декарта, Арно, Боссюета та ін - "Jules S." (1887).


Джерела

Перегляд цього шаблону Глави урядів Франції
Реставрація Бурбонів Прапор Французької Республіки
Липнева монархія
Друга республіка
Друга імперія
Третя Республіка

Трюшю Тьєр Дюфор А. де Брольи Сіссе Бюффе Дюфор Симон А. де Брольи Рошбуе Дюфор Ваддінгтон Фрейсіне Феррі Гамбетта Фрейсіне Дюклерк Фальері Феррі Бріссон Фрейсіне Гобл Рувье Тірар Флоке Тірар Фрейсіне Лубе Рибо Дюпюї Казимир-Пер'є Дюпюї Рибо Буржуа Мелен Бріссон Дюпюї Вальдек-Руссо Комб Рувье Сарра Клемансо Бріан Моніс Кайо Пуанкаре Бріан Барту Думерг Рибо Вівіані Бріан Рибо Пенлеве Клемансо Мільєран Лейг Бріан Пуанкаре Франсуа-Марсалу Ерріо Пенлеве Бріан Ерріо Пуанкаре Бріан Тардье Шота Тардье Стег Лаваль Тардье Ерріо Поль-Бонкур Даладьє Сарра Шота Даладьє Думерг Фланден Буіссон Лаваль Сарра Блюм Шота Блюм Даладьє Рейно Петен

Режим Віші
Тимчасовий уряд
Четверта Республіка
П'ята Республіка