Спадоліні, Джованні

Джованні Спадоліні
італ. Giovanni Spadolini
Джованні Спадоліні
Прапор
65-й Голова Ради міністрів Італії
28 червня 1981 - 1 грудня 1982
Президент: Алессандро Пертіні
Попередник: Арнальдо Форлані
Наступник: Амінторе Фанфаном
Прапор
Голова Сенату Італії
в.о.Президента Італії
з 28 квітня 1992 по 28 травня 1992
2 липня 1987 - 14 квітня 1994
Попередник: Джованні Франческо Малагоді
Наступник: Карло Сконьямільо
Прапор
Міністр оборони Італії
4 серпня 1983 - 17 квітня 1987
Попередник: Леліо Лагоріо
Наступник: Ремо Гаспарі
Віросповідання: католик
Народження: 21 червня 1925 ( 1925-06-21 )
Флоренція, Італія
Смерть: 4 вересня 1994 ( 1994-09-04 ) (69 років)
Рим, Італія
Партія: Італійська республіканська партія

Джованні Спадоліні ( італ. Giovanni Spadolini ; 21 червня 1925 ( 19250621 ) , Флоренція - 4 вересня 1994, Рим) - італійський журналіст, історик, політик і державний діяч, очолював кабінет міністрів Італії з 28 червня 1981 по 1 грудня 1982.


Біографія

До 1949 включно, Джованні Спадоліні вивчав право на юридичному факультеті університету Флоренції, а вже у віці 25 років став в цьому-ж навчальному закладі професором сучасної історії. Написав кілька книг історико-політичної тематики, де в основному були дослідження періоду Рісорджіменто.

З 1955 по 1968 Джованні Спадоліні займав пост головного редактора регіональної італійської газети " il Resto del Carlino "в місті Болоньї. В 1968 переїхав до Мілана до 1972 року пропрацював в національному виданні " Corriere della Sera ".

В 1972, 1976 і 1979 роках обирався в Сенат Італії від Республіканської партії.

З 1974 по 1976 він був членом кабінету міністрів, де виконував функції міністра навколишнього середовища та культурної спадщини. В 1979 знову повернувся в уряд в якості міністра народної освіти. Після смерті голови Республіканської партії Ugo La Malfa, у вересні 1979 Спадоліні став його наступником і очолював республіканців по 1988.

28 червня 1981 Джованні Спадоліні сформував і очолив кабінет міністрів, який посуществовал по 1 грудня 1982 року.

Після відставки Спадоліні був обраний довічним сенатором. Він не залишив політику і брав активну участь в житті держави [ уточнити ] аж до самої смерті 4 вересня 1994 року.


Джерела

Перегляд цього шаблону Італія Прем'єр-міністри Італії
Королівство Італія Кавур Рікасолі 1 Раттацці 1 Фарини Мінгетті 1 Ламармора Рікасолі 2 Раттацці 2 Менабреа Ланца Мінгетті 2 Депретіс 1 Кайролі 1 Депретіс 2 Кайролі 2 Депретіс 3 Крисп 1 Старабба 1 Джолітті 1 Крисп 2 Старабба 2 Пеллу Саракко Дзанарделлі Джолітті 2 Тіттоні Фортіс Сонніно 1 Джолітті 3 Сонніно 2 Луццатті Джолітті 4 Саландра Боселлі Орландо Ниття Джолітті 5 Бономі 1 Факту Муссоліні Бадольо Бономі 2 Паррі де Гаспері Coat of arms of the Kingdom of Italy (1870). Svg
Emblem of Italy.svg
Італійська Республіка де Гаспері Пелла Фанфаном 1 Шельба Сеньї 1 Дзола Фанфаном 2 Сеньї 2 Тамброні Фанфаном 3 Леоне 1 Моро 1 Леоне 2 Румор 1 Коломбо Андреотті 1 Румор 2 Моро 2 Андреотті 2 Коссіга Форлані Спадоліні Фанфаном 4 Краксі Фанфаном 5 Горіа Де Міта Андреотті 3 Амато 1 Чампі Берлусконі 1 Діні Проді 1 Д'Алема Амато 2 Берлусконі 2 Проді 2 Берлусконі 3 Монті
Портал: Італія