Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Список міністрів зв'язку Росії



План:


Введення

Князь Олександр Голіцин, який обіймав посаду володаря над поштовим департаментом Російської імперії в першій половині XIX століття.

Список міністрів зв'язку Росії містить імена людей, які займали цю посаду в Російської імперії, РРФСР, СРСР і сучасної Російської Федерації.


1. Поштовий департамент МВС Російської імперії

Утворений Найвищим іменним Указом 9 листопада 1819 року.

Ім'я Дата вступу на посаду Дата зняття з посади
Голіцин, Олександр Миколайович 9 листопада 1819 1830

У 1830 році перетворений у Поштова департамент Російської імперії.

2. Поштовий департамент Російської імперії

Утворений на правах міністерства в 1830 році з виділенням з МВС.

Ім'я Дата вступу на посаду Дата зняття з посади
Голіцин, Олександр Миколайович 1830 27 березня 1842
Адлерберг, Володимир Федорович 27 березня 1842 1 січня 1857
Прянишников, Федір Іванович 1 січня 1857 1 січня 1863
Толстой, Іван Матвійович 1 січня 1863 15 червня 1865

15 червня 1865 перетворений в Міністерство пошт і телеграфів Російської імперії.


3. Міністерство пошт і телеграфів Російської імперії

Утворено 15 червня 1865 шляхом з'єднання Поштового департаменту та виділеної зі складу МВС Телеграфної частини (Іменний указ від 15 червня 1865 року).

Толстой, Іван Матвійович 25 червня 1865 21 вересня 1867
Тимашев, Олександр Єгорович 14 грудня 1867 9 березня 1868

9 березня 1868 скасовано, створені Поштова та Телеграфний департаменти у складі МВС.


4. Поштовий департамент МВС Російської імперії

Утворений 9 березня 1868 замість Міністерства пошт і телеграфів.

Велио, Іван Осипович 21 червня 1868 6 серпня 1880

6 серпня 1880 переданий під відтворене Міністерство пошт і телеграфів.

5. Телеграфний департамент МВС Російської імперії

Утворений 9 березня 1868 замість Міністерства пошт і телеграфів.

6. Департамент телеграфів і шляхів сполучення МВС Російської імперії

Чингісхан, Губайдулла 1876

6 серпня 1880 переданий під відтворене Міністерство пошт і телеграфів.

7. Міністерство пошт і телеграфів Російської імперії

Знову створено 6 серпня 1880 з Департаменту пошт і телеграфів МВС.

Маков, Лев Савич 6 серпня 1880 16 березня 1881

16 березня 1881 розділено на поштові і телеграфні департаменти, які увійшли до складу МВС.

8. Телеграфний департамент МВС Російської імперії

Утворений 16 березня 1881 року.

Людерс, Карло Карлович 16 березня 1881 1882
Безак, Микола Олександрович 31 серпня 1882 22 травня 1884

22 травня 1884 об'єднаний з Поштовим департаментом МВС в Головне управління пошти і телеграфів МВС.


9. Поштовий департамент МВС Російської імперії

Утворений 16 березня 1881 року.

16 березня 1881 22 травня 1884

22 травня 1884 об'єднаний з телеграфних департаментом МВС в Головне управління пошти і телеграфів МВС.

10. Головне управління пошти і телеграфів МВС Російської імперії

Утворено 22 травня 1884 при об'єднанні поштових і телеграфних департаментів МВС.

Безак, Микола Олександрович 22 травня 1884 22 липня 1895
Петров, Микола Іванович 31 липня 1895 3 січня 1903
Андріївський, Євген Костянтинович 3 січня 1903 Грудень 1903
Дурново, Петро Миколайович 16 вересня 1904 1905
Севастьянов, Михайло Петрович 1905 1913
Похвіснев, Володимир Борисович Жовтень 1913 28 лютого 1917

11. Міністерство пошт і телеграфів Тимчасового уряду Росії

Церетелі, Іраклій Георгійович 5 травня 1917 24 липня 1917
Нікітін, Олексій Максимович 24 липня 1917 25 жовтня 1917

12. Народний комісаріат пошти і телеграфів РРФСР

Авілов-Глєбов, Микола Павлович 26 жовтня 1917 9 грудня 1917
Прошьян, прошу Перчевіч 9 грудня 1917 16 березня 1918
Подбельский, Вадим Миколайович 11 квітня 1918 25 лютого 1920
Любович, Артемій Мойсейович (в. о.) 24 березня 1920 26 травня 1921
Довгалевський, Валеріан Савелійович 26 травня 1921 6 липня 1923

13. Народний комісаріат пошти і телеграфів СРСР

Утворено 6 липня 1923 року.

Смирнов, Іван Микитович 6 липня 1923 12 листопада 1927
Любович, Артемій Мойсейович (в. о.) 12 листопада 1927 16 січня 1928
Антипов, Микола Кирилович 16 січня 1928 30 березня 1931
Риков, Олексій Іванович 30 березня 1931 17 січня 1932

17 січня 1932 перейменований в Наркомат зв'язку СРСР.


14. Народний комісаріат зв'язку СРСР

Утворений 17 січня 1932 перейменуванням Наркомату пошти і телеграфу СРСР.

Риков, Олексій Іванович 17 січня 1932 26 вересня 1936
Ягода, Генріх Григорович 26 вересня 1936 3 квітня 1937
Халепський, Інокентій Андрійович 5 квітня 1937 16 серпня 1937
Берман, Матвій Давидович 16 серпня 1937 24 грудня 1938
Пересипкін, Іван Терентійович 10 травня 1939 20 липня 1944
Сергійчук, Костянтин Якович 20 липня 1944 15 березня 1946

15 березня 1946 перетворений в однойменне міністерство.


15. Міністерство зв'язку СРСР

Утворено 15 березня 1946 з однойменного наркомату.

Сергійчук, Костянтин Якович 19 березня 1946 30 березня 1948
Псурцев, Микола Дем'янович 30 березня 1948 3 вересня 1975
Тализін, Микола Володимирович 3 вересня 1975 24 жовтня 1980
Шамшин, Василь Олександрович 24 жовтня 1980 7 червня 1989
Первишін, Ерлен Кирикович 17 липня 1989 26 грудня 1990
Кудрявцев, Геннадій Георгійович 2 березня 1991 26 листопада 1991

Ліквідовано 26 грудня 1991 у зв'язку з припиненням існування СРСР.


16. Міністерство зв'язку УРСР

Утворено 3 січня 1955 року.

Черенков, Олексій Васильович 3 січня 1955 18 квітня 1963

Скасовано 18 квітня 1963 (Указ Президії Верховної Ради РРФСР від 18 квітня 1963 року "Про скасування союзно-республіканського Міністерства зв'язку УРСР").

Знову утворене 13 липня 1979 (Указ Президії Верховної Ради РРФСР від 13 липня 1979 року "Про утворення Міністерства зв'язку УРСР").

Байцур, Гліб Григорович 13 липня 1979 14 липня 1990

14 липня 1990 перетворено в Міністерство РРФСР по зв'язку, інформатики та космосу.


17. Міністерство РРФСР по зв'язку, інформатики та космосу

Утворено 14 липня 1990 року на базі Міністерства зв'язку УРСР (Закон РРФСР "Про республіканських міністерствах і комітетах РРФСР" від 14 липня 1990 року).

Булгак, Володимир Борисович 14 липня 1990 10 листопада 1991

10 листопада 1991 перетворено в Міністерство зв'язку РФ.

18. Міністерство зв'язку Російської Федерації

Утворено 10 листопада 1991 року на базі Міністерства РРФСР по зв'язку, інформатики та космосу (Указ Президента РРФСР від 10 листопада 1991 № 181).

Булгак, Володимир Борисович 10 листопада 1991 17 березня 1997

17 березня 1997 перетворено в Державний комітет РФ по зв'язку та інформатизації.

19. Державний комітет Російської Федерації по зв'язку та інформатизації

Утворена 17 березня 1997 року на базі Міністерства зв'язку РФ ( Указ Президента РФ від 17 березня 1997 № 249).

Крупнов, Олександр Євгенович 25 березня 1997 25 травня 1999

25 травня 1999 перетворений у Державний комітет Російської Федерації по телекомунікаціях.


20. Державний комітет Російської Федерації по телекомунікаціях

Утвореною 25 травня 1999 року на базі Державного комітету РФ по зв'язку та інформатизації (Указ Президента РФ від 25 травня 1999 № 651).

Іванов, Олександр Анатолійович 1 червня 1999 27 серпня 1999
Рейман, Леонід Дододжоновіч 27 серпня 1999 12 листопада 1999

12 листопада 1999 перетворений в Міністерство РФ по зв'язку та комунікацій.


21. Міністерство Російської Федерації по зв'язку та інформатизації

Утворилося 12 листопаді 1999 року на базі Державного комітету РФ по телекомунікаціях (Указ Президента РФ від 12 листопада 1999 № 1487).

Рейман, Леонід Дододжоновіч 12 листопада 1999 9 березня 2004

9 березня 2004 об'єднано з Міністерством транспорту РФ в Міністерство транспорту і зв'язку РФ.


22. Міністерство транспорту та зв'язку Російської Федерації

Утворено 9 березня 2004 при об'єднанні Міністерства РФ по зв'язку та інформатизації і Міністерства транспорту РФ (Указ Президента РФ від 9 березня 2004 № 314).

Левітін, Ігор Євгенович 9 березня 2004 20 травня 2004

20 травня 2004 розділено на Міністерство транспорту РФ і Міністерство інформаційних технологій і зв'язку РФ.


23. Міністерство інформаційних технологій і зв'язку Російської Федерації

Утворено 20 травня 2004 при поділі Міністерства транспорту та зв'язку (Указ Президента РФ від 20 травня 2004 року № 649).

Рейман, Леонід Дододжоновіч 20 травня 2004 12 травня 2008

12 травня 2008 перетворено в Міністерство зв'язку і масових комунікацій РФ.

24. Міністерство зв'язку і масових комунікацій Російської Федерації

Утворилося 12 травня 2008 року на базі Міністерства інформаційних технологій і зв'язку РФ (Указ Президента РФ від 12 травня 2008 року № 724).

Щеголев, Ігор Олегович 12 травня 2008 21 травня 2012
Никифоров, Микола Анатолійович з 21 травня 2012 на посаді

Література


Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Список міністрів економіки Росії
Список міністрів друку Росії
Список міністрів промисловості Росії
Список міністрів сільського господарства Росії
Список прем'єр-міністрів Норвегії
Список прем'єр-міністрів Грузії
Список прем'єр-міністрів Гренади
Список прем'єр-міністрів Словаччини
Список прем'єр-міністрів Пакистану
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru