Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Список прем'єр-міністрів Ісландії



План:


Введення

Прем'єр-міністр Ісландії, ісл. Forstisrherra slands - Голова уряду Ісландії. Призначається президентом і здійснює виконавчу владу в країні разом з урядом. Зазвичай лідер партії, що перемогла на виборах в Альтінг. З 1 лютого 2009 прем'єр-міністром країни є Йоханна Сігурдардоттір.


1. Список прем'єр-міністрів Ісландії

1.1. Прем'єр-міністри в період самоврядування ( 1904 - 1917)

# Прем'єр-міністр Набув должнность Залишив посаду Партійна приналежність Партії в уряді
1 Ханнес Хафстейн 1 лютого 1904 31 березня 1909 Партія самоврядування Партія самоврядування
2 Бйорн Йонссон 31 березня 1909 14 березня 1911 Партія незалежності (стара) Партія незалежності (стара)
3 Крістьян Йонссон 14 березня 1911 24 липня 1912 Безпартійний Безпартійні
4 Ханнес Хафстейн 24 липня 1912 21 липня 1914 Партія союзу Партія союзу
5 Сігурдур Еггерц 21 липня 1914 4 травня 1915 Партія незалежності (стара) Партія незалежності (стара)
6 Ейнар Арнорссон 4 травня 1915 4 січня 1917 Партія незалежності (стара) Партія незалежності (стара)

versum


1.2. Прем'єр-міністри Ісландії ( 1917 -до теперішнього часу)

# Прем'єр-міністр Вступив на посаду Залишив посаду Партійна приналежність Партії в уряді
7 Йон Магнуссон 4 січня 1917 25 лютого 1920 Партія самоврядування Партія самоврядування / Партія незалежності (стара) langsum / Прогресивна партія
25 лютого 1920 7 березня 1922 Партія самоврядування Партія самоврядування / Безпартійні
8 Сігурдур Еггерц 7 березня 1922 22 березня 1924 Партія незалежності (стара) Партія незалежності (стара) / Безпартійні
9 Йон Магнуссон 22 березня 1924 23 червня 1926 Консервативна партія Консервативна партія
в.о. Магнус Гудмундссон 23 червня 1926 8 липня 1926 Консервативна партія Консервативна партія
10 Йон Торлакссон 8 липня 1926 28 серпня 1927 Консервативна партія Консервативна партія
11 Трюггві Торхальссон 28 серпня 1927 3 червня 1932 Прогресивна партія Прогресивна партія
12 Аусгейр Аусгейрссон 3 червня 1932 28 липня 1934 Прогресивна партія Прогресивна партія / Партія незалежності
13 Херманн Йонассон 28 липня 1934 2 квітня 1938 Прогресивна партія Прогресивна партія / Соціал-демократи
2 квітня 1938 17 квітня 1939 Прогресивна партія Прогресивна партія
17 квітня 1939 18 листопада 1941 Прогресивна партія Прогресивна партія / Партія незалежності / Соціал-демократи
18 листопада 1941 16 травня 1942 Прогресивна партія Прогресивна партія / Партія незалежності / Соціал-демократи
14 Олафур Торс 16 травня 1942 16 грудня 1942 Партія незалежності Партія незалежності
15 Бйорн Тордарсон 16 грудня 1942 21 жовтня 1944 Безпартійний Безпартійні
16 Олафур Торс 21 жовтня 1944 4 лютого 1947 Партія незалежності Партія незалежності / Соціал-демократи / Соціалісти
17 Стефан Йоханн Стефанссон 4 лютого 1947 6 грудня 1949 Соціал-демократи Соціал-демократи/Партія незалежності / Прогресивна партія
18 Олафур Торс 6 грудня 1949 14 березня 1950 Партія незалежності Партія незалежності
19 Стейнгрімур Стейнторссон 14 березня 1950 11 вересня 1953 Прогресивна партія Прогресивна партія / Партія незалежності
20 Олафур Торс 11 вересня 1953 24 липня 1956 Партія незалежності Партія незалежності / Прогресивна партія
21 Херманн Йонассон 24 липня 1956 23 грудня 1958 Прогресивна партія Прогресивна партія / Соціал-демократи / Народний альянс
22 Еміль Йонссон 23 грудня 1958 20 листопада 1959 Соціал-демократи Соціал-демократи
23 Олафур Торс 20 листопада 1959 14 листопада 1963 Партія незалежності Партія незалежності / Соціал-демократи
24 Бьярні Бенедіктссон 14 листопада 1963 10 липня 1970 Партія незалежності Партія незалежності / Соціал-демократи
25 Йоханн Хафстейн 10 липня 1970 14 липня 1971 Партія незалежності Партія незалежності / Соціал-демократи
26 Олафур Йоханнессон 14 липня 1971 28 серпня 1974 Прогресивна партія Прогресивна партія / Народний альянс / Асоціація лібералів і лівих
27 Гейр Халлгрімссон 28 серпня 1974 1 вересня 1978 Партія незалежності Партія незалежності / Прогресивна партія
28 Олафур Йоханнессон 1 вересня 1978 15 жовтня 1979 Прогресивна партія Прогресивна партія / Соціал-демократи / Народний альянс
29 Бенедикт Грендаль 15 жовтня 1979 8 лютого 1980 Соціал-демократи Соціал-демократи
30 Гуннар Тороддсен 8 лютого 1980 26 травня 1983 Партія незалежності (відкололися) Партія незалежності (відкололися) / Прогресивна партія / Народний альянс
31 Стейнгрімур Херманнссон 26 травня 1983 8 липня 1987 Прогресивна партія Прогресивна партія / Партія незалежності
32 Торстейн Пальссон 8 липня 1987 28 вересня 1988 Партія незалежності Партія незалежності / Прогресивна партія / Соціал-демократи
33 Стейнгрімур Херманнссон 28 вересня 1988 10 вересня 1989 Прогресивна партія Прогресивна партія / Соціал-демократи / Народний альянс
10 вересня 1989 30 квітня 1991 Прогресивна партія Прогресивна партія / Соціал-демократи / Народний альянс / Партія громадян
34 Давид Оддссон 30 квітня 1991 23 квітня 1995 Партія незалежності Партія незалежності / Соціал-демократи
23 квітня 1995 28 травня 1999 Партія незалежності Партія незалежності / Прогресивна партія
28 травня 1999 23 травня 2003 Партія незалежності Партія незалежності / Прогресивна партія
23 травня 2003 15 вересня 2004 Партія незалежності Партія незалежності / Прогресивна партія
35 Халльдор Аусгрімссон 15 вересня 2004 15 червня 2006 Прогресивна партія Прогресивна партія / Партія незалежності
36 Гейр Хорде 15 червня 2006 24 травня 2007 Партія незалежності Партія незалежності / Прогресивна партія
24 травня 2007 1 лютого 2009 Партія незалежності Партія незалежності / Соціал-демократичний альянс
37 Йохана Сігурдардоттір 1 лютого 2009 н.вр. Соціал-демократичний альянс Соціал-демократичний альянс / Ліве Зелений рух

Примітка по фарбуванню рядків: Кожна партія або коаліція має своє забарвлення. Уряди Консервативної партії і Партії незалежності забарвлені однаково, тому що остання є спадкоємицею першої.

Примітка про Магнус Гудмундссон: Йон Магнуссон помер 23 червня 1926. Магнус Гудмундссон виконував обов'язки прем'єр-міністра до того моменту, коли Йон Торлакссон вступив на посаду. Офіційно третій уряд Йона Магнуссона існувало до 8 липня 1926, але, так як прем'єр-міністр помер, доречно включити виконуючого обов'язки в список, так як саме він керував урядом.

Примітка по старій партії незалежності: langsum і versum означають крила партії, так як тоді вона була розколота.


Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Список прем'єр-міністрів Лівії
Список прем'єр-міністрів Азербайджану
Список прем'єр-міністрів Швеції
Список прем'єр-міністрів Белізу
Список прем'єр-міністрів Грузії
Список прем'єр-міністрів Таїланду
Список прем'єр-міністрів Ірландії
Список прем'єр-міністрів Малі
Список прем'єр-міністрів Лівану
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru