Знаймо

Додати знання

приховати рекламу

Цей текст може містити помилки.

Список прем'єр-міністрів Норвегії



План:


Введення

Офіс прем'єр-міністра на верхньому 17 поверсі будівлі, відомого як "Hyblokka" (високий блок)

Прем'єр-міністр Норвегії, державний міністр Норвегії - глава уряду в Норвегії, який здійснює виконавчу владу. Призначається королем, звичайно будучи лідером партії, що має найбільшу фракцію в Стортингу.

Нижче вміщено список віце-королів норв. visekonge , Губернаторів норв. rigsstatholder , Перших міністрів норв. frstestatsrd і прем'єр-міністрів норв. statsminister Норвегії, починаючи з 1814.


1. Віце-королі, губернатори, перші міністри і прем'єр-міністри Норвегії (1814-1873)

Після встановлення шведсько-норвезької унії король Швеції і Норвегії керував країною через два кабінети, з яких один знаходився в Стокгольмі, а інший в Крістіанії (нині Осло). Завданням стокгольмського кабінету, що складався з прем'єр-міністра і двох міністрів, було передавати королю рішення кабінету в Крістіанії. Кабінет в Крістіанії очолювався губернатором, який призначався не завжди. Періодично король призначав спадкоємця престолу віце-королем, який ставав вищою посадовою особою і главою уряду. У разі присутності в Норвегії короля вищою посадовою особою ставав він. Якщо в країні відсутні король, віце-король і губернатор, то обов'язки глави уряду передавалися першого міністра, яким ставав найбільш значний урядовець. В 1857 функції губернатора були передані першому міністру, а губернатори більше не призначалися.


1.1. Губернатори (1814-1856)

  1. Граф Ханс Хенрік фон Ессен ( 1814 - 1816)
  2. Граф Карл Карлссон Мернер ( 1816 - 1818)
  3. Граф Юхан Аугуст Сандельс ( 1818 - 1827)
  4. Граф Бальтзар фон Платтен ( 1827 - 1829)
  5. Граф Херман Ведель-Ярдсберг ( 1836 - 1840)
  6. Северин Левенскьельд ( 1841 - 1856)

1.2. Віце-королі (періодично 1814-1857)

  1. Кронпринц Карл-Юхан ( 9 листопада - 17 листопада 1814)
  2. Кронпринц Карл-Юхан ( 10 червня - 16 липня 1816)
  3. Кронпринц Оскар ( 11 квітня - 1 листопада 1824)
  4. Кронпринц Оскар ( 17 червня - 3 грудня 1833)
  5. Кронпринц Карл ( 17 червня 1856 - 22 червня 1857)

1.3. Перші міністри (1814-1873)

  1. Фредерік Готтскальк Хакстаусен ( 1814)
  2. Маркус Гьюе Розенкранц ( 1814 - 1815)
  3. Матіас Соммерхьельм ( 1815 - 1822)
  4. Юнас Коллетт ( 1822 - 1836)
  5. Микола Юхан Ломанн Крог ( 1836 - 1855)
  6. Юрген Херман Вогт ( 1855 - 1858)
  7. Ханс Крістіан Петерсен ( 1858 - 1861)
  8. Фредерік Станге ( 1861 - 1873); потім прем'єр-міністр в Крістіанії до 1880

1.4. Прем'єр-міністри (1814-1873)

  1. Педер Анкер ( 1814 - 1822)
  2. Матіас Соммерхьельм ( 1822 - 1827)
  3. Северин Левенскьельд ( 1828 - 1841)
  4. Фредерік Дуе ( 1841 - 1858)
  5. Георг Сібберн ( 1858 - 1871)
  6. Крістіан Бреттевілле (заступник прем'єр-міністра в 1858 - 1859 і 1861)
  7. Отто Кірульф ( 1871 - 1873); потім прем'єр-міністр у Стокгольмі до 1884

2. Прем'єр-міністри (1873-1905)

З 1873 і до розірвання унії існувало два кабінети для управління Норвегією, одні з яких знаходився в Стокгольмі, інший в Крістіанії (Осло). Обидва вони очолювалися прем'єр-міністрами. Виконавча влада в Норвегії здійснювалася кабінетом в Крістіанії, в який була переведена зі Стокгольма канцелярія прем'єр-міністра.

2.1. Прем'єр-міністри (1873-1905, в Крістіанії)

  1. Фредерік Станге ( 1873 - 1880); до цього перший міністр з 1861 по 1873
  2. Крістіан Аугуст Сельмер ( 1880 - 1884)
  3. Крістіан Хоманн Сквейгорд ( 1884)
  4. Юхан Свердруп ( 1884 - 1889)
  5. Еміль Станге ( 1889 - 1891)
  6. Юханнес Стеен ( 1891 - 1893)
  7. Еміль Станге ( 1893 - 1895)
  8. Франсіс Хагеруп ( 1895 - 1898)
  9. Юханнес Стеен ( 1898 - 1902)
  10. Отто Блер ( 1902 - 1903)
  11. Франсіс Хагеруп ( 1903 - 1905)

2.2. Прем'єр-міністри (1873-1905, у Стокгольмі)

  1. Отто Кірульф ( 1873 - 1884); до цього прем'єр-міністр з 1871 по 1873
  2. Вольфганг Венцель фон Хаффнер (тимчасовий прем'єр-міністр в 1884)
  3. Карл Отто Левенскьельд ( 1884)
  4. Оле Юрген Ріхтер ( 1884 - 1888)
  5. Ханс Георг Якоб Станге ( 1888 - 1889)
  6. Грегерсена Вінтер Вульфсберг Грам ( 1889 - 1891)
  7. Отто Альберт Блер ( 1891 - 1893)
  8. Грегерсена Вінтер Вульфсберг Грам ( 1893 - 1898)
  9. Отто Альберт Блер ( 1898 - 1902)
  10. Оле Антон Кваме ( 1902 - 1903)
  11. Сігурд Ібсен ( 1903 - 1905)
  12. Йорген Левленд (1905)

3. Прем'єр-міністри Норвегії (з 1905)

Після проголошення Норвегією незалежності в 1905 був заснований пост прем'єр-міністра в його нинішньому вигляді.

3.1. Прем'єр-міністри (1905-1940)

Ім'я Початок повноважень Закінчення повноважень Політична партія
Крістіан Мікельсен 11 березня 1905 23 жовтня 1907 Ліберальна
Юрген Левланд 23 жовтня 1907 19 березня 1908 Ліберальна
Гуннар Кнудсен 19 березня 1908 2 лютого 1910 Ліберальна
Воллерт Конов 2 лютого 1910 20 лютого 1912 Ліволіберальна
Йенс Братлі 20 лютого 1912 31 січня 1913 Консервативна
Гуннар Кнудсен 31 січня 1913 21 червня 1920 Ліберальна
Отто Бар Хальворсен 21 червня 1920 22 червня 1921 Консервативна
Отто Альберт Блер 22 червня 1921 6 березня 1923 Ліберальна
Отто Бар Хальворсен 6 березня 1923 30 травня 1923 Консервативна
Абрахам Берге 30 травня 1923 25 липня 1924 Ліволіберальна
Йохан Людвіг Мовінкеля 25 липня 1924 5 березня 1926 Ліберальна
Івар Люкке 5 березня 1926 28 січня 1928 Консервативна
Крістофер Хорнсруд 28 січня 1928 15 лютого 1928 Робоча партія
Йохан Людвіг Мовінкеля 15 лютого 1928 12 травня 1931 Ліберальна
Педер Кольстад 12 травня 1931 14 березня 1932 Партія центру (аграрна)
Йенс Хундсейд 14 березня 1932 3 березня 1933 Партія центру (аграрна)
Йохан Людвіг Мовінкеля 3 березня 1933 20 березня 1935 Ліберальна
Юхан Нюгорсвольд 20 березня 1935 25 червня 1945 Робоча партія

3.2. Глави уряду в період окупації Норвегії Третім рейхом (1940-1945)

Нижче поміщені глави колабораціоністських урядів, що діяли в Норвегії в період її окупації Третім рейхом, в той час, як Юхан Нюгорсвольд, de jure прем'єр-міністр, знаходився у вигнанні в Лондоні.

Ім'я Початок повноважень Закінчення повноважень Політична партія
Відкун Квіслінг 9 квітня 1940 15 квітня 1940 Національне Єднання
Інгольф Ельстер Крістенсен 15 квітня 1940 22 вересня 1940 Незалежний
Йозеф Тербовен 22 вересня 1940 1 лютого 1942 Національне Єднання
Відкун Квіслінг 1 лютого 1942 8 травня 1945 Національне Єднання

3.3. Прем'єр-міністри з 1945

Ім'я Початок повноважень Закінчення повноважень Політична партія
Ейнар Герхардс 25 червня 1945 19 листопада 1951 Робоча партія
Оскар Торп 19 листопада 1951 22 січня 1955 Робоча партія
Ейнар Герхардс 22 січня 1955 28 серпня 1963 Робоча партія
Йон Люнг 28 серпня 1963 25 вересня 1963 Консервативна партія
Ейнар Герхардс 25 вересня 1963 12 жовтня 1965 Робоча партія
Пер борту 12 жовтня 1965 17 березня 1971 Партія центру
Трюгве Браттелі 17 березня 1971 18 жовтня 1972 Робоча партія
Ларс Корвальд 18 жовтня 1972 16 жовтня 1973 Християнська народна партія
Трюгве Браттелі 16 жовтня 1973 15 січня 1976 Робоча партія
Одвар Нурдлі 15 січня 1976 4 лютого 1981 Робоча партія
Гру Харлем Брунтланн 4 лютого 1981 14 жовтня 1981 Робоча партія
Корі Віллок 14 жовтня 1981 9 травня 1986 Консервативна партія
Гру Харлем Брунтланн 9 травня 1986 16 жовтня 1989 Робоча партія
Ян Пер Сюсе 16 жовтня 1989 3 листопада 1990 Консервативна партія
Гру Харлем Брунтланн 3 листопада 1990 25 жовтня 1996 Робоча партія
Турбйорн Ягланд 25 жовтня 1996 17 жовтня 1997 Робоча партія
Хьеля Магне Бунневік 17 жовтня 1997 17 березня 2000 Християнська народна партія
Йенс Столтенберг 17 березня 2000 19 жовтня 2001 Робоча партія
Хьеля Магне Бунневік 19 жовтня 2001 17 жовтня 2005 Християнська народна партія
Йенс Столтенберг 17 жовтня 2005 Діючий Робоча партія
Країни Європи : Прем'єр-міністри

Австрія Азербайджан Албанія Андорра Білорусь Бельгія Болгарія Боснія і Герцеговина Ватикан Великобританія Угорщина Німеччина Греція Грузія Данія Ірландія Ісландія Іспанія Італія Казахстан Латвія Литва Ліхтенштейн Люксембург Республіка Македонія Мальта Молдавія Монако Нідерланди Норвегія Польща Португалія Росія Румунія Сан-Марино Сербія Словаччина Словенія Туреччина Україна Фінляндія Франція Хорватія Чорногорія Чехія Швейцарія Швеція Естонія

Залежні території

Азорські острови Аландські острови Гернсі Гібралтар Джерсі Острів Мен Фарерські острови Шпіцберген Ян-Маєн

Невизнані і частково визнані держави

Республіка Абхазія Республіка Косово Придністровська Молдавська Республіка Республіка Південна Осетія

Частково або повністю в Азії, в залежності від проведеної кордону В основному в Азії


Цей текст може містити помилки.

Схожі роботи | скачати

Схожі роботи:
Список прем'єр-міністрів Казахстану
Список прем'єр-міністрів Алжиру
Список прем'єр-міністрів Ірландії
Список прем'єр-міністрів Белізу
Список прем'єр-міністрів Ізраїлю
Список прем'єр-міністрів Грузії
Список прем'єр-міністрів Ізраїлю
Список прем'єр-міністрів Нідерландів
Список прем'єр-міністрів Грузії
© Усі права захищені
написати до нас
Рейтинг@Mail.ru