Суперкубок Росії з футболу

Суперкубок Росії з футболу - змагання по футболу, що складається з одного матчу, в якому грають володар кубка Росії та чемпіон Росії попереднього сезону. У разі, якщо Кубок і чемпіонат виграє одна команда, то в грі за Суперкубок їй протистоїть друга команда чемпіонату.

1. Опис турніру

Розігрується з 2003, коли брали участь переможці Чемпіонату і Кубка 2002.

Матчем за Суперкубок офіційно відкривається черговий футбольний сезон в Росії, як правило, за тиждень до першого туру чемпіонату. Участь клубів Вищого дивізіону - обов'язкове; якщо володарем Кубка Росії стає клуб іншого дивізіону, цей клуб зобов'язаний до 1 вересня підтвердити свою участь у матчі Суперкубка. Якщо основний час матчу закінчується внічию, то призначається додаткове - 2 тайми по 15 хвилин кожен. Якщо по результаті додаткового часу переможець не виявлений, призначається серія пенальті.

Суперкубок - перехідний приз. Натомість перехідного призу назавжди вручається його копія. У разі завоювання яких-небудь клубом перехідного призу 3 рази підряд або 5 разів в загальній складності, приз залишається в цьому клубі навічно (у 2010 році шанс отримати кубок навічно мав ЦСКА, який вже вигравав його 4 рази, але програв Казанському "Рубіну", з рахунком 0-1). У 2011 році ЦСКА знову отримав шанс, але програв Санкт-Петербурзькому "Зеніту", з рахунком 0-1

У восьми з дев'яти розіграшів Суперкубка перемагали чемпіони попереднього сезону. У 2009 році володар Кубка Росії ЦСКА вперше порушив цю послідовність.

1.1. Титульні спонсори

• 2003-2006 - Парламент Суперкубок Росії
  • 2008-2010 - Компанія ТТК Суперкубок Росії

2. Цікаві факти

• Матч за Суперкубок Росії 2011 між Зенітом і ЦСКА був показаний в 24 країнах світу.
  • У зв'язку з переходом чемпіонату Росії на систему осінь-весна Суперкубок Росії 2012 розігрувався між чемпіоном Росії 2011/2012 (Зенітом) і володарем кубка Росії 2011/2012 ( Рубіном), то володар кубка Росії 2010/2011 (ЦСКА) втратив можливість зіграти в матчі за Суперкубок ..
  • Сергій Семак вигравав Суперкубок у складі трьох клубів - у 2004 році разом з ЦСКА, в 2010 році - з Рубіном і в 2011 році - з Зенітом.