Тардье, Андре

Андре Тардье
Andr Tardieu
Андре Тардье
Прапор
96-й прем'єр-міністр Франції
66-й прем'єр-міністр Третьої республіки
3 листопада 1929 - 21 лютого 1930
Президент: Гастон Думерг
Попередник: Астрід Бріан
Наступник: Каміль Шота
Прапор
99-й прем'єр-міністр Франції
68-й прем'єр-міністр Третьої республіки
2 березня 1930 - 13 грудня 1930
Президент: Гастон Думерг
Попередник: Каміль Шота
Наступник: Теодор Стег
Прапор
102-й прем'єр-міністр Франції
71-й прем'єр-міністр Третьої республіки
20 лютого 1932 - 3 червня 1932
Президент: Поль Думер
Альбер Лебрен
Попередник: П'єр Лаваль
Наступник: Едуар Ерріо
Народження: 22 вересня 1876 ( 1876-09-22 )
Франція, Париж
Смерть: 15 вересня 1945 ( 1945-09-15 ) (68 років)
Франція, Ментона

Андре Тардье ( фр. Andr Tardieu ; 22 вересня 1876 ( 18760922 ) , Париж - 15 вересня 1945, Ментона) - учасник Першої світової війни, помічник Жоржа Клемансо на Паризькій конференції 1919. Був міністром звільнених регіонів ( Ельзасу і Лотарингії).

За час свого прем'єрства провів ряд соціальних законів: громадські роботи, соціальне страхування, безкоштовну середню освіту. Заохочував введення нових технологій в промисловість. Критикував французьку парламентську систему.

Тричі обіймав посаду президента Ради - глави керівного кабінету Франції:

Попередник:
Арістід Бріан
Прем'єр-міністр Франції
3 листопада 1929 - 21 лютого 1930
Наступник:
Каміль Шота
Попередник:
Каміль Шота
Прем'єр-міністр Франції
2 березня - 13 грудня 1930
Наступник:
Теодор Стег
Попередник:
П'єр Лаваль
Прем'єр-міністр Франції
20 лютого - 3 червня 1932
Наступник:
Едуар Ерріо
Попередник:
П'єр Лаваль
Міністр закордонних справ Франції
20 лютого - 3 червня 1932
Наступник:
Едуар Ерріо
Перегляд цього шаблону Глави урядів Франції
Реставрація Бурбонів Прапор Французької Республіки
Липнева монархія
Друга республіка
Друга імперія
Третя Республіка

Трюшю Тьєр Дюфор А. де Брольи Сіссе Бюффе Дюфор Симон А. де Брольи Рошбуе Дюфор Ваддінгтон Фрейсіне Феррі Гамбетта Фрейсіне Дюклерк Фальері Феррі Бріссон Фрейсіне Гобл Рувье Тірар Флоке Тірар Фрейсіне Лубе Рибо Дюпюї Казимир-Пер'є Дюпюї Рибо Буржуа Мелен Бріссон Дюпюї Вальдек-Руссо Комб Рувье Сарра Клемансо Бріан Моніс Кайо Пуанкаре Бріан Барту Думерг Рибо Вівіані Бріан Рибо Пенлеве Клемансо Мільєран Лейг Бріан Пуанкаре Франсуа-Марсалу Ерріо Пенлеве Бріан Ерріо Пуанкаре Бріан Тардье Шота Тардье Стег Лаваль Тардье Ерріо Поль-Бонкур Даладьє Сарра Шота Даладьє Думерг Фланден Буіссон Лаваль Сарра Блюм Шота Блюм Даладьє Рейно Петен

Режим Віші
Тимчасовий уряд
Четверта Республіка
П'ята Республіка