Третя ліга ПФЛ

Третя ліга
Країна

Росія

Заснований

1994

Вихід в

Друга ліга

Вибування в

КФК

Найбільш титулований

Переможець зони (2 титулу):
Динамо (Москва) (дубль)
Зеніт (Пенза)

Третя ліга - четвертий за силою дивізіон професійного російського футболу, існував в 1994 - 1997 роках. У 1998 кращі команди третьої ліги були включені у другий дивізіон ПФЛ, решта втратили професійний статус. Третя ліга складалася з шести зон (в 1997 - з п'яти), утворених за територіальним принципом. У цій лізі також виступали дублюючі склади команд з вищих ліг (вони не мали права на вихід з третьої ліги).


Переможці

Сезон Переможець Клуби, також пройшли
під Другу лігу
1994 Автозапчастина (Баксан) (1-а зона)
Валігура (Астрахань) (2-я зона)
Спартак (Москва) (дубль, не вийшов в 2-у лігу) (3-тя зона)
Кристал (Смоленськ) (4-я зона)
СКД (Самара) (5-я зона)
Сибір (Курган) (6-а зона)
Енергія (П'ятигорськ) (1-а зона)
СКА (Ростов-на-Дону) (2-я зона)
Сатурн (Раменське), Спартак (Щелково) (3-тя зона)
Гатчина (4-я зона)
Торпедо (Павлово) (5-я зона)
Зеніт (Іжевськ) (6-а зона)
1995 Олімп (Кисловодськ) (1-а зона)
Авангард (Курськ) (2-я зона)
Дон (Новомосковськ) (3-тя зона)
Турбостроітель (Калуга) (4-я зона)
Зеніт (Пенза) (5-я зона)
Енергія (Чайковський) (6-а зона)
Ангушт (Малгобек), Торпедо (Армавір) (1-а зона)
Локомотив (Ліски), Волгодонськ (2-я зона)
Космос (Долгопрудний), Московський-Селятин (Селятин) (3-тя зона)
Динамо (Санкт-Петербург) (4-я зона)
Заводчанин (Саратов) (5-я зона)
Амкар (Перм) (6-а зона)
1996 Спартак (Анапа) (1-а зона)
Салют-Юкос (Білгород) (2-я зона)
Динамо (Москва) (дубль, не вийшов в 2-у лігу) (3-тя зона)
Орехово (Орєхово-Зуєво) (4-я зона)
Спартак (Тамбов) (5-я зона)
Содовик (Стерлітамак) (6-а зона)
Вінець (Гулькевичі) (1-а зона)
Динамо-Перлина-2 (Сочі) (2-я зона)
Мосенерго (Москва), Автомобіліст (Ногінськ) (3-тя зона)
Волга (Твер), Орел (4-я зона)
Волга (Ульяновськ) (5-я зона)
-
1997 Локомотив (Мінеральні Води) (1-а зона)
Кубань (Слов'янськ-на-Кубані) (2-я зона)
Динамо (Москва) (дубль) (3-тя зона)
Металург (Викса) (не вийшов в 2-у лігу) (4-я зона)
Зеніт (Пенза) (5-я зона)
Моздок, Торпедо (Георгіївська), Нарт (Нарткала),
Ірістон (Владикавказ), Нарт (Черкеськ),
Аланія-д (Владикавказ), Динамо-Імамат (Махачкала),
Бештау (Лермонтов) (1-а зона)
Ростельмаш-д (Ростов-на-Дону), Шахтар (Шахти),
Ротор-д (Волгоград), Салют (Саратов),
Перлина-д (Сочі) (2-я зона)
Химки, Торпедо-ЗІЛ (Москва), Космос (Долгопрудний),
Спартак-д (Москва), Титан (Реутов), ЦСКА-д (Москва),
Спортакадемклуб (Москва), Коломна, Спартак (Лохвиця),
Моноліт (Москва), Торгмаш (Люберці), Асмарал (Москва),
Торпедо-Лужники-д (Москва), Локомотив-д (Москва),
Фабус (Бронниці) (3-тя зона)
Енергетик (Урень), Торпедо (Володимир),
Торпедо-Вікторія (Нижній Новгород), Спартак (Брянськ),
Будівельник (Моршинська), Луч (Тула), Локомотив (Калуга),
Енергія (Великі Луки), Вилучення (Вишній Волочек),
Зеніт-д (Санкт-Петербург), Машинобудівник (Псков),
Динамо (Брянськ), Нафтовик (Ярославль), Спартак (Кострома),
Хімік (Дзержинськ) (4-я зона)
Динамо (Перм), Зеніт (Челябінськ), Нафтовик (Похвістнево),
Уралець (Нижній Тагіл), Біохімік-Мордовія (Саранськ),
Енергія (Ульяновськ), Газовик (Оренбург),
Трубник (Каменськ-Уральський), Іскра (Енгельс),
Прогрес (Зеленодольськ), Дружба (Йошкар-Ола),
Волга (Балаково) (5-я зона)