Ферзен, Василь Миколайович

Василь Миколайович Ферзен
Vasili Nikolayevich Fersen.jpg
Дата народження

14 травня 1858

Дата смерті

6 травня 1937 (78 років)

Місце смерті

Пернов, Естонія

Належність

Росія

Рід військ

ВМФ

Роки служби

1876-1917

Звання

Віце-адмірал

Командував

крейсер "Ізумруд"; міноносець № 123; Владивостоцький порт; крейсер "Аврора"; 2-я мінна дивізія Балтійського флоту; бригада крейсерів ескадри Балтійського моря; бригада лінійних кораблів Балтійського моря

Битви / війни

Цусимское бій

Нагороди та премії
Орден Святого Володимира II ступеня
Орден Святого Володимира III ступеня
Орден Святої Анни I ступеня
Орден Святої Анни II ступеня
Орден Святого Станіслава I ступеня
Орден Святого Станіслава II ступеня
Band to Order St Alexander Nevsky.png State colours ribbon.png

Барон Василь (Вільям) Миколайович Ферзен ( 14 травня 1858 ( 18580514 ) , Миза кальки Кузальского приходу Естляндськой губернії, - 6 травня 1937, Пернов) - російський морський офіцер, віце-адмірал, герой Цусімського бою.


Біографія

  • 15 вересня 1875 - Вихованець Морського Училища.
  • 1876 ​​- Прийнятий на дійсну службу.
  • 1878-1879 - Знаходиться в далекосхідному плавання на крейсері " Азія ".
  • 1 травня 1879 - Гардемарин.
  • 30 серпня 1880 - Мічман.
  • У Тихому океані перейшов на крейсер " Африка ", що йде в Росію.
  • 10 липня 1883 - Прибув до Кронштадт.
  • 8 лютого 1884 - Затверджено на посаді ревізора крейсера.
  • 1 січня 1885 - Лейтенант.
  • 14 жовтня 1885 - Вахтовий начальник морехідної канонерського човна " Бобер ".
  • 1886-1888 - Плавання на Далекий Схід.
  • 19 вересня 1889 - 7 вересня 1890 - Мінний офіцерський клас.
  • 1892 - Мінний офіцер 1-го розряду.
  • 1895 - Флагманський мінний офіцер.
  • 1896-1897 - Командир міноносця "Вибух".
  • 1897-1899 - У зимовий час викладає в мінному офіцерському класі і мінної школі Балтійського флоту.
  • 1897-1899 - Старший офіцер крейсера "Африка".
  • 18 квітня 1899 - Капітан 2-го рангу.
  • 28 вересня 1899-1902 - Морський агент в США.
  • 19 жовтня 1900 - У складі 4-го флотського екіпажу.
  • 7 жовтня 1902 - Командир крейсера 2-го рангу " Смарагд ".
  • 1903 - Командир міноносця № 123 у складі Мінного Загону.
  • 17 вересня 1903-1904 - Курс військово-морських наук Миколаївської Морської Академії.
  • Командир крейсера "Ізумруд" у складі 2-ї ескадри Тихого океану. Брав участь у Цусімському поході і битві. Чи не підкорився наказу контр-адмірала Небогатова про здачу і, прорвавши кільце блокади, відірвався від ворога. Затопив крейсер, що налетів на камені, в затоці Володимира у відсутності якого-небудь ворога. Звинувачень пред'явлено не було.
  • 1905 - Капітан 1-го рангу.
  • 1906 - Брав участь у придушенні повстання в Естляндії.
  • 1906-1907 - І. д. командира Владивостоцького порту.
  • Березень 1908 - січень 1909 - Командир крейсера " Аврора ".
  • 1910 - Контр-адмірал.
  • 1909-1910 - Командувач 2-й мінної дивізії Балтійського флоту.
  • 1910-1911 - Начальник 2-й мінної дивізії Балтійського моря.
  • 1911-1913 - Начальник бригади крейсерів ескадри Балтійського моря.
  • 14 квітня 1913 - Віце-адмірал.
  • 1913-1914 - Начальник бригади лінійних кораблів Балтійського моря. Надав відгук на "Основні завдання для лінійних кораблів". Відстоював тип лінкора з 16 "артилерією, тихохідний, з посиленим бронюванням і озброєнням.
  • 20 жовтня 1914 - Член Головного військово-морського суду (20.10.1914)
  • 13 квітня 1917 - У відставку.

Емігрував до Естонії. Був членом Каси взаємодопомоги моряків. Жив і помер у Пернове. Похований у Локса.

Обидва його сина, Владислав і Арвід, також стали морськими офіцерами.


Нагороди

Російської Імперії:

Медалі:


Іноземних держав: