Чемпіонат Росії з баскетболу серед жінок

Прем'єр-ліга ("Дивізіон А") - вищий дивізіон системи жіночих баскетбольних ліг Росії. До сезону 2010/11 називався "Суперліга А". Примітно, що в 2010-2013 роках 4 рази поспіль призові місця займали одні й ті ж команди ( УГМК, Спарта & К, Надія, Динамо Курск).


1. Регламент

10 команд грають регулярний чемпіонат по 2 гри між собою (вдома, в гостях).

За підсумками регулярного чемпіонату команди, що зайняли 1-8 місця, грають плей-офф за олімпійською системою на вибування до двох перемог (1 команда з 8 командою, 2 команда з 7 командою, 3 команда з 6 командою, 4 команда з 5 командою), фінальна серія та серія за 3-е місце граються до трьох перемог.

Команда, що посіла останнє місце за підсумками регулярного чемпіонату, вибуває у Суперлігу.


2. Список поточних команд

У сезоні 2012/2013 рр.. беруть участь такі команди:


3. Призери чемпіонату

Рік Переможець 2-місце 3-місце
2013 УГМК (Єкатеринбург) Спарта & К (Московська область, Видне) Надія (Оренбург)
2012 УГМК (Єкатеринбург) Спарта & К (Московська область, Видне) Надія (Оренбург)
2011 УГМК (Єкатеринбург) Спарта & К (Московська область, Видне) Надія (Оренбург)
2010 УГМК (Єкатеринбург) Спарта & К (Московська область, Видне) Надія (Оренбург)
2009 УГМК (Єкатеринбург) Спартак (Московська область, Видне) ЦСКА (Москва)
2008 Спартак (Московська область, Видне) ЦСКА (Москва) УГМК (Єкатеринбург)
2007 Спартак (Московська область, Видне) ЦСКА (Самара) УГМК (Єкатеринбург)
2006 ВБМ-СГАУ (Самара) УГМК (Єкатеринбург) Динамо (Москва)
2005 ВБМ-СГАУ (Самара) Динамо (Москва) УГМК (Єкатеринбург)
2004 ВБМ-СГАУ (Самара) УГМК (Єкатеринбург) Балтійська зірка (Санкт-Петербург)
2003 УГМК (Єкатеринбург) ВБМ-СГАУ (Самара) Динамо-Енергія (Новосибірськ)
2002 УГМК (Єкатеринбург) СГАУ (Самара) Динамо (Москва)
2001 Динамо (Москва) Уралмаш-УГМК (Єкатеринбург) Вологда-Чеваката (Вологда)
2000 Динамо (Москва) Уралмаш (Єкатеринбург) Хвиля (Санкт-Петербург)
1999 Динамо (Москва) Уралмаш (Єкатеринбург) Динамо (Новосибірськ)
1998 Динамо (Москва) ЦСКА (Москва) Уралмаш (Єкатеринбург)
1997 ЦСКА (Москва) Уралмаш (Єкатеринбург) Динамо (Москва)
1996 ЦСКА (Москва) Динамо (Москва) Уралмаш (Єкатеринбург)
1995 ЦСКА (Москва) Форс-Мажор (Санкт-Петербург) Динамо (Москва)
1994 ЦСКА (Москва) Динамо (Новосибірськ) Уралмаш (Єкатеринбург)
1993 ЦСКА (Москва) Динамо (Новосибірськ) Концерн (Подольськ)
1992 ЦСКА (Москва) Ніка (Нижній Новгород) Форс-Мажор (Санкт-Петербург)

Примітки