Чемпіонат Росії з футболу 2006

15-й чемпіонат Росії з футболу проводився з 17 березня по 26 листопада 2006 року. Чемпіоном став ЦСКА, чемпіоном серед дублюючих складів - "Спартак".


1. Учасники

У 2006 році в змаганнях російської Прем'єр-ліги брало участь 16 команд:


2. Факти історії

  • ЦСКА став чемпіоном Росії втретє за історію клубу, і другий рік поспіль.
  • За підсумками сезону вищу лігу покинули "Торпедо" (Москва) і "Шинник" (Ярославль). Прийшли "Хімки" Хімки і "Кубань" Краснодар.
  • "Торпедо" (Москва) залишив вищий дивізіон вперше за всю історію клубу.
  • Після матчу 25-го туру "Ростов"-ЦСКА (1:2) в газеті " Радянський спорт "з'явилася стаття" Ігри, які ми заслужили ", в якій телекоментатор Василь Уткін відкрито заявив, що вважає матч договірним. Пізніше арбітражний суд відхилив позов ЦСКА до газети і журналісту, порахувавши що це особиста думка журналіста. Також деякі гравці "Спартака" і "Зеніта" після матчів "Спартак" - "Томь" і ЦСКА-"Зеніт" відповідно заявляли про несправедливе суддівство по відношенню до їх командам.
  • Вперше в історії російських чемпіонатів при рівності очок у двох кращих клубів золотий матч не проводиться: згідно з регламентом ЦСКА випереджає "Спартак" (Москва) за більшою кількістю перемог.

3. Підсумки

3.1. Чемпіонат

# Команда І У Н П Зх П РЗ Окуляри
ЛЧ Gold medal icon.svg ЦСКА 30 17 7 6 47 28 +19 58
ЛЧ, КУ Silver medal icon.svg Спартак М 30 15 13 2 60 36 +24 58
КУ Bronze medal icon.svg Локомотив 30 15 8 7 47 34 +13 53
КУ 4 Зеніт 30 13 11 6 42 30 +12 50
КІ 5 Рубін 30 13 7 10 43 37 +6 46
6 ФК Москва 30 10 13 7 41 37 +4 43
7 Луч-Енергія 30 12 5 13 37 39 -2 41
8 Томь 30 11 8 11 35 33 +2 41
9 Спартак Н 30 11 8 11 33 32 +1 41
10 Крила Рад 30 10 8 12 37 35 +2 38
11 Сатурн 30 7 16 7 29 24 +5 37
12 ФК Ростов 30 10 6 14 42 48 -6 36
13 Амкар 30 8 11 11 22 36 -14 35
14 Динамо 30 8 10 12 31 40 -9 34
15 Торпедо 30 3 13 14 22 40 -18 22
16 Шинник 30 1 8 21 17 56 -39 11

4. Результати

Місце Клуб 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
1 ЦСКА Soccerball.svg 1:1
2:2
2:3
1:2
0:0
1:0
0:1
2:1
1:0
2:1
2:1
4:0
2:0
1:0
1:0
2:1
1:1
0:2
1:0
2:2
1:2
2:1
2:0
0:0
3:2
1:2
2:0
2:2
5:1
1:0
2 Спартак (Москва) 1:1
2:2
Soccerball.svg 2:1
0:0
4:1
1:0
0:2
3:0
3:3
3:3
1:1
0:1
2:2
3:1
2:2
1:0
3:2
1:0
1:1
1:1
5:2
4:3
4:1
3:1
0:0
3:2
2:0
1:1
3:1
1:1
3 Локомотив (Москва) 3:2
2:1
1:2
0:0
Soccerball.svg 3:1
1:4
4:4
4:2
1:0
0:1
1:1
3:0
1:1
1:3
2:3
1:0
0:1
2:1
0:0
1:1
2:1
1:0
0:0
3:1
2:0
0:2
4:1
0:0
3:1
1:0
4 Зеніт (Санкт-Петербург) 0:0
0:1
1:4
0:1
1:3
4:1
Soccerball.svg 1:0
0:3
0:0
1:1
3:1
2:0
2:2
0:0
1:1
4:0
2:3
1:0
1:1
0:0
1:1
3:1
3:1
2:0
0:0
2:2
2:1
2:1
1:0
2:1
5 Рубін (Казань) 1:0
1:2
2:0
0:3
4:4
2:4
0:1
3:0
Soccerball.svg 2:0
5:0
1:0
1:2
2:0
0:4
1:3
0:0
0:0
2:1
0:3
2:1
2:1
1:2
0:0
1:0
2:2
0:1
1:1
2:1
0:0
5:1
6 Москва (Москва) 0:1
1:2
3:3
3:3
0:1
1:0
0:0
1:1
0:2
0:5
Soccerball.svg 2:1
1:1
0:0
0:1
1:1
2:2
1:0
4:0
1:1
2:1
0:4
4:0
1:0
2:2
1:1
1:1
1:1
2:0
4:1
2:1
7 Луч-Енергія (Владивосток) 1:2
0:4
1:1
1:0
1:1
0:3
1:3
0:2
0:1
2:1
1:2
1:1
Soccerball.svg 1:2
2:1
1:0
0:0
3:2
1:2
2:0
0:1
4:2
0:1
0:0
3:1
1:2
3:1
2:0
1:2
1:0
3:1
8 Томь (Томськ) 0:2
0:1
2:2
1:3
1:1
3:1
2:2
0:0
0:2
4:0
0:0
1:0
2:1
1:2
Soccerball.svg 0:1
1:0
1:2
2:1
0:0
1:2
3:1
1:2
0:0
1:3
1:0
1:2
2:1
0:0
1:0
3:1
9 Спартак (Нальчик) 0:1
1:2
2:2
0:1
3:2
0:1
1:1
0:4
3:1
0:0
1:1
2:2
0:1
0:0
1:0
0:1
Soccerball.svg 1:1
2:1
4:1
2:0
3:1
1:2
2:1
0:1
1:0
0:1
0:2
0:0
1:0
2:1
10 Крила Рад (Самара) 1:1
2:0
2:3
0:1
1:0
1:2
3:2
0:1
0:0
1:2
0:1
0:4
2:3
2:1
2:1
1:2
1:1
1:2
Soccerball.svg 1:1
0:0
2:2
1:0
6:1
0:1
1:0
1:1
1:1
2:0
0:1
2:0
11 Сатурн (Раменське) 0:1
2:2
1:1
1:1
0:0
1:1
1:1
0:0
3:0
1:2
1:1
1:2
0:2
1:0
0:0
2:1
1:4
0:2
1:1
0:0
Soccerball.svg 2:0
0:0
0:0
0:1
1:1
3:0
0:0
3:0
3:0
0:0
12 Ростов (Ростов-на-Дону) 2:1
1:2
2:5
3:4
1:2
0:1
1:1
1:3
1:2
2:1
4:0
0:4
2:4
1:0
1:3
2:1
1:3
2:1
2:2
0:1
0:2
0:0
Soccerball.svg 0:1
1:1
1:0
2:1
1:1
2:0
0:0
6:1
13 Амкар (Перм) 0:2
0:0
1:4
1:3
0:0
1:3
1:3
0:2
0:0
0:1
0:1
2:2
0:0
1:3
0:0
3:1
1:2
1:0
1:6
1:0
0:0
1:0
1:0
1:1
Soccerball.svg 3:2
0:0
0:0
1:0
0:0
1:0
14 Динамо (Москва) 2:3
2:1
0:0
2:3
0:2
2:0
0:0
2:2
2:2
1:0
1:1
1:1
2:1
1:3
0:1
2:1
0:1
1:0
0:1
1:1
1:1
0:3
0:1
1:2
2:3
0:0
Soccerball.svg 0:3
2:1
1:1
2:1
15 Торпедо (Москва) 0:2
2:2
0:2
1:1
1:4
0:0
1:2
1:2
1:1
1:2
1:1
0:2
0:2
2:1
1:2
0:0
2:0
0:0
1:1
0:2
0:0
0:3
1:1
0:2
0:0
0:1
3:0
1:2
Soccerball.svg 1:1
1:1
16 Шинник (Ярославль) 1:5
0:1
1:3
1:1
1:3
0:1
0:1
1:2
0:0
1:5
1:4
1:2
0:1
1:3
0:1
1:3
0:1
1:2
1:0
0:2
0:3
0:0
0:0
1:6
0:0
0:1
1:1
1:2
1:1
1:1
Soccerball.svg

5. Лідери чемпіонату



6. Кращі бомбардири

Гравець Клуб Голов З них з
пенальті
Прапор Росії Роман Павлюченко Спартак (Москва) 18 4
Прапор Бразилії Жо ЦСКА 14 4
Прапор Аргентини Алехандро Домінгес Рубін (Казань) 13 4
Прапор Росії Павло Погребняк Томь (Томськ) 13 4
Прапор Росії Дмитро Лоськов Локомотив (Москва) 13 6
Прапор Росії Дмитро Кириченко ФК Москва 12 4
Прапор Росії Михайло Осинов ФК Ростов 12 6
Прапор Бразилії Вагнер Лав ЦСКА 9
Прапор Хорватії Івіца Оліч ЦСКА 9 1
Прапор Росії Єгор Титов Спартак (Москва) 8
Прапор Росії Роман Адамов ФК Москва 8 2

7. Рекорди в чемпіонаті

  • Найбільша перемога господарів (+5):
    • 12/07/2006 "Крилья Совєтов" (Самара) - "Амкар" (Перм) 6:1
  • Найбільша перемога гостей (-5):
    • 30/09/2006 "Шинник" (Ярославль) - "Ростов" (Ростов-на-Дону) 1:6
    • 22/10/2006 ФК Москва (Москва) - "Рубін" (Казань) 0:5
  • Найбільше число голів в одному матчі (+8):
    • 23/04/2006 "Локомотив" (Москва) - "Рубін" (Казань) 4:4

8. Турнір дублюючих складів

У день, що передує дню матчу між основними складами команд цих же клубів, проводяться матч дублюючих складів. Допускається перенесення матчу дублюючих складів на інший день у випадку форс-мажорних обставин або за обопільною згодою клубів та з дозволу керівництва РФПЛ.

У 2006 році перемогу в турнірі дублюючих складів здобув дубль московського Спартака.

8.1. Результати матчів дублюючих складів

Команда 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16
1. ЦСКА Soccerball.svg 2:1 4:1 2:1 0:0 2:0 3:0 1:3 1:0 2:0 1:0 2:0 0:1 1:0 4:0 2:1
2. Спартак М 2:1 Soccerball.svg 0:0 0:0 1:3 3:1 4:4 2:1 3:0 4:0 4:1 4:0 4:2 4:2 3:0 4:1
3. Локомотив 1:1 0:1 Soccerball.svg 5:6 2:1 1:2 0:0 1:3 0:0 2:1 0:0 5:2 1:3 1:1 3:1 1:0
4. Рубін 0:0 1:3 1:2 Soccerball.svg 1:0 4:2 3:0 0:0 2:1 2:1 1:1 1:1 1:0 0:1 0:0 0:0
5. Москва 1:0 1:0 2:2 1:0 Soccerball.svg 1:2 1:0 2:0 2:0 3:2 1:1 1:0 2:1 1:1 2:1 1:2
6. Зеніт 0:0 1:4 4:1 1:0 1:1 Soccerball.svg 2:1 0:0 1:0 0:0 1:1 2:0 1:1 1:0 3:1 4:0
7. Торпедо 2:2 1:1 1:4 1:2 0:2 1:2 Soccerball.svg 3:0 1:1 1:2 0:3 0:0 0:2 1:1 2:1 2:0
8. Динамо 2:3 0:0 2:0 2:2 1:1 2:2 2:1 Soccerball.svg 1:1 2:1 1:1 0:0 0:1 1:1 2:1 1:0
9. Шинник 0:1 1:1 1:3 1:5 1:2 1:2 1:1 1:2 Soccerball.svg 0:1 0:0 0:0 1:6 1:0 1:3 0:1
10. Томь 0:1 2:2 3:1 4:0 1:0 2:2 0:0 1:0 3:1 Soccerball.svg 0:0 1:3 3:1 2:1 2:1 1:0
11. Сатурн 2:2 1:1 1:1 1:2 1:1 0:0 0:0 3:0 3:0 2:1 Soccerball.svg 0:0 0:0 1:1 1:0 1:4
12. Амкар 0:0 1:3 1:3 0:0 2:2 1:3 1:0 3:2 1:0 0:0 1:0 Soccerball.svg 1:0 1:0 0:0 1:0
13. Ростов 1:2 3:4 1:2 2:1 4:0 1:3 1:1 2:1 0:0 2:1 0:2 1:1 Soccerball.svg 2:2 1:0 2:1
14. Крила Рад 2:0 0:1 1:2 0:0 0:4 3:2 2:0 1:0 2:0 2:1 0:0 6:1 1:0 Soccerball.svg 2:1 1:2
15. Луч-Енергія 0:4 1:0 1:1 2:1 1:1 0:2 2:0 3:1 1:0 2:1 2:0 3:1 4:2 3:2 Soccerball.svg 1:0
16. Спартак Н 0:1 2:2 0:1 3:1 2:2 1:1 0:0 1:0 2:1 1:0 2:0 2:1 3:1 1:1 0:0 Soccerball.svg

9. Список "33 кращих"

9.1. Воротарі

1. Прапор Чехії Антонін Кінскі ("Сатурн"), Ігор Акінфєєв (ЦСКА), В'ячеслав Малафєєв ("Зеніт"),


9.2. Захисники

1. Василь Березуцький (ЦСКА), Олександр Анюков ("Зеніт"), Роман Шишкін ("Спартак") (праві)
2. Сергій Ігнашевич (ЦСКА), Прапор Чехії Мартін Їранек ("Спартак"), Прапор Норвегії Ерік Хаген ("Зеніт") (праві центральні)
3. Денис Колодін ("Динамо"), Прапор Литви Дейвідас Шемберас ("ЦСКА"), Прапор Словаччини Мартін Шкртел ("Зеніт") (ліві центральні)
4. Олексій Березуцький (ЦСКА), Олег Кузьмін ("Москва"), Прапор Бразилії Орландо Калісто ("Рубін") (ліві)


9.3. Півзахисники

1. Прапор Боснії і Герцеговини Елвер Рахімич (ЦСКА), Євген Алдонін ("ЦСКА"), Прапор Бразилії Сантос Моцарт ("Спартак") (опорні)
2. Володимир Бистров (Спартак), Прапор Сербії Мілош Красіч ("ЦСКА"), Валерій Климов ("Томь") (праві)
3. Дмитро Лоськов (Локомотив), Єгор Титов ("Спартак"), Прапор Бразилії Даніель Карвальо ("ЦСКА") (центральні)
4. Юрій Жирков (ЦСКА), Дініяр Білялетдінов ("Локомотив"), Прапор Білорусі Сергій Гуренко ("Локомотив") (ліві)


9.4. Нападники

1. Андрій Аршавін ("Зеніт"), Павло Погребняк ("Томь"), Прапор Бразилії Жо ("ЦСКА") (праві)
2. Роман Павлюченко ("Спартак"), Прапор Аргентини Алехандро Домінгес ("Рубін"), Прапор Бразилії Вагнер Лав ("ЦСКА") (ліві)


10. Представники прем'єр-ліги на чемпіонаті світу 2006 в Німеччині

Клуб Учасники
Динамо Прапор Португалії Коштінья
Прапор Португалії Маніше
Зеніт Прапор Чехії Павло Мареші
Крила Рад Прапор України Андрій Гусін
Москва Прапор Польщі Маріуш Йоп
Сатурн Прапор Чехії Антонін Кінскі
Спартак Прапор Чехії Мартін Їранек
Прапор України Максим Калініченко
Прапор Чехії Радослав Ковач
ЦСКА Прапор Хорватії Івіца Оліч

11. Призи

Приз Засновник Володар
Кращому воротареві року Редакція журналу " Вогник " Ігор Акінфєєв ( ЦСКА (Москва))
Футболіст року в Росії Редакція тижневика " Футбол " Андрій Аршавін ( "Зеніт" (Санкт-Петербург))
Футболіст року в Росії Редакція видання " Спорт-Експрес " Андрій Аршавін ( "Зеніт" (Санкт-Петербург))
Перша п'ятірка РФС, ДФЛ і спортклуб "Лукойл" Роман Шишкін ( "Спартак" Москва))