Чемпіонат СРСР з футболу 1965

27-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 15 квітня по 20 листопада 1965. Переможцем турніру стало московське "Торпедо".


1. Клас "А"

1.1. Перша група "А". Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про
Gold medal icon.svg "Торпедо" Москва 32 22 7 3 55-21 51
Silver medal icon.svg "Динамо" Київ 32 22 6 4 58-22 50
Bronze medal icon.svg ЦСКА Москва 32 14 10 8 38-24 38
4 "Динамо" Мінськ 32 14 9 9 37-27 37
5 "Динамо" Москва 32 11 14 7 38-24 36
6 "Динамо" Тбілісі 32 12 12 8 37-30 36
7 СКА Ростов-на-Дону 32 10 14 8 42-35 34
8 "Спартак" Москва 32 10 12 10 28-26 32
9 "Зеніт" Ленінград 32 10 12 10 32-32 32
10 "Пахтакор" Ташкент 32 10 12 10 34-40 32
11 "Нафтовик" Баку 32 11 8 13 32-33 30
12 "Шахтар" Донецьк 32 7 14 11 29-34 28
13 "Крилья Совєтов" Куйбишев 32 9 9 14 34-44 27
14 "Чорноморець" Одеса 32 9 8 15 35-43 26
15 "Локомотив" Москва 32 8 8 16 37-48 24
16 "Торпедо" Кутаїсі 32 8 3 21 29-69 19
17 СКА Одеса 32 3 6 23 22-65 12

Кращий бомбардир - Олег Копаєв ( СКА (Р-н-Д)) - 18 голів у 32 матчах.


1.2. Друга група "А"

Чемпіонат СРСР 1965 у другій групі класу "А" проходив у два етапи:

  • на першому етапі 32 клубних двох підгрупах визначали учасників фінальних турнірів;
  • на другому етапі клуби у фінальних турнірах визначили розподіл місць і розіграли 2 путівки у першу групу.

1.2.1. Фінал за 1-16 місця. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П Г Про
1 "Арарат" Єреван 31 17 6 8 48-35 40
2 "Кайрат" Алма-Ата 31 13 12 6 38-19 38
3 "Авангард" Харків 30 15 6 9 36-34 36
4 "Текстильник" Іваново 30 13 9 8 40-27 35
5 "Шинник" Ярославль 30 14 7 9 36-23 35
6 "Уралмаш" Свердловськ 30 13 9 8 39-28 35
7 "Зоря" Луганськ 30 12 9 9 33-29 33
8 "Дніпро" Дніпропетровськ 30 11 9 10 28-27 31
9 "Карпати" Львів 30 10 10 10 29-25 30
10 "Жальгіріс" Вільнюс 30 10 8 12 33-33 28
11 "Волга" Горький 30 12 4 14 28-39 28
12 "Шахтар" Караганда 30 9 9 12 25-26 27
13 "Терек" Грозний 30 10 5 15 33-45 25
14 "Молдова" Кишинів 30 7 9 14 16-29 23
15 "Даугава" Рига 30 6 8 16 26-47 20
16 "Локомотив" Челябінськ 30 4 10 16 21-43 18

1.2.2. Фінал за 17-32 місця. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П Г Про
17 "Алга" Фрунзе 46 19 13 14 49-39 51
18 "Трактор" Волгоград 46 14 19 13 45-44 47
19 СКА Новосибірськ 46 16 15 15 51-53 47
20 "Динамо" Ленінград 46 16 14 16 69-60 46
21 "Локомотив" Вінниця 46 13 20 13 41-37 46
22 "Труд" Воронеж 46 12 22 12 41-38 46
23 "Політотдєл" Ташкентська обл. 46 15 16 15 35-37 46
24 "Спартак" Гомель 46 14 17 15 35-42 45
25 "Кубань" Краснодар 46 14 15 17 38-41 43
26 "Локомотив" Тбілісі 46 14 12 20 60-63 40
27 "Будівельник" Ашхабад 46 14 11 21 52-64 39
28 "Металург" Запоріжжя 46 11 15 20 44-60 37
29 "Енергетик" Душанбе 46 10 15 21 39-55 35
30 "Волга" Калінін 46 12 11 23 33-57 35
31 "Динамо" Таллін 46 6 16 24 34-69 28
32 "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону 46 9 9 28 37-76 27

2. Клас "Б"

2.1. Союзні республіки. Підсумкове становище команд

2.2. Фінал

  1. "Динамо" Кировабад
  2. "Динамо" Баку
  3. "Памір" Ленінабад
  4. "Нафтовик" Фергана

2.2.1. Півфінал I

  1. "Динамо" Баку
  2. "Памір" Ленінабад
  3. "Динамо" Сухумі
  4. "Металіст" Джамбул

2.2.2. Півфінал II

  1. "Нафтовик" Фергана
  2. "Динамо" Кировабад
  3. "Схід" Усть-Каменогорськ
  4. "Гранітас" Клайпеда

2.3. РРФСР. Фінал. Підсумкове становище команд

2.3.1. Фінал

  1. "Спартак" Нальчик
  2. "Рубін" Казань
  3. "Сокіл" Саратов
  4. "Будівельник" Уфа

2.3.2. Півфінал I

  1. "Рубін" Казань
  2. "Балтика" Калінінград
  3. "Луч" Владивосток

2.3.3. Півфінал II

  1. "Сокіл" Саратов
  2. "Спартак" Рязань
  3. "Цемент" Новоросійськ

2.3.4. Півфінал III

  1. "Будівельник" Уфа
  2. "Торпедо" Армавір
  3. "Автомобіліст" Ленінград

2.3.5. Півфінал IV

  1. "Спартак" Нальчик
  2. "Іртиш" Омськ
  3. "Торпедо" Томськ
2.3.5.1. 1 зона
  1. "Автомобіліст" Ленінград
  2. "Балтика" Калінінград
  3. "Локомотив" Калуга
  4. "Гранітас" Клайпеда
  5. "Зірка" Серпухов
  6. "Динамо" Брянськ
  7. "Сатурн" Рибінськ
  8. "Хімік" Новомосковськ
  9. "Металург" Тула
  10. "Онежец" Петрозаводськ
  11. "Авангард" Коломна
  12. "Металург" Череповець
  13. "Північ" Мурманськ
  14. "Текмаш" Кострома
  15. "Серп і Молот" Москва
  16. "Звейніекс" Лієпая
  17. "Іскра" Смоленськ
  18. "Хімік" Клин

2.3.5.2. 2 зона
  1. "Спартак" Рязань
  2. "Рубін" Казань
  3. "Хімік" Дзержинськ
  4. "Спартак" Йошкар-Ола
  5. "Зеніт" Іжевськ
  6. "Знамя" Ногінськ
  7. "Уралец" Нижній Тагіл
  8. "Зірка" Перм
  9. "Нафтовик" Бугульма
  10. "Динамо" Кіров
  11. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  12. "Торпедо" Павлово
  13. "Трактор" Володимир
  14. "Хімік" Березники
  15. "Салют" Каменськ-Уральський
  16. "Прогрес" Зеленодольськ
  17. "Нафтовик" Тюмень
  18. "Ковровец" Ковров
  19. "Енергія" Чебоксари

2.3.5.3. 3 зона
  1. "Сокіл" Саратов
  2. "Торпедо" Армавір
  3. "Валігура" Астрахань
  4. "Торпедо" Липецьк
  5. "Трудові резерви" Курськ
  6. "Волга" Ульяновськ
  7. "Спартак" Білгород
  8. "Спартак" Орел
  9. "Торпедо" Таганрог
  10. "Металург" Куйбишев
  11. "Енергія" Волзький
  12. "Спартак" Тамбов
  13. "Севан" Октемберян
  14. "Нафтовик" Сизрань
  15. "Прогрес" Каменськ
  16. "Спартак" Саранськ
  17. "Труд" Тольятті
  18. "Шахтар" Шахти
  19. "Енергія" Новочеркаськ
  20. "Труд" Пенза

2.3.5.4. 4 зона
  1. "Спартак" Нальчик
  2. "Динамо" Баку
  3. "Динамо" Кировабад
  4. "Цемент" Новоросійськ
  5. "Динамо" Сухумі
  6. "Ширак" Ленінакан
  7. "Урожай" Майкоп
  8. "Колхіда" Поті
  9. "Спартак" Орджонікідзе
  10. "Динамо" Батумі
  11. "Мешахте" Ткібулі
  12. "Лорі" Кіровакан
  13. "Інгурі" Зугдіді
  14. "Динамо" Махачкала
  15. "Лернагорц" Кафан
  16. "Алазани" Гурджаані
  17. "Динамо" Ставрополь
  18. "Трудові Резерви" Кисловодськ
  19. "Металург" Руставі
  20. "Полад" Сумгаїт

2.3.5.5. 5 зона
  1. "Іртиш" Омськ
  2. "Нафтовик" Фергана
  3. "Будівельник" Уфа
  4. "Металург" Магнітогорськ
  5. "Памір" Ленінабад
  6. "Металіст" Джамбул
  7. "Хімік" Чирчик
  8. "Динамо" Цілиноград
  9. "Локомотив" Оренбург
  10. "Зарафшан" Навої
  11. "Металург" Чимкент
  12. "Хімік" Салават
  13. "Труд" Курган
  14. "Спартак" Андижан
  15. "Спартак" Самарканд
  16. "Свердловец" Ташкентська обл.
  17. "Шахтар" Ош
  18. "Торпедо" Міасс
  19. "Захмет" Чарджоу
  20. "Металург" Златоуст

2.3.5.6. 6 зона
  1. "Луч" Владивосток
  2. "Торпедо" Томськ
  3. "Темп" Барнаул
  4. СКА Хабаровськ
  5. "Схід" Усть-Каменогорськ
  6. "Армеец" Улан-Уде
  7. "Авангард" Комсомольськ-на-Амурі
  8. "Забайкалец" Чита
  9. "Старт" Ангарськ
  10. "Ангара" Іркутськ
  11. "Хімік" Кемерово
  12. "Іртиш" Павлодар
  13. "Амур" Благовєщенськ
  14. "Сібсельмаш" Новосибірськ
  15. "Шахтар" Прокоп'євськ
  16. "Локомотив" Красноярськ
  17. "Торпедо" Рубцовськ
  18. "Металург" Новокузнецьк
  19. "Цементник" Семипалатинськ

2.4. УРСР. Підсумкове становище команд

2.4.1. Фінал

  1. СКА Львів
  2. СКА Київ
  3. "Авангард" Жовті Води
  4. "Таврія" Сімферополь
  5. "Авангард" Тернопіль
  6. "Шахтар" Кадиївка
  7. "Зірка" Кіровоград
  8. "Коммунарец" Комунарськ
  9. "Шахтар" Олександрія
  10. "Динамо" Хмельницький
  11. СКФ Севастополь
  12. "Колос" Полтава
  13. "Суднобудівник" Миколаїв
  14. "Спартак" Мелітополь
  15. "Спартак" Суми
  16. "Дніпро" Кременчук
  17. "Нафтовик" Дрогобич
  18. "Спартак" Івано-Франківськ
  19. "Колгоспник" Черкаси
  20. "Буковина" Чернівці
  21. "Десна" Чернігів
  22. "Полісся" Житомир
  23. "Локомотив" Херсон
  24. "Хімік" Сєвєродонецьк
  25. "Дніпровець" Дніпродзержинськ
  26. "Торпедо" Харків
  27. "Гірник" Кривий Ріг
  28. "Автомобіліст" Одеса
  29. "Шахтар" Горлівка
  30. "Волинь" Луцьк
  31. "Шахтар" Торез
  32. "Чайка" Балаклава
  33. "Трубник" Нікополь
  34. "Динамо-2" Київ
  35. "Верховина" Ужгород
  36. "Авангард" Керч
  37. "Будівельник" Бельци
  38. "Локомотив" Донецьк
  39. "Ніструл" Бендери
  40. "Колгоспник" Рівне
  41. "Дунаєць" Ізмаїл
  42. "Лучаферул" Тирасполь
  43. "Шахтар" Єнакієве
  44. "Авангард" Краматорськ
  45. "Шахтар" Красний Луч Луганської обл.

2.4.2. 1-а зона

  1. СКА Київ
  2. "Авангард" Жовті Води
  3. "Колос" Полтава
  4. "Шахтар" Олександрія
  5. "Дніпро" Кременчук
  6. "Двіна" Вітебськ
  7. "Спартак" Суми
  8. "Колгоспник" Черкаси
  9. "Десна" Чернігів
  10. "Спартак" Могильов
  11. "Дніпровець" Дніпродзержинськ
  12. "Гірник" Кривий Ріг
  13. "Чайка" Балаклава
  14. "Авангард" Керч
  15. "Будівельник" Бельци
  16. "Лучаферул" Тирасполь

2.4.3. 2-а зона

  1. СКА Львів
  2. "Авангард" Тернопіль
  3. "Зірка" Кіровоград
  4. "Динамо" Хмельницький
  5. "Нафтовик" Дрогобич
  6. "Спартак" Івано-Франківськ
  7. "Буковина" Чернівці
  8. "Полісся" Житомир
  9. "Автомобіліст" Одеса
  10. "Спартак" Брест
  11. "Неман" Гродно
  12. "Волинь" Луцьк
  13. "Динамо-2" Київ
  14. "Верховина" Ужгород
  15. "Дунаєць" Ізмаїл
  16. "Колгоспник" Рівне

2.4.4. 3-тя зона

  1. "Таврія" Сімферополь
  2. "Шахтар" Кадиївка
  3. "Коммунарец" Комунарськ
  4. СКФ Севастополь
  5. "Суднобудівник" Миколаїв
  6. "Спартак" Мелітополь
  7. "Локомотив" Херсон
  8. "Хімік" Сєвєродонецьк
  9. "Шахтар" Горлівка
  10. "Торпедо" Харків
  11. "Шахтар" Торез
  12. "Трубник" Нікополь
  13. "Ніструл" Бендери
  14. "Локомотив" Донецьк
  15. "Шахтар" Красний Луч Луганської обл.
  16. "Шахтар" Єнакієве
  17. "Авангард" Краматорськ