Чемпіонат СРСР з футболу 1966

28-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 10 квітня по 30 листопада 1966. Переможцем турніру стало київське "Динамо".


1. Клас "А"

1.1. Перша група "А". Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про УЄФА
Gold medal icon.svg "Динамо" Київ 36 23 10 3 66-17 56 КЧ
Silver medal icon.svg СКА Ростов-на-Дону 36 20 7 9 54-44 47
Bronze medal icon.svg "Нафтовик" Баку 36 18 9 9 56-28 45
4 "Спартак" Москва 36 15 12 9 45-41 42
5 ЦСКА Москва 36 16 9 11 60-45 41
6 "Торпедо" Москва 36 15 10 11 55-39 40 КК
7 "Динамо" Тбілісі 36 13 14 9 47-34 40
8 "Динамо" Москва 36 12 14 10 43-34 38
9 "Пахтакор" Ташкент 36 10 18 8 36-32 38
10 "Шахтар" Донецьк 36 15 7 14 32-35 37
11 "Динамо" Мінськ 36 11 13 12 36-39 35
12 "Кайрат" Алма-Ата 36 12 11 13 30-39 35
13 "Арарат" Єреван 36 12 10 14 30-45 34
14 "Чорноморець" Одеса 36 10 13 13 29-36 33
15 "Торпедо" Кутаїсі 36 9 10 17 44-59 28
16 "Зеніт" Ленінград 36 10 8 18 35-54 28
17 "Локомотив" Москва 36 11 5 20 34-49 27
18 "Крилья Совєтов" Куйбишев 36 4 17 15 18-40 25
19 СКА Одеса 36 1 13 22 16-56 15

Кращий бомбардир - Ілля Датунашвілі ( "Динамо" (Тб)) - 20 голів у 32 матчах.


1.2. Друга група "А"

Чемпіонат СРСР 1966 у другій групі класу "А" проходив у два етапи:

  • на першому етапі 53 клубних трьох підгрупах визначали учасників фінальних турнірів (кращі команди в кожній зоні у фінал за 1-3 місця та другі команди в кожній зоні у фінал за 4-6 місця);
  • на другому етапі клуби у фінальних турнірах визначили розподіл місць і розіграли путівку в першу групу.

1.2.1. Фінал за 1-3 місця. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П Г Про
1 "Зоря" Луганськ 4 2 2 0 4-1 6
2 "Жальгіріс" Вільнюс 4 2 1 1 2-2 5
3 "Політотдєл" Ташкентська обл. 4 0 1 3 1-4 1

2. Клас "Б"

2.1. Союзні республіки. Підсумкове становище

2.2. Фінал

  1. "Мешахте" Ткібулі - отримала право грати у наступному сезоні у другій групі класу "А".
  2. "Полад" Сумгаїт
  3. "Неман" Гродно
  4. "Лернагорц" Кафан

2.3. РРФСР. Підсумкове становище

2.4. Фінал.

  1. "Зоря" Калуга - отримала право грати у наступному сезоні у другій групі класу "А".
  2. "Спартак" Орджонікідзе - отримала право грати у наступному сезоні у другій групі класу "А".
  3. "Металург" Тула - отримала право грати у наступному сезоні у другій групі класу "А".
  4. "Цемент" Новоросійськ

2.4.1. Півфінал I

  1. "Цемент" Новоросійськ
  2. "Торпедо" Таганрог
  3. "Трактор" Володимир

2.4.2. Півфінал II

  1. "Зоря" Калуга
  2. "Металург" Куйбишев
  3. "Спартак" Йошкар-Ола

2.4.3. Півфінал III

  1. "Металург" Тула
  2. "Локомотив" Красноярськ
  3. "Текмаш" Кострома

2.4.4. Півфінал IV

  1. "Спартак" Орджонікідзе
  2. "Селенга" Улан-Уде
  3. "Стріла" Свердловськ
2.4.4.1. 1 зона.
  1. "Локомотив" Калуга
  2. "Металург" Тула
  3. "Спартак" Орел
  4. "Неман" Гродно
  5. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  6. "Зірка" Серпухов
  7. "Гранітас" Клайпеда
  8. "Хімік" Новомосковськ
  9. "Спартак" Могильов
  10. "Авангард" Коломна
  11. "Спартак" Брест
  12. "Звейніекс" Лієпая
  13. "Спартак" Рязань
  14. "Динамо" Брянськ
  15. "Знамя" Ногінськ
  16. "Іскра" Смоленськ
  17. "Двіна" Вітебськ

2.4.4.2. 2 зона
  1. "Трактор" Володимир
  2. "Текмаш" Кострома
  3. "Сатурн" Рибінськ
  4. "Автомобіліст" Ленінград
  5. "Волга" Ульяновськ
  6. "Металург" Липецьк
  7. "Металург" Череповець
  8. "Торпедо" Люберці
  9. "Онежец" Петрозаводськ
  10. "Торпедо" Павлово
  11. "Ковровец" Ковров
  12. "Північ" Мурманськ
  13. "Спартак" Саранськ
  14. "Динамо" Вологда
  15. "Хімік" Дзержинськ
  16. "Торпедо" Подольськ
  17. "Велозаводець" Пенза
  18. "Хімік" Клин

2.4.4.3. 3 зона
  1. "Металург" Куйбишев
  2. "Торпедо" Таганрог
  3. "Полад" Сумгаїт
  4. "Валігура" Астрахань
  5. "Енергія" Волзький
  6. "Локомотив" Баку
  7. "Труд" Курськ
  8. "Торпедо" Армавір
  9. "Прогрес" Каменськ
  10. "Тяжмаш" Сизрань
  11. "Труд" Тольятті
  12. "Калитва" Біла Калитва
  13. "Шахтар" Шахти
  14. "Спартак" Білгород
  15. "Енергія" Новочеркаськ
  16. "Спартак" Тамбов
  17. "Текстильник" Мінгечаур
  18. "Хімік" Балаково

2.4.4.4. 4 зона
  1. "Спартак" Орджонікідзе
  2. "Лернагорц" Кафан
  3. "Мешахте" Ткібулі
  4. "Цемент" Новоросійськ
  5. "Металург" Руставі
  6. "Спартак" Кисловодськ
  7. "Машинобудівник" П'ятигорськ
  8. "Алазани" Гурджаані
  9. "Лорі" Кіровакан
  10. "Урожай" Майкоп
  11. "Діла" Горі
  12. "Урожай" Кримськ
  13. "Динамо" Сухумі
  14. "Колхіда" Поті
  15. "Інгурі" Зугдіді
  16. "Динамо" Махачкала
  17. "Севан" Октемберян
  18. "Аракс" Єреван
  19. "Уралан" Еліста
  20. "Урожай" Дербент

2.4.4.5. 5 зона
  1. "Стріла" Свердловськ
  2. "Спартак" Йошкар-Ола
  3. "Металург" Магнітогорськ
  4. "Нафтовик" Бугульма
  5. "Нафтовик" Тюмень
  6. "Металург" Златоуст
  7. "Зеніт" Іжевськ
  8. "Хімік" Салават
  9. "Локомотив" Оренбург
  10. "Уралец" Нижній Тагіл
  11. "Динамо" Кіров
  12. "Чайка" Зеленодольськ
  13. "Каучук" Стерлітамак
  14. "Хімік" Березники
  15. "Торпедо" Міасс
  16. "Енергія" Чебоксари
  17. "Труд" Курган

2.4.4.6. 6 зона
  1. "Локомотив" Красноярськ
  2. "Селенга" Улан-Уде
  3. "Океан" Владивосток
  4. "Старт" Ангарськ
  5. "Шахтар" Прокоп'євськ
  6. "Авангард" Комсомольськ-на-Амурі
  7. "Металург" Новокузнецьк
  8. "Цементник" Семипалатинськ
  9. "Рибак" Знахідка
  10. "Ангара" Іркутськ
  11. "Іртиш" Павлодар
  12. "Забайкалец" Чита
  13. "Торпедо" Рубцовськ
  14. "Амур" Благовєщенськ
  15. "Прогрес" Бійськ
  16. "Шахтар" Кіселевск

2.5. УРСР. Підсумкове становище

2.6. Стикові ігри

  1. "Авангард" Жовті Води - отримала право грати у наступному сезоні у другій групі класу "А".
  2. "Динамо" Хмельницький
  3. "Локомотив" Херсон
  4. "Десна" Чернігів
  5. СКЧФ Севастополь
  6. "Дніпро" Кременчук
  7. "Чайка" Севастополь
  8. "Локомотив" Донецьк
  9. "Спартак" Івано-Франківськ
  10. "Колос" Полтава
  11. "Хімік" Сєвєродонецьк
  12. "Шахтар" Кадиївка
  13. "Шахтар" Горлівка
  14. "Кривбас" Кривий Ріг
  15. "Торпедо" Харків
  16. "Шахтар" Олександрія
  17. "Авангард" Краматорськ
  18. "Спартак" Суми
  19. "Буковина" Чернівці
  20. "Полісся" Житомир
  21. "Колгоспник" Рівне
  22. "Авангард" Керч
  23. "Волинь" Луцьк
  24. "Колгоспник" Черкаси
  25. "Трубник" Нікополь
  26. "Дніпровець" Дніпродзержинськ
  27. "Авангард" Тернопіль
  28. "Дунаєць" Ізмаїл
  29. "Авангард" Макіївка
  30. "Торпедо" Бердянськ
  31. "Нафтовик" Дрогобич
  32. "Азовець" Жданов
  33. "Спартак" Мелітополь
  34. "Верховина" Ужгород
  35. "Шахтар" Торез
  36. "Коммунарец" Комунарськ
  37. "Шахтар" Єнакієве
  38. "Автомобіліст" Одеса
  39. "Шахтар" Красний Луч Луганської обл.
  40. "Старт" Дзержинськ Донецької обл.

2.6.1. 1 зона

  1. "Динамо" Хмельницький
  2. "Десна" Чернігів
  3. СКЧФ Севастополь
  4. "Локомотив" Донецьк
  5. "Колос" Полтава
  6. "Шахтар" Кадиївка
  7. "Кривбас" Кривий Ріг
  8. "Шахтар" Олександрія
  9. "Авангард" Краматорськ
  10. "Полісся" Житомир
  11. "Колгоспник" Рівне
  12. "Волинь" Луцьк
  13. "Трубник" Нікополь
  14. "Дунаєць" Ізмаїл
  15. "Авангард" Макіївка
  16. "Нафтовик" Дрогобич
  17. "Спартак" Мелітополь
  18. "Коммунарец" Комунарськ
  19. "Автомобіліст" Одеса
  20. "Старт" Дзержинськ Донецької обл.

2.6.2. 2 зона

  1. "Авангард" Жовті Води
  2. "Локомотив" Херсон
  3. "Дніпро" Кременчук
  4. "Чайка" Севастополь
  5. "Спартак" Івано-Франківськ
  6. "Хімік" Сєвєродонецьк
  7. "Шахтар" Горлівка
  8. "Торпедо" Харків
  9. "Спартак" Суми
  10. "Буковина" Чернівці
  11. "Авангард" Керч
  12. "Колгоспник" Черкаси
  13. "Дніпровець" Дніпродзержинськ
  14. "Авангард" Тернопіль
  15. "Торпедо" Бердянськ
  16. "Азовець" Жданов
  17. "Верховина" Ужгород
  18. "Шахтар" Торез
  19. "Шахтар" Єнакієве
  20. "Шахтар" Красний Луч Луганської обл.

2.7. Середня Азія і Казахстан. Підсумкове становище

  1. "Памір" Ленінабад - отримала право грати у наступному сезоні у другій групі класу "А".
  2. "Металург" Чимкент
  3. "Динамо" Цілиноград
  4. "Зарафшан" Навої
  5. "Металург" Теміртау
  6. "Хімік" Чирчик
  7. "Свердловец" Ташкентська обл.
  8. АДК Алма-Ата
  9. "Спартак" Андижан
  10. "Металіст" Джамбул
  11. "Шахтар" Ош
  12. "Пахтаарал" Сурхандарінська обл.
  13. "Дімітровец" Ташкентська обл.
  14. "Спартак" Самарканд
  15. "Захмет" Чарджоу
  16. "Пахтакор" Курган-Тюбе
  17. "Металург" Алмалик
  18. "Вахш" Нурек
  19. "Бухоро" Бухара