Чемпіонат СРСР з футболу 1975

37-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 12 квітня по 16 листопада 1975. Переможцем турніру стало київське "Динамо".


1. Вища ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про УЄФА
Gold medal icon.svg "Динамо" Київ 30 17 9 4 53-30 43 КЧ
Silver medal icon.svg "Шахтар" Донецьк 30 15 8 7 45-23 38 КУ
Bronze medal icon.svg "Динамо" Москва 30 13 12 5 39-23 38 КУ [1]
4 "Торпедо" Москва 30 13 8 9 42-33 34
5 "Арарат" Єреван 30 15 4 11 40-38 34
6 "Карпати" Львів 30 11 10 9 36-28 32
7 "Дніпро" Дніпропетровськ 30 10 11 9 33-30 31
8 "Динамо" Тбілісі 30 11 9 10 32-32 31 КК
9 "Зоря" Ворошиловград 30 10 11 9 32-37 31
10 "Спартак" Москва 30 9 10 11 27-30 28
11 "Локомотив" Москва 30 7 12 11 28-33 26
12 "Чорноморець" Одеса 30 8 10 12 27-35 26
13 ЦСКА Москва 30 6 13 11 29-36 25
14 "Зеніт" Ленінград 30 7 10 13 27-42 24
15 "Пахтакор" Ташкент 30 8 7 15 31-44 23
16 СКА Ростов-на-Дону 30 4 8 18 23-50 16

Кращий бомбардир - Олег Блохін ( "Динамо" Київ) - 18 голів у 28 матчах.


2. Перша ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П Г Про
1 "Крилья Совєтов" Куйбишев 38 22 9 7 78-36 53
2 "Динамо" Мінськ 38 21 8 9 52-31 50
3 "Торпедо" Кутаїсі 38 18 13 7 55-31 49
4 "Кайрат" Алма-Ата 38 20 7 11 58-34 47
5 "Нефтчі" Баку 38 17 12 9 58-35 46
6 "Ністру" Кишинів 38 17 9 12 44-43 43
7 "Таврія" Сімферополь 38 17 8 13 58-46 42
8 "Шинник" Ярославль 38 12 15 11 48-42 39
9 "Спартак" Орджонікідзе 38 15 7 16 41-43 37
10 "Памір" Душанбе 38 12 13 13 45-51 37
11 "Рубін" Казань 38 12 13 13 37-51 37
12 "Спартак" Івано-Франківськ 38 14 7 17 50-48 35
13 "Металург" Запоріжжя 38 11 13 14 47-45 35
14 "Спартак" Нальчик 38 11 13 14 33-42 35
15 "Кузбас" Кемерово 38 13 8 17 36-47 34
16 "Кубань" Краснодар 38 12 9 17 38-47 33
17 "Зірка" Перм 39 13 8 18 37-51 34
18 "Уралмаш" Свердловськ 39 13 6 20 45-58 32
19 "Металіст" Харків 38 10 11 17 30-49 31
20 "Алга" Фрунзе 38 4 5 29 28-88 13

3. Друга ліга. Підсумкове становище

3.1. Фінал

  1. "Терек" Грозний
  2. "Даугава" Рига
  3. "Будівельник" Ашхабад
  4. "Янгиер" Янгиер
  5. "Гурія" Ланчхуті
  6. "Динамо" Махачкала

3.1.1. Півфінал 1

  1. "Будівельник" Ашхабад
  2. "Терек" Грозний
  3. "Кривбас" Кривий Ріг
  4. "Торпедо" Тольятті
  5. "Жальгіріс" Вільнюс
  6. СКА Хабаровськ

3.1.2. Півфінал 2

  1. "Даугава" Рига
  2. "Гурія" Ланчхуті
  3. "Автомобіліст" Житомир
  4. "Торпедо" Володимир
  5. "Амур" Благовєщенськ
  6. "Уралец" Нижній Тагіл

3.1.3. Півфінал 3

  1. "Янгиер" Янгиер
  2. "Динамо" Махачкала
  3. "Динамо" Ленінград
  4. "Сокіл" Саратов
  5. "Луч" Владивосток
  6. СК "Луцьк"
3.1.3.1. 1 зона.
  1. "Янгиер" Янгиер
  2. "Будівельник" Ашхабад
  3. "Гурія" Ланчхуті
  4. "Ханки" Янгіарик
  5. "Діла" Горі
  6. "Джізак" Джізак
  7. "Металург" Руставі
  8. "Пахтачі" Гулістан
  9. "Нафтовик" Фергана
  10. "Локомотив" Самтредіа
  11. "Динамо" Зугдіді
  12. "Динамо" Батумі
  13. "Прогрес" Кировабад
  14. "Олімпія" Ленінакан
  15. "Мерцхалі" Махарадзе
  16. "Автомобіліст" Термез
  17. СКІФ Єреван
  18. "Хазар" Сумгаїт

3.1.3.2. 2 зона
  1. "Жальгіріс" Вільнюс
  2. "Динамо" Ленінград
  3. "Даугава" Рига
  4. "Текстильник" Іваново
  5. "Волга" Калінін
  6. "Спартак" Кострома
  7. "Іскра" Смоленськ
  8. "Атлантас" Клайпеда
  9. "Динамо" Вологда
  10. "Буг" Брест
  11. "Дніпро" Могильов
  12. "Північ" Мурманськ
  13. "Гомсільмаш" Гомель
  14. "Балтика" Калінінград
  15. "Звейніекс" Лієпая
  16. "Двіна" Вітебськ
  17. "Електрон" Новгород
  18. "Хімік" Гродно

3.1.3.3. 3 зона
  1. "Динамо" Махачкала
  2. "Торпедо" Володимир
  3. "Терек" Грозний
  4. "Дружба" Майкоп
  5. "Труд" Воронеж
  6. "Машук" П'ятигорськ
  7. "Локомотив" Калуга
  8. "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону
  9. "Авангард" Курськ
  10. "Динамо" Ставрополь
  11. "Салют" Білгород
  12. "Спартак" Орел
  13. "Хімік" Новомосковськ
  14. "Валігура" Астрахань
  15. "Динамо" Брянськ
  16. "Уралан" Еліста
  17. "Новолипецк" Липецьк
  18. "Ревтруд" Тамбов
  19. "Машинобудівник" Тула
  20. "Торпедо" Таганрог

3.1.3.4. 4 зона
  1. "Уралец" Нижній Тагіл
  2. "Сокіл" Саратов
  3. "Торпедо" Тольятті
  4. "Волга" Горький
  5. "Іртиш" Омськ
  6. "Динамо" Кіров
  7. "Хімік" Дзержинськ
  8. "Металург" Магнітогорськ
  9. "Ротор" Волгоград
  10. "Будівельник" Уфа
  11. "Спартак" Рязань
  12. "Дружба" Йошкар-Ола
  13. "Волга" Ульяновськ
  14. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  15. "Нафтовик" Тюмень
  16. "Локомотив" Оренбург
  17. "Зеніт" Іжевськ

3.1.3.5. 5 зона
  1. "Амур" Благовєщенськ
  2. СКА Хабаровськ
  3. "Луч" Владивосток
  4. "Чкаловець" Новосибірськ
  5. "Цілинників" Цілиноград
  6. "Автомобіліст" Красноярськ
  7. "Орбіта" Кзил-Орда
  8. "Хімік" Джамбул
  9. "Динамо" Барнаул
  10. "Спартак" Семипалатинськ
  11. "Трактор" Павлодар
  12. "Схід" Усть-Каменогорськ
  13. "Гірник" Нікольський
  14. "Шахтар" Караганда
  15. "Селенга" Улан-Уде
  16. "Торпедо" Томськ
  17. "Локомотив" Чита
  18. "Авіатор" Іркутськ

3.1.3.6. 6 зона
  1. "Кривбас" Кривий Ріг
  2. "Автомобіліст" Житомир
  3. СК Луцьк
  4. СК "Чернігів" Чернігів
  5. "Зірка" Кіровоград
  6. "Суднобудівник" Миколаїв
  7. "Динамо" Хмельницький
  8. "Локомотив" Вінниця
  9. "Колос" Полтава
  10. "Буковина" Чернівці
  11. "Говерла" Ужгород
  12. "Фрунзенець" Суми
  13. команда міста Тирасполя
  14. "Хвиля" Севастополь
  15. "Авангард" Рівне
  16. "Локомотив" Жданов
  17. "Локомотив" Херсон

Примітки