Чемпіонат СРСР з футболу 1977

40-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 2 квітня по 14 листопада 1977. Переможцем стало київське "Динамо".


1. Вища ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про УЄФА
Gold medal icon.svg "Динамо" Київ 30 14 15 1 51-12 43 КЧ
Silver medal icon.svg "Динамо" Тбілісі 30 13 13 4 43-26 39 КУ
Bronze medal icon.svg "Торпедо" Москва 30 12 13 5 30-23 37 КУ
4 "Динамо" Москва 30 9 17 4 34-20 35
5 "Шахтар" Донецьк 30 9 16 5 31-24 34 КК
6 "Локомотив" Москва 30 9 14 7 27-25 32
7 "Чорноморець" Одеса 30 11 8 11 33-41 30
8 "Кайрат" Алма-Ата 30 6 17 7 26-31 29
9 "Зоря" Ворошиловград 30 8 12 10 28-24 28
10 "Зеніт" Ленінград 30 8 12 10 34-33 28
11 "Арарат" Єреван 30 7 13 10 28-34 27
12 "Дніпро" Дніпропетровськ 30 9 9 12 24-31 27
13 "Нефтчі" Баку 30 5 17 8 25-34 27
14 ЦСКА Москва 30 5 17 8 28-39 27
15 "Карпати" Львів 30 6 14 10 26-30 26
16 "Крилья Совєтов" Куйбишев 30 2 7 21 18-59 11

44,59% матчів завершилися внічию - рекорд чемпіонатів СРСР. За версією футбольного історика Акселя Вартаняна, подібне кількість нічийних результатів пояснювалося великою кількістю договірних матчів. [1] З 1978 року Федерація футболу СРСР встановлює ліміт на кількість нічиїх.

Кращий бомбардир - Олег Блохін ( "Динамо" (К)) - 17 голів у 29 матчах.


2. Перша ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П Г Про
1 "Спартак" Москва 38 22 10 6 83-42 54
2 "Пахтакор" Ташкент 38 19 14 5 57-28 52
3 "Таврія" Сімферополь 38 21 7 10 57-34 49
4 "Динамо" Мінськ 38 19 9 10 48-29 47
5 "Памір" Душанбе 38 19 7 12 54-36 45
6 "Кузбас" Кемерово 38 20 5 13 51-38 45
7 "Терек" Грозний 38 17 7 14 59-48 41
8 "Шинник" Ярославль 38 14 13 11 50-44 41
9 "Торпедо" Кутаїсі 38 15 8 15 45-48 38
10 СКА Ростов-на-Дону 38 12 12 14 43-48 36
11 "Ністру" Кишинів 38 11 14 13 45-51 36
12 "Уралмаш" Свердловськ 38 13 10 15 52-62 36
13 "Динамо" Ленінград 38 11 12 15 51-54 34
14 "Спартак" Івано-Франківськ 38 10 14 14 38-52 34
15 "Спартак" Орджонікідзе 38 11 11 16 38-45 33
16 "Металург" Запоріжжя 38 11 11 16 35-48 33
17 "Колхозчі" Ашхабад 38 12 8 18 43-60 32
18 "Кривбас" Кривий Ріг 38 10 8 20 43-59 28
19 "Зірка" Перм 38 7 10 21 32-62 24
20 "Рубін" Казань 38 6 10 22 40-76 22

3. Друга ліга. Підсумкове становище

3.1. Фінал

  1. "Жальгіріс" Вільнюс
  2. "Спартак" Нальчик
  3. "Кубань" Краснодар
  4. "Янгиер" Янгиер
  5. СКА Одеса
  6. "Спартак" Семипалатинськ

3.1.1. 1 зона

  1. "Жальгіріс" Вільнюс
  2. "Іскра" Смоленськ
  3. "Даугава" Рига
  4. "Локомотив" Калуга
  5. "Атлантас" Клайпеда
  6. "Хімік" Гродно
  7. "Волга" Калінін
  8. "Спартак" Кострома
  9. "Балтика" Калінінград
  10. "Машинобудівник" Тула
  11. "Динамо" Брест
  12. "Дніпро" Могильов
  13. "Динамо" Вологда
  14. "Двіна" Вітебськ
  15. "Хімік" Новомосковськ
  16. "Машинобудівник" Гомель
  17. "Сатурн" Рибінськ
  18. "Звейніекс" Лієпая
  19. "Електрон" Новгород
  20. "Північ" Мурманськ
  21. "Динамо" Брянськ

3.1.2. 2 зона

  1. СКА Одеса
  2. СКА Київ
  3. "Колос" Нікополь
  4. "Металіст" Харків
  5. "Зірка" Кіровоград
  6. "Говерла" Ужгород
  7. "Кристал" Херсон
  8. "Спартак" Житомир
  9. "Буковина" Чернівці
  10. СКА Львів
  11. "Суднобудівник" Миколаїв
  12. "Новатор" Жданов
  13. "Атлантика" Севастополь
  14. "Десна" Чернігів
  15. "Локомотив" Вінниця
  16. "Хвиля" Хмельницький
  17. "Фрунзенець" Суми
  18. "Сперанца" Дрокія
  19. "Торпедо" Луцьк
  20. "Авангард" Рівне
  21. "Колос" Полтава
  22. "Шахтар" Горлівка
  23. "Дніпро" Черкаси

3.1.3. 3 зона

  1. "Кубань" Краснодар
  2. "Факел" Вороніж
  3. "Спартак" Рязань
  4. "Текстильник" Іваново
  5. "Ротор" Волгоград
  6. "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону
  7. "Динамо" Ставрополь
  8. "Машук" П'ятигорськ
  9. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  10. "Валігура" Астрахань
  11. "Салют" Білгород
  12. "Хімік" Дзержинськ
  13. "Торпедо" Таганрог
  14. "Новолипецк" Липецьк
  15. "Торпедо" Володимир
  16. "Авангард" Курськ
  17. "Спартак" Орел
  18. "Волга" Горький
  19. "Уралан" Еліста
  20. "Торпедо" Волзький
  21. "Ревтруд" Тамбов

3.1.4. 4 зона

  1. "Спартак" Нальчик
  2. "Динамо" Махачкала
  3. "Олімпія" Ленінакан
  4. "Гурія" Ланчхуті
  5. "Сокіл" Саратов
  6. "Торпедо" Тольятті
  7. "Автомобіліст" Баку
  8. "Динамо" Зугдіді
  9. "Динамо" Батумі
  10. "Дружба" Майкоп
  11. "Дружба" Йошкар-Ола
  12. "Локомотив" Самтредіа
  13. "Діла" Горі
  14. "Динамо" Сухумі
  15. "Динамо" Кіров
  16. "Гастелло" Уфа
  17. СКІФ Єреван
  18. "Зеніт" Іжевськ
  19. "Турбіна" Набережні Челни
  20. "Прогрес" Кировабад
  21. "Спартак" Тбілісі
  22. "Араз" Нахічевань

3.1.5. 5 зона

  1. "Янгиер" Янгиер
  2. "Алга" Фрунзе
  3. "Автомобіліст" Термез
  4. "Хорезм" Янгіарик
  5. "Ірригатор" Джізак
  6. "Нафтовик" Фергана
  7. "Шахріханец" Шахрихан
  8. "Зарафшан" Навої
  9. "Хімік" Джамбул
  10. "Газовик" Оренбург
  11. "Пахтачі" Гулістан
  12. "Сигнал" Челябінськ
  13. "Ходжент" Ленінабад
  14. "Металург" Чимкент
  15. "Динамо" Самарканд
  16. "Орбіта" Кзил-Орда
  17. "Уралец" Нижній Тагіл
  18. "Актюбінец" Актюбінськ
  19. "Металург" Магнітогорськ
  20. "Нафтовик" Тюмень
  21. "Амудар'я" Нукус

3.1.6. 6 зона

  1. "Спартак" Семипалатинськ
  2. СКА Хабаровськ
  3. "Трактор" Павлодар
  4. "Луч" Владивосток
  5. "Чкаловець" Новосибірськ
  6. "Амур" Благовєщенськ
  7. "Зірка" Іркутськ
  8. "Динамо" Барнаул
  9. "Шахтар" Караганда
  10. "Динамо" Цілиноград
  11. "Схід" Усть-Каменогорськ
  12. "Гірник" Нікольський
  13. "Іртиш" Омськ
  14. "Автомобіліст" Красноярськ
  15. "Ангара" Ангарськ
  16. "Торпедо" Рубцовськ
  17. "Енергія" Братськ
  18. "Торпедо" Томськ
  19. "Локомотив" Чита
  20. "Селенга" Улан-Уде

Джерела

  1. Аксель Вартанян "Антологія договірних матчів: 70-е", " Спорт-Експрес Футбол "№ 31, 26 жовтня 1999, стор 33