Чемпіонат СРСР з футболу 1979

42-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 24 березня по 25 листопада 1979. Переможцем став московський "Спартак".

11 серпня в авіакатастрофі над Дніпродзержинському загинули 15 гравців, лікар і адміністратор команди "Пахтакор". Після цього впродовж трьох років команда була захищена від вильоту з вищої ліги.


1. Вища ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І В Н П М Про УЄФА
Gold medal icon.svg "Спартак" Москва 34 21 10 3 66-25 50 (-2) КЧ
Silver medal icon.svg "Шахтар" Донецьк 34 20 8 6 57-33 48 КУ
Bronze medal icon.svg "Динамо" Київ 34 21 5 8 51-26 47 КУ
4 "Динамо" Тбілісі 34 19 12 3 54-27 46 (-4) КК
5 "Динамо" Москва 34 17 9 8 41-27 42 (-1) КУ
6 "Динамо" Мінськ 34 15 6 13 48-38 36
7 "Арарат" Єреван 34 12 13 9 44-32 32 (-5)
8 ЦСКА Москва 34 12 8 14 46-46 32
9 "Пахтакор" Ташкент 34 11 9 14 42-53 30 (-1)
10 "Зеніт" Ленінград 34 11 9 14 41-45 30 (-1)
11 "Чорноморець" Одеса 34 10 11 13 32-37 28 (-3)
12 "Локомотив" Москва 34 8 12 14 44-57 24 (-4)
13 "Кайрат" Алма-Ата 34 8 9 17 29-44 24 (-1)
14 "Нефтчі" Баку 34 8 8 18 29-50 24
15 СКА Ростов-на-Дону 34 8 14 12 37-50 24 (-6)
16 "Торпедо" Москва 34 8 9 17 32-46 24 (-1)
17 "Зоря" Ворошиловград 34 6 11 17 41-62 20 (-3)
18 "Крилья Совєтов" Куйбишев 34 7 5 22 24-60 19

Ліміт нічиїх дорівнює 8.

Кращий бомбардир - Віталій Старухін ( "Шахтар") - 26 голів в 32 матчах.


2. Перша ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І В Н П Г Про
1 "Карпати" Львів 46 27 10 9 89-43 64
2 "Кубань" Краснодар 46 22 12 12 70-43 56
3 "Памір" Душанбе 46 23 7 16 56-50 53
4 "Шинник" Ярославль 46 20 15 11 50-38 52
5 "Факел" Вороніж 46 20 10 16 70-54 50
6 "Жальгіріс" Вільнюс 46 19 10 17 61-54 48
7 "Металіст" Харків 46 19 10 17 43-47 48
8 "Ністру" Кишинів 46 18 14 14 53-51 48
9 "Уралмаш" Свердловськ 46 18 12 16 55-45 48
10 "Металург" Запоріжжя 46 19 8 19 69-65 46
11 "Торпедо" Кутаїсі 46 17 15 14 44-40 46
12 "Кузбас" Кемерово 46 17 12 17 49-50 46
13 "Спартак" Орджонікідзе 46 19 7 20 49-44 45
14 "Спартак" Івано-Франківськ 46 19 7 20 52-61 45
15 СКА Одеса 46 17 11 18 54-61 45
16 "Спартак" Нальчик 46 16 12 18 50-48 44
17 "Дніпро" Дніпропетровськ 46 16 14 16 57-60 44
18 "Таврія" Сімферополь 46 16 11 19 50-56 43
19 "Терек" Грозний 46 17 8 21 59-63 42
20 "Зірка" Перм 46 16 9 21 45-56 41
21 "Трактор" Павлодар 46 14 11 21 37-57 39
22 "Динамо" Ленінград 46 15 8 23 52-57 38
23 "Колхозчі" Ашхабад 46 11 12 23 41-76 34
24 "Алга" Фрунзе 46 10 9 27 37-73 29

3. Друга ліга. Підсумкове становище

3.1. 1 зона

  1. "Іскра" Смоленськ
  2. "Текстильник" Іваново
  3. "Динамо" Брест
  4. "Динамо" Вологда
  5. "Даугава" Рига
  6. "Спартак" Кострома
  7. "Хімік" Гродно
  8. "Атлантас" Клайпеда
  9. "Сатурн" Рибінськ
  10. "Волга" Калінін
  11. "Москвич" Москва
  12. "Двіна" Вітебськ
  13. "Локомотив" Калуга
  14. "Динамо" Брянськ
  15. "Звейніекс" Лієпая
  16. "Північ" Мурманськ
  17. "Дніпро" Могильов
  18. "Червона Пресня" Москва
  19. "Машинобудівник" Тула
  20. "Волжанин" Кінешма
  21. "Гомсільмаш" Гомель
  22. "Балтика" Калінінград
  23. ФШМ Москва
  24. "Будівельник" Череповець

3.2. 2 зона

  1. "Колос" Нікополь
  2. СКА Київ
  3. СКА Львів
  4. "Авангард" Рівне
  5. "Буковина" Чернівці
  6. "Спартак" Житомир
  7. "Кристал" Херсон
  8. "Кривбас" Кривий Ріг
  9. "Зірка" Кіровоград
  10. "Суднобудівник" Миколаїв
  11. "Колос" Полтава
  12. "Атлантика" Севастополь
  13. "Поділля" Хмельницький
  14. "Дніпро" Черкаси
  15. "Новатор" Жданов
  16. "Говерла" Ужгород
  17. "Десна" Чернігів
  18. "Океан" Керч
  19. "Фрунзенець" Суми
  20. "Торпедо" Луцьк
  21. "Нива" Вінниця
  22. "Автомобіліст" Тирасполь
  23. "Металург" Дніпродзержинськ
  24. "Шахтар" Горлівка

3.3. 3 зона

  1. "Динамо" Ставрополь
  2. "Ротор" Волгоград
  3. "Металург" Липецьк
  4. "Машук" П'ятигорськ
  5. "Спартак" Орел
  6. "Сокіл" Саратов
  7. "Волга" Горький
  8. "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону
  9. "Торпедо" Таганрог
  10. "Динамо" Махачкала
  11. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  12. "Хімік" Дзержинськ
  13. "Дружба" Майкоп
  14. "Торпедо" Володимир
  15. "Уралан" Еліста
  16. "Спартак" Рязань
  17. "Салют" Білгород
  18. "Сталь" Чебоксари
  19. "Ревтруд" Тамбов
  20. "Цемент" Новоросійськ
  21. "Валігура" Астрахань
  22. "Труд" Волзький
  23. "Авангард" Курськ
  24. "Хімік" Новомосковськ
  25. "Турбіна" Сизрань

3.4. 4 зона

  1. "Гурія" Ланчхуті
  2. "Локомотив" Самтредіа
  3. "Карабах" Степанакерт
  4. "Зеніт" Іжевськ
  5. "Котайк" Абовян
  6. "Араз" Нахічевань
  7. "Динамо" Зугдіді
  8. "Динамо" Сухумі
  9. "Діла" Горі
  10. "Колхеті" Поті
  11. "Олімпія" Ленінакан
  12. "Газовик" Оренбург
  13. "Гастелло" Уфа
  14. "Хазар" Ленкорань
  15. "Динамо" Батумі
  16. "Автомобіліст" Баку
  17. "Турбіна" Набережні Челни
  18. "Уралець" Нижній Тагіл
  19. "Рубін" Казань
  20. "Прогрес" Кировабад
  21. "Динамо" Кіров
  22. "Арабкір" Єреван
  23. "Дружба" Йошкар-Ола
  24. "Торпедо" Тольятті

3.5. 5 зона

  1. "Бустон" Джизак
  2. "Шахріханец" Шахріхан
  3. "Актюбінец" Актюбінськ
  4. "Янгіер" Янгіер
  5. "Металург" Чимкент
  6. "Будівельник" Тюмень
  7. "Динамо" Самарканд
  8. "Нафтовик" Фергана
  9. "Меліоратор" Кзил-Орда
  10. "Хорезм" Ханки
  11. "Металург" Магнітогорськ
  12. "Хіва" Хіва
  13. "Каршістрой" Карши
  14. "Зарафшан" Навої
  15. "Пахтачі" Гулістан
  16. "Автомобіліст" Термез
  17. "Нарімановец" Наріманов
  18. "Амудар'я" Нукус
  19. "Хімік" Джамбул
  20. "Сигнал" Челябінськ
  21. "Ходжент" Ленінабад
  22. "Пахтакор" Курган-Тюбе
  23. "Текстильник" Наманган
  24. "Труд" Шевченка

3.6. 6 зона

  1. СКА Хабаровськ
  2. "Шахтар" Караганда
  3. "Промінь" Владивосток
  4. "Амур" Благовєщенськ
  5. "Спартак" Семипалатинськ
  6. "Торпедо" Рубцовськ
  7. "Динамо" Барнаул
  8. "Зірка" Іркутськ
  9. "Динамо" Целіноград
  10. "Ангара" Ангарськ
  11. "Автомобіліст" Красноярськ
  12. "Іртиш" Омськ
  13. "Локомотив" Улан-Уде
  14. "Амур" Комсомольськ-на-Амурі
  15. "Схід" Усть-Каменогорськ
  16. "Булат" Теміртау
  17. "Манометр" Томськ
  18. "Вугляр" Екібастуз
  19. "Чкаловец" Новосибірськ
  20. "Авангард" Петропавловськ
  21. "Торпедо" Кокчетав