Чемпіонат СРСР з футболу 1980

43-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 3 квітня по 22 листопада 1980. Переможцем стало київське "Динамо".


1. Вища ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про УЄФА
Gold medal icon.svg "Динамо" Київ 34 21 9 4 63-23 51 КЧ
Silver medal icon.svg "Спартак" Москва 34 18 9 7 49-26 45 КУ
Bronze medal icon.svg "Зеніт" Ленінград 34 16 10 8 51-42 42 КУ
4 "Динамо" Тбілісі 34 16 7 11 51-32 39 КК
5 ЦСКА Москва 34 13 12 9 36-32 36 (-2) КУ
6 "Шахтар" Донецьк 34 13 9 12 45-40 35
7 "Чорноморець" Одеса 34 13 9 12 37-37 35
8 "Арарат" Єреван 34 11 11 12 39-43 32 (-1)
9 СКА Ростов-на-Дону 34 11 10 13 41-47 32 КК
10 "Динамо" Мінськ 34 11 12 11 41-42 32 (-2)
11 "Торпедо" Москва 34 10 11 13 28-32 30 (-1)
12 "Кайрат" Алма-Ата 34 10 11 13 33-44 30 (-1)
13 "Нефтчі" Баку 34 10 9 15 29-41 29
14 "Динамо" Москва 34 9 14 11 32-33 28
15 "Кубань" Краснодар 34 9 10 15 32-43 28
16 "Пахтакор" Ташкент 34 9 8 17 26-43 26
17 "Карпати" Львів 34 9 8 17 23-46 26
18 "Локомотив" Москва 34 8 9 17 34-44 25

Ліміт нічиїх дорівнює 10.

Кращий бомбардир - Сергій Андрєєв ( СКА) - 20 голів у 33 матчах.


2. Перша ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П Г Про
1 "Таврія" Сімферополь 46 28 9 9 82-42 65
2 "Дніпро" Дніпропетровськ 46 27 8 11 60-47 62
3 "Металіст" Харків 46 24 12 10 76-40 60
4 "Памір" Душанбе 46 23 9 14 62-51 55
5 "Колос" Нікополь 46 20 11 15 70-47 51
6 СКА Хабаровськ 46 20 10 16 45-60 50
7 "Динамо" Ставрополь 46 23 3 20 64-66 49
8 "Ністру" Кишинів 46 20 8 18 60-55 48
9 "Іскра" Смоленськ 46 18 11 17 50-46 47
10 "Зоря" Ворошиловград 46 19 8 19 68-60 46
11 "Гурія" Ланчхуті 46 18 10 18 68-73 46
12 "Факел" Вороніж 46 17 16 13 49-36 46
13 "Торпедо" Кутаїсі 46 18 9 19 62-54 45
14 "Кузбас" Кемерово 46 18 7 21 61-77 43
15 "Спартак" Орджонікідзе 46 17 9 20 43-50 43
16 СКА Одеса 46 16 10 20 52-47 42
17 "Спартак" Івано-Франківськ 46 16 10 20 54-67 42
18 "Жальгіріс" Вільнюс 46 15 14 17 50-39 42
19 "Бустон" Джізак 46 15 12 19 48-61 42
20 "Металург" Запоріжжя 46 15 11 20 57-67 41
21 "Шинник" Ярославль 46 14 15 17 51-57 40
22 "Крилья Совєтов" Куйбишев 46 11 16 19 43-62 34
23 "Спартак" Нальчик 46 8 15 23 35-59 28
24 "Уралмаш" Свердловськ 46 8 5 33 35-82 21

3. Друга ліга. Підсумкове становище

3.1. Фінал 1

  1. "Спартак" Кострома
  2. "Ротор" Волгоград
  3. "Локомотив" Самтредіа

3.2. Фінал 2

  1. "Трактор" Павлодар
  2. "Динамо" Самарканд
  3. "Торпедо" Тольятті

3.3. Фінал 3

  1. СКА Київ
  2. "Хімік" Гродно
  3. "Динамо" Барнаул

3.3.1. Фінал РРФСР

  1. "Ротор" Волгоград
  2. "Зірка" Перм
  3. "Торпедо" Тольятті
  4. "Динамо" Барнаул
  5. "Торпедо" Рубцовськ
3.3.1.1. Півфінал РРФСР
  1. "Зірка" Перм
  2. "Торпедо" Рубцовськ
  3. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  4. "Машук" П'ятигорськ
3.3.1.2. 1 зона
  1. "Спартак" Кострома
  2. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  3. "Спартак" Рязань
  4. "Сатурн" Рибінськ
  5. "Спартак" Тамбов
  6. "Волга" Калінін
  7. "Текстильник" Іваново
  8. ТОЗ Тула
  9. "Торпедо" Володимир
  10. "Північ" Мурманськ
  11. "Будівельник" Череповець
  12. "Москвич" Москва
  13. "Динамо" Ленінград
  14. "Локомотив" Калуга
  15. "Балтика" Калінінград
  16. "Динамо" Вологда
  17. "Червона Пресня" Москва
  18. ФШМ Москва
  19. "Волжанін" Кінешма

3.3.1.3. 2 зона
  1. "Торпедо" Тольятті
  2. "Зірка" Перм
  3. "Динамо" Кіров
  4. "Локомотив" Челябінськ
  5. "Іртиш" Омськ
  6. "Хімік" Дзержинськ
  7. "Зеніт" Іжевськ
  8. "Гастелло" Уфа
  9. "Турбіна" Набережні Челни
  10. "Рубін" Казань
  11. "Сталь" Чебоксари
  12. "Факел" Тюмень
  13. "Уралец" Нижній Тагіл
  14. "Газовик" Оренбург
  15. "Металург" Магнітогорськ
  16. "Волга" Горький
  17. "Світлотехніка" Саранськ
  18. "Дружба" Йошкар-Ола

3.3.1.4. 3 зона
  1. "Ротор" Волгоград
  2. "Машук" П'ятигорськ
  3. "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону
  4. "Терек" Грозний
  5. "Динамо" Махачкала
  6. "Металург" Липецьк
  7. "Уралан" Еліста
  8. "Спартак" Орел
  9. "Цемент" Новоросійськ
  10. "Торпедо" Волзький
  11. "Дружба" Майкоп
  12. "Торпедо" Таганрог
  13. "Атоммаш" Волгодонськ
  14. "Валігура" Астрахань
  15. "Авангард" Курськ
  16. "Салют" Білгород
  17. "Сокіл" Саратов
  18. "Динамо" Брянськ

3.3.1.5. 4 зона
  1. "Динамо" Барнаул
  2. "Торпедо" Рубцовськ
  3. "Локомотив" Улан-Уде
  4. "Амур" Благовєщенськ
  5. "Автомобіліст" Красноярськ
  6. "Ангара" Ангарськ
  7. "Чкаловець" Новосибірськ
  8. "Зірка" Іркутськ
  9. "Амур" Комсомольськ-на-Амурі
  10. "Луч" Владивосток
  11. "Запсибовец" Новокузнецьк
  12. "Торпедо" Томськ

3.3.1.6. 5 зона
  1. СКА Київ
  2. "Буковина" Чернівці
  3. СКА Львів
  4. "Авангард" Рівне
  5. "Суднобудівник" Миколаїв
  6. "Зірка" Кіровоград
  7. "Спартак" Житомир
  8. "Десна" Чернігів
  9. "Атлантика" Севастополь
  10. "Кривбас" Кривий Ріг
  11. "Кристал" Херсон
  12. "Фрунзенець" Суми
  13. "Нива" Вінниця
  14. "Океан" Керч
  15. "Говерла" Ужгород
  16. "Поділля" Хмельницький
  17. "Дніпро" Черкаси
  18. "Металург" Дніпродзержинськ
  19. "Новатор" Жданов
  20. "Торпедо" Луцьк
  21. "Колос" Полтава
  22. "Стахановець" Стаханов
  23. "Шахтар" Горлівка

3.3.1.7. 6 зона
  1. "Динамо" Самарканд
  2. "Нафтовик" Фергана
  3. "Хіва" Хіва
  4. "Старт" Ташкент
  5. "Хорезм" Ханки
  6. "Автомобіліст" Термез
  7. "Сохібкор" Янгиюль
  8. "Зарафшан" Навої
  9. "Шахріханец" Шахрихан
  10. "Хісар" Шахрісябз
  11. "Нарімановец" Наріманов
  12. "Ешлік" Туракурган
  13. "Пахтачі" Гулістан
  14. "Янгиер" Янгиер
  15. "Ходжент" Ленінабад
  16. "Амудар'я" Нукус
  17. "Каршістрой" Карші
  18. "Пахтакор" Курган-Тюбе
  19. "Бухара" Бухара

3.3.1.8. 7 зона
  1. "Трактор" Павлодар
  2. "Алга" Фрунзе
  3. "Актюбінец" Актюбінськ
  4. "Цілинників" Цілиноград
  5. "Екібастузец" Екібастуз
  6. "Шахтар" Караганда
  7. "Хімік" Джамбул
  8. "Металург" Чимкент
  9. "Спартак" Семипалатинськ
  10. "Джезказганец" Джезказган
  11. "Булат" Теміртау
  12. "Схід" Усть-Каменогорськ
  13. "Хімік" Степногірськ
  14. "Торпедо" Кокчетав
  15. "Меліоратор" Кзил-Орда
  16. "Уралец" Уральськ
  17. "Авангард" Петропавловськ
  18. "Труд" Шевченка
  19. "Прікаспіец" Гур'єв
  20. СКІФ Алма-Ата

3.3.1.9. 8 зона
  1. "Хімік" Гродно
  2. "Даугава" Рига
  3. "Автомобіліст" Тирасполь
  4. "Динамо" Брест
  5. "Атлантас" Клайпеда
  6. "Гомсільмаш" Гомель
  7. "Дніпро" Могильов
  8. "Звейніекс" Лієпая
  9. "Двіна" Вітебськ

3.3.1.10. 9 зона
  1. "Локомотив" Самтредіа
  2. "Котайк" Абовян
  3. "Арабкір" Єреван
  4. "Динамо" Сухумі
  5. "Колхеті" Поті
  6. "Колхозчі" Ашхабад
  7. "Хазар" Ленкорань
  8. "Автомобіліст" Мінгечаур
  9. "Прогрес" Кировабад
  10. "Динамо" Батумі
  11. "Карабах" Степанакерт
  12. "Діла" Горі
  13. "Металург" Руставі
  14. "Динамо" Зугдіді
  15. "Олімпія" Ленінакан
  16. "Араз" Нахічевань