Чемпіонат СРСР з футболу 1981

44-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 25 березня по 11 листопада 1981. Переможцем стало київське "Динамо".


1. Вища ліга / Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про УЄФА
Gold medal icon.svg "Динамо" Київ 34 22 9 3 58-26 53 КЧ
Silver medal icon.svg "Спартак" Москва 34 19 8 7 70-40 46 КУ
Bronze medal icon.svg "Динамо" Тбілісі 34 16 10 8 62-35 42 КУ
4 "Динамо" Москва 34 15 10 9 41-29 40 КУ
5 "Торпедо" Москва 34 14 14 6 41-29 38 КК
6 ЦСКА Москва 34 14 9 11 39-33 37
7 "Шахтар" Донецьк 34 12 10 12 51-39 34
8 "Дніпро" Дніпропетровськ 34 12 8 14 42-53 32
9 "Динамо" Мінськ 34 11 13 10 44-39 32
10 "Нефтчі" Баку 34 11 12 11 34-49 32
11 "Чорноморець" Одеса 34 11 9 14 36-44 31
12 "Кайрат" Алма-Ата 34 10 12 12 42-46 30
13 "Кубань" Краснодар 34 11 7 16 42-54 29
14 "Арарат" Єреван 34 10 9 15 44-50 29
15 "Зеніт" Ленінград 34 9 10 15 33-43 28
16 СКА Ростов-на-Дону 34 8 10 16 39-58 26
17 "Таврія" Сімферополь 34 8 7 19 27-54 23
18 "Пахтакор" Ташкент 34 7 5 22 34-58 19

Ліміт нічиїх дорівнює 10.

"Пахтакор" отримав трирічну гарантію збереження місця у вищій лізі після трагедії 1979.

Кращий бомбардир - Рамаз Шенгелія ( "Динамо" (Тб)) - 23 голи в 31 матчі.


2. Перша ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П Г Про
1 "Металіст" Харків 46 25 12 9 68-33 62
2 "Торпедо" Кутаїсі 46 26 4 16 57-46 56
3 "Локомотив" Москва 46 21 15 10 65-41 54
4 "Шинник" Ярославль 46 21 10 15 68-58 52
5 "Колос" Нікополь 46 20 11 15 68-53 51
6 "Жальгіріс" Вільнюс 46 17 15 14 48-39 46
7 "Іскра" Смоленськ 46 17 12 17 48-45 46
8 "Ністру" Кишинів 46 17 12 17 54-51 46
9 "Памір" Душанбе 46 17 11 18 52-54 45
10 "Факел" Вороніж 46 17 10 19 45-44 44
11 "Карпати" Львів 46 17 10 19 57-60 44
12 "Спартак" Кострома 46 16 16 14 49-50 44
13 "Металург" Запоріжжя 46 16 14 16 57-51 44
14 "Гурія" Ланчхуті 46 16 13 17 50-56 44
15 "Зоря" Ворошиловград 46 16 13 17 44-53 44
16 СКА Одеса 46 16 13 17 62-54 44
17 СКА Київ 46 16 10 20 59-71 42
18 "Бустон" Джізак 46 16 9 21 47-63 41
19 СКА Хабаровськ 46 16 8 22 50-58 40
20 "Прикарпаття" Івано-Франківськ 46 14 13 19 44-56 40
21 "Спартак" Орджонікідзе 46 14 12 20 36-49 40
22 "Кузбас" Кемерово 46 14 12 20 47-51 40
23 "Динамо" Ставрополь 46 13 14 19 45-60 38
24 "Трактор" Павлодар 46 12 15 19 41-65 36

3. Друга ліга. Підсумкове становище

3.1. Фінал 1

  1. "Даугава" Рига
  2. "Котайк" Абовян
  3. "Нафтовик" Фергана

3.2. Фінал 2

  1. "Динамо" Кіров
  2. "Кривбас" Кривий Ріг
  3. "Актюбінец" Актюбінськ

3.3. Фінал 3

  1. "Ротор" Волгоград
  2. "Текстильник" Іваново
  3. "Динамо" Барнаул

3.3.1. 1 зона

  1. "Текстильник" Іваново
  2. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  3. "Динамо" Ленінград
  4. "Динамо" Брянськ
  5. "Балтика" Калінінград
  6. "Сатурн" Рибінськ
  7. "Динамо" Вологда
  8. "Будівельник" Череповець
  9. "Спартак" Рязань
  10. "Червона Пресня" Москва
  11. "Локомотив" Калуга
  12. "Волга" Калінін
  13. "Північ" Мурманськ
  14. "Москвич" Москва
  15. ФШМ Москва
  16. "Волжанін" Кінешма
  17. ТОЗ Тула

3.3.2. 2 зона

  1. "Динамо" Кіров
  2. "Локомотив" Челябінськ
  3. "Зеніт" Іжевськ
  4. "Хімік" Дзержинськ
  5. "Рубін" Казань
  6. "Дружба" Йошкар-Ола
  7. "Крилья Совєтов" Куйбишев
  8. "Торпедо" Тольятті
  9. "Світлотехніка" Саранськ
  10. "Турбіна" Набережні Челни
  11. "Газовик" Оренбург
  12. "Волга" Горький
  13. "Гастелло" Уфа
  14. "Сталь" Чебоксари
  15. "Сокіл" Саратов
  16. "Металург" Магнітогорськ
  17. "Торпедо" Володимир

3.3.3. 3 зона

  1. "Ротор" Волгоград
  2. "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону
  3. "Терек" Грозний
  4. "Торпедо" Таганрог
  5. "Металург" Липецьк
  6. "Валігура" Астрахань
  7. "Уралан" Еліста
  8. "Спартак" Нальчик
  9. "Цемент" Новоросійськ
  10. "Спартак" Орел
  11. "Салют" Білгород
  12. "Дружба" Майкоп
  13. "Динамо" Махачкала
  14. "Спартак" Тамбов
  15. "Машук" П'ятигорськ
  16. "Авангард" Курськ
  17. "Торпедо" Волзький
  18. "Атоммаш" Волгодонськ

3.3.4. 4 зона

  1. "Динамо" Барнаул
  2. "Ангара" Ангарськ
  3. "Іртиш" Омськ
  4. "Автомобіліст" Красноярськ
  5. "Уралец" Нижній Тагіл
  6. "Луч" Владивосток
  7. "Манометр" Томськ
  8. "Уралмаш" Свердловськ
  9. "Амур" Благовєщенськ
  10. "Запсибовец" Новокузнецьк
  11. "Зірка" Перм
  12. "Зірка" Іркутськ
  13. "Торпедо" Рубцовськ
  14. "Локомотив" Улан-Уде
  15. "Амур" Комсомольськ-на-Амурі
  16. "Факел" Тюмень
  17. "Чкаловець" Новосибірськ

3.3.5. 5 зона

  1. "Кривбас" Кривий Ріг
  2. "Нива" Вінниця
  3. "Авангард" Рівне
  4. "Буковина" Чернівці
  5. "Суднобудівник" Миколаїв
  6. "Атлантика" Севастополь
  7. "Угольок" Горлівка
  8. "Торпедо" Луцьк
  9. СКА Львів
  10. "Колос" Павлоград
  11. "Спартак" Житомир
  12. "Десна" Чернігів
  13. "Океан" Керч
  14. "Поділля" Хмельницький
  15. "Кристал" Херсон
  16. "Новатор" Жданов
  17. "Зірка" Кіровоград
  18. "Говерла" Ужгород
  19. "Колос" Полтава
  20. "Дніпро" Черкаси
  21. "Фрунзенець" Суми
  22. "Металург" Дніпродзержинськ
  23. "Стахановець" Стаханов

3.3.6. 6 зона

  1. "Нафтовик" Фергана
  2. "Динамо" Самарканд
  3. "Новбахор" Наманган
  4. "Хіва" Хіва
  5. "Автомобіліст" Термез
  6. "Янгиер" Янгиер
  7. "Ешлік" Туракурган
  8. "Старт" Ташкент
  9. "Хорезм" Ханки
  10. "Алай" Ош
  11. "Пахтачі" Гулістан
  12. "Хісар" Шахрісябз
  13. "Зарафшан" Навої
  14. "Нарімановец" Наріманов
  15. "Сохібкор" Халкабад
  16. "Ходжент" Ленінабад
  17. "Шахріханец" Шахрихан
  18. "Каршістрой" Карші
  19. "Амудар'я" Нукус
  20. "Пахтакор" Курган-Тюбе
  21. "Семетей" Фрунзе

3.3.7. 7 зона

  1. "Актюбінец" Актюбінськ
  2. "Шахтар" Караганда
  3. "Цілинників" Цілиноград
  4. "Алга" Фрунзе
  5. "Меліоратор" Чимкент
  6. "Схід" Усть-Каменогорськ
  7. "Хімік" Джамбул
  8. "Булат" Теміртау
  9. "Екібастузец" Екібастуз
  10. "Спартак" Семипалатинськ
  11. "Джезказганец" Джезказган
  12. "Меліоратор" Кзил-Орда
  13. "Авангард" Петропавловськ
  14. "Торпедо" Кокчетав
  15. "Хімік" Степногірськ
  16. "Жетису" Талди-Курган
  17. "Уралец" Уральськ
  18. "Прікаспіец" Гур'єв
  19. СКІФ Алма-Ата

3.3.8. 8 зона. Фінальні турніри

  1. "Даугава" Рига
  2. "Дніпро" Могильов
  3. "Автомобіліст" Тирасполь
  4. "Хімік" Гродно
  5. "Атлантас" Клайпеда
  6. "Динамо" Брест
  7. "Звейніекс" Лієпая
  8. "Гомсільмаш" Гомель
  9. "Двіна" Вітебськ

3.3.8.1. 8 зона. I етап
  1. "Даугава" Рига
  2. "Дніпро" Могильов
  3. "Хімік" Гродно
  4. "Автомобіліст" Тирасполь
  5. "Гомсільмаш" Гомель
  6. "Атлантас" Клайпеда
  7. "Звейніекс" Лієпая
  8. "Динамо" Брест
  9. "Двіна" Вітебськ

3.3.9. 9 зона. Фінальні турніри

  1. "Котайк" Абовян
  2. "Локомотив" Самтредіа
  3. "Динамо" Сухумі
  4. "Карабах" Степанакерт
  5. "Колхозчі" Ашхабад
  6. "Хазар" Ленкорань
  7. "Ширак" Ленінакан
  8. "Спартак" Октемберян
  9. "Динамо" Батумі
  10. "Локомотив" Тбілісі
  11. "Колхеті" Поті
  12. "Діла" Горі
  13. "Металург" Руставі
  14. "Араз" Нахічевань
  15. "Прогрес" Кировабад
  16. "Автомобіліст" Мінгечаур

3.3.9.1. 9 зона. I Етап
  1. "Котайк" Абовян
  2. "Локомотив" Самтредіа
  3. "Хазар" Ленкорань
  4. "Карабах" Степанакерт
  5. "Динамо" Сухумі
  6. "Спартак" Октемберян
  7. "Колхозчі" Ашхабад
  8. "Ширак" Ленінакан
  9. "Динамо" Батумі
  10. "Локомотив" Тбілісі
  11. "Діла" Горі
  12. "Колхеті" Поті
  13. "Араз" Нахічевань
  14. "Металург" Руставі
  15. "Прогрес" Кировабад
  16. "Автомобіліст" Мінгечаур