Чемпіонат СРСР з футболу 1987

50-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 9 березня по 16 листопада 1987. Переможцем став московський "Спартак".


1. Вища ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про УЄФА
Gold medal icon.svg "Спартак" Москва 30 16 11 3 49-26 42 (-1) КЧ
Silver medal icon.svg "Дніпро" Дніпропетровськ 30 15 9 6 42-22 39 КУ
Bronze medal icon.svg "Жальгіріс" Вільнюс 30 14 8 8 43-29 36 КУ
4 "Торпедо" Москва 30 12 12 6 35-25 34 (-2) КУ
5 "Динамо" Мінськ 30 12 9 9 33-25 33 КУ
6 "Динамо" Київ 30 11 10 9 37-27 32
7 "Шахтар" Донецьк 30 10 10 10 29-31 30
8 "Арарат" Єреван 30 13 3 14 32-45 29
9 "Нефтчі" Баку 30 9 10 11 33-30 28
10 "Динамо" Москва 30 9 11 10 27-30 28 (-1)
11 "Металіст" Харків 30 10 7 13 23-32 27 КК
12 "Кайрат" Алма-Ата 30 10 6 14 27-38 26
13 "Динамо" Тбілісі 30 9 7 14 31-40 25
14 "Зеніт" Ленінград 30 7 10 13 25-37 24
15 ЦСКА Москва 30 7 11 12 26-35 24 (-1)
16 "Гурія" Ланчхуті 30 5 8 17 18-38 18

Ліміт нічиїх дорівнює 10.

Кращий бомбардир - Олег Протасов ( "Дніпро") - 18 голів у 30 матчах.


2. Перша ліга. Підсумкова таблиця

М Команда 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 І У Н П Г Про
1 "Чорноморець" Одеса Soccerball.svg 0:0 1:1 1:0 2:1 4:1 1:0 7:1 2:1 2:0 1:2 1:0 2:0 1:0 4:0 1:0 2:0 2:0 1:0 2:0 2:1 2:1 42 25 12 5 68-31 62
2 "Локомотив" Москва 0:0 Soccerball.svg 3:1 2:1 0:0 3:0 1:1 2:1 2:2 1:2 0:1 1:0 3:0 3:1 2:1 1:1 3:0 2:0 1:0 2:1 2:0 3:0 42 23 13 6 59-26 58
3 "Даугава" Рига 3:1 0:1 Soccerball.svg 4:2 3:0 1:0 0:1 2:0 2:0 1:1 3:1 3:0 0:0 1:0 2:2 4:0 3:0 3:0 1:1 0:0 1:1 3:0 42 19 15 8 65-35 50
4 "Памір" Душанбе 1:0 1:0 1:1 Soccerball.svg 1:0 2:0 1:1 1:2 2:0 1:0 1:0 5:2 2:1 0:0 4:0 3:1 0:0 2:1 1:1 3:2 3:0 1:0 42 19 8 15 55-45 46
5 СКА "Карпати Львів 1:4 1:0 2:1 2:0 Soccerball.svg 1:1 2:2 6:2 6:0 1:2 0:0 2:0 0:0 2:0 0:0 4:2 2:1 1:1 4:2 1:1 3:1 3:0 42 17 12 13 62-46 46
6 "Кузбас" Кемерово 0:0 0:1 0:0 0:1 1:0 Soccerball.svg 3:0 2:1 1:0 1:1 3:0 1:1 3:0 2:0 1:2 5:1 1:0 1:0 0:0 3:0 1:1 3:2 42 16 14 12 46-36 44
7 "Пахтакор" Ташкент 2:1 1:2 1:1 0:0 0:1 0:1 Soccerball.svg 1:1 1:0 3:0 3:0 2:0 3:1 0:1 2:1 1:0 2:0 2:0 2:0 0:0 2:0 1:1 42 16 12 14 47-44 44
8 "Колос" Нікополь 1:2 0:0 0:3 0:2 2:0 2:1 3:3 Soccerball.svg 1:2 1:0 2:1 2:1 2:2 2:1 2:0 3:1 1:1 4:1 1:1 2:2 4:0 3:0 42 15 10 17 58-63 40
9 "Металург" Запоріжжя 1:2 2:0 1:1 0:0 1:1 1:1 3:1 2:2 Soccerball.svg 2:1 0:1 3:1 1:0 3:0 4:1 4:0 0:0 2:1 1:0 0:0 4:0 1:1 42 14 12 16 54-53 40
10 "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону 1:1 1:1 3:1 1:2 1:0 2:0 2:0 1:0 2:1 Soccerball.svg 2:2 1:0 2:1 3:0 3:3 0:1 2:1 3:0 0:0 1:1 1:2 1:0 42 14 13 15 49-55 40
11 СКА Ростов-на-Дону 0:1 0:0 1:1 1:3 0:1 1:1 0:0 2:1 5:2 3:1 Soccerball.svg 1:0 1:0 1:1 1:0 0:1 2:0 2:0 1:0 1:0 2:0 3:1 42 16 7 19 40-56 39
12 "Геолог" Тюмень 1:3 0:2 0:1 1:0 1:0 0:0 2:0 2:1 1:1 1:1 1:0 Soccerball.svg 2:2 2:0 2:1 3:1 0:2 3:1 0:0 1:0 3:0 4:0 42 15 9 18 45-54 39
13 "Котайк" Абовян 2:0 1:1 0:2 2:1 5:3 2:2 4:1 1:2 2:1 4:2 3:1 0:2 Soccerball.svg 2:0 2:0 2:1 2:1 1:0 1:1 0:0 2:0 2:1 42 15 8 19 55-59 38
14 "Шинник" Ярославль 1:1 0:0 0:2 1:0 1:3 1:0 1:2 1:0 2:0 0:0 2:0 3:1 1:0 Soccerball.svg 1:0 0:0 1:0 1:0 1:0 0:2 1:0 0:2 42 15 8 19 26-42 38
15 "Динамо" Ставрополь 1:1 1:2 2:0 2:1 1:1 1:1 0:2 2:0 2:1 1:1 4:0 2:2 2:0 0:0 Soccerball.svg 1:1 2:0 1:0 1:0 2:1 0:0 1:0 42 13 15 14 46-52 38
16 "Зоря" Ворошиловград 2:2 1:1 1:0 3:1 2:1 0:0 1:0 1:1 1:0 2:2 1:0 4:1 1:0 0:0 1:2 Soccerball.svg 4:0 2:1 0:0 1:1 2:2 5:2 42 13 15 14 46-60 38
17 "Ротор" Волгоград 3:3 0:0 1:3 2:2 2:1 1:2 4:0 2:0 1:0 2:0 4:0 2:0 4:3 0:1 0:0 0:0 Soccerball.svg 1:1 3:0 2:1 3:0 0:2 42 13 10 19 45-50 36
18 "Спартак" Орджонікідзе 1:1 0:4 0:0 2:0 0:0 0:0 1:0 2:1 1:1 4:0 2:1 0:0 2:0 2:0 4:2 5:0 0:0 Soccerball.svg 1:0 0:0 0:0 0:0 42 12 12 18 37-46 36
19 "Динамо" Батумі 0:1 1:2 2:2 3:1 1:0 0:1 1:1 1:0 3:4 4:0 1:0 4:1 3:2 2:0 0:0 2:0 0:2 1:0 Soccerball.svg 1:0 0:1 2:0 42 12 11 19 38-45 35
20 "Факел" Вороніж 0:0 1:2 1:1 2:0 1:3 1:2 2:1 0:1 1:1 2:1 2:0 0:1 1:0 0:1 1:1 4:0 1:0 1:0 1:0 Soccerball.svg 1:0 0:0 42 11 16 15 35-37 34
21 "Торпедо" Кутаїсі 0:2 0:2 2:0 1:0 0:0 1:0 0:1 1:1 1:0 1:0 6:0 0:1 0:3 1:0 1:1 0:0 1:0 0:1 3:0 0:0 Soccerball.svg 2:2 42 11 12 19 30-51 34
22 "Крилья Совєтов" Куйбишев 1:1 2:1 2:3 3:2 1:2 1:0 1:1 0:2 0:1 1:1 1:2 1:1 2:0 2:1 1:0 0:0 2:0 1:2 3:0 0:0 0:0 Soccerball.svg 42 10 12 20 40-60 32

3. Друга ліга. Підсумкове становище

3.1. Фінал А

  1. "Таврія" Сімферополь
  2. "Іскра" Смоленськ
  3. "Локомотив" Самтредіа

3.2. Фінал Б

  1. "Зірка" Перм
  2. "Меліоратор" Чимкент
  3. СКА Хабаровськ

3.3. Фінал У

  1. "Кубань" Краснодар
  2. "Ністру" Кишинів
  3. "Нафтовик" Фергана

3.3.1. Фінал РРФСР

  1. "Кубань" Краснодар
  2. "Зірка" Перм
  3. "Текстильник" Іваново
  4. "Балтика" Калінінград
  5. СКА Хабаровськ

3.3.2. 1 зона

  1. "Іскра" Смоленськ
  2. "Текстильник" Іваново
  3. "Зоря" Калуга
  4. "Сапфір" Рязань
  5. "Червона Пресня" Москва
  6. "Спартак" Кострома
  7. "Зоркий" Красногорськ
  8. "Динамо" Вологда
  9. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  10. "Сатурн" Андропов
  11. "Торпедо" Володимир
  12. "Арсенал" Тула
  13. "Динамо-2" Москва
  14. "Волга" Калінін
  15. "Волжанін" Кінешма
  16. ЦСКА-2 Москва
  17. СК ЕШВСМ Москва

3.3.3. 2 зона

  1. "Зірка" Перм
  2. "Уралмаш" Свердловськ
  3. "Зеніт" Іжевськ
  4. "Гастелло" Уфа
  5. "Рубін" Казань
  6. "Хімік" Дзержинськ
  7. "Уралец" Нижній Тагіл
  8. "Торпедо" Тольятті
  9. "Динамо" Кіров
  10. "Турбіна" Набережні Челни
  11. "Локомотив" Горький
  12. "Дружба" Йошкар-Ола
  13. "Сталь" Чебоксари
  14. "Торпедо" Курган
  15. "Металург" Магнітогорськ
  16. "Світлотехніка" Саранськ
  17. "Локомотив" Челябінськ

3.3.4. 3 зона

  1. "Кубань" Краснодар
  2. "Сокіл" Саратов
  3. "Спартак" Нальчик
  4. "Машук" П'ятигорськ
  5. "Дружба" Майкоп
  6. "Терек" Грозний
  7. "Атоммаш" Волгодонськ
  8. "Уралан" Еліста
  9. "Торпедо" Волзький
  10. "Цемент" Новоросійськ
  11. "Динамо" Махачкала
  12. "Нарт" Черкеськ
  13. "Торпедо" Таганрог
  14. "Старт" Ульяновськ
  15. "Салют" Білгород
  16. "Локомотив" Мінеральні Води
  17. "Валігура" Астрахань

3.3.5. 4 зона

  1. СКА Хабаровськ
  2. "Іртиш" Омськ
  3. "Металург" Новокузнецьк
  4. "Динамо" Барнаул
  5. "Зірка" Іркутськ
  6. "Амур" Благовєщенськ
  7. "Амур" Комсомольськ-на-Амурі
  8. "Локомотив" Чита
  9. "Чкаловець" Новосибірськ
  10. "Манометр" Томськ
  11. "Селенга" Улан-Уде
  12. "Торпедо" Рубцовськ
  13. "Автомобіліст" Красноярськ
  14. "Океан" Знахідка
  15. "Луч" Владивосток

3.3.6. 5 зона

  1. "Ністру" Кишинів
  2. "Атлантас" Клайпеда
  3. "Балтика" Калінінград
  4. "Динамо" Брест
  5. "Металург" Липецьк
  6. "Дніпро" Могильов
  7. "Авангард" Курськ
  8. "Текстильник" Тирасполь
  9. "Спорт" Таллін
  10. "Хімік" Гродно
  11. "Динамо" Брянськ
  12. "Зоря" Бельци
  13. "Звейніекс" Лієпая
  14. "Гомсільмаш" Гомель
  15. "Спартак" Орел
  16. "Спартак" Тамбов
  17. "Витязь" Вітебськ
  18. "Динамо" Ленінград

3.3.7. 6 зона

  1. "Таврія" Сімферополь
  2. "Нива" Тернопіль
  3. "Прикарпаття" Івано-Франківськ
  4. "Буковина" Чернівці
  5. СКА Одеса
  6. "Нафтовик" Охтирка
  7. "Поділля" Хмельницький
  8. "Океан" Керч
  9. "Ворскла" Полтава
  10. "Шахтар" Горлівка
  11. "Кривбас" Кривий Ріг
  12. "Спартак" Житомир
  13. "Нива" Вінниця
  14. "Авангард" Рівне
  15. "Чайка" Севастополь
  16. "Торпедо" Луцьк
  17. "Суднобудівник" Миколаїв
  18. "Кристал" Херсон
  19. "Закарпаття" Ужгород
  20. "Торпедо" Запоріжжя
  21. "Шахтар" Павлоград
  22. "Маяк" Харків
  23. "Зірка" Кіровоград
  24. "Десна" Чернігів
  25. "Динамо" Ірпінь
  26. "Новатор" Жданов
  27. СКА Київ

3.3.8. 7 зона

  1. "Нафтовик" Фергана
  2. "Ханки" Ханки
  3. "Алга" Фрунзе
  4. "Динамо" Самарканд
  5. "Касансаец" Касансай
  6. "Цілинників" Турткуль
  7. "Трактор" Ташкент
  8. "Автомобіліст" Наманган
  9. "Ходжент" Ленінабад
  10. "Вахш" Курган-Тюбе
  11. "Сохібкор" Халкабад
  12. "Ешлік" Джізак
  13. "Сурхан" Термез
  14. "Янгиер" Янгиер
  15. "Зарафшан" Навої
  16. "Пахтакор" Андижан
  17. "Алай" Ош
  18. "Металург" Алмалик
  19. "Шахтар" Ангрен

3.3.9. 8 зона

  1. "Меліоратор" Чимкент
  2. "Трактор" Павлодар
  3. "Хімік" Джамбул
  4. "Меліоратор" Кзил-Орда
  5. "Цілинників" Цілиноград
  6. "Спартак" Семипалатинськ
  7. "Актюбінец" Актюбінськ
  8. "Екібастузец" Екібастуз
  9. "Шахтар" Караганда
  10. "Енергетик" Кустанай
  11. "Схід" Усть-Каменогорськ
  12. "Жетису" Талди-Курган
  13. "Джезказганец" Джезказган
  14. "Торпедо" Кокчетав
  15. СКІФ Алма-Ата

3.3.10. 9 зона.

  1. "Локомотив" Самтредіа
  2. "Динамо" Сухумі
  3. "Колхеті" Поті
  4. "Шевардені" Тбілісі
  5. "Восход" Сумгаїт
  6. "Спартак" Октемберян
  7. "Кяпаз" Кировабад
  8. "Олімпія" Ленінакан
  9. "Металург" Руставі
  10. "Діла" Горі
  11. "Мешахте" Ткібулі
  12. "Лорі" Кіровакан
  13. "Карабах" Степанакерт
  14. "Гоязан" Казах
  15. "Колхозчі" Ашхабад
  16. "Автомобіліст" Мінгечаур

Література

  • Калінковіч В. Повстання "Спартака". Історія чемпіонатів СРСР. 1987 / / Футбол. 2007. № 26. С. 20-23.