Чемпіонат СРСР з футболу 1988

51-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 7 березня по 19 листопада 1988. Переможцем став дніпропетровський "Дніпро".


1. Вища ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про УЄФА
Gold medal icon.svg "Дніпро" Дніпропетровськ 30 18 10 2 49-23 46 КЧ
Silver medal icon.svg "Динамо" Київ 30 17 9 4 43-19 43 КУ
Bronze medal icon.svg "Торпедо" Москва 30 17 8 5 39-23 42 КК
4 "Спартак" Москва 30 14 11 5 40-26 39 КУ
5 "Жальгіріс" Вільнюс 30 14 7 9 39-35 35 КУ
6 "Зеніт" Ленінград 30 11 9 10 35-34 31 КУ
7 "Локомотив" Москва 30 10 12 8 35-29 30
8 "Шахтар" Донецьк 30 9 10 11 30-28 28
9 "Арарат" Єреван 30 9 9 12 21-28 27
10 "Динамо" Москва 30 9 8 13 32-38 26
11 "Металіст" Харків 30 8 10 12 29-36 26
12 "Динамо" Мінськ 30 7 11 12 29-34 25
13 "Чорноморець" Одеса 30 9 6 15 24-37 24
14 "Динамо" Тбілісі 30 9 5 16 28-37 23
15 "Нефтчі" Баку 30 5 7 18 28-46 17
16 "Кайрат" Алма-Ата 30 6 4 20 25-53 16

* Ліміт нічиїх дорівнює 10. З "Локомотива" знято 2 очки. Зі "Спартака" і "Динамо" Мінськ окуляри не зняті, оскільки у разі, якщо з команди на час матчу мінімум два гравці викликалися до збірної СРСР, то в разі нічиєї цей матч під ліміт не потрапляв.

Кращий бомбардир - Євген Шахов ( "Дніпро") - 16 голів у 28 матчах, Олександр Бородюк ( "Динамо" Москва) - 16 голів у 28 матчах.


2. Перша ліга. Підсумкова таблиця

М Команда 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 І У Н П Г Про
1 "Памір" Душанбе Soccerball.svg 3:1 1:0 2:1 3:1 2:1 4:0 2:0 4:0 4:0 3:1 1:0 1:1 1:0 2:0 4:1 1:1 4:1 3:2 2:1 4:1 3:0 42 24 10 8 78-44 58
2 "Ротор" Волгоград 3:2 Soccerball.svg 3:0 2:2 3:0 0:1 2:1 1:0 1:1 5:2 2:0 4:1 2:1 5:0 2:1 1:0 0:1 2:0 2:1 3:0 5:1 3:0 42 25 7 10 76-37 57
3 ЦСКА Москва 0:0 2:0 Soccerball.svg 5:2 3:0 2:2 0:2 4:0 1:0 1:2 2:0 2:1 3:2 3:0 2:0 5:0 4:0 1:2 0:0 2:0 1:1 2:0 42 23 10 9 69-35 56
4 "Гурія" Ланчхуті 1:0 4:1 1:2 Soccerball.svg 1:0 2:1 2:0 4:0 2:0 2:0 1:0 3:0 2:0 2:0 1:0 3:1 0:0 1:0 4:1 1:0 6:1 2:1 42 23 7 12 71-44 53
5 "Пахтакор" Ташкент 3:1 0:1 1:1 3:0 Soccerball.svg 3:0 5:0 2:1 2:2 2:1 1:1 2:1 1:0 0:0 3:0 2:1 0:0 5:0 1:0 4:1 0:0 3:0 42 21 10 11 64-38 52
6 "Динамо" Ставрополь 1:1 1:1 1:2 2:1 2:1 Soccerball.svg 0:1 1:0 5:0 1:2 1:0 5:1 3:2 1:0 2:1 1:0 1:2 2:1 0:0 3:0 2:0 2:1 42 18 11 13 59-46 47
7 СКА "Карпати" Львів 0:1 0:0 0:1 4:1 0:1 2:0 Soccerball.svg 2:0 5:1 1:0 3:0 0:0 0:0 0:0 4:0 0:0 2:0 2:1 1:2 1:0 2:0 0:0 42 18 8 16 51-39 44
8 "Даугава" Рига 3:2 1:0 0:0 2:2 1:0 2:1 2:1 Soccerball.svg 1:0 3:1 1:2 3:2 1:0 1:1 1:2 0:0 0:1 1:0 2:2 3:1 4:0 1:0 42 18 7 17 56-54 43
9 СКА Ростов-на-Дону 3:1 1:0 3:4 0:3 2:1 2:1 0:2 0:2 Soccerball.svg 2:4 0:0 2:0 1:0 1:1 0:2 1:0 1:0 4:0 2:0 2:1 3:0 2:1 42 16 10 16 57-64 42
10 "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону 1:1 2:3 1:0 2:0 1:1 2:2 2:1 1:3 1:5 Soccerball.svg 2:1 2:1 3:1 2:0 1:0 3:0 0:0 6:1 1:1 2:1 1:1 2:0 42 16 8 18 59-67 40
11 "Шинник" Ярославль 0:2 1:1 2:0 2:1 1:0 4:1 0:3 1:0 1:1 0:0 Soccerball.svg 4:0 4:0 1:0 0:0 2:2 3:0 1:2 1:0 2:1 2:0 1:0 42 16 8 18 48-48 40
12 "Геолог" Тюмень 3:1 0:0 2:1 0:0 3:0 2:0 1:0 1:1 1:4 3:2 0:1 Soccerball.svg 0:1 1:0 2:0 2:1 2:1 3:0 3:0 0:1 1:0 2:0 42 17 5 20 46-58 39
13 "Спартак" Орджонікідзе 1:1 1:0 1:2 2:1 1:0 2:2 4:1 2:6 2:2 3:0 2:1 4:0 Soccerball.svg 3:1 1:1 1:0 2:1 1:0 0:1 4:1 1:2 2:1 42 15 9 18 57-60 39
14 "Таврія" Сімферополь 2:0 3:0 0:0 1:1 0:3 0:0 1:0 2:1 1:1 1:0 1:0 1:0 1:1 Soccerball.svg 2:0 1:2 0:0 3:1 4:2 1:1 0:0 1:1 42 13 14 15 34-43 38
15 "Кузбас" Кемерово 0:0 0:2 0:0 4:0 1:2 0:0 0:0 0:2 1:1 4:1 3:1 1:0 2:2 1:0 Soccerball.svg 4:0 2:0 2:0 0:1 0:0 1:0 1:0 42 13 14 15 38-39 38
16 "Динамо" Батумі 4:1 0:1 0:1 1:1 0:2 1:0 1:0 3:1 0:1 1:0 3:0 3:1 1:0 1:0 0:1 Soccerball.svg 2:0 5:3 1:0 1:0 1:0 0:1 42 15 6 21 40-53 36
17 "Металург" Запоріжжя 1:2 2:2 2:1 0:0 1:1 1:1 1:2 3:1 1:0 2:0 1:0 0:1 1:2 0:1 1:0 1:1 Soccerball.svg 2:1 0:0 0:0 0:0 0:1 42 12 13 17 30-43 36
18 "Котайк" Абовян 2:3 0:7 1:1 1:0 1:3 0:0 3:2 1:0 3:1 1:2 2:1 1:1 3:1 2:0 1:1 1:1 2:0 Soccerball.svg 2:0 3:1 3:2 0:0 42 14 7 21 55-83 35
19 "Кубань" Краснодар 1:1 1:0 0:1 1:2 1:1 1:4 1:0 1:1 2:2 1:0 2:0 0:1 3:2 1:2 1:1 1:0 1:0 4:2 Soccerball.svg 3:1 1:1 1:2 42 12 11 19 41-56 35
20 "Зоря" Ворошиловград 1:1 0:1 0:0 2:0 1:2 0:2 1:3 3:2 2:1 2:2 1:1 3:1 1:1 2:0 0:0 3:0 0:1 1:1 2:0 Soccerball.svg 4:1 2:1 42 11 10 21 44-59 32
21 "Зірка" Перм 1:1 0:2 2:4 0:5 1:2 1:1 0:2 0:1 2:2 3:1 2:1 1:2 1:0 1:1 0:0 1:0 2:0 3:2 2:0 1:0 Soccerball.svg 2:0 42 10 12 20 37-69 32
22 "Колос" Нікополь 0:2 0:2 0:3 0:3 0:0 0:2 1:1 2:1 3:0 2:1 1:4 2:0 2:0 0:1 1:1 2:1 1:2 3:4 1:0 0:2 0:0 Soccerball.svg 42 10 7 25 31-62 27

3. Друга ліга. Підсумкове становище

3.1. Фінал А

  1. "Ністру" Кишинів
  2. "Нафтовик" Фергана
  3. "Іртиш" Омськ

3.2. Фінал Б

  1. "Торпедо" Кутаїсі
  2. "Цемент" Новоросійськ
  3. "Трактор" Павлодар

3.3. Фінал У

  1. "Факел" Вороніж
  2. "Буковина" Чернівці
  3. "Уралмаш" Свердловськ

3.3.1. 1 зона

  1. "Факел" Вороніж
  2. "Динамо" Вологда
  3. "Торпедо" Рязань
  4. "Зоря" Калуга
  5. "Сатурн" Раменське
  6. "Спартак" Кострома
  7. "Текстильник" Іваново
  8. "Зоркий" Красногорськ
  9. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  10. "Торпедо" Володимир
  11. "Карабах" Степанакерт
  12. ЦСКА-2 Москва
  13. "Волжанін" Кінешма
  14. "Червона Пресня" Москва
  15. "Динамо-2" Москва
  16. "Арсенал" Тула
  17. "Сатурн" Андропов
  18. "Салют" Білгород
  19. СК ЕШВСМ Москва
  20. "Волга" Калінін

3.3.2. 2 зона

  1. "Уралмаш" Свердловськ
  2. "Зеніт" Іжевськ
  3. "Крилья Совєтов" Куйбишев
  4. "Гастелло" Уфа
  5. "Дружба" Йошкар-Ола
  6. "Уралец" Нижній Тагіл
  7. "Рубін" Казань
  8. "Металург" Магнітогорськ
  9. "Локомотив" Горький
  10. "Динамо" Кіров
  11. "Торпедо" Міасс
  12. "Хімік" Дзержинськ
  13. "Торпедо" Курган
  14. "Торпедо" Набережні Челни
  15. "Торпедо" Тольятті
  16. "Сталь" Чебоксари
  17. "Старт" Ульяновськ

3.3.3. 3 зона

  1. "Цемент" Новоросійськ
  2. "Торпедо" Таганрог
  3. "Спартак" Нальчик
  4. "Дружба" Майкоп
  5. "Спартак" Тамбов
  6. "Динамо" Сухумі
  7. "Металург" Липецьк
  8. "Локомотив" Самтредіа
  9. "Спартак" Октемберян
  10. "Мерцхалі" Махарадзе
  11. "Колхеті" Поті
  12. "Лорі" Кіровакан
  13. "Машук" П'ятигорськ
  14. "Валігура" Астрахань
  15. "Уралан" Еліста
  16. "Нарт" Черкеськ
  17. "Спартак" Анапа
  18. "Луч" Азов
  19. "Іскра" Єреван
  20. "Олімпія" Ленінакан

3.3.4. 4 зона

  1. "Іртиш" Омськ
  2. "Локомотив" Чита
  3. "Металург" Новокузнецьк
  4. "Амур" Благовєщенськ
  5. "Зірка" Іркутськ
  6. "Динамо" Барнаул
  7. "Океан" Знахідка
  8. СКА Хабаровськ
  9. "Амур" Комсомольськ-на-Амурі
  10. "Торпедо" Рубцовськ
  11. "Луч" Владивосток
  12. "Томь" Томськ
  13. "Автомобіліст" Красноярськ
  14. "Чкаловець" Новосибірськ
  15. "Прогрес" Бійськ
  16. "Селенга" Улан-Уде

3.3.5. 5 зона

  1. "Ністру" Кишинів
  2. "Атлантас" Клайпеда
  3. "Текстильник" Тирасполь
  4. "Дніпро" Могильов
  5. "Хімік" Гродно
  6. "Динамо" Брянськ
  7. "Звейніекс" Лієпая
  8. "Спорт" Таллін
  9. "Іскра" Смоленськ
  10. "Динамо" Брест
  11. "Балтика" Калінінград
  12. "Авангард" Курськ
  13. "Динамо" Ленінград
  14. "Гомсільмаш" Гомель
  15. "Спартак" Орел
  16. "Зоря" Бельци
  17. "Витязь" Вітебськ
  18. РВШСМ-РАФ Єлгава

3.3.6. 6 зона

  1. "Буковина" Чернівці
  2. "Ворскла" Полтава
  3. СКА Одеса
  4. "Океан" Керч
  5. "Поділля" Хмельницький
  6. "Кривбас" Кривий Ріг
  7. "Чайка" Севастополь
  8. "Торпедо" Луцьк
  9. "Нафтовик" Охтирка
  10. "Суднобудівник" Миколаїв
  11. "Шахтар" Павлоград
  12. "Нива" Тернопіль
  13. "Спартак" Житомир
  14. "Авангард" Рівне
  15. "Закарпаття" Ужгород
  16. "Новатор" Жданов
  17. "Прикарпаття" Івано-Франківськ
  18. "Кристал" Херсон
  19. "Нива" Вінниця
  20. "Динамо" Біла Церква
  21. "Десна" Чернігів
  22. "Дніпро" Черкаси
  23. "Зірка" Кіровоград
  24. "Торпедо" Запоріжжя
  25. "Маяк" Харків
  26. "Шахтар" Горлівка

3.3.7. 7 зона

  1. "Нафтовик" Фергана
  2. "Касансаец" Касансай
  3. "Новбахор" Наманган
  4. "Сохібкор" Халкабад
  5. "Копет-даг" Ашхабад
  6. "Зарафшан" Навої
  7. "Араз" Нахічевань
  8. "Ханки" Ханки
  9. "Вахш" Курган-Тюбе
  10. "Ешлік" Джізак
  11. "Цілинників" Турткуль
  12. "Трактор" Ташкент
  13. "Автомобіліст" Коканд
  14. "Динамо" Самарканд
  15. "Ходжент" Ленінабад
  16. "Сурхан" Термез
  17. "Пахтакор" Андижан
  18. "Янгиер" Янгиер
  19. "Металург" Алмалик

3.3.8. 8 зона

  1. "Трактор" Павлодар
  2. "Алга" Фрунзе
  3. "Енергетик" Кустанай
  4. "Меліоратор" Чимкент
  5. "Шахтар" Караганда
  6. "Меліоратор" Кзил-Орда
  7. "Спартак" Семипалатинськ
  8. "Актюбінец" Актюбінськ
  9. "Хімік" Джамбул
  10. "Схід" Усть-Каменогорськ
  11. "Алай" Ош
  12. "Цілинників" Цілиноград
  13. "Екібастузец" Екібастуз
  14. "Джезказганец" Джезказган
  15. "Жетису" Талди-Курган
  16. "Авангард" Петропавловськ
  17. СКІФ Алма-Ата

3.3.9. 9 зона

  1. "Торпедо" Кутаїсі
  2. "Кяпаз" Кировабад
  3. "Металург" Руставі
  4. "Сокіл" Саратов
  5. "Гоязан" Казах
  6. "Текстильник" Камишин
  7. "Динамо" Махачкала
  8. "Атоммаш" Волгодонськ
  9. "Терек" Грозний
  10. "Діла" Горі
  11. "Восход" Сумгаїт
  12. "Торпедо" Волзький
  13. "Локомотив" Мінеральні Води
  14. "Шевардені" Тбілісі
  15. ЦОП Тбілісі
  16. "Бакинець" Баку