Чемпіонат СРСР з футболу 1956

18-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 31 березня по 28 жовтня 1956. Переможцем турніру став московський "Спартак".


1. Клас "А". Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про
Gold medal icon.svg "Спартак" Москва 22 15 4 3 68-28 34
Silver medal icon.svg "Динамо" Москва 22 10 8 4 45-31 28
Bronze medal icon.svg ЦДСА Москва 22 10 5 7 40-32 25
4 "Динамо" Київ 22 7 10 5 32-31 24
5 "Торпедо" Москва 22 8 7 7 40-37 23
6 "Буревісник" Кишинів 22 9 5 8 38-49 23
7 "Шахтар" Сталіно 22 7 7 8 30-39 21
8 "Динамо" Тбілісі 22 8 4 10 42-46 20
9 "Зеніт" Ленінград 22 4 11 7 27-43 19
10 "Локомотив" Москва 22 5 8 9 38-28 18
11 ТДВ Свердловськ 22 6 4 12 31-45 16
12 "Трудові резерви" Ленінград 22 3 7 12 25-47 13

Матч "Динамо" (Київ) - "Торпедо" (Москва) 0:1 (Метревелі) НЕ дограний. Переграний наново на наступний день.

Кращий бомбардир - Василь Бузунов (ТДВ Свердловськ) - 17 м'ячів.


2. Клас "Б". Підсумкові таблиці

2.1. I зона

М Команда 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 І У Н П Г Про
1 "Спартак" Мінськ Soccerball.svg 1:1 1:1 1:0 1:1 2:1 0:2 2:1 0:0 0:1 0:1 2:0 3:1 4:3 2:0 5:1 2:1 1:1 34 18 11 5 45-26 47
2 "Торпедо" Таганрог 0:0 Soccerball.svg 2:0 0:1 2:1 2:0 1:0 1:1 2:0 2:0 5:0 2:0 1:0 2:2 7:1 0:1 5:2 3:0 34 18 10 6 65-33 46
3 "Металург" Запоріжжя 2:0 2:1 Soccerball.svg 1:0 2:0 0:3 2:1 1:0 1:0 0:1 3:2 3:0 0:0 1:0 2:0 1:2 3:2 4:0 34 21 4 9 54-35 46
4 "Шахтар" Мосбасс 1:1 3:1 1:4 Soccerball.svg 0:2 0:0 0:1 1:0 5:3 2:1 1:1 4:1 1:1 1:3 0:0 4:0 3:0 1:0 34 19 6 9 56-36 44
5 ТДВ Львів 1:1 1:1 0:2 2:0 Soccerball.svg 0:2 1:1 0:0 1:0 5:0 1:0 1:0 2:0 4:1 2:0 1:0 0:1 5:0 34 16 9 9 49-25 41
6 ТДВ Київ 1:2 1:1 0:1 4:1 1:1 Soccerball.svg 1:1 2:2 0:0 0:1 0:2 2:0 2:1 1:1 1:2 1:0 0:1 2:0 34 15 9 10 43-27 39
7 "Труд" Ступіно 0:1 3:0 2:3 1:4 1:0 0:1 Soccerball.svg 5:0 1:1 1:2 2:1 2:2 3:0 1:1 1:1 3:0 0:0 2:1 34 14 10 10 51-33 38
8 "Червоний прапор" Іваново 0:0 3:2 0:1 0:2 2:0 1:0 0:0 Soccerball.svg 0:0 0:1 2:1 2:1 0:0 1:0 3:2 1:2 2:0 5:0 34 13 10 11 37-36 36
9 "Спартак" Вільнюс 2:1 0:1 2:0 4:2 1:1 0:0 2:0 3:0 Soccerball.svg 1:2 6:1 0:1 0:0 6:0 5:0 0:0 3:1 3:1 34 12 11 11 51-29 35
10 "Авангард" Харків 1:1 0:3 1:2 0:1 0:2 1:2 2:2 2:0 2:1 Soccerball.svg 2:0 4:4 1:1 4:1 1:1 0:0 2:0 1:0 34 14 7 13 40-44 35
11 "Динамо" Таллін 1:2 2:2 1:1 0:2 1:4 2:0 2:0 1:3 2:1 2:0 Soccerball.svg 2:0 0:0 0:2 0:0 1:0 2:0 5:1 34 11 10 13 36-44 32
12 "Спартак" Станіслав 0:1 2:2 4:0 1:3 2:1 1:4 0:2 1:1 0:2 3:0 2:0 Soccerball.svg 2:1 2:1 5:0 1:0 1:0 2:0 34 12 6 16 49-57 30
13 "Спартак" Ужгород 0:0 2:2 2:2 0:0 1:1 0:1 0:1 0:1 0:0 2:0 0:0 2:2 Soccerball.svg 1:0 4:0 1:1 2:1 3:0 34 7 15 12 28-33 29
14 "Металург" Дніпропетровськ 1:2 0:0 0:6 0:1 1:0 0:2 1:3 2:2 1:0 1:0 2:3 2:1 1:0 Soccerball.svg 1:1 0:0 4:1 3:2 34 10 9 15 40-58 29
15 "Харчовик" Одеса 0:1 2:5 3:0 1:2 0:2 0:1 1:1 2:0 1:0 0:2 0:0 2:2 4:0 2:2 Soccerball.svg 2:0 0:1 7:0 34 8 10 16 40-57 26
16 "Даугава" Рига 0:1 2:4 3:2 0:2 0:2 0:0 1:4 0:1 0:3 0:2 0:0 3:2 0:1 2:0 3:2 Soccerball.svg 0:0 2:0 34 9 8 17 27-48 26
17 "Спартак" Калінін 0:1 0:1 1:0 1:2 1:1 1:5 1:0 0:0 0:0 1:1 0:0 4:1 1:0 1:1 0:2 1:1 Soccerball.svg 2:1 34 8 9 17 27-48 25
18 ТДВ Петрозаводськ 0:3 0:1 0:1 1:5 0:3 0:2 0:4 1:3 2:2 3:2 0:0 2:3 0:2 1:2 1:1 0:3 2:1 Soccerball.svg 34 2 4 28 20-89 8

2.2. II зона

М Команда 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 І У Н П Г Про
1 "Крилья Совєтов" Куйбишев Soccerball.svg 4:2 1:1 4:0 4:0 1:0 2:1 6:0 2:1 3:0 6:0 2:1 0:0 5:0 5:1 4:1 2:0 5:0 34 26 5 3 84-19 57
2 ТДВ Тбілісі 0:0 Soccerball.svg 6:3 4:0 5:1 2:1 1:3 2:0 2:1 4:2 1:0 2:0 3:1 1:0 2:0 9:1 10:1 5:0 34 24 7 3 98-32 55
3 "Спартак" Єреван 1:0 0:0 Soccerball.svg 4:1 3:1 0:0 3:0 0:1 3:3 2:0 6:0 1:0 1:0 4:0 1:0 5:0 1:0 11:0 34 18 10 6 72-27 46
4 "Нафтовик" Краснодар 1:2 1:4 3:0 Soccerball.svg 0:1 0:0 3:0 2:0 1:0 1:0 2:1 1:0 1:0 2:1 4:1 3:0 5:1 8:0 34 19 4 11 70-52 42
5 "Нафтовик" Баку 1:0 1:3 1:0 11:4 Soccerball.svg 3:1 2:3 1:0 2:2 2:0 3:1 2:3 3:2 5:3 2:0 5:0 2:2 7:1 34 16 7 11 71-53 39
6 команда міста Воронежа 1:3 2:2 0:0 1:1 1:0 Soccerball.svg 1:0 2:3 0:2 1:0 1:0 1:1 1:1 2:0 1:0 3:1 2:0 1:1 34 13 13 8 40-34 39
7 "Торпедо" Горький 2:1 0:6 0:3 2:1 1:0 2:2 Soccerball.svg 1:1 3:1 1:2 1:0 2:0 1:0 5:1 2:0 2:2 4:1 5:1 34 16 6 12 55-48 38
8 "Зеніт" Іжевськ 1:1 1:0 1:1 3:3 0:0 3:3 2:1 Soccerball.svg 6:1 1:1 1:2 1:0 3:0 1:1 2:0 1:0 2:0 4:2 34 13 12 9 50-49 38
9 команда міста Молотова 0:2 0:2 1:1 1:0 1:0 1:2 2:0 0:1 Soccerball.svg 1:0 0:0 0:0 3:1 2:0 0:0 2:1 3:1 1:2 34 12 9 13 35-39 33
10 "Авангард" Челябінськ 1:4 1:1 0:0 0:2 0:2 0:1 0:0 2:2 0:1 Soccerball.svg 0:1 0:0 1:1 2:0 1:0 1:0 1:0 4:0 34 12 7 15 37-41 31
11 "Торпедо" Сталінград 0:2 2:2 1:1 1:1 0:0 2:0 2:1 2:0 4:1 0:1 Soccerball.svg 1:0 1:2 1:3 3:0 5:0 3:3 2:1 34 12 7 15 45-52 31
12 "Торпедо" Ростов-на-Дону 1:2 1:2 1:1 1:3 2:2 0:0 3:2 6:1 1:1 2:3 2:5 Soccerball.svg 2:1 3:0 5:1 5:0 2:1 6:1 34 11 8 15 59-50 30
13 "Пахтакор" Ташкент 2:3 0:4 2:1 2:1 4:2 1:3 2:1 1:0 1:0 2:0 3:0 3:2 Soccerball.svg 1:1 0:2 1:1 1:1 2:0 34 12 6 16 44-53 30
14 "Авангард" Свердловськ 0:0 1:1 2:0 0:1 2:2 2:0 1:1 3:0 0:2 2:4 1:0 0:0 1:0 Soccerball.svg 2:2 2:1 4:1 2:1 34 10 10 14 40-53 30
15 "Кайрат" Алма-Ата 0:2 1:2 0:2 3:2 3:1 1:1 1:1 2:2 0:0 2:1 1:1 4:2 4:0 1:1 Soccerball.svg 4:2 1:1 3:0 34 9 10 15 41-52 28
16 "Спартак" Фрунзе 0:1 1:1 0:3 2:3 1:1 1:2 0:2 2:2 0:0 0:2 4:2 2:1 1:0 1:0 0:3 Soccerball.svg 0:0 4:0 34 6 8 20 30-75 20
17 "Колхозчі" Ашхабад 0:2 1:5 1:4 0:3 1:2 0:0 0:2 0:3 1:0 0:1 1:0 2:4 3:2 0:3 1:0 0:1 Soccerball.svg 2:0 34 6 6 22 28-75 18
18 "Колхозчі" Сталінабад 0:3 1:2 1:5 2:6 0:3 0:3 1:3 1:1 0:1 2:6 1:2 0:2 2:5 1:1 0:0 0:0 0:2 Soccerball.svg 34 1 5 28 22-117 7

Результати перехідних ігор
Команди класу "Б" - Чемпіони республік
Спартак (Калінін) - Авангард (Сормово) 1:3, 1:0, 1:2
Харчовик (Одеса) - Шахтар (Кадиївка) 2:1, 1:1
ТДВ (Тбілісі) - Локомотив (Тбілісі) 6:0, 1:0
Спартак (Вільнюс) - Ліну-Аудіняй (Плунге) 6:0, 15:0
Спартак (Єреван) - СКІФ (Єреван) 2:0, 6:0
Динамо (Талін) - ДОФ (Талін) 3:0, 4:1
В інших республіках перехідні ігри не проводилися.

Команда Спартак (Калінін) поступилася своє місце в перехідних іграх чемпіону РРФСР команді Авангард (Сормово)

Команда ТДВ (Петрозаводськ) припинила існування.
На базі команди Авангард (Челябінськ) створена команда Локомотив (Челябінськ).
Команда Колхозчі (Сталінабад) перейменована в Урожай.

Армійські команди ТДВ перейменовані в СКВО.

У чемпіонат 1957 включена велика група команд, багато команд грали в попередні роки в першості країни Локомотив (Саратов) перш Енергія, Металург (Сталінської), Трудові резерви (Ставрополь), Локомотив (Кутаїсі), Авангард (Миколаїв), СКЧФ (Севастополь) перш ДОФ, Трудові резерви (Ворошиловград), Хімік (Дніпродзержинськ), Шахтар (Кадиївка), Червона Зірка (Омськ), Локомотив (Комсомольськ-на-Амурі), Локомотив (Красноярськ), Нафтовик (Уфа), Сібсельмаш (Новосибірськ), Шахтар (Кемерово).
Включені також нові команди: Авангард (Ленінград), Буревісник (Ленінград), Харчовик (Калінінград), Хімік (Ярославль), Нафтовик (Грозний), Колгоспник (Полтава), Урожай (Мінськ), Динамо (Кіров), СКВО (Хабаровськ), СКВО (Чита), Буревісник (Томськ), Динамо (Владивосток), Урожай (Барнаул), Енергія (Іркутськ).