Чемпіонат СРСР з футболу 1964

26-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 27 березня по 22 листопада 1964. Переможцем турніру стало тбіліське "Динамо".


1. Клас "А"

1.1. Перша група.

М Команда І У Н П М Про
Gold medal icon.svg "Динамо" Тбілісі 32 18 10 4 48-30 46
Silver medal icon.svg "Торпедо" Москва 32 19 8 5 52-19 46
Bronze medal icon.svg ЦСКА Москва 32 16 11 5 49-23 43
4 СКА Ростов-на-Дону 32 16 6 10 40-28 38
5 "Шахтар" Донецьк 32 13 11 8 35-26 37
6 "Динамо" Київ 32 10 16 6 42-29 36
7 "Динамо" Москва 32 12 10 10 33-31 34
8 "Спартак" Москва 32 12 8 12 34-32 32
9 "Динамо" Мінськ 32 7 17 8 24-21 31
10 "Крилья Совєтов" Куйбишев 32 7 14 11 24-35 28
11 "Зеніт" Ленінград 32 9 9 14 30-35 27
12 "Нафтовик" Баку 32 8 11 13 25-30 27
13 "Торпедо" Кутаїсі 32 10 7 15 20-37 27
14 "Волга" Горький 32 7 13 12 19-38 27
15 "Кайрат" Алма-Ата 32 8 10 14 23-27 26
16 "Шинник" Ярославль 32 6 9 17 20-48 21
17 "Молдова" Кишинів 32 6 6 20 15-44 18

Кращий бомбардир - Володимир Федотов ( ЦСКА) - 16 голів у 29 матчах.


1.2. Друга група

Чемпіонат СРСР 1964 у другій групі класу "А" проходив у два етапи:

  • на першому етапі 27 клубів у двох підгрупах визначали учасників фінальних турнірів;
  • на другому етапі клуби у фінальних турнірах визначили розподіл місць і розіграли 4 путівки у першу групу.

1.2.1. За 1-14 місця. Підсумкова таблиця

М Команда 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 І У Н П Г Про
1 "Локомотив" Москва Soccerball.svg 1:1 2:2 2:0 1:0 2:1 0:0 1:0 26 13 9 4 32-23 35
2 СКА Одеса Soccerball.svg 0:0 1:1 2:2 1:0 2:0 1:0 1:2 26 10 13 3 27-19 33
3 "Пахтакор" Ташкент 0:0 1:1 Soccerball.svg 1:1 1:0 5:0 1:0 1:1 26 10 11 5 31-20 31
4 "Чорноморець" Одеса 2:0 1:2 Soccerball.svg 2:1 4:0 2:0 0:0 4:0 26 12 7 7 36-28 31
5 "Жальгіріс" Вільнюс 0:2 3:1 Soccerball.svg 3:1 1:1 1:1 2:0 1:0 26 9 11 6 33-28 29
6 "Авангард" Харків 1:1 0:0 Soccerball.svg 2:1 1:2 3:1 2:0 2:1 26 9 8 9 32-27 26
7 "Арарат" Єреван 1:2 4:1 1:0 0:0 Soccerball.svg 1:2 2:1 1:0 26 9 8 9 26-23 26
8 "Локомотив" Челябінськ 0:1 0:0 0:1 Soccerball.svg 1:0 1:2 0:0 1:1 26 8 9 9 22-22 25
9 "Локомотив" Тбілісі 2:1 3:1 2:2 2:2 1:2 Soccerball.svg 0:0 4:1 26 7 10 9 30-30 24
10 "Карпати" Львів 0:0 0:2 3:2 2:0 1:0 Soccerball.svg 1:1 2:2 26 8 8 10 29-36 24
11 "Зоря" Луганськ 1:2 0:1 0:0 0:0 3:2 Soccerball.svg 0:0 2:0 26 6 11 9 16-18 23
12 "Труд" Воронеж 0:0 1:2 0:3 0:0 1:1 1:0 Soccerball.svg 3:1 26 5 11 10 15-29 21
13 "Даугава" Рига 1:2 1:1 1:2 0:0 0:0 4:0 Soccerball.svg 1:0 26 5 10 11 22-30 20
14 "Шахтар" Караганда 1:4 0:1 0:0 2:2 0:1 0:1 0:0 Soccerball.svg 26 3 10 13 15-33 16

1.2.2. За 15-27 місця. Підсумкова таблиця

М Команда 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 І У Н П Г Про
15 "Кубань" Краснодар Soccerball.svg 0:1 0:1 2:0 2:0 1:0 1:0 3:0 38 14 14 10 33-24 42
16 "Трактор" Волгоград 0:0 Soccerball.svg 1:0 2:0 3:1 1:0 2:0 38 14 13 11 35-35 41
17 "Металург" Запоріжжя 0:0 Soccerball.svg 1:1 0:0 1:1 4:1 4:0 38 11 17 10 35-25 39
18 "Динамо" Ленінград 3:1 2:0 Soccerball.svg 3:2 2:1 1:0 1:0 7:1 38 14 10 14 46-41 38
19 СКА Новосибірськ 0:0 2:0 Soccerball.svg 0:0 0:1 2:1 3:0 2:0 38 13 12 13 33-34 38
20 "Уралмаш" Свердловськ 1:1 2:2 1:0 Soccerball.svg 2:0 1:0 2:0 38 15 8 15 38-43 38
21 "Будівельник" Ашхабад 1:1 2:0 5:1 Soccerball.svg 3:0 3:0 4:1 1:1 38 12 12 14 44-51 36
22 "Дніпро" Дніпропетровськ 0:0 1:1 2:0 1:1 Soccerball.svg 1:0 2:0 38 12 11 15 35-41 35
23 "Динамо" Таллін 0:1 2:0 1:0 2:0 Soccerball.svg 2:0 0:1 38 11 9 18 33-39 31
24 "Волга" Калінін 1:0 0:0 1:2 2:1 1:0 Soccerball.svg 0:0 1:0 38 9 12 17 30-45 30
25 "Локомотив" Гомель 0:1 2:1 0:1 0:0 4:2 Soccerball.svg 3:1 38 6 15 17 19-37 27
26 "Енергетик" Душанбе 2:2 0:5 2:3 2:0 0:1 1:1 Soccerball.svg 1:0 38 8 8 22 25-59 24
27 "Алга" Фрунзе 0:0 0:2 1:1 0:1 3:0 0:1 Soccerball.svg 38 6 12 20 32-66 24

2. Клас "Б"

2.1. Союзні республіки

2.1.1. Фінал. Підсумкове становище команд

  1. "Гранітас" Клайпеда
  2. "Схід" Усть-Каменогорськ
  3. "Політотдєл" Ташкентська обл.
  4. "Динамо" Батумі
  5. "Спартак" Брест

2.2. РРФСР

2.2.1. Фінал. Підсумкове становище команд

  1. "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону
  2. "Терек" Грозний
  3. "Текстильник" Іваново
  4. "Спартак" Орджонікідзе

2.2.2. Півфінал I

  1. "Текстильник" Іваново
  2. "Терек" Грозний
  3. "Темп" Барнаул
  4. "Будівельник" Уфа
  5. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  6. "Трудові резерви" Курськ

2.2.3. Півфінал II

  1. "Спартак" Орджонікідзе
  2. "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону
  3. "Іртиш" Омськ
  4. "Іскра" Казань
  5. "Зірка" Серпухов
  6. "Уралец" Нижній Тагіл

2.2.3.1. 1 зона
  1. "Зірка" Серпухов
  2. "Текстильник" Іваново
  3. "Гранітас" Клайпеда
  4. "Авангард" Коломна
  5. "Хімік" Новомосковськ
  6. "Текмаш" Кострома
  7. "Металург" Череповець
  8. "Динамо" Брянськ
  9. "Балтика" Калінінград
  10. "Хімік" Клин
  11. "Спартак" Ленінград
  12. "Супутник" Калуга
  13. "Звейніекс" Лієпая
  14. "Спартак" Петрозаводськ
  15. "Тралфлотовец" Мурманськ
  16. "Сатурн" Рибінськ
  17. "Спартак" Смоленськ

2.2.3.2. 2 зона
  1. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  2. "Іскра" Казань
  3. "Спартак" Рязань
  4. "Хімік" Дзержинськ
  5. "Трактор" Володимир
  6. "Зірка" Перм
  7. "Зеніт" Іжевськ
  8. "Труд" Ногінськ
  9. "Спартак" Саранськ
  10. "Динамо" Кіров
  11. "Серп і Молот" Москва
  12. "Металург" Тула
  13. "Спартак" Йошкар-Ола
  14. "Волга" Ульяновськ
  15. "Торпедо" Павлово
  16. "Хімік" Березники
  17. "Прогрес" Зеленодольськ

2.2.3.3. 3 зона
  1. "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону
  2. "Трудові резерви" Курськ
  3. "Прогрес" Каменськ
  4. "Спартак" Білгород
  5. "Сокіл" Саратов
  6. "Торпедо" Таганрог
  7. "Торпедо" Армавір
  8. "Валігура" Астрахань
  9. "Енергія" Волзький
  10. "Спартак" Тамбов
  11. "Шахтар" Шахти
  12. "Спартак" Орел
  13. "Труд" Пенза
  14. "Торпедо" Липецьк
  15. "Металург" Куйбишев
  16. "Нафтовик" Сизрань

Перехідні ігри: "Труд" Тольятті (чемпіон Куйбишевської області) - "Нафтовик" Сизрань (команда класу "Б") - 3:0 і 1:1. У наступному сезоні кількість команд у третій зоні збільшили, "Нафтовик" Сизрань зберегла своє право грати в класі "Б".


2.2.3.4. 4 зона
  1. "Динамо" Батумі
  2. "Терек" Грозний
  3. "Динамо" Кировабад
  4. "Спартак" Орджонікідзе
  5. "Металург" Руставі
  6. "Спартак" Нальчик
  7. "Динамо" Ставрополь
  8. "Лорі" Кіровакан
  9. "Динамо" Сухумі
  10. "Цемент" Новоросійськ
  11. "Динамо" Махачкала
  12. "Колхіда" Поті
  13. "Динамо" Баку
  14. "Трудові резерви" Мінеральні Води
  15. "Алазани" Гурджаані
  16. "Ширак" Ленінакан
  17. "Урожай" Майкоп
  18. "Лернагорц" Кафан

2.2.3.5. 5 зона
  1. "Уралец" Нижній Тагіл
  2. "Будівельник" Уфа
  3. "Політотдєл" Ташкентська обл.
  4. "Нафтовик" Фергана
  5. "Памір" Ленінабад
  6. "Спартак" Самарканд
  7. "Металіст" Джамбул
  8. "Металург" Магнітогорськ
  9. "Хімік" Чирчик
  10. "Динамо" Цілиноград
  11. "Торпедо" Міасс
  12. "Локомотив" Оренбург
  13. "Металург" Чимкент
  14. "Спартак" Андижан
  15. "Будівельник" Курган
  16. "Прибій" Тюмень
  17. "Салют" Каменськ-Уральський

2.2.3.6. 6 зона
  1. "Темп" Барнаул
  2. "Іртиш" Омськ
  3. "Торпедо" Томськ
  4. СКА Хабаровськ
  5. "Схід" Усть-Каменогорськ
  6. "Луч" Владивосток
  7. "Авангард" Комсомольськ-на-Амурі
  8. "Старт" Ангарськ
  9. "Локомотив" Красноярськ
  10. "Армеец" Улан-Уде
  11. "Забайкалец" Чита
  12. "Торпедо" Рубцовськ
  13. "Амур" Благовєщенськ
  14. "Хімік" Кемерово
  15. "Сібсельмаш" Новосибірськ
  16. "Цементник" Семипалатинськ
  17. "Шахтар" Прокоп'євськ
  18. "Ангара" Іркутськ

2.3. УРСР. Підсумкове становище команд

  1. "Локомотив" Вінниця
  2. СКА Київ
  3. "Полісся" Житомир
  4. "Таврія" Сімферополь
  5. "Шахтар" Кадиївка
  6. СКА Львів
  7. "Колгоспник" Полтава
  8. "Гірник" Кривий Ріг
  9. "Верховина" Ужгород
  10. "Темп" Київ
  11. СКФ Севастополь
  12. "Зірка" Кіровоград
  13. "Динамо" Хмельницький
  14. "Шахтар" Горлівка
  15. "Колгоспник" Черкаси
  16. "Суднобудівник" Миколаїв
  17. "Хімік" Сєвєродонецьк
  18. "Авангард" Тернопіль
  19. "Нафтовик" Дрогобич
  20. "Чайка" Балаклава
  21. "Колгоспник" Рівне
  22. "Будівельник" Херсон
  23. "Локомотив" Донецьк
  24. "Трубник" Нікополь
  25. "Десна" Чернігів
  26. "Авангард" Краматорськ
  27. "Спартак" Івано-Франківськ
  28. "Авангард" Чернівці
  29. "Дунаєць" Ізмаїл
  30. "Індустрія" Єнакієве
  31. "Шахтар" Олександрія
  32. "Авангард" Жовті Води
  33. "Металург" Керч
  34. "Спартак" Суми
  35. "Коммунарец" Комунарськ
  36. "Волинь" Луцьк
  37. "Дніпровець" Дніпродзержинськ
  38. "Торпедо" Харків
  39. "Буревісник" Мелітополь
  40. "Азовсталь" Жданов
  41. "Дніпро" Кременчук

2.3.1. 1-а зона

  1. "Полісся" Житомир
  2. СКА Львів
  3. "Верховина" Ужгород
  4. "Спартак" Брест
  5. "Темп" Київ
  6. "Авангард" Тернопіль
  7. "Динамо" Хмельницький
  8. "Спартак" Могильов
  9. "Колгоспник" Рівне
  10. "Нафтовик" Дрогобич
  11. "Десна" Чернігів
  12. "Спартак" Івано-Франківськ
  13. "Волинь" Луцьк
  14. "Двіна" Вітебськ
  15. "Спартак" Суми
  16. "Неман" Гродно

2.3.2. 2-а зона

  1. СКА Київ
  2. "Локомотив" Вінниця
  3. "Зірка" Кіровоград
  4. "Колгоспник" Полтава
  5. "Колгоспник" Черкаси
  6. "Суднобудівник" Миколаїв
  7. "Чайка" Балаклава
  8. "Будівельник" Херсон
  9. "Будівельник" Бельци
  10. "Ніструл" Бендери
  11. "Авангард" Чернівці
  12. "Дунаєць" Ізмаїл
  13. "Лучаферул" Тирасполь
  14. "Авангард" Жовті Води
  15. "Шахтар" Олександрія
  16. "Дніпро" Кременчук

2.3.3. 3-тя зона

  1. "Таврія" Сімферополь
  2. "Шахтар" Кадиївка
  3. "Гірник" Кривий Ріг
  4. СКФ Севастополь
  5. "Шахтар" Горлівка
  6. "Хімік" Сєвєродонецьк
  7. "Трубник" Нікополь
  8. "Локомотив" Донецьк
  9. "Індустрія" Єнакієве
  10. "Авангард" Краматорськ
  11. "Коммунарец" Комунарськ
  12. "Металург" Керч
  13. "Торпедо" Харків
  14. "Буревісник" Мелітополь
  15. "Азовсталь" Жданов
  16. "Дніпровець" Дніпродзержинськ