Чемпіонат СРСР з футболу 1978

41-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 7 квітня по 11 листопада 1978. Переможцем стало тбіліське "Динамо".

З метою боротьби з договірними матчами з цього сезону був введений ліміт нічиїх. Окуляри командам нараховувалися тільки за перші 8 нічийних результатів.


1. Вища ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про УЄФА
Gold medal icon.svg "Динамо" Тбілісі 30 17 8 5 45-24 42 КЧ
Silver medal icon.svg "Динамо" Київ 30 15 9 6 42-20 38 (-1) КУ
Bronze medal icon.svg "Шахтар" Донецьк 30 16 5 9 42-31 37 КУ
4 "Динамо" Москва 30 14 10 6 37-23 36 (-2) КК
5 "Спартак" Москва 30 14 5 11 42-33 33
6 ЦСКА Москва 30 14 4 12 36-40 32
7 "Чорноморець" Одеса 30 12 10 8 41-26 32 (-2)
8 "Торпедо" Москва 30 11 11 8 36-29 30 (-3)
9 "Зоря" Ворошиловград 30 9 8 13 38-44 26
10 "Зеніт" Ленінград 30 9 8 13 31-46 26
11 "Пахтакор" Ташкент 30 9 8 13 42-43 26
12 "Кайрат" Алма-Ата 30 9 7 14 29-41 25
13 "Нефтчі" Баку 30 8 7 15 28-39 23
14 "Арарат" Єреван 30 8 6 16 20-42 22
15 "Локомотив" Москва 30 7 9 14 26-40 22 (-1)
16 "Дніпро" Дніпропетровськ 30 9 3 18 25-39 21

Кращий бомбардир - Георгій Ярцев ( "Спартак" Москва) - 19 голів у 29 матчах.


2. Перша ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П Г Про
1 "Крилья Совєтов" Куйбишев 38 21 14 3 59-25 56
2 СКА Ростов-на-Дону 38 20 14 4 64-35 54
3 "Динамо" Мінськ 38 21 11 6 57-28 53
4 "Карпати" Львів 38 21 10 7 60-37 52
5 "Терек" Грозний 38 16 9 13 56-56 41
6 "Кубань" Краснодар 38 16 9 13 51-46 41
7 "Жальгіріс" Вільнюс 38 11 19 8 38-37 41
8 "Таврія" Сімферополь 38 14 12 12 48-38 40
9 "Торпедо" Кутаїсі 38 14 9 15 44-41 37
10 "Ністру" Кишинів 38 13 11 14 42-40 37
11 СКА Одеса 38 12 10 16 43-51 34
12 "Шинник" Ярославль 38 12 10 16 37-42 34
13 "Памір" Душанбе 38 10 14 14 47-41 34
14 "Металург" Запоріжжя 38 10 14 14 39-47 34
15 "Спартак" Івано-Франківськ 38 13 6 19 43-58 32
16 "Кузбас" Кемерово 38 12 7 19 38-54 31
17 "Уралмаш" Свердловськ 38 10 11 17 31-50 31
18 "Спартак" Орджонікідзе 38 10 8 20 30-50 28
19 "Динамо" Ленінград 38 7 13 18 47-65 27
20 "Колхозчі" Ашхабад 38 7 9 22 27-60 23

3. Друга ліга. Підсумкове становище

3.1. Фінал

  1. "Зірка" Перм
  2. "Трактор" Павлодар
  3. "Металіст" Харків
  4. "Факел" Вороніж
  5. "Спартак" Нальчик
  6. "Алга" Фрунзе

3.1.1. 1 зона

  1. "Факел" Вороніж
  2. "Іскра" Смоленськ
  3. "Волга" Калінін
  4. "Текстильник" Іваново
  5. "Новолипецк" Липецьк
  6. "Динамо" Брест
  7. "Даугава" Рига
  8. "Спартак" Кострома
  9. "Динамо" Вологда
  10. "Атлантас" Клайпеда
  11. "Локомотив" Калуга
  12. "Торпедо" Володимир
  13. "Хімік" Гродно
  14. "Гомсільмаш" Гомель
  15. "Двіна" Вітебськ
  16. "Дніпро" Могильов
  17. "Звейніекс" Лієпая
  18. "Балтика" Калінінград
  19. "Сатурн" Рибінськ
  20. "Динамо" Брянськ
  21. "Москвич" Москва
  22. "Волжанін" Кінешма
  23. "Північ" Мурманськ
  24. "Червона Пресня" Москва

3.1.2. 2 зона

  1. "Металіст" Харків
  2. "Колос" Нікополь
  3. СКА Київ
  4. "Кривбас" Кривий Ріг
  5. "Буковина" Чернівці
  6. "Кристал" Херсон
  7. "Зірка" Кіровоград
  8. "Авангард" Рівне
  9. СКА Львів
  10. "Спартак" Житомир
  11. "Десна" Чернігів
  12. "Локомотив" Вінниця
  13. "Говерла" Ужгород
  14. "Атлантика" Севастополь
  15. "Суднобудівник" Миколаїв
  16. "Колос" Полтава
  17. "Новатор" Жданов
  18. "Дніпро" Черкаси
  19. "Поділля" Хмельницький
  20. "Фрунзенець" Суми
  21. "Торпедо" Луцьк
  22. "Шахтар" Горлівка
  23. "Старт" Тирасполь

3.1.3. 3 зона

  1. "Спартак" Нальчик
  2. "Машук" П'ятигорськ
  3. "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону
  4. "Ротор" Волгоград
  5. "Сокіл" Саратов
  6. "Дружба" Майкоп
  7. "Торпедо" Таганрог
  8. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  9. "Цемент" Новоросійськ
  10. "Уралан" Еліста
  11. "Волга" Горький
  12. "Динамо" Махачкала
  13. "Сталь" Чебоксари
  14. "Спартак" Орел
  15. "Спартак" Рязань
  16. "Валігура" Астрахань
  17. "Динамо" Ставрополь
  18. "Салют" Білгород
  19. "Хімік" Новомосковськ
  20. "Труд" Волзький
  21. "Хімік" Дзержинськ
  22. "Ревтруд" Тамбов
  23. "Авангард" Курськ
  24. "Машинобудівник" Тула

3.1.4. 4 зона

  1. "Зірка" Перм
  2. "Гурія" Ланчхуті
  3. "Динамо" Зугдіді
  4. "Олімпія" Ленінакан
  5. "Торпедо" Тольятті
  6. "Рубін" Казань
  7. "Котайк" Абовян
  8. "Локомотив" Самтредіа
  9. "Діла" Горі
  10. "Дружба" Йошкар-Ола
  11. "Автомобіліст" Баку
  12. "Зеніт" Іжевськ
  13. "Динамо" Батумі
  14. "Турбіна" Набережні Челни
  15. "Карабах" Степанакерт
  16. "Газовик" Оренбург
  17. "Динамо" Кіров
  18. "Динамо" Сухумі
  19. "Уралец" Нижній Тагіл
  20. СКІФ Єреван
  21. "Гастелло" Уфа
  22. "Хазар" Ленкорань
  23. "Прогрес" Кировабад
  24. "Араз" Нахічевань

3.1.5. 5 зона

  1. "Алга" Фрунзе
  2. "Автомобіліст" Термез
  3. "Янгиер" Янгиер
  4. "Зарафшан" Навої
  5. "Бустон" Джізак
  6. "Шахріханец" Шахрихан
  7. "Хімік" Джамбул
  8. "Хорезм" Ханки
  9. "Хіва" Хіва
  10. "Будівельник" Тюмень
  11. "Нафтовик" Фергана
  12. "Пахтачі" Гулістан
  13. "Металург" Магнітогорськ
  14. "Амудар'я" Нукус
  15. "Сигнал" Челябінськ
  16. "Орбіта" Кзил-Орда
  17. "Металург" Чимкент
  18. "Актюбінец" Актюбінськ
  19. "Динамо" Самарканд
  20. "Ходжент" Ленінабад
  21. "Текстильник" Наманган
  22. "Каршістрой" Карші
  23. "Старт" Ташкент

3.1.6. 6 зона

  1. "Трактор" Павлодар
  2. "Шахтар" Караганда
  3. "Динамо" Цілиноград
  4. "Ангара" Ангарськ
  5. "Зірка" Іркутськ
  6. "Динамо" Барнаул
  7. СКА Хабаровськ
  8. "Чкаловець" Новосибірськ
  9. "Луч" Владивосток
  10. "Торпедо" Рубцовськ
  11. "Локомотив" Улан-Уде
  12. "Автомобіліст" Красноярськ
  13. "Спартак" Семипалатинськ
  14. "Іртиш" Омськ
  15. "Схід" Усть-Каменогорськ
  16. "Амур" Благовєщенськ
  17. "Гірник" Нікольський
  18. "Булат" Теміртау
  19. "Амур" Комсомольськ-на-Амурі
  20. "Торпедо" Томськ
  21. "Енергія" Братськ