Чемпіонат СРСР з футболу 1982

45-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 26 березня по 19 листопада 1982. Переможцем стало мінське "Динамо".


1. Вища ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про УЄФА
Gold medal icon.svg "Динамо" Мінськ 34 19 9 6 63-35 47 КЧ
Silver medal icon.svg "Динамо" Київ 34 18 10 6 58-25 46 КУ
Bronze medal icon.svg "Спартак" Москва 34 16 9 9 59-35 41 КУ
4 "Динамо" Тбілісі 34 16 9 9 51-47 41
5 "Арарат" Єреван 34 14 10 10 50-47 38
6 "Пахтакор" Ташкент 34 13 11 10 42-38 36 (-1)
7 "Зеніт" Ленінград 34 12 9 13 44-41 33
8 "Торпедо" Москва 34 11 12 11 36-33 32 (-2)
9 "Дніпро" Дніпропетровськ 34 11 12 11 34-38 32 (-2)
10 "Чорноморець" Одеса 34 11 11 12 30-36 32 (-1)
11 "Динамо" Москва 34 13 5 16 42-52 31
12 "Металіст" Харків 34 10 11 13 32-34 30 (-1)
13 "Торпедо" Кутаїсі 34 10 10 14 39-45 30
14 "Шахтар" Донецьк 34 10 9 15 42-57 29 КК
15 ЦСКА Москва 34 10 9 15 41-46 29
16 "Нефтчі" Баку 34 10 7 17 42-63 27
17 "Кубань" Краснодар 34 9 9 16 37-48 27
18 "Кайрат" Алма-Ата 34 7 10 17 34-56 24

Ліміт нічиїх дорівнює 10.

Кращий бомбардир - Андрій Якубік ( "Пахтакор") - 23 голи в 31 матчі.


2. Перша ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П Г Про
1 "Жальгіріс" Вільнюс 43 24 10 9 66-34 58
2 "Ністру" Кишинів 43 23 10 10 67-39 56
3 "Колос" Нікополь 42 22 11 9 63-38 55
4 "Локомотив" Москва 42 21 13 8 63-32 54
5 "Факел" Вороніж 42 21 13 8 60-33 54
6 "Зоря" Ворошиловград 42 19 9 14 65-52 47
7 "Шинник" Ярославль 42 19 7 16 59-58 45
8 "Даугава" Рига 42 16 12 14 58-51 44
9 "Памір" Душанбе 42 16 12 14 49-49 44
10 СКА "Карпати" Львів 42 16 10 16 44-37 42
11 СКА Ростов-на-Дону 42 16 10 16 59-52 42
12 "Металург" Запоріжжя 42 17 7 18 54-42 41
13 "Таврія" Сімферополь 42 17 7 18 58-50 41
14 "Ротор" Волгоград 42 14 12 16 63-64 40
15 "Динамо" Кіров 42 15 8 19 45-57 38
16 СКА Хабаровськ 42 14 10 18 34-48 38
17 "Іскра" Смоленськ 42 13 13 16 53-67 38
18 "Гурія" Ланчхуті 42 15 7 20 48-67 37
19 "Зірка" Джізак 42 14 9 19 56-77 37
20 СКА Одеса 42 11 13 18 40-48 34
21 СКА Київ 42 5 10 27 31-81 20
22 "Спартак" Кострома 42 4 9 29 18-77 17

3. Друга ліга. Підсумкове становище

3.1. Фінал 1

  1. "Текстильник" Іваново
  2. "Спартак" Орджонікідзе
  3. "Котайк" Абовян

3.2. Фінал 2

  1. "Дніпро" Могильов
  2. "Динамо" Самарканд
  3. "Буковина" Чернівці

3.3. Фінал 3

  1. "Кузбас" Кемерово
  2. "Шахтар" Караганда
  3. "Локомотив" Челябінськ

3.3.1. 1 зона

  1. "Текстильник" Іваново
  2. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  3. "Зоркий" Красногорськ
  4. "Спартак" Тамбов
  5. "Волга" Калінін
  6. "Червона Пресня" Москва
  7. "Сатурн" Рибінськ
  8. "Будівельник" Череповець
  9. "Динамо" Вологда
  10. "Динамо" Кашіра
  11. "Спартак" Рязань
  12. "Москвич" Москва
  13. "Локомотив" Калуга
  14. "Волжанін" Кінешма
  15. ТОЗ Тула
  16. ФШМ Москва

3.3.2. 2 зона

  1. "Локомотив" Челябінськ
  2. "Рубін" Казань
  3. "Торпедо" Тольятті
  4. "Крилья Совєтов" Куйбишев
  5. "Зірка" Перм
  6. "Зеніт" Іжевськ
  7. "Металург" Магнітогорськ
  8. "Дружба" Йошкар-Ола
  9. "Уралмаш" Свердловськ
  10. "Уралец" Нижній Тагіл
  11. "Світлотехніка" Саранськ
  12. "Хімік" Дзержинськ
  13. "Турбіна" Набережні Челни
  14. "Газовик" Оренбург
  15. "Гастелло" Уфа
  16. "Сталь" Чебоксари
  17. "Волга" Горький

3.3.3. 3 зона

  1. "Спартак" Орджонікідзе
  2. "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону
  3. "Динамо" Ставрополь
  4. "Динамо" Махачкала
  5. "Уралан" Еліста
  6. "Сокіл" Саратов
  7. "Цемент" Новоросійськ
  8. "Атоммаш" Волгодонськ
  9. "Торпедо" Таганрог
  10. "Дружба" Майкоп
  11. "Машук" П'ятигорськ
  12. "Нарт" Черкеськ
  13. "Терек" Грозний
  14. "Торпедо" Волзький
  15. "Спартак" Нальчик
  16. "Валігура" Астрахань
  17. "Стріла" Воронеж

3.3.4. 4 зона

  1. "Кузбас" Кемерово
  2. "Іртиш" Омськ
  3. "Зірка" Іркутськ
  4. "Амур" Благовєщенськ
  5. "Автомобіліст" Красноярськ
  6. "Ангара" Ангарськ
  7. "Луч" Владивосток
  8. "Амур" Комсомольськ-на-Амурі
  9. "Манометр" Томськ
  10. "Металург" Новокузнецьк
  11. "Факел" Тюмень
  12. "Динамо" Барнаул
  13. "Чкаловець" Новосибірськ
  14. "Торпедо" Рубцовськ
  15. "Локомотив" Улан-Уде

3.3.5. 5 зона

  1. "Дніпро" Могильов
  2. "Хімік" Гродно
  3. "Динамо" Брянськ
  4. "Металург" Липецьк
  5. "Автомобіліст" Тирасполь
  6. "Атлантас" Клайпеда
  7. "Гомсільмаш" Гомель
  8. "Балтика" Калінінград
  9. "Північ" Мурманськ
  10. "Звейніекс" Лієпая
  11. "Авангард" Курськ
  12. "Динамо" Ленінград
  13. "Динамо" Брест
  14. "Спартак" Орел
  15. "Салют" Білгород
  16. "Двіна" Вітебськ

3.3.6. 6 зона

  1. "Буковина" Чернівці
  2. "Десна" Чернігів
  3. "Колос" Павлоград
  4. "Авангард" Рівне
  5. "Нива" Вінниця
  6. "Атлантика" Севастополь
  7. "Спартак" Житомир
  8. "Дніпро" Черкаси
  9. "Шахтар" Горлівка
  10. "Кривбас" Кривий Ріг
  11. "Суднобудівник" Миколаїв
  12. "Металург" Дніпродзержинськ
  13. "Прикарпаття" Івано-Франківськ
  14. "Торпедо" Луцьк
  15. "Зірка" Кіровоград
  16. "Маяк" Харків
  17. "Закарпаття" Ужгород
  18. "Стахановець" Стаханов
  19. "Кристал" Херсон
  20. "Поділля" Хмельницький
  21. "Фрунзенець" Суми
  22. "Новатор" Жданов
  23. "Океан" Керч
  24. "Колос" Полтава

3.3.7. 7 зона

  1. "Динамо" Самарканд
  2. "Нафтовик" Фергана
  3. "Новбахор" Наманган
  4. "Старт" Ташкент
  5. "Хорезм" Ханки
  6. "Янгиер" Янгиер
  7. "Ешлік" Туракурган
  8. "Хісар" Шахрісябз
  9. "Сохібкор" Халкабад
  10. "Хіва" Хіва
  11. "Нарімановец" Наріманов
  12. "Шахріханец" Шахрихан
  13. "Автомобіліст" Термез
  14. "Зарафшан" Навої
  15. "Пахтакор" Курган-Тюбе
  16. "Алай" Ош
  17. "Ходжент" Ленінабад
  18. "Амудар'я" Нукус
  19. ЦОР Фрунзе

3.3.8. 8 зона

  1. "Шахтар" Караганда
  2. "Меліоратор" Чимкент
  3. "Хімік" Джамбул
  4. "Спартак" Семипалатинськ
  5. "Цілинників" Цілиноград
  6. "Алга" Фрунзе
  7. "Трактор" Павлодар
  8. "Жетису" Талди-Курган
  9. "Схід" Усть-Каменогорськ
  10. "Екібастузец" Екібастуз
  11. "Булат" Теміртау
  12. "Актюбінец" Актюбінськ
  13. "Енергетик" Кустанай
  14. "Меліоратор" Кзил-Орда
  15. "Торпедо" Кокчетав
  16. "Джезказганец" Джезказган
  17. "Авангард" Петропавловськ
  18. СКІФ Алма-Ата
  19. "Уралец" Уральськ

3.3.9. 9 зона

  1. "Котайк" Абовян
  2. "Локомотив" Самтредіа
  3. "Колхеті" Поті
  4. "Ширак" Ленінакан
  5. "Динамо" Сухумі
  6. "Хазар" Ленкорань
  7. "Мешахте" Ткібулі
  8. "Колхозчі" Ашхабад
  9. "Спартак" Октемберян
  10. "Динамо" Батумі
  11. "Автомобіліст" Мінгечаур
  12. "Карабах" Степанакерт
  13. "Діла" Горі
  14. "Араз" Нахічевань
  15. "Локомотив" Тбілісі
  16. "Олімпія" Арташаті
  17. "Кяпаз" Кировабад