Чемпіонат СРСР з футболу 1986

49-й чемпіонат СРСР з футболу був розіграний з 1 березня по 7 грудня 1986. Переможцем стало київське "Динамо".


1. Вища ліга. Підсумкова таблиця

М Команда І У Н П М Про УЄФА
Gold medal icon.svg "Динамо" Київ 30 14 11 5 53-33 39 КЧ
Silver medal icon.svg "Динамо" Москва 30 14 11 5 46-26 38 (-1) КУ
Bronze medal icon.svg "Спартак" Москва 30 14 9 7 52-21 37 КУ
4 "Зеніт" Ленінград 30 12 9 9 44-36 33 КУ
5 "Динамо" Тбілісі 30 12 9 9 36-36 33 КУ
6 "Шахтар" Донецьк 30 11 9 10 40-38 31
7 "Кайрат" Алма-Ата 30 11 8 11 33-39 30
8 "Жальгіріс" Вільнюс 30 11 8 11 32-37 30
9 "Торпедо" Москва 30 10 11 9 31-28 30 (-1)
10 "Динамо" Мінськ 30 10 8 12 37-40 28 КК
11 "Дніпро" Дніпропетровськ 30 8 12 10 41-41 28
12 "Металіст" Харків 30 9 9 12 21-25 27
13 "Нефтчі" Баку 30 8 12 10 33-38 26 (-2)
14 "Арарат" Єреван 30 8 10 12 27-44 26
15 "Чорноморець" Одеса 30 8 7 15 29-37 23
16 "Торпедо" Кутаїсі 30 5 7 18 24-60 17

Ліміт нічиїх дорівнює 10. Окуляри за перевищення ліміту не зняті з "Динамо" (К) і "Дніпра", так як у випадку, якщо з команди на час матчу мінімум два гравці викликалися до збірної СРСР, то в разі нічиєї цей матч під ліміт не потрапляв.

Кращий бомбардир - Олександр Бородюк ( "Динамо" (М)) - 21 гол у 28 матчах.


2. Перша ліга. Підсумкова таблиця

М Команда 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 І У Н П Г Про
1 ЦСКА Москва Soccerball.svg 2:0
4:0
2:1 2:2 1:1 0:1 0:0 1:2 0:0 3:2 3:0 0:3 3:1 0:1 3:0 1:1 1:0 2:1 1:0 1:0 3:0 1:2 4:0 4:0 47 27 9 11 65-35 63
2 "Гурія" Ланчхуті 0:2 Soccerball.svg 2:1 3:1 2:1 1:0 2:1 1:0 1:0 2:0 2:0 3:0 2:4 3:0 2:0 5:2 3:1 2:1 2:1 1:0 2:1 2:0 6:1 4:1 47 28 5 14 80-68 61
3 "Даугава" Рига 0:0 3:0 Soccerball.svg 2:1 3:0 0:1 4:2 1:1 2:0 1:3 2:0 0:0 5:1 0:0 4:2 1:0 7:0 2:1 2:0 3:0 4:2 2:1 3:1 4:0 46 24 14 8 82-46 60
4 СКА "Карпати Львів 0:1 3:0 2:4 Soccerball.svg 2:1 2:0 3:1 3:1 1:0 2:1 2:2 2:0 3:0 2:2 2:0 2:0 4:2 1:2 1:1 1:2 4:1 2:0 4:0 2:0 46 22 10 14 69-52 54
5 "Памір" Душанбе 0:0 4:2 3:3 2:2 Soccerball.svg 3:0 4:0 2:0 3:0 1:0 4:0 4:0 4:0 1:0 2:0 3:0 2:1 1:0 4:0 4:0 0:0 1:1 1:1 2:0 46 21 13 12 76-48 54
6 "Локомотив" Москва 2:0 3:1 1:1 2:3 2:1 Soccerball.svg 1:1 2:0 2:1 0:0 0:1 4:1 4:1 2:1 0:1 2:3 0:0 2:2 2:0 1:1 2:1 2:0 4:0 2:0 46 21 11 14 63-48 53
7 "Ростсельмаш" Ростов-на-Дону 1:2 4:4 1:0 4:0 4:2 3:2 Soccerball.svg 3:3 1:1 1:0 6:0 1:2 4:3 5:1 2:0 2:1 2:1 2:1 2:0 1:0 2:0 3:1 1:0 7:0 46 21 10 15 86-69 52
8 "Ротор" Волгоград 2:0 4:2 3:0 2:0 3:0 0:2 2:1 Soccerball.svg 0:0 2:1 1:0 2:1 3:1 1:1 0:0 2:0 3:1 1:0 1:3 0:0 3:0 5:2 1:0 4:0 46 22 7 17 69-56 51
9 "Колос" Нікополь 0:1 1:1 0:0 2:1 2:0 0:0 1:1 2:1 Soccerball.svg 1:0 2:1 1:0 3:0 1:0 1:0 0:0 1:0 2:0 2:0 1:0 1:0 2:0 1:0 4:1 46 20 11 15 48-45 51
10 "Факел" Вороніж 0:1 3:1 1:2 0:0 2:0 0:2 0:0 1:0 4:1 Soccerball.svg 4:0 1:0 0:0 2:0 1:0 2:0 1:1 1:1 0:1 2:0 2:1 3:0 1:0 1:0 46 20 8 18 56-44 48
11 "Динамо" Батумі 2:0 0:1 1:2 1:0 1:2 1:0 3:0 2:1 4:0 2:1 Soccerball.svg 1:0 1:2 1:0 2:1 2:0 4:1 3:2 1:0 0:0 1:0 3:1 1:1 2:0 46 20 8 18 50-59 48
12 "Металург" Запоріжжя 1:1 1:2 1:2 1:0 3:2 0:1 1:0 4:0 2:3 1:2 3:1 Soccerball.svg 1:1 0:0 2:2 2:0 2:0 1:4 1:1 2:0 1:0 3:0 4:0 4:0 46 17 11 18 59-54 45
13 "Кузбас" Кемерово 0:1 0:0 4:0 0:0 1:1 0:0 2:2 1:0 2:1 2:1 2:0 1:2 Soccerball.svg 3:0 0:1 1:1 7:0 3:0 0:0 0:0 2:1 0:1 5:0 0:0 46 16 13 17 63-61 44
14 "Шинник" Ярославль 1:0 2:0 1:1 0:0 1:0 1:0 3:0 1:0 1:0 1:0 1:1 1:0 2:0 Soccerball.svg 0:1 2:2 1:1 2:0 0:1 1:1 1:0 0:0 1:0 3:0 46 16 14 16 41-45 44
15 СКА Ростов-на-Дону 0:1 0:1 1:1 1:1 0:0 2:0 2:3 0:1 2:1 3:1 5:0 1:0 3:1 2:0 Soccerball.svg 2:0 1:1 1:1 5:0 1:2 2:1 2:0 2:1 5:1 46 16 11 19 54-51 43
16 "Спартак" Орджонікідзе 3:5 3:4 1:0 2:0 5:1 1:2 2:1 1:1 1:1 0:4 2:0 1:1 0:1 3:1 0:0 Soccerball.svg 2:0 2:1 4:2 1:0 1:1 4:0 1:0 3:1 46 15 12 19 58-66 42
17 "Пахтакор" Ташкент 0:1 2:3 0:0 1:0 0:0 4:3 1:2 2:1 2:0 1:1 2:0 1:2 4:3 1:0 3:0 1:2 Soccerball.svg 4:1 3:1 1:3 0:0 2:0 2:0 3:0 46 15 10 21 55-73 40
18 "Динамо" Ставрополь 3:1 4:0 1:1 0:2 2:2 3:0 3:1 4:1 1:2 1:1 0:0 2:2 0:0 4:2 0:0 1:0 0:1 Soccerball.svg 0:0 1:1 3:1 2:0 2:1 5:0 46 14 15 17 66-58 40
19 "Котайк" Абовян 0:1 3:0 1:1 5:0 0:0 0:0 3:2 1:2 1:1 2:0 0:1 0:1 1:2 0:0 2:1 2:1 4:0 2:1 Soccerball.svg 1:1 2:1 0:0 1:1 2:1 46 14 13 19 46-54 40
20 "Кубань" Краснодар 1:1 1:2 1:2 0:1 0:2 1:1 3:2 1:0 0:0 5:0 0:2 2:1 2:0 0:1 2:1 3:1 0:2 0:2 1:0 Soccerball.svg 0:0 0:0 3:1 1:0 46 14 14 18 41-48 40
21 СКА Хабаровськ 1:0 0:0 0:1 1:1 1:1 3:1 1:2 4:0 4:2 1:0 0:0 0:0 1:2 2:1 1:1 1:1 2:1 4:2 2:0 1:1 Soccerball.svg 2:0 2:0 2:1 46 12 12 22 49-61 36
22 "Іскра" Смоленськ 0:1 1:0 1:1 0:1 2:0 0:1 0:0 0:4 0:1 0:1 0:0 2:2 2:0 1:0 0:0 0:0 0:0 1:1 2:1 1:0 1:0 Soccerball.svg 1:0 3:1 46 11 13 22 30-60 34
23 "Атлантас" Клайпеда 0:1 1:1 1:1 0:1 1:2 2:3 2:0 4:1 2:1 1:3 2:1 2:0 1:1 1:1 2:0 0:0 2:0 0:0 0:1 1:1 3:1 1:1 Soccerball.svg 3:2 46 9 11 26 40-75 29
24 "Ністру" Кишинів 0:2 1:2 1:2 0:2 0:2 1:1 2:2 0:4 2:1 0:2 1:1 0:0 0:3 2:2 2:0 2:0 1:1 0:0 0:0 0:1 3:1 3:2 1:0 Soccerball.svg 46 6 9 31 31-101 21

3. Друга ліга. Підсумкове становище

3.1. Фінал "А"

3.2. Фінал "Б"

3.3. Фінал "В"

1 зона

  1. "Червона Пресня" Москва
  2. "Арсенал" Тула
  3. "Зоря" Калуга
  4. "Знамя труда" Орехово-Зуєво
  5. "Зоркий" Красногорськ
  6. "Текстильник" Іваново
  7. "Спартак" Кострома
  8. "Динамо" Вологда
  9. "Волжанін" Кінешма
  10. СК ФШМ Москва
  11. "Сатурн" Андропов
  12. "Торпедо" Володимир
  13. "Волга" Калінін
  14. "Спартак" Рязань
  15. ЦСКА-2 Москва
  16. "Динамо-2" Москва

3.3.2. 2 зона

  1. "Крилья Совєтов" Куйбишев
  2. "Зеніт" Устинов
  3. "Зірка" Перм
  4. "Уралмаш" Свердловськ
  5. "Рубін" Казань
  6. "Хімік" Дзержинськ
  7. "Торпедо" Тольятті
  8. "Динамо" Кіров
  9. "Торпедо" Курган
  10. "Уралец" Нижній Тагіл
  11. "Металург" Магнітогорськ
  12. "Світлотехніка" Саранськ
  13. "Сталь" Чебоксари
  14. "Локомотив" Челябінськ
  15. "Гастелло" Уфа
  16. "Турбіна" Брежнєв
  17. "Дружба" Йошкар-Ола

3.3.3. 3 зона

  1. "Сокіл" Саратов
  2. "Дружба" Майкоп
  3. "Уралан" Еліста
  4. "Атоммаш" Волгодонськ
  5. "Терек" Грозний
  6. "Торпедо" Таганрог
  7. "Спартак" Нальчик
  8. "Локомотив" Мінеральні Води
  9. "Машук" П'ятигорськ
  10. "Цемент" Новоросійськ
  11. "Нарт" Черкеськ
  12. "Торпедо" Волзький
  13. "Валігура" Астрахань
  14. "Динамо" Махачкала
  15. "Салют" Білгород
  16. "Старт" Ульяновськ
  17. "Атом" Нововоронеж

3.3.4. 4 зона.

  1. "Геолог" Тюмень
  2. "Іртиш" Омськ
  3. "Динамо" Барнаул
  4. "Зірка" Іркутськ
  5. "Океан" Знахідка
  6. "Амур" Благовєщенськ
  7. "Торпедо" Рубцовськ
  8. "Металург" Новокузнецьк
  9. "Локомотив" Чита
  10. "Селенга" Улан-Уде
  11. "Амур" Комсомольськ-на-Амурі
  12. "Манометр" Томськ
  13. "Луч" Владивосток
  14. "Автомобіліст" Красноярськ

3.3.5. 5 зона

  1. "Металург" Липецьк
  2. "Текстильник" Тирасполь
  3. "Авангард" Курськ
  4. "Спартак" Тамбов
  5. "Дніпро" Могильов
  6. "Хімік" Гродно
  7. "Динамо" Брест
  8. "Гомсільмаш" Гомель
  9. "Спартак" Орел
  10. "Спорт" Таллін
  11. "Звейніекс" Лієпая
  12. "Динамо" Брянськ
  13. "Балтика" Калінінград
  14. "Зоря" Бельци
  15. "Динамо" Ленінград
  16. "Витязь" Вітебськ

3.3.6. 6 зона

  1. "Зоря" Ворошиловград
  2. "Таврія" Сімферополь
  3. СКА Київ
  4. "Нива" Тернопіль
  5. "Торпедо" Луцьк
  6. "Кривбас" Кривий Ріг
  7. "Нива" Вінниця
  8. "Поділля" Хмельницький
  9. "Торпедо" Запоріжжя
  10. "Закарпаття" Ужгород
  11. "Авангард" Рівне
  12. "Суднобудівник" Миколаїв
  13. СКА Одеса
  14. "Океан" Керч
  15. "Буковина" Чернівці
  16. "Динамо" Ірпінь
  17. "Прикарпаття" Івано-Франківськ
  18. "Шахтар" Горлівка
  19. "Нафтовик" Охтирка
  20. "Спартак" Житомир
  21. "Зірка" Кіровоград
  22. "Маяк" Харків
  23. "Десна" Чернігів
  24. "Шахтар" Павлоград
  25. "Кристал" Херсон
  26. "Новатор" Жданов
  27. "Атлантика" Севастополь
  28. "Стахановець" Стаханов

3.3.6.1. 1 група
  1. "Таврія" Сімферополь
  2. "Зоря" Ворошиловград
  3. "Нива" Тернопіль
  4. "Торпедо" Луцьк
  5. "Суднобудівник" Миколаїв
  6. СКА Одеса
  7. "Авангард" Рівне
  8. "Маяк" Харків
  9. "Прикарпаття" Івано-Франківськ
  10. "Десна" Чернігів
  11. "Буковина" Чернівці
  12. "Кристал" Херсон
  13. "Атлантика" Севастополь
  14. "Стахановець" Стаханов

3.3.6.2. 2 група
  1. СКА Київ
  2. "Поділля" Хмельницький
  3. "Закарпаття" Ужгород
  4. "Кривбас" Кривий Ріг
  5. "Океан" Керч
  6. "Торпедо" Запоріжжя
  7. "Нива" Вінниця
  8. "Динамо" Ірпінь
  9. "Спартак" Житомир
  10. "Зірка" Кіровоград
  11. "Нафтовик" Охтирка
  12. "Шахтар" Горлівка
  13. "Шахтар" Павлоград
  14. "Новатор" Жданов

3.3.7. 7

  1. "Сохібкор" Халкабад
  2. "Нафтовик" Фергана
  3. "Динамо" Самарканд
  4. "Пахтакор" Андижан
  5. "Автомобіліст" Наманган
  6. "Касансаец" Касансай
  7. "Хіва" Хіва
  8. "Ходжент" Ленінабад
  9. "Хорезм" Ханки
  10. "Цілинників" Турткуль
  11. "Сурхан" Термез
  12. "Зарафшан" Навої
  13. "Алай" Ош
  14. "Ешлік" Джізак
  15. "Алга" Фрунзе
  16. "Вахш" Курган-Тюбе
  17. "Шахтар" Ангрен
  18. "Янгиер" Янгиер
  19. "Геолог" Карші

3.3.8. 8 зона

  1. "Меліоратор" Чимкент
  2. "Хімік" Джамбул
  3. "Цілинників" Цілиноград
  4. "Енергетик" Кустанай
  5. "Шахтар" Караганда
  6. "Спартак" Семипалатинськ
  7. "Актюбінец" Актюбінськ
  8. "Трактор" Павлодар
  9. "Жетису" Талди-Курган
  10. "Схід" Усть-Каменогорськ
  11. "Меліоратор" Кзил-Орда
  12. "Екібастузец" Екібастуз
  13. "Торпедо" Кокчетав
  14. "Джезказганец" Джезказган
  15. СКІФ Алма-Ата

9 зона

  1. "Кяпаз" Кировабад
  2. "Динамо" Сухумі
  3. "Діла" Горі
  4. "Колхеті" Поті
  5. "Спартак" Октемберян
  6. "Гянджлік" Баку
  7. "Локомотив" Самтредіа
  8. "Автомобіліст" Мінгечаур
  9. "Карабах" Степанакерт
  10. "Металург" Руставі
  11. "Араз" Нахічевань
  12. "Мешахте" Ткібулі
  13. "Колхозчі" Ашхабад
  14. "Локомотив" Тбілісі
  15. "Ширак" Ленінакан
  16. "Олімпія" Аштарак