Чемпіонат Чехословаччини з футболу

Чемпіонат Чехословаччини з футболу - першість серед футбольних клубів Чехословаччини. Проводився з 1925 по 1993, після розпаду Чехословаччини стали проводитися окремі чемпіонати Чехії та Словаччини.

Перше загальнонаціональне змагання Чехословаччини з футболу було проведено в 1925 році. У ньому брали участь 9 чеських команд і німецький "ДФК Праг". Був зіграний тільки одне коло, в результаті першим чемпіоном Чехії стала празька " Славія ". До Другої світової війни формат і кількість учасників чемпіонату Чехословаччини неодноразово змінювалися, але верхні рядки в таблиці незмінно займали столичні клуби: " Спарта "," Славія "," Вікторія Жижков "і" Богеміанс ".

Під час німецької окупації чеські клуби грали у існувала на території протекторату Богемії і Моравії "Народної лізі". У цей час чотири рази чемпіоном ставала "Славія" і один раз - "Спарта". Словацькі клуби в цей період виступали в чемпіонаті своєї країни.

Після завершення війни і відновлення Чехословаччини відновилося і об'єднане першість. З 1956 чемпіонат носив назву "1. Ліга" ("Перша ліга"). Останнім чемпіоном Чехословаччини в 1993 стала празька "Спарта".


Чемпіони Чехословаччини і Протекторату Богемії і Моравії з футболу

Сезон Чемпіон Бомбардир Голи
1925 Славія (Прага) Ян Ванік ( Славія (Прага)) 13
1925/26 Спарта (Прага) Ян Дворжачек ( Спарта (Прага)) 32
1927 Спарта (Прага) Йозеф Шима ( Спарта (Прага))
Антонін Пуч ( Славія (Прага))
13
1927/28 Вікторія Жижков Карел Медуна ( Вікторія Жижков) 12
1928/29 Славія (Прага) Антонін Пуч ( Славія (Прага)) 13
1929/30 Славія (Прага) Франтішек Клоз ( Кладно) 15
1930/31 Славія (Прага) Йозеф силно ( Славія (Прага)) 18
1931/32 Спарта (Прага) Раймонд Брейн ( Спарта (Прага)) 16
1932/33 Славія (Прага) Гейза Кочіш ( Тепліце, Богеміанс (Прага)) 23
1933/34 Славія (Прага) Іржі Соботка ( Славія (Прага))
Раймонд Брейн ( Спарта (Прага))
18
1934/35 Славія (Прага) Франтішек Свобода ( Славія (Прага)) 27
1935/36 Спарта (Прага) Войтех Брадач ( Славія (Прага)) 42
1936/37 Славія (Прага) Франтішек Клоз ( Кладно) 28
1937/38 Спарта (Прага) Йозеф Біцан ( Славія (Прага)) 22
1938/39 Спарта (Прага) Олдржих Неєдли ( Спарта (Прага)) 21
1939/40 Славія (Прага) Йозеф Біцан ( Славія (Прага)) 50
1940/41 Славія (Прага) Йозеф Біцан ( Славія (Прага)) 36
1941/42 Славія (Прага) Йозеф Біцан ( Славія (Прага)) 42
1942/43 Славія (Прага) Йозеф Біцан ( Славія (Прага)) 38
1943/44 Спарта (Прага) Йозеф Біцан ( Славія (Прага)) 57
1945/46 Спарта (Прага) Йозеф Біцан ( Славія (Прага)) 31
1946/47 Славія (Прага) Йозеф Біцан ( Славія (Прага)) 43
1947/48 Спарта (Прага) Ярослав Цейп ( Спарта (Прага)) 21
1948 Славія (Прага) Йозеф Біцан ( Славія (Прага)) 21
1949 НВ Братислава Ладіслав Главачек ( Славія (Прага)) 28
1950 НВ Братислава Йозеф Біцан (ВЖКГ Вітковіце) 22
1951 НВ Братислава Алоїс Яроа ( Водотехна Тепліце)
Йозеф Майер (Готтвальд)
16
1952 ЧКД Соколово Прага Мирослав Віцек ( Банік (Острава)) 20
1953 УДА Прага Йозеф Майер ( Банік (Кладно)) 13
1954 Спартак Прага Соколово Іржі Пішаків ( Спартак Прага Соколово) 15
1955 Слован (Братислава) Еміл Пажіцкій ( Слован (Братислава)) 19
1956 Дукла (Прага) Мілан Дворжак ( Дукла (Прага))
Мирослав Віцек ( Банік (Острава))
15
1957/58 Дукла (Прага) Мирослав Віцек ( Банік (Острава)) 25
1958/59 ЧГ Братислава Мирослав Віцек ( Банік (Острава)) 20
1959/60 Спартак Градец Кралове Міхал Пухер ( Слован (Нітра)) 18
1960/61 Дукла (Прага) Рудольф Кучера ( Дукла (Прага))
Ладіслав Павлович (Татран Прешов)
17
1961/62 Дукла Прага Адольф Шерер ( ЧГ Братислава) 24
1962/63 Дукла (Прага) Карол Петрош (Татран Прешов) 19
1963/64 Дукла (Прага) Ладіслав Павлович (Татран Прешов) 21
1964/65 Спарта (Прага) Павол Бенч ( Йеднота Тренчин) 21
1965/66 Дукла (Прага) Ладіслав Михалик ( Банік (Острава)) 15
1966/67 Спарта (Прага) Йозеф Адамець ( Спартак (Трнава)) 21
1967/68 Спартак (Трнава) Йозеф Адамець ( Спартак (Трнава)) 18
1968/69 Спартак (Трнава) Ладіслав Петраш ( Дукла ББ) 20
1969/70 Слован (Братислава) Йозеф Адамець ( Спартак (Трнава)) 16
1970/71 Спартак (Трнава) Зденек Негода ( Дукла (Прага))
Йозеф Адамець ( Спартак (Трнава))
16
1971/72 Спартак (Трнава) Ян Чапкович ( Слован (Братислава)) 19
1972/73 Спартак (Трнава) Ладіслав Йожа (Локомотива Кошице) 21
1973/74 Слован (Братислава) Пржемисл БИЧІВСЬКЕ ( Тепліце)
Ладіслав Йожа (Локомотива Кошице)
17
1974/75 Слован (Братислава) Ладіслав Петраш ( Інтер (Братислава)) 20
1975/76 Банік (Острава) Душан Галіс (ВСР Кошице) 21
1976/77 Дукла (Прага) Ладіслав Йожа (Локомотива Кошице) 18
1977/78 Збройовка Брно Карел Кроупа ( Збройовка Брно) 20
1978/79 Дукла (Прага) Зденек Негода ( Дукла (Прага))
Карел Кроупа ( Збройовка Брно)
17
1979/80 Банік (Острава) Вернер Личка ( Банік (Острава)) 18
1980/81 Банік (Острава) Маріан Масний ( Слован (Братислава)) 16
1981/82 Дукла (Прага) Ладіслав Візек ( Дукла (Прага))
Петер Герда ( Славія (Прага))
15
1982/83 Богеміанс (Прага) Павло Халоупка ( Богеміанс (Прага)) 17
1983/84 Спарта (Прага) Вернер Личка ( Банік (Острава)) 20
1984/85 Спарта (Прага) Іво Кнофлічек ( Славія (Прага)) 21
1985/86 Вітковіце Станіслав Грига ( Спарта (Прага)) 19
1986/87 Спарта (Прага) Вацлав Данек ( Банік (Острава)) 24
1987/88 Спарта (Прага) Мілан Луговий ( Дукла (Прага)) 24
1988/89 Спарта (Прага) Мілан Луговий ( Дукла (Прага)) 25
1989/90 Спарта Прага Любомир Луговий ( Інтер (Братислава)) 20
1990/91 Спарта (Прага) Роман Куклета ( Спарта (Прага)) 18
1991/92 Слован (Братислава) Петер Дубівський ( Слован (Братислава)) 27
1992/93 Спарта (Прага) Петер Дубівський ( Слован (Братислава)) 24

Титули

Поз Клуб Титули Перший Останній
1 Спарта (Прага) 21 1926 1993
2 Славія (Прага) 14 1925 1948
3 Дукла (Прага) 11 1953 1982
4 Слован (Братислава) 8 1949 1992
5 Спартак (Трнава) 5 1968 1973
6 Банік (Острава) 3 1976 1981
7-12 Богеміанс (Прага) 1 1983 1983
7-12 Збройовка Брно 1 1978 1978
7-12 Вікторія Жижков 1 1928 1928
7-12 Вітковіце 1 1986 1986
7-12 Інтер (Братислава) 1 1959 1959
7-12 Спартак Градец Кралове 1 1960 1960
Перегляд цього шаблону Вищі футбольні ліги Європи ( УЄФА)
Австрія Азербайджан Албанія Англія Андорра Вірменія Білорусія Бельгія Болгарія Боснія і Герцеговина Угорщина Німеччина Греція Грузія Данія Ізраїль Ірландія Ісландія Іспанія Італія Казахстан Кіпр Латвія Литва Люксембург Македонія Мальта Молдавія Нідерланди Норвегія Польща Португалія Румунія Росія Сан-Марино Північна Ірландія Сербія Словаччина Словенія Туреччина Україна Уельс Фарерські острови Фінляндія Франція Хорватія Чорногорія Чехія Швейцарія Швеція Шотландія Естонія
Ліги тимчасових членів: Гібралтар
Колишні ліги: НДР Ліхтенштейн Сербія і Чорногорія СРСР Чехословаччина Югославія СР Югославія