Черноусов, Борис Миколайович

Борис Миколайович Черноусов
Борис Миколайович Черноусов
Прапор
3-й Голова Ради Міністрів РРФСР
Прапор
9 березня 1949 - 20 жовтня 1952
Попередник: Родіонов, Михайло Іванович
Наступник: Пузанов, Олександр Михайлович
Прапор
1-й завідувач Відділом партійних, профспілкових і комсомольських органів ЦК ВКП (б)
10 липня 1948 - Березень 1949
Попередник: посада заснована
Наступник: Громов, Григорій Петрович
Народження: 1908 ( {{Padleft: 1908 | 4 | 0}} )
Сизрань, Симбірська губернія, Російська імперія
Смерть: 2 січня 1978
Москва, РРФСР, СРСР
Партія: ВКП (б) з 1929
Освіта: Московський енергетичний інститут
Професія: інженер
Нагороди:

Депутат ВР СРСР

Борис Миколайович Черноусов ( 1908, Сизрань, Симбірська губернія, Російська імперія - 2 січня 1978, Москва, СРСР) - радянський державний і партійний діяч. Народився в сім'ї залізничника. Депутат Верховної Ради СРСР 1-2 скликань.


Біографія

  • переїжджає до Москву і працює з 1929 по 1930 слюсарем на заводі. З 1930 на навчанні в університеті.
  • з 1935 інженер на заводі.
  • з 1938 на партійній роботі: секретар парткому заводу, перший секретар райкому в Москві, а з 14.01.1939 по 27.11.1948 2-й секретар Московського обласного комітету ВКП (б)
  • з 10.07.1948 по 03.1949 завідувач Відділом партійних, профспілкових і комсомольських органів ЦК ВКП (б)
  • в 1952 знятий з усіх партійних посад і призначений директором Московського прожекторного заводу. З 1955 запрошений на роботу в уряд.
  • 1955 по 1957 заступник міністра автомобільної промисловості СРСР