Велоспорт
Золото Афіни 1896 12-годинна гонка
Бронза Афіни 1896 10 км
Бронза Афіни 1896 Гіт на 333,3 м

Фелікс Адольф Шмаль ( ньому. Felix Adolf Schmal , 18 вересня 1872, Дортмунд, Німеччина - 28 серпня 1919, Зальцбург, Австрія) - австрійський велогонщик і фехтувальник. На літніх Олімпійських іграх 1896 він завоював одну золоту та дві бронзові медалі у велоспорті.

Адольф Шмаль брав участь в гонках на 333,3 м, 10 км, 100 км і 12-годинній гонці. Кращий його результат був у 12-годинному заїзді, де він подолав майже 315 кілометрів, і обігнавши свого головного суперника британця Френка Кіпінга на 333 метри.

Крім того, Шмаль займав третє місце в перегонах на 10 кілометрів і 333,3 метра, на якій він показав однаковою результат з греком Стаматіосом Ніколопулосом, проте в заїзді за другий місце він поступився суперникові.

Шмаль також брав участь у фехтувальних змаганнях з шаблі, де він зайняв 4 місце, обігравши лише грека Георгіуса Ятрідіса.

Його син, Адольф Шмаль молодший, брав участь на літніх Олімпійських іграх 1912 в змаганнях зі стрільби.

Шмаль був спортивним журналістом і підписувався псевдонімами Шмаль-Філіус або просто Філіус.