Ярославська обласна дума

Координати : 57 37'37 .63 "с. ш. 39 53'32 .71 "в. д. / 57.62712 с. ш. 39.89242 у. д. (G) (O) 57.62712 , 39.89242 Ярославська обласна дума (до квітня 2008 року - Державна дума Ярославської області) - постійно діючий вищий і єдиний орган законодавчої влади Ярославській області.

Вперше вибори в думу були проведені в 1994 році відповідно до Указу Президента Російської Федерації від 22.10.93 № 1723 "Про основні засади організації державної влади в суб'єктах Російської Федерації".

Відповідно до статті 45 Статуту Ярославської області до складу Ярославської обласної думи обираються 50 депутатів на основі загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні: половина по одномандатних виборчих округах, інша половина за єдиним загальнообласного виборчому округу пропорційно числу голосів, поданих за єдині списки кандидатів , висунуті виборчими об'єднаннями.


1. Хронологія

  • 27.02.1994 - вибори в думу 1 скликання (23 місця)
  • 26.02.1996 - вибори в думу 2 скликання (50 місць)
  • 26.03.2000 - вибори в думу 3 скликання (50 місць)
  • 14.03.2004 - вибори в думу 4 скликання (50 місць)
  • 02.03.2008 - вибори в думу 5 скликання (50 місць)
    • 04.2008 - Державна дума Ярославській області перейменована в Ярославську обласну думу (проти виступав лише 1 депутат від КПРФ).

2. Голови

  • 29.03.1994 - літо 1995 - Валентин Борисович Мелехин (1936-1995)
    • 12.09.1995 - 26.03.1996 - Володимир Павлович Комов (нар. 1950) - в. о.
  • 26.03.1996 - 25.04.2000 - Сергій Олексійович Вахруков (нар. 1958)
    • 25.04.2000 - 30.05.2000 - Валерій Григорович Шамін (нар. 1939) - в. о.
  • 30.05.2000 - 24.03.2008 - Андрій Геннадійович Крутіков (нар. 1961)
  • 25.03.2008 - 18.12.2012 - Віктор Вікторович Рогоцкій (нар. 1941)
    • 18.12.2012 - 9.01.2013 - Микола Олексійович Александричев (нар. 1954) - в. о.
    • з 9.01.2013 - Євген Миколайович Заяшніков (нар. 1945) - в. о.
  • з 29.01.2012 - Ілля Володимирович Осипов

3. Представники в Раді Федерації

4. Фракції

На сьогоднішній день в Ярославської обласної думі 4 фракції:

  • " Єдина Росія "- 39 членів. Голова - А. В. Кузьмін.
  • " ЛДПР "- 4 члени. Голова - С.В.Салов.
  • " КПРФ "- 4 члени. Голова - А. В. Воробйов.
  • " Патріоти Росії "- 2 члени. Голова - А. І. Цвєтков.
  • Один депутат не увійшов ні в одне депутатське об'єднання.