4-й танковий корпус (СРСР)

4-й танковий корпус - оперативне військове об'єднання у складі НД СРСР.


1. Історія

4-й танковий корпус був сформований в Воронежі в квітні 1942 на підставі директиви НКО № 724218сс від 31 березня 1942 року.

Влітку корпус був передислокований південніше.

Наказом НКО СРСР № 57 від 7 лютого 1943 4-й танковий корпус перетворений в 5-й гвардійський танковий корпус за зразкове виконання бойових завдань, стійкість, мужність, високу дисципліну і героїзм особового складу, проявлені у Сталінградській битві.


1.1. У складі діючої армії

2. Командування корпусу

2.1. Командири корпусу


2.2. Військові комісари корпусу

З кінця 1942 року - заступник командира корпусу з політичної частини:

  • бригадний комісар Синіцин, Олександр Петрович (з 1 квітня по 17 вересня 1942);
  • полковий комісар, з 05.12.1942 полковник Плотніков, Іван Миколайович (з 17 вересня 1942 по 7 лютого 1943)

2.3. Начальник штабу корпусу

2.4. Начальник оперативного відділу

  • підполковник П. П. Суворов

3. Склад корпусу

  • управління корпусу (штат № 010/369)
  • 45-а танкова бригада
  • 47-а танкова бригада
  • 102-а танкова бригада
  • 4-я мотострілецька бригада
  • 4-я окрема автотранспортна рота підвозу ПММ, з 05.08.1942
  • 86-та польова Танкоремонтний база, з 26.05.1942
  • Сто третій польова авторемонтна база, 07.06.1942
  • 2102-я військово-поштова станція, з 07.08.1942