Jagdgeschwader 27

Jagdgeschwader 27.svg

27-я винищувальна ескадра ( ньому. Jagdgeschwader 27, (JG27) ) - ескадра винищувачів люфтваффе. Оскільки основна слава до ескадрі прийшла під час бойових дій у Північній Африці, в літературі зустрічається її неофіційна назва "Африка". У складі ескадри воював кращий німецький льотчик Західного фронту Ганс-Йоахім Марсель.

Ескадра була сформована наприкінці 1939 - початку 1940 років. Вона брала участь у французькій кампанії і в Битві за Англію. У листопада 1940 року JG27 передислокувалася до Німеччини, а початку 1941 року групи II./JG27 і III./JG27 брали участь у Балканській кампанії. Група I./JG27 потрапила до Північної Африки разом з посланим на новий театр воєнних дій Африканським корпусом. Влітку група III./JG27 протягом невеликого проміжку часу базувалася на Сицилії, а група II./JG27 брала участь в операції "Барбаросса" у складі групи армій "Центр" (район Вільнюс - Смоленськ). До кінця 1941 року всі групи були перекинуті до Північної Африки, де і залишалися до кінця листопада 1942 року. У 1943 році підрозділи JG27 були розкидані по всіх фронтах. Штаб полку дислокувався у Відні і в Афінах, I./JG27 билася у Франції ( Шербур), II./JG27 - па Сицилії і в Італії, III./JG27 - у Греції та на островах Додеканеса. У березні в Греції сформували нову групу - IV./JG27, яка залишалася там до березня 1944 року. У середини 1943 року групи I. і II./JG27 були включені в систему ППО Рейху (Австрія і південна Німеччина), а групи III. і IV./JG27 брали участь у боях у Франції, виявилося пізніше західній частині Німеччини. У 1945 році ескадра билася в Південній Німеччині та Чехословаччині.

У ході Другої світової війни льотчики JG27 здобули близько 2700 перемог, 250 з них - на Східному фронті. Ескадра втратила 400 льотчиків убитими, 250 пораненими і 70 полоненими.


1. Склад ескадри

1.1. Geschwaderkommodoren (командири ескадри)

командувач період примітки
оберст-лейтенант Макс Ібель 1 жовтня 1939 - 10 жовтня 1940
і. о. майор Бернхард Волгенда 11 жовтня 1940 - 22 жовтня 1940
майор Вольфганг Шельман 22 жовтня 1940 - 22 червня 1941 загинув
майор Бернхард Волгенда 22 червня 1941 - 10 червня 1942
оберст-лейтенант Едуард Нойман 10 червня 1942 - 22 квітня 1943
оберст-лейтенант Густав Ределе 22 квітня 1943 - 29 грудня 1944
майор Людвіг Франціскет 30 грудня 1944 - 8 травня 1945

1.2. Gruppenkommandeure I./JG27 (командири групи I./JG27)

командувач період примітки
гауптман Гельмут Ригель 1 жовтня 1939 - 20 липня 1940 загинув
майор Едуард Нойман Липень 1940 - 10 червня 1942 призначений командиром ескадри
гауптман Герхард Хомут 10 червня 1942 - листопад 1942
гауптман Генріх Зетцен 12 листопада 1942 - 13 березня 1943 загинув
і. о. гауптман Ганс-Йоахім Хайнекен 17 березня 1943 - 7 квітня 1943
гауптман Еріх Хохаген 7 квітня 1943 - 1 червня 1943 поранений
і. о. гауптман Ганс Реммер 1 червня 1943 - 15 липня 1943
гауптман Людвіг Франціскет 15 липня 1943 - 12 травня 1944 поранений
і. о. гауптман Ганс Реммер Березень 1944 - 2 квітня 1944 загинув
і. о. гауптман Вальтер Блюмі 3 квітня 1944 - квітня 1944
гауптман Ернст Бернгем 13 травня 1944 - 19 травня 1944 поранений
майор Карл-Вольфганг Редліх 19 травня 1944 - 29 травня 1944 загинув
гауптман Вальтер Блюмі 29 травня 1944 - 11 червня 1944
гауптман Рудольф Зіннер 12 червня 1944 - 30 липня 1944
і. о. гауптман Зігфрід Лукенбах 30 липня 1944 - 15 серпня 1944
гауптман Дітхельм фон Ейхель-Штрейбер 25 серпня 1944 - 30 листопада 1944
гауптман Йоханнес Ноймайєр 1 грудня 1944 - 11 грудня 1944 загинув
і. о. гауптман Шюллер 11 грудня 1944 - 22 грудня 1944
гауптман Еберхард Шаде 22 грудня 1944 - 1 березня 1945 загинув
в.о гауптман Буххольц 1 березня 1945 - 3 квітня 1945
гауптман Еміль Клод 3 квітня 1945 - 8 травня 1945

1.3. Gruppenkommandeure II./JG27 (командири групи II./JG27)

командувач період примітки
гауптман Еріх фон Зелле 3 січня 1940 - 6 лютого 1940 призначений командиром II./JG3
гауптман Вальтер Андрес 6 лютого 1940 - 30 вересня 1940
і. о. гауптман Ернст Дюльберг 8 серпня 1940 - 4 вересня 1940
гауптман Вольфганг Ліпперт 4 вересня 1940 - 30 вересня 1940
гауптман Вольфганг Ліпперт 1 жовтня 1940 - 23 листопада 1941 загинув
і. о. обер-лейтенант Густав Ределе 23 листопада 1941 - 25 грудня 1941
гауптман Еріх Герлітц 25 грудня 1941 - 20 травня 1942
гауптман Густав Ределе 20 травня 1942 - 20 квітня 1943 призначений командиром ескадри
гауптман Вернер Шроер 20 квітня 1943 - 13 березня 1944
гауптман Фріц Келлер 14 березня 1944 - 17 грудня 1944 поранений
гауптман Герберт Куча Грудень 1944 - 20 січня 1945 поранений
і. о. обер-лейтенант Антон Веффен 3 січня 1945 - 20 січня 1945
гауптман Герхард Хойер 21 січня 1945 - 21 січня 1945 загинув
гауптман Фріц Келлер Січень 1945 - 8 травня 1945

1.4. Gruppenkommandeure III./JG27 (командири групи III./JG27)

командувач період примітки
гауптман Йоахім Шліхтінг 9 липня 1940 - 6 вересня 1940 потрапив у полон
гауптман Макс Добіслав 7 вересня 1940 - 30 вересня 1941
гауптман Ерхард Брауні 1 жовтня 1941 - 11 жовтня 1942
гауптман Ернст Дюльберг 11 жовтня 1942 - 30 вересня 1944
і. о. обер-лейтенант Франц Штіглер 1 жовтня 1944 - 7 жовтня 1944
гауптман Петер Верфт Жовтень 1944 - 7 травня 1945
і. о. обер-лейтенант Еміль Клод Лютий 1945 - 3 квітня 1945

1.5. Gruppenkommandeure IV./JG27 (командири групи IV./JG27)

командувач період примітки
гауптман Рудольф Зіннер Червень 1943 - 13 вересня 1943
і. о. обер-лейтенант Дітріх Бельзер Вересень 1943 - 10 жовтня 1943 загинув
і. о. обер-лейтенант Альфред Бурк Жовтень 1943 - 18 жовтня 1943
гауптман Йоахім Кіршнер 19 жовтня 1943 - 17 грудня 1943 загинув
гауптман Отто Мейєр Грудень 1943 - 12 липня 1944 пропав без вісті (загинув)
гауптман Ганс-Гейнц Дудек Липень 1944 - 1 січня 1945 потрапив у полон
гауптман Ернст-Вільгельм Рейнерт 2 січня 1945 - 23 березня 1945