Цей текст може містити помилки.

Греко-римська боротьба

План:

Введення

Греко-римська боротьба (класична боротьба, французька боротьба, спортивна боротьба греко-римського стилю) - європейський вид єдиноборства, в якій спортсмен повинен, за допомогою певного арсеналу технічних дій (прийомів), вивести суперника з рівноваги і притиснути лопатками до килима. У греко-римській боротьбі заборонені технічні дії ногами (зачепи, підніжки, підсічки) і захоплення ніг руками. Класична боротьба народилася в Древній Греції і отримала розвиток в Римської імперії, а сучасний вид греко-римської боротьби сформувався у Франції в першій половині XIX ст.

З 1896 у програмі Олімпійських ігор, чемпіонати світу з 1904, Європи - з 1898. У Міжнародній федерації боротьби - ФІЛА (FILA; заснована в 1912) понад 120 країн ( 1997).

Міжнародною федерацією боротьби найбільшим борцем греко-римського стилю XX століття [1] був визнаний російський спортсмен Олександр Карелін, що є 3-кратним олімпійським чемпіоном, 10-кратним чемпіоном світу, 12-кратним чемпіоном Європи та 13-кратним чемпіоном СРСР і Росії.

1. Правила

Греко-римська боротьба - це єдиноборство двох спортсменів. Боротьба з технічного боку проводиться за допомогою різних прийомів, які застосовуються не нижче пояса. Головна мета поєдинку - притиснути супротивника спиною до килима (туше). Борець може також отримати перемогу вигравши 2 періоди якщо рахунок за періодами 1:1 буде 3 період при досягненні переваги в 6 очок перед суперником борець здобуває перемогу в періоді якщо один з борців проводить 5 бальний прийом період закінчується (технічна перевага). Борці набирають певну кількість очок за кожен кидок, утримання або прийом, який вони виконують у сутичці. Рефері на килимі присуджує окуляри, але головний суддя (або голова килима) повинен погодитися з його рішенням перед тим, як ці окуляри будуть зараховані. Борцю також можуть бути присвоєні окуляри, у разі, якщо його суперник допускає порушення, такі як пасивність при веденні сутички (ухилення від боротьби). Тривалість сутички - три періоди по дві хвилини. Якщо переможець не визначився, то за допомогою жереба одному з борців надається можливість провести атаку, в разі вдалої атаки перемога присуджується атакуючому, а в разі невдалої - тому, хто оборонявся. На сутичку заборонено виходити зі змазаним тілом будь-якими речовинами, які можуть привести до його "слизькості", нігті повинні бути коротко зрізати, при собі повинен обов'язково бути носовичок. Вступаніе в дискусію з суддею заборонено і карається зарахуванням програшу.

2. Техніка ведення боротьби

Стійка в класичній боротьбі буває високою, середньою, низькою і по відношенню до суперника - правобічна, лівостороння, фронтальна. Вперед виставляється, як правило, та нога борця, яка сильніше. Висока і середня стійка зручна для маневреності і атаки, низька - для захисту.

Ноги хоч і не "беруть участь в сутичці", але їх сила і швидкість грають величезне значення. При проведенні більшості кидків з підняттям суперника ноги з зігнутого в колінах положення переходять в випрямлена положення, долаючи вага атакується.

Пересування повинно бути швидким, але стійким і відбувається так: спочатку вперед ставиться одна нога, а потім до неї підтягується інша, схрещувати ноги забороняється, бо це може призвести до втрати стійкості.

Борцям греко-римського стилю, на відміну від борців вільного стилю, забороняється використовувати у прийомах зачепи і підніжки, а також атакувати ноги суперника, також суворо заборонені технічні дії проти суглобів, больові прийоми, захоплення шиї двома руками (більше 5 секунд) ... Борці використовують тільки верхню частину тіла для проведення кидків руками, підняття тіла суперника, при цьому беручи ближню дистанцію по відношенню один до одного. У такому стилі боротьби перевагу мають борці, які можуть пригнічувати суперника силою.

У класичній боротьбі сутичка ведеться як в стійці, так і в партері (лежачи). При боротьбі в стійці головною метою є вивести суперника з рівноваги - перевести в партер. Для цього використовуються різні кидки ("вертушка", прогином, розворотом) і збиття, наприклад, захопити супротивника "петлею" (захоплення шиї і плеча) і силою притиснути до килима; "пірнути" під руку супернику, опинитися за спиною, захопити тулуб двома руками і кинути через себе з постановкою кидає на міст (кидок прогином). Особливістю виконання кидків є те, що атакуючий повинен супроводжувати в падінні атакується - це призводить до високої амплітуді кидків. При боротьбі в партері необхідно перевернути суперника так, щоб він виявився притиснутим лопатками до килима, і утримати його в такому положенні декілька секунд. Для цього використовуються різні накати, перекати, відкати, а для перекладу суперника з положення "на мосту" у положення "на лопатках" (туше) використовується "дожим".

Захвати в класичній боротьбі, на відміну від дзюдо і самбо, застосовуються на тілі, що вимагає більшої технічності та фізичної сили. Заборонено хапати за одяг, вуха, ніс, пальці, статеві органи. Застосовуються захоплення за кисті, передпліччя, плечі, шию (однією рукою), корпус.

3. Гнучкість і сила

Класична боротьба є тандемом гнучкості і сили. В силу специфіки боротьби особливе місце в тренуваннях приділяється опрацювання "моста", положення атлета при якому килима стосуються тільки руки, чоло, іноді підборіддя, і п'яти, а спина вигнута дугою. Для розвитку гнучкості використовується розучування певного набору акробатичних вправ: перекиди, колесо, рондат, стійка на руках, підйом зі спини прогином, забігання, міст. Без міцних і еластичних суглобів, кровоносних судин і лімфосістеми борець не має шансів на перемогу, тому ретельно відпрацьовується техніка падіння і самостраховки. Дихальна система і загальна витривалість розвивається за допомогою бігу і рухливими іграми, особливо популярно регбі. Прийоми відпрацьовують на манекені (або опудалі), і в роботі з партнером. У навчальних сутичках відточується техніка і розвивається спеціальна витривалість. Витривалість відіграє велику роль.

Силу розвивають на снарядах (перекладина, бруси), а також роботою з обтяженнями (рекомендуються - присідання, станова тяга, жими штанги лежачи / стоячи, вправи з пауерліфтингу / бодібілдингу / важкої атлетики), без обтяження (віджимання від підлоги), силові вправи на шию, робота з джгутом. Рекомендується займатися з джгутом біля гімнастичної стінки, відпрацьовувати повороти стегна.