Державна дума Федеральних зборів Російської Федерації VI скликання

Посвідчення помічника Депутата ГД РФ 6-го скликання від Самарської області. Аналогічним чином з дизайну виглядають посвідчення Депутатів ГД РФ
Посвідчення помічника Депутата ГД РФ 6-го скликання від Бєлгородської області. Аналогічним чином з дизайну виглядають посвідчення Депутатів ГД РФ

Державна дума Федеральних зборів Російської Федерації шостого скликання - палата Федеральних зборів - парламенту Російської Федерації - представницького і законодавчого органу Російської Федерації, (VI) 6-го скликання.

Термін повноважень:

  • Дата початку - 4 грудня 2011 року.
  • Дата закінчення - відповідно до частини 1 статті 96 Конституції Російської Федерації обрано строком на 5 років (до Грудень 2016).

Засідання проводяться з 24 грудня 2011 року. До обрання Голови Державної думи Російської Федерації на першому пленарному засіданні головували найстаріші депутати - обраний від "Єдиної Росії" 87-річний Володимир Долгих і обраний від КПРФ лауреат Нобелівської премії 81-річний Жорес Алфьоров.


1. Вибори

Для формування фракції в Думі обирається партії потрібно було набрати не менше 7% (партія, що набрала від 5 до 6% отримала б один Депутатська мандат, від 6 до 7% - два), при цьому були відсутні нижній поріг явки і можливість голосувати проти всіх. Голосування проходило за пропорційною системою за єдиним федеральному округу, членам однієї партії заборонено проходити за списками іншої, а партіям заборонено об'єднуватися в виборні блоки.

На вибори було висунуто 7 партій.


1.1. Підсумки виборів

За даними на 10 годину ранку 5 грудня 2011, явка склала 60,2%. За словами глави ЦВК РФ Володимира Чурова, це трохи менше, ніж на виборах 2007 року.

Згідно з підсумками виборів, в Думу пройшло 4 партії - Єдина Росія, КПРФ, Справедлива Росія і ЛДПР. Інші три партії, Партія "Яблуко", Партія "Правое дело" і Партія "Патріоти Росії", які набрали в сукупності близько 5% голосів, не набрали окремо необхідного відсотка голосів виборців, і в Думі не представлені.

На відміну від Думи 5 скликання, фракція "Єдиної Росії" скоротилася з 315 депутатів (понад 2/3 місць) до 238 (що дещо більше ніж 1/2), але зберегла парламентську більшість, однак втратила кваліфікована більшість. Інші партії посилили свої позиції. Партія " Справедлива Росія "перемістилася з 4-го місця на 3-е, потіснивши" ЛДПР ". Раніше партії" Справедлива Росія "соціологи пророкували [1] можливість не потрапляння до Держдуми.


2. Склад Державної думи Російської Федерації 6 скликання [2]

2.1. Фракційний склад

Схема місць у державній думі VI скликання.
Синій - Єдина Росія
Червоний - КПРФ
Жовтий - ЛДПР
Зелений - Справедлива Росія
Діаграма складу Державної думи Російської Федерації 6 скликання
Список фракцій Державної думи Росії 6 скликання
Фракція Число депутатів % Від загального числа депутатів
Фракція "Єдина Росія" 238 52.88%
Фракція Комуністичної партії Російської Федерації 92 20.44%
Фракція "Справедлива Росія" 64 14.22%
Фракція ЛДПР 56 12.44%
  • Партії які не подолали ні 7%, ні 5% (що дозволило б представити одного свого депутата).

Фракція Лідер Відсоток голосів
Партія "Яблуко" Сергій Мітрохін 3,43%
Партія "Патріоти Росії" Геннадій Семигин 0,97%
Партія "Правое дело" Андрій Дунаєв 0,6%

2.2. Керівництво [3]

Відповідно до Постанови Державної Думи від 21 грудня 2011 року № 7-6 ГД обрані:
Відповідно з тим же Постановою Державної Думи обрано голів Комітетів Державної Думи:

3. Список депутатів

Список депутатів
ПІБ рік
нар.
фракція мандат регіональна група
(№ у списку)
на посаді до обрання
Ярова Ірина Анатоліївна 1966 ЕР переданий мандат Д. А. Медведєва
( президент Росії)
через В. І. Ілюхіна
(Губернатор Камчатського краю) [4]
24 - Камчатський край (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Аршинова Альона Ігорівна 1985 ЕР переданий мандат Косачева К. К. 60 - Пензенська область (№ 5) з 04.04.2012 Співголова Координаційної ради "Молода Гвардія Єдиної Росії"
Аскендеров Заур Асевовіч 1970 ЕР переданий мандат 5 - Республіка Дагестан (№ 13) з 21.03.2012 У 2008 році очолив Міжнародну транснаціональну інвестиційну компанію "Алвісагрупп" (разом з братом, Камілем Аскендеровим).
Акулов Тимур Юрійович 1953 ЕР переданий мандат Морозова О. В. 16 - Республіка Татарстан (№ 16) з 29.06.2012 помічник Президента Республіки Татарстан
Іванов Валерій Вікторович 1960 ЕР переданий мандат Яковлевої Т. В. 40 - Іванівська область (№ 3) з 19.07.2012 Голова Громадської палати Івановської області
Казакова Ольга Михайлівна 1968 ЕР переданий мандат 29 - Ставропольський край (№ 6) з 22.05.2012 міністр культури Ставропольського краю
Тимофєєва Ольга Вікторівна 1977 ЕР переданий мандат 29 - Ставропольський край (№ 7) з 22.05.2012 Продюсер спецпроектів мережі студій комерційного мовлення Ставрополя (ТОВ "Ставрополь ТВ")
Натхо Разіет Хамедовна 1961 ЕР переданий мандат М. К. Кумпілова
(Прем'єр-міністр Республіки Адигея)
через І. В. Ширину
(Депутат Держради-Хасе Адигеї)
1 - Республіка Адигея (№ 3) міністр охорони здоров'я Республіки Адигея
Поцяпун Володимир Тимофійович 1964 ЕР переданий мандат Р. З. Хамітова
(Глава Республіки Башкортостан)
3 - Республіка Башкортостан (№ 14) заст. гендиректора ФГУП "Підприємство з поводження
з радіоактивними відходами "РосРАО" "
Крашенніков Павло Володимирович 1964 ЕР обраний 3 - Республіка Башкортостан (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Рахматуллина Зугура Ягануровна 1961 ЕР обрана 3 - Республіка Башкортостан (№ 3) заст. прем'єр-міністра Республіки Башкортостан
Качкан Павло Рюрикович 1951 ЕР обраний 3 - Республіка Башкортостан (№ 4) голова адміністрації Уфи
Юсупов Марсель Харисович 1969 ЕР обраний 3 - Республіка Башкортостан (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Дегтярьов Олександр Миколайович 1952 ЕР обраний 3 - Республіка Башкортостан (№ 6) ректор Уфімської державної академії економіки і сервісу,
депутат Госсобрания-Курултаю Башкортостану
Фахрітдінов Іршат Юніровіч 1965 ЕР обраний 3 - Республіка Башкортостан (№ 8) депутат Держдуми 5 скликання
Баталова Риму Акбердіновна 1964 ЕР обрана 3 - Республіка Башкортостан (№ 9) спортсмен-інструктор
МБОУ ДОД "Спеціалізована дитячо-юнацька
спортивна школа олімпійського резерву № 15 "Уфи
Махмутов Анвар Анасович 1955 ЕР обраний 3 - Республіка Башкортостан (№ 10) заст. прем'єр-міністра Башкортостану
Клімов Віктор Володимирович 1968 ЕР обраний 3 - Республіка Башкортостан (№ 11) виконавчий директор громадської організації
малого та середнього підприємництва "Опора Росії"
Мурзабаева Салія Шаріфьяновна 1957 ЕР обрана 3 - Республіка Башкортостан (№ 12) депутат Держдуми 5 скликання
Марданшін Рафаель Мірхатімовіч 1961 ЕР обраний 3 - Республіка Башкортостан (№ 13) індивідуальний підприємець
Сліпенчук Михайло Вікторович 1956 ЕР переданий мандат В. В. Наговіцина
(Глава Республіки Бурятія)
4 - Республіка Бурятія (№ 2) гендиректор інвестиційної фінансової компанії "МЕТРОПОЛЬ",
депутат Ради депутатів Еравнінского району
Гаджієв Мурад Станіславович 1961 ЕР переданий мандат М. М. Магомедова
(Президент Республіки Дагестан)
5 - Республіка Дагестан (№ 11) гендиректор ВАТ "Дербентский коньячний комбінат",
депутат Народних Зборів Республіки Дагестан
Умаханов Умахан Магомедгаджіевіч 1965 ЕР переданий мандат М-С.Б. Магомедова
(Голова Народних Зборів РД)
5 - Республіка Дагестан (№ 12) президент Федерації Ушу Саньда (Саньшоу) Росії
Абдулатіпов Рамазан Гаджимурадович 1946 ЕР обраний 5 - Республіка Дагестан (№ 3) ректор Московського державного університету культури і мистецтв
Гаджієв Магомед Тажудіновіч 1965 ЕР обраний 5 - Республіка Дагестан (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Шіхсаідов Хизри Ісаєвич 1947 ЕР обраний 5 - Республіка Дагестан (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання, президент футбольного клубу " Анжі "
Курбанов Різван Даніяловіча 1961 ЕР обраний 5 - Республіка Дагестан (№ 6) перший заст. голови уряду Республіки Дагестан
Гасанов Магомедкаді Набіевіч 1962 ЕР обраний 5 - Республіка Дагестан (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Сафаралієв Гаджімет Керимович 1950 ЕР обраний 5 - Республіка Дагестан (№ 8) депутат Держдуми 5 скликання
Амірілаев Адам Башіровіч [5] 1963 ЕР обраний 5 - Республіка Дагестан (№ 9) депутат Держдуми 5 скликання
Балашов, Балаш Курбанмагомедовіч 1954 ЕР обраний 5 - Республіка Дагестан (№ 10) гендиректор ВАТ "РАС"
Хамчіев, Бєлан Багаудіновіч 1960 ЕР переданий мандат Ю-б.Б. Євкурова
(Президент Республіки Інгушетія)
6 - Республіка Інгушетія (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Васильєв, Юрій Вікторович 1951 ЕР переданий мандат А. Б. Канокова
(Президент Республіки Кабардино-Балкарія)
7 - Республіка Кабардино-Балкарія (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Шхагошев, Адальбі Люлевич 1967 ЕР обраний 7 - Республіка Кабардино-Балкарія (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Гекко, Заур Далхатовіч 1961 ЕР обраний 7 - Республіка Кабардино-Балкарія (№ 3) заст. гендиректора по роботі з органами влади та зв'язків з громадськістю
Міжрегіональної розподільної мережевої компанії Північного Кавказу,
депутат Парламенту Кабардино-Балкарської Республіки
Мукабенова, Марина Олексіївна 1982 ЕР переданий мандат А. М. Орлова
(Глава Республіки Калмикія)
8 - Республіка Калмикія (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Еркенов, Ахмат Чокаевіч 1951 ЕР переданий мандат Р. Б. Темрезова
(Глава Карачаєво-Черкеської Республіки)
9 - Карачаєво-Черкеська Республіка (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання
Старшинов, Михайло Євгенович 1971 ЕР обраний 9 - Карачаєво-Черкеська Республіка (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Півненко, Валентина Миколаївна 1947 ЕР обрана 10 - Республіка Карелія (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Поневежской, Володимир Олександрович 1951 ЕР переданий мандат В. М. Гайзера
(Глава Республіки Комі)
11 - Республіка Комі (№ 3) прокурор Республіки Комі
Кузьміних, Тамара Гаврилівна 1937 ЕР обрана 11 - Республіка Комі (№ 2) пенсіонерка
Шемякін, Володимир Леонідович 1969 ЕР переданий мандат Л. І. Маркелова
(Глава Республіки Марій Ел)
12 - Республіка Марій Ел (№ 2) гендиректор ЗАТ "Відео Інтернешнл" Тренд ""
Чіндяскін, Сергій Вікторович 1965 ЕР переданий мандат Н. І. Меркушкина
(Глава Республіки Мордовія)
13 - Республіка Мордовія (№ 5) старший помічник глави Республіки Мордовія
по зв'язках з Федеральними Зборами РФ
Осипов, В'ячеслав Костянтинович 1937 ЕР обраний 13 - Республіка Мордовія (№ 2) 15.12.2011-19.12.2012
помер [6], мандат переданий ...
депутат Держдуми 5 скликання
Єфімов, Віталій Борисович 1940 ЕР обраний 13 - Республіка Мордовія (№ 3) президент об'єднання юридичних осіб "Союз транспортників Росії"
Школкіна, Надія Василівна 1970 ЕР обрана 13 - Республіка Мордовія (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Миколаїв, Михайло Юхимович 1937 ЕР переданий мандат Є. А. Борисова
(Президент Республіки Саха (Якутія))
через В. А. Штирова
(Заст. голови Ради Федерації)
14 - Республіка Саха (Якутія) (№ 3) державний радник Республіки Саха (Якутія)
в адміністрації президента і уряду республіки
Агузаров, Тамерлан Кімович 1963 ЕР переданий мандат Т. Д. Мамсурова
(Глава Республіки Північна Осетія - Аланія)
15 - Республіка Північна Осетія - Аланія (№ 3) голова Верховного Суду Республіки Північна Осетія - Аланія
Хадарцев Махарбек Хазбіевіч 1964 ЕР обраний 15 - Республіка Північна Осетія - Аланія (№ 2) гендиректор Владикавказького пивобезалкогольного заводу "Дарьял",
депутат Парламенту Республіки Північна Осетія - Аланія
Хайруллін, Айрат Назіповіч 1970 ЕР переданий мандат Р. Н. Мінніханова
(Президент Республіки Татарстан)
16 - Республіка Татарстан (№ 14) депутат Держдуми 5 скликання
Сібагатуллін, Фатіх Саубановіч 1950 ЕР переданий мандат Ф. Х. Мухаметшина
(Голова Держради Республіки Татарстан)
16 - Республіка Татарстан (№ 15) депутат Держдуми 5 скликання
Морозов, Олег Вікторович 1953 ЕР обраний 16 - Республіка Татарстан (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання, перший заст. голови
Кабаєва, Аліна Маратовна 1983 ЕР обрана 16 - Республіка Татарстан (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Гільмутдінов, Ільдар Ірековіч 1962 ЕР обраний 16 - Республіка Татарстан (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Когогіна, Альфия Гумаровна 1968 ЕР обрана 16 - Республіка Татарстан (№ 6) директор з лізингу і розвитку продажів ВАТ " КАМАЗ "-
директор департаменту розвитку фінансового сервісу.
Богуславський, Ірек Борисович 1967 ЕР обраний 16 - Республіка Татарстан (№ 7) депутат і перший заст. голови Держдуми 5 скликання
Барієв, Марат Мансурович 1961 ЕР обраний 16 - Республіка Татарстан (№ 8) виконавчий директор і генеральний секретар
Олімпійського комітету Росії "
Ільясов, Радик Сабітович 1951 ЕР обраний 16 - Республіка Татарстан (№ 9) виконавчий директор - генеральний директор ВАТ " Нижнекамскшина "
(Входить до КК Татнафта-Нафтохім ", дочірнє товариство ВАТ" Татнафта "),
депутат Держради Республіки Татарстан
Хайров, Рінат Шамильевич 1964 ЕР обраний 16 - Республіка Татарстан (№ 10) перший заст. гендиректора ВАТ "Концерн Радіоелектронні технології"
Сидякин, Олександр Геннадійович 1977 ЕР обраний 16 - Республіка Татарстан (№ 11) секретар Федерації незалежних профспілок Росії,
керівник Департаменту колективних дій
та розвитку профспілкового руху
Абубакіров, Ришат Фазлутдіновіч 1959 ЕР обраний 16 - Республіка Татарстан (№ 12) глава Альметьєвська району,
глава міста Альметьєвська,
депутат Альметьєвська міської Ради
Галімарданов, Марсел Магфуровіч 1951 ЕР обраний 16 - Республіка Татарстан (№ 13) головний федеральний інспектор по Республіці Татарстан апарату
повпреда президента РФ у Приволзькому федеральному окрузі Г. А. Рапоти
Шойгу, Лариса Кужугетовна 1953 ЕР переданий мандат Ш. В. Кара-оола
(Голова уряду Республіки Тива)
17 - Республіка Тива (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Аброськін, Микола Павлович 1951 ЕР переданий мандат А. А. Волкова
(Президент Удмуртської Республіки)
18 - Удмуртська Республіка (№ 3) радник Міністра оборони Російської Федерації А. Е. Сердюкова
Агаєв, Бекхан Вахаевіч 1975 ЕР переданий мандат Н. Н. Мусалімова
(Депутат Держдуми 5 скликання)
18 - Удмуртська Республіка (№ 4) віце-президент ТОВ "Південь-Нафтопродукт"
Максимова, Надія Сергіївна 1942 ЕР переданий мандат В. М. Зіміна
(Глава і голова уряду
Республіки Хакасія)
19 - Республіка Хакасія (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Вахаєв, Хож Магомед Хумайдовіч 1949 ЕР переданий мандат Р. А. Кадирова
(Глава Чеченської Республіка)
20 - Чеченська Республіка (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Селімханов, Магомед Саламовіч 1976 ЕР переданий мандат О. Х. Байсултанова
(Голова уряду Чеченської Республіка)
20 - Чеченська Республіка (№ 6) заст. голови уряду Чеченської Республіки -
керівник адміністрації глави і уряду Чеченської Республіки
Сараліев, Шамсаїл Юнусович 1973 ЕР переданий мандат Д. Б. Абдурахманова
(Голова парламенту Чеченської Республіка)
20 - Чеченська Республіка (№ 7) міністр Чеченської Республіки з зовнішніх зв'язків,
національної політики, друку та інформації
Делімханов, Адам Султанович 1969 ЕР обраний 20 - Чеченська Республіка (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Тихонов, Руслан Кронидович 1955 ЕР переданий мандат М. В. Ігнатьєва
(Президент Чуваської Республіки)
через А. В. Самойлову
(Головлікар ГУЗ "Президентський перинатальний центр")
21 - Чуваська Республіка (№ 4) головний федеральний інспектор по Чуваської Республіці апарату
повпреда президента РФ у Приволзькому федеральному окрузі Г. А. Рапоти
Косачов, Костянтин Йосипович 1962 ЕР обраний 21 - Чуваська Республіка (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Герасименко Микола Федорович 1950 ЕР переданий мандат А. Б. Карліна
(Губернатор Алтайського краю)
22 - Алтайський край (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Невєров, Сергій Іванович 1961 ЕР обраний 22 - Алтайський край (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Прокоп'єв, Олександр Сергійович 1986 ЕР обраний 22 - Алтайський край (№ 3) директор зі стратегічного розвитку ЗАТ " Евалар "
Кобзон, Йосип Давидович 1937 ЕР переданий мандат С. М. Жирякова
(Голова Закзборів Забайкальського краю)
23 - Забайкальський край (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Ремезков, Олександр Олександрович 1962 ЕР переданий мандат А. Н. Ткачова
(Губернатор Краснодарського краю)
25 - Краснодарський край (№ 12) голова ради директорів ТОВ "Чорноморська Фінансова Компанія"
Толстопятов, Василь Васильович 1973 ЕР переданий мандат В. О. Бекетова
(Голова Закзборів Краснодарського краю)
25 - Краснодарський край (№ 13) депутат Держдуми 5 скликання
Горовий, Микола Іванович 1937 ЕР обраний 25 - Краснодарський край (№ 3) пенсіонер
Хор, Гліб Якович 1963 ЕР обраний 25 - Краснодарський край (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Демченко, Іван Іванович 1960 ЕР обраний 25 - Краснодарський край (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Ткачов, Олексій Миколайович 1957 ЕР обраний 25 - Краснодарський край (№ 6) депутат Держдуми 5 скликання
Шлегель, Роберт Олександрович 1984 ЕР обраний 25 - Краснодарський край (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Кривоносов, Сергій Володимирович 1971 ЕР обраний 25 - Краснодарський край (№ 8) директор ТОВ "Восьме небо"
Езубов, Олексій Петрович 1948 ЕР обраний 25 - Краснодарський край (№ 9) депутат Держдуми 5 скликання
Скоробогатько, Олександр Іванович 1967 ЕР обраний 25 - Краснодарський край (№ 10) депутат Держдуми 5 скликання
Кравченко, Валерій Миколайович 1947 ЕР обраний 25 - Краснодарський край (№ 11) депутат Держдуми 5 скликання
Кармазіна, Раїса Василівна 1951 ЕР переданий мандат С. К. Шойгу
(Міністр РФ у справах цивільної оборони,
надзвичайних ситуацій і ліквідації
наслідків стихійних лих)
26 - Красноярський край (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Пімашков, Петро Іванович 1948 ЕР обраний 26 - Красноярський край (№ 2) глава міста Красноярська
Воробйов, Андрій Юрійович
керівник фракції
до 8 листопада 2012
1970 ЕР обраний 26 - Красноярський край (№ 3) -08.11.2012,
мандат переданий
В. В. Зубарєву
депутат Держдуми 5 скликання
Зубарєв, Віктор Владиславович 1961 ЕР переданий мандат А. Ю. Воробйова 26 - Красноярський край (№ 5) депутат заксобранія Красноярського краю
Пушков, Олексій Костянтинович 1954 ЕР переданий мандат Ю. П. Трутнева
(Міністр природних ресурсів і екології РФ)
27 - Пермський край (№ 4) 21.11.2012 керівник і ведучий програми " Постскриптум "
на телеканалі ТВ Центр
Трапезников, Валерій Володимирович 1947 ЕР обраний 27 - Пермський край (№ 2) токар ВАТ "Стар"
Клімов, Андрій Аркадійович 1954 ЕР обраний 27 - Пермський край (№ 3)
Ломакін, Анатолій Геннадійович 1952 ЕР переданий мандат Клімова А. А. 27 - Пермський край (№ 4) з 22.08.2012 Власник і Генеральний директор ЗАТ "Міжнародна калійна компанія" [7]
Глубоковском, Ельміра Гусейновна 1957 ЕР переданий мандат І. І. Шувалова
(Перший заст. Голови уряду РФ)
через К. С. Сіденко
(Командувач військами Східного військового округу)
28 - Приморський край (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Пінський, Віктор Віталійович 1964 ЕР переданий мандат В. Л. Васильєва
(Старший тралмайстер Находкінської бази
активного морського рибальства)
28 - Приморський край (№ 5) голова Федерації профспілок Приморського краю,
депутат Закзборів Приморського краю
Зеренков, Валерій Георгійович 1948 ЕР переданий мандат І. І. Сєчіна
(Заст. голови уряду РФ)
29 - Ставропольський край (№ 5) гендиректор Державного регіонального центру стандартизації,
метрології та випробувань в Ставропольському краї
Ем, Юрій Павлович 1953 ЕР обраний 29 - Ставропольський край (№ 2) військовий комісар Ставропольського краю
Мурга, Андрій Юрійович 1969 ЕР обраний 29 - Ставропольський край (№ 3) президент Торгово-промислової палати Ставропольського краю,
депутат думи Ставропольського краю
Говорухін, Станіслав Сергійович 1936 ЕР обраний 29 - Ставропольський край (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Рєзнік, Борис Львович 1940 ЕР переданий мандат В. І. Шпорта
(Губернатор Хабаровського краю)
30 - Хабаровський край,
Єврейська автономна область (№ 3)
депутат Держдуми 5 скликання
Моїсеєв, Михайло Олексійович 1939 ЕР обраний 30 - Хабаровський край,
Єврейська автономна область (№ 2)
провідний аналітик (генеральний інспектор) Міністерства оборони РФ,
голова Ради Загальноросійської громадської організації
ветеранів Збройних Сил РФ
Шишкін, Олександр Геннадійович 1960 ЕР переданий мандат Боковий Л. Н. 30 - Хабаровський край,
Єврейська автономна область (№ 4)
з 22.05.2012 депутат Держдуми 5 скликання, голова ради директорів заводу "Амурметалл"
Гольдштейн, Ростислав Ернстович 1969 ЕР переданий мандат О. Н. Кожемяко
(Губернатор Амурської області)
через що відмовилися Р. Ю. Романенко
(Космонавт-випробувач НДІ ЦПК ім.Ю. А. Гагаріна)
і Г. А. Зражевського
(Гендиректор ЗАТ АГРОФІРМА "Партизан")
31 - Амурська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Пехтін, Володимир Олексійович 1950 ЕР обраний 32 - Архангельська область,
Ненецький автономний округ (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання
Боженов, Сергій Анатолійович 1965 ЕР переданий мандат А. А. Жилкіна
(Губернатор Астраханської області)
33 - Астраханська область (№ 3) 17.12.2011-
17.01.2012
мер міста Астрахані
Огуль, Леонід Анатолійович 1963 ЕР переданий мандат склав повноваження С. А. Боженова,
що став главою адміністрації Волгоградської області
33 - Астраханська область (№ 4) з 27.02.2012 головлікар Клінічного пологового будинку Астрахані, депутат Думи Астраханської області,
перший заст. голови комітету з охорони здоров'я і соціального розвитку
Максакова-Ігенбергс, Марія Петрівна 1977 ЕР обрана 33 - Астраханська область (№ 2) артистка-вокалістка Московського музичного театру "Гелікон-опера"
Лебедєв, Олег Володимирович 1964 ЕР переданий мандат Є. С. Савченко
(Губернатор Бєлгородської області)
34 - Бєлгородська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Скоч, Андрій Володимирович 1966 ЕР обраний 34 - Бєлгородська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Сенаторова, Олена Миколаївна 1958 ЕР обраний 34 - Бєлгородська область (№ 3) директор Валуйського міського центру зайнятості населення,
депутат міських зборів міста Валуйки
Бочаров, Андрій Іванович 1969 ЕР обраний 35 - Брянська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Лахова, Катерина Пилипівна 1948 ЕР обрана 35 - Брянська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Игошин, Ігор Миколайович 1970 ЕР переданий мандат М. В. Бабича
(Депутат Держдуми 5 скликання)
через відмовилася Л. В. Романову
(Заст. директора Центру додаткової
освіти дітей "Джерельце" м. Килимів)
36 - Володимирська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Анікєєв, Григорій Вікторович 1972 ЕР обраний 36 - Володимирська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Маркелов, Михайло Юрійович 1966 ЕР переданий мандат В. А. Зубкова
(Перший заст. Голови уряду РФ,
голова Російського аграрного руху)
37 - Волгоградська область (№ 4) начальник Департаменту з питань внутрішньої політики
апарату повпреда президента в Північно-Кавказькому федеральному окрузі
(Адміністрація президента Росії)
Савченко, Олег Володимирович 1966 ЕР переданий мандат Г. Ф. Брежнєвої
(Голова міської профспілки працівників
народної освіти і науки РФ р. Волзького,
депутат Волзької міської думи)
37 - Волгоградська область (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Коньков, Дмитро Сергійович 1976 ЕР обраний 37 - Волгоградська область (№ 3) оператор з видобутку нафти і газу
Російської інноваційної паливно-енергетичної компанії
(Територіально-виробниче підприємство "Волгограднафтогаз")
Позгалев, В'ячеслав Євгенович 1946 ЕР обраний 38 - Вологодська область (№ 1) губернатор Вологодської області
Ісаєв, Юрій Олегович 1972 ЕР переданий мандат А. В. Гордєєва
(Губернатор Воронезької області)
39 - Воронезька область (№ 6) депутат Держдуми 5 скликання
Карелова, Галина Миколаївна 1950 ЕР обрана 39 - Воронезька область (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Чижов, Сергій Вікторович 1964 ЕР переданий мандат В. Н. Попова
(Проректор з наукової роботи, інновацій та
інформатизації Воронезького гос.університету)
39 - Воронезька область (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Костунов, Ілля Євгенович 1980 ЕР обраний 39 - Воронезька область (№ 4) директор з проектів ТОВ "Юнова Медіа"
Журавльов, Олексій Олександрович 1962 ЕР обраний 39 - Воронезька область (№ 4) помічник губернатора Воронезької області
Яковлєва, Тетяна Володимирівна 1960 ЕР переданий мандат М. А. Мене
(Губернатор Івановської області)
40 - Іванівська область (№ 2) 4 грудня 2011-15 червня 2012 депутат Держдуми 5 скликання
Тен, Сергій Юрійович 1976 ЕР переданий мандат А. І. Федорова
(Президент, голова правління НПК "Іркут")
41 - Іркутська область (№ 3) гендиректор ЗАТ "Труд", депутат Закзборів Іркутської області
Романов, Антон Васильович 1952 ЕР обраний 41 - Іркутська область (№ 2) депутат Закзборів Іркутської області
Жуков, Олександр Дмитрович 1956 ЕР обраний 42 - Калінінградська область (№ 1) заст. голови уряду РФ
Бурикіна, Наталя Вікторівна 1960 ЕР переданий мандат Н. І. Цуканова (№ 2)
(Губернатор Калінінградській області)
42 - Калінінградська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Колесник, Андрій Іванович 1956 ЕР обраний 42 - Калінінградська область (№ 3) директор ВАТ "Калінінградський морський торговельний порт",
депутат окружного Ради депутатів міста Калінінграда
Волков, Юрій Миколайович 1954 ЕР переданий мандат А. Д. Артамонова (№ 1)
(Губернатор Калузької області)
43 - Калузька область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Піддубний, Сергій Анатолійович 1968 ЕР переданий мандат А-Г.М. Тулєєва (№ 1)
(Губернатор Кемеровської області)
44 - Кемеровська область (№ 8) спортсмен-інструктор ДЮСШ з вільної боротьби ім. А. Г. Смолянинова
Михальов, Борис Володимирович 1960 ЕР обраний 44 - Кемеровська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Алексєєва, Тетяна Олегівна 1962 ЕР обрана 44 - Кемеровська область (№ 3) президент Кузбаської торгово-промислової палати
Грідін, Володимир Григорович 1955 ЕР обраний 44 - Кемеровська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Федяєв, Павло Михайлович 1982 ЕР переданий мандат В. Л. Машкова (№ 5)
(Артист Московського театру п / р О. Табакова)
44 - Кемеровська область (№ 9) віце-президент з соціальної політики
Холдингової компанії "Сибірський діловий Союз"
Валуєв, Микола Сергійович 1973 ЕР обраний 44 - Кемеровська область (№ 6) консультант Благодійного фонду розвитку
дитячо-юнацького спорту Миколи Валуєва
Фокін, Олександр Іванович 1954 ЕР обраний 44 - Кемеровська область (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Тимченко, В'ячеслав Степанович 1955 ЕР обраний 45 - Кіровська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Валенчук, Олег Доріановіч 1960 ЕР обраний 45 - Кіровська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Гальченко, Валерій Володимирович 1951 ЕР переданий мандат І. Н. Слюняева (№ 1)
(Губернатор Костромської області)
46 - Костромська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Ільтяков, Олександр Володимирович 1971 ЕР обраний 47 - Курганська область (№ 1) індивідуальний підприємець
Кулик, Геннадій Васильович 1935 ЕР переданий мандат В. Н. Карамишева (№ 1)
(Голова Курської обласної Думи)
48 - Курська область (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання
Бриксін, Олександр Юрійович 1967 ЕР переданий мандат М. Н. Сойнікова (№ 2)
(Директор Курської обласної
наукової бібліотеки ім. Н. Н. Асєєва)
48 - Курська область (№ 4) заст. гендиректора з інвестицій ЗАТ "Курскрезинотехника"
Наришкін, Сергій Євгенович 1954 ЕР обраний 49 - Ленінградська область (№ 1) керівник Адміністрації президента Росії
Петров, Сергій Валерійович 1965 ЕР обраний 49 - Ленінградська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Тарасенко, Михайло Васильович 1947 ЕР переданий мандат О. П. Корольова (№ 1)
( голова адміністрації Липецької області)
50 - Липецька область (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання
Борців, Микола Іванович 1945 ЕР обраний 50 - Липецька область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Кононов, Володимир Михайлович 1947 ЕР переданий мандат Б. В. Громова (№ 1)
( губернатор Московської області)
52 - Московська область (№ 8) гендиректор ТОВ "Конкор" (www.konkor.ru)
Кабанова, Валентина Вікторівна 1951 ЕР обрана 52 - Московська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Терентьєв, Михайло Борисович 1970 ЕР обраний 52 - Московська область (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання
Шаккум, Мартін Люціанович 1951 ЕР обраний 52 - Московська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Саблін, Дмитро Вадимович 1968 ЕР обраний 52 - Московська область (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Лисаков, В'ячеслав Іванович 1953 ЕР обраний 52 - Московська область (№ 6) заст. гендиректора з інновацій ВАТ "Московський інститут
матеріалознавства та ефективних технологій (ІМЕТ) "
Ліпатов, Юрій Олександрович 1953 ЕР обраний 52 - Московська область (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Язєв, Валерій Афонасьевіч 1949 ЕР обраний 53 - Мурманська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Василенко, Олександр Борисович 1948 ЕР переданий мандат В. П. Шанцев (№ 1)
( губернатор Нижегородської області)
54 - Нижньогородська область (№ 6) начальник департаменту ВАТ "Нафтова компанія" Лукойл ""
Булавінов, Вадим Євгенович 1963 ЕР обраний 54 - Нижньогородська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Сафін, Марат Мубіновіч 1980 ЕР обраний 54 - Нижньогородська область (№ 3) віце-президент Федерації тенісу Росії
Макаров, Андрій Михайлович 1954 ЕР обраний 54 - Нижньогородська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання, телеведучий
Герасимова, Надія Василівна 1952 ЕР переданий мандат А. Є. Лихачова (№ 5)
(Заст. міністра економічного розвитку Росії
Е. С. Набіулліної)
54 - Нижньогородська область (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Фабричний, Сергій Юрійович 1962 ЕР переданий мандат С. Г. Мітіна (№ 1)
(Губернатор Новгородської області)
55 - Новгородська область (№ 2) голова Новгородської обласної думи
Карелін, Олександр Олександрович 1967 ЕР обраний 56 - Новосибірська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Мануйлова, Ірина Вікторівна 1965 ЕР обраний 56 - Новосибірська область (№ 2) директор ліцею-інтернату № 7 м. Бердська
Дорофєєв, Сергій Борисович 1958 ЕР обраний 56 - Новосибірська область (№ 3) головлікар міської поліклініки № 1 Новосибірська
Родніна, Ірина Костянтинівна 1949 ЕР переданий мандат Л. К. Полежаєва (№ 1)
(Губернатор і голова уряду
Омської області)
57 - Омська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Попов, Сергій Олександрович 1949 ЕР обраний 57 - Омська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Шрейдер, Віктор Пилипович 1952 ЕР обраний 57 - Омська область (№ 3) мер міста Омська
Заварзін, Віктор Михайлович 1948 ЕР переданий мандат Ю. А. Берга (№ 1)
( губернатор Оренбурзької області)
через Ю. Н. Міщерякова (№ 3)
(Глава Оренбурга, депутат
Оренбурзького міськради)
58 - Оренбурзька область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Миколаєва, Олена Леонідівна 1969 ЕР обрана 58 - Оренбурзька область (№ 2) президент ТОВ "Нові Технології", заст. голови загальноросійської
громадської організації "Ділова Росія"
Ковальов, Микола Дмитрович 1949 ЕР обраний 59 - Орловська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Руденський, Ігор Миколайович 1962 ЕР обраний 60 - Пензенська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Есяков, Сергій Якович 1963 ЕР переданий мандат І. А. Белозерцева (№ 1)
(Глава Пензи, депутат Пензенської міської думи)
60 - Пензенська область (№ 4) заст. гендиректора ВАТ "Міжрегіональна розподільна мережева
компанія Волги ", директор філії" Пензаенерго ";
депутат Закзборів Пензенської області
Макаров, Микола Іванович 1950 ЕР обраний 60 - Пензенська область (№ 3) заст. повпреда президента РФ у Центральному федеральному окрузі
Васильєв, Олександр Миколайович 1982 ЕР переданий мандат А. А. Турчака (№ 1)
(Губернатор Псковської області)
через відмовилася Є. В. Бібікову (№ 2)
(Керуюча відділенням Пенсійного фонду РФ
по Псковській області, депутат Псковського
обласного Зборів депутатів)
61 - Псковська область (№ 3) провідний інженер Львівського державного політехнічного інституту
Федоров, Євген Олексійович 1963 ЕР переданий мандат В. Ю. Голубєва (№ 1)
(Губернатор Ростовської області)
62 - Ростовська область (№ 8) депутат Держдуми 5 скликання
Борзова, Ольга Георгіївна 1949 ЕР обрана 62 - Ростовська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Камінський, Олександр Вікторович 1957 ЕР обраний 62 - Ростовська область (№ 3) прохідник 5 розряду шахти "Шерловская-Похила" ВАТ " Донвугілля "
Плігін, Володимир Миколайович 1960 ЕР обраний 62 - Ростовська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Москвичев, Євген Сергійович 1957 ЕР обраний 62 - Ростовська область (№ 5) президент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників (АСМАП)
Книшов, Олексій Володимирович 1968 ЕР обраний 62 - Ростовська область (№ 6) гендиректор Групи будівельних компаній "Дон",
депутат Закзборів Ростовської області
Степанова, Зоя Михайлівна 1953 ЕР обрана 62 - Ростовська область (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Красів, Андрій Леонідович 1967 ЕР переданий мандат О. І. Ковальова (№ 1)
( губернатор Рязанської області)
63 - Рязанська область (№ 3) начальник Рязанського вищого повітряно-десантного командного училища
(Філія федерального ГВОУ ВПО "Військовий навчально-науковий центр Сухопутних
військ " Загальновійськова академія Збройних Сил Російської Федерації "")
Булаев, Микола Іванович 1949 ЕР переданий мандат Є. Б. Мухіної (№ 2)
(Заст. директора межпоселенческого центру
культури і мистецтва Рязанського району,
депутат Рязанської районної думи)
63 - Рязанська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Казаков, Віктор Олексійович 1949 ЕР переданий мандат В. В. Артякова (№ 1)
( губернатор Самарської області)
64 - Самарська область (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Кузьмичова, Катерина Іванівна 1955 ЕР переданий мандат Д. І. Азарова (№ 2)
(Голова міського округу Самари)
64 - Самарська область (№ 6) депутат Держдуми 5 скликання
Хінштейн, Олександр Овсійович 1974 ЕР обраний 64 - Самарська область (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання
Гутен, Володимир Володимирович 1966 ЕР обраний 64 - Самарська область (№ 4) радник гендиректора держкорпорації " Ростехнології "
Ісаєв, Михайло Олександрович 1974 ЕР переданий мандат В. В. Володіна (№ 1)
(Заст. голови Уряду РФ В. В. Путіна)
65 - Саратовська область (№ 7) депутат Саратовської обласної думи
Канчер, Сергій Васильович 1955 ЕР переданий мандат О. В. Грищенко (№ 2)
(Депутат Саратовської міської думи,
глава Саратова)
65 - Саратовська область (№ 8) 17.12.2011-10.04.2012 гендиректор ЗАТ "Будматеріали. Енгельський цегельний завод",
депутат Зборів депутатів Енгельського району
Омельченко, Валерій Вікторович 1961 ЕР переданий мандат склав повноваження С. В. Канчера,
що став міністром будівництва і ЖКГ Саратовської області
65 - Саратовська область (№ 10) 25.04.2012 газорезчик вагоносборочного цеху ВАТ "Завод металоконструкцій"
Бокова, Людмила Миколаївна 1978 ЕР обрана 65 - Саратовська область (№ 3) вчитель історії МОУ "Гімназія № 1 м. Балашова "
Панков, Микола Васильович 1965 ЕР обраний 65 - Саратовська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Прокопенко, Тимур Валентинович 1980 ЕР обраний 65 - Саратовська область (№ 5) 4.12.2011-13.02.2012 голова координаційної ради ВГО " Молода гвардія Єдиної Росії "
Максимов, Василь Юрійович 1954 ЕР переданий мандат склав повноваження Т. В. Прокопенко,
що став заступник керівника управління з внутрішньої політики
адміністрації президента
65 - Саратовська область (№ 9) з 20.02.2012 головлікар Міської клінічної лікарні № 8 міста Саратов, депутат Київської міської Думи
Баталина, Ольга Юріївна 1975 ЕР обрана 65 - Саратовська область (№ 6) проректор з інноваційного розвитку та взаємодії з органами влади
ФГТУ ВПО " Поволжская академія державної служби ім.П. А. Столипіна "
Карлов, Георгій Олександрович 1971 ЕР переданий мандат А. В. Хорошавина (№ 1)
(Губернатор і голова уряду
Сахалінської області)
66 - Сахалінська область (№ 2) гендиректор ТОВ "Сахалінська інвестиційна корпорація",
депутат Сахалінської обласної думи
Барінов, Ігор В'ячеславович 1968 ЕР переданий мандат А. С. Мішаріна (№ 1)
( губернатор Свердловської області)
67 - Свердловська область (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Муцоєв, Зелімхан Алікоевіч 1959 ЕР переданий мандат Семенова Є. Ю. 67 - Свердловська область (№ 6) з 29.06.2012 депутат Держдуми 5 скликання, займає 66-у сходинку в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії за версією журналу Forbes, який оцінює його статок у 1,5 мільярда доларів
Петров, Олександр Петрович 1958 ЕР обраний 67 - Свердловська область (№ 2) гендиректор ТОВ "Уральський центр біофармацевтичних технологій"
Якушев, Валерій Васильович 1941 ЕР обраний 67 - Свердловська область (№ 3) пенсіонер
Аршба, Отарі Іонович 1955 ЕР обраний 67 - Свердловська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Клінцевіч, Франц Адамович 1957 ЕР обраний 68 - Смоленська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Назарова, Марина Юріївна 1955 ЕР переданий мандат А. В. Нікітіна (№ 1)
(Голова Тамбовської обласної думи)
69 - Тамбовська область (№ 4) голова громадської організації "Тамбовська обласна
профспілкова організація працівників народної освіти і науки "
Кідяев, Віктор Борисович 1956 ЕР обраний 69 - Тамбовська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Бабаков, Олександр Михайлович 1963 ЕР обраний 69 - Тамбовська область (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання
Васильєв, Володимир Абдуаліевіч 1949 ЕР переданий мандат А. В. Шевельова (№ 1)
(Губернатор Тверської області)
70 - Тверська область (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання
Максимова, Світлана Вікторівна 1961 ЕР обрана 70 - Тверська область (№ 2) індивідуальний підприємець
Огородова, Людмила Михайлівна 1957 ЕР переданий мандат В. М. Кресса (№ 1)
(Губернатор Томської області)
71 - Томська область (№ 2) проректор з наукової роботи та післядипломної підготовки
" Сибірського державного медичного університету "
Зубицький, Борис Давидович 1947 ЕР переданий мандат Б. В. Гризлова (№ 1)
(Депутат і голова Держдуми 5 скликання)
72 - Тульська область (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Афонський, Володимир Игорьевич 1966 ЕР переданий мандат В. С. Груздева (№ 2)
(Губернатор Тульської області)
72 - Тульська область (№ 6) депутат Тульської обласної думи
Шайденко, Надія Анатоліївна 1952 ЕР переданий мандат Д. Ю. Смирнова (№ 3)
(Начальник цеху № 3 ЗАТ "Тяжпромарматура")
72 - Тульська область (№ 7) ректор Тульського державного педагогічного університету ім. Л. М. Толстого
Савельєв Дмитро Володимирович 1968 ЕР обраний 72 - Тульська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Валєєв, Ернест Абдулович 1950 ЕР переданий мандат В. В. Якушева (№ 1)
( губернатор Тюменської області)
73 - Тюменська область (№ 5) заст. губернатора Тюменської області В. В. Якушева
Квітка, Іван Іванович 1967 ЕР обраний 73 - Тюменська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Карпов, Анатолій Євгенович 1951 ЕР обраний 73 - Тюменська область (№ 3) президент Міжнародної асоціації фондів миру, чемпіон світу з шахів
Семенова, Катерина Юріївна 1972 ЕР обрана 73 - Тюменська область (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Третяк, Владислав Олександрович 1952 ЕР переданий мандат С. І. Морозова (№ 1)
(Губернатор Ульяновської області)
74 - Ульянівська область (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання
Балихін, Григорій Артемович 1946 ЕР обраний 74 - Ульянівська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Колесніков, Олег Олексійович 1968 ЕР переданий мандат М. В. Юревича (№ 1)
(Губернатор Челябінської області)
75 - Челябінська область (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Бобраков, Олексій Євгенович 1981 ЕР переданий мандат М. Н. Павлової (№ 2)
(Уповноважений з прав дитини
в Челябінській області)
75 - Челябінська область (№ 8) провідний фахівець з кадрів Магнітогорського металургійного комбінату
Вяткін, Дмитро Федорович 1974 ЕР переданий мандат О. П. Лукіна (№ 3)
(Головлікар Федерального центру серцево-судинної
хірургії в Челябінську)
75 - Челябінська область (№ 9) депутат Держдуми 5 скликання
Бурматов, Володимир Володимирович 1981 ЕР обраний 75 - Челябінська область (№ 4) радник секретаріату президії генради партії "Єдина Росія",
заст. начальника Центрального штабу " Молодої гвардії Єдиної Росії "
Бєлоусов, Вадим Володимирович 1960 ЕР обраний 75 - Челябінська область (№ 5) гендиректор ТОВ "Управляюча компанія" Макфа "",
член ради директорів ВАТ "Свердловський хлебомакаронний комбінат",
депутат Закзборів Челябінської області
Кретов, Олександр Володимирович 1972 ЕР обраний 75 - Челябінська область (№ 6) голова ради директорів Челябінського електрометалургійного
комбінату
, депутат Закзборів Челябінської області
Терешкова, Валентина Володимирівна 1937 ЕР переданий мандат С. А. Вахрукова (№ 1)
(Губернатор Ярославської області)
76 - Ярославська область (№ 2) депутат Ярославської обласної думи, заст. голови думи
Волков, Данило Володимирович 1975 ЕР переданий мандат С. С. Собяніна (№ 1)
( мер Москви)
77 - місто Москва (№ 16) перший заст. гендиректора державної бюджетної установи
міста Москви "Міська реклама та інформація"
Швецова, Людмила Іванівна 1949 ЕР обрана 77 - місто Москва (№ 2) заст. мера Москви в уряді Москви з соціальної політики
Крупенников, Володимир Олександрович 1969 ЕР обраний 77 - місто Москва (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання
Довгих, Володимир Іванович 1924 ЕР обраний 77 - місто Москва (№ 4) голова Московської міської ради ветеранів Московської міської
громадської організації пенсіонерів, ветеранів війни, праці, Збройних
Сил і правоохоронних органів
; член громадської ради
при Міністерстві оборони
Гончар, Микола Миколайович 1946 ЕР обраний 77 - місто Москва (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Ісаєв, Андрій Костянтинович 1964 ЕР обраний 77 - місто Москва (№ 6) депутат Держдуми 5 скликання
Ресін, Володимир Йосипович 1936 ЕР обраний 77 - місто Москва (№ 7) перший заст. мера Москви в уряді Москви
Паніна, Олена Володимирівна 1948 ЕР обрана 77 - місто Москва (№ 8) депутат Держдуми 5 скликання
Габдрахманов, Ільдар Нурулловіч 1974 ЕР обраний 77 - місто Москва (№ 9) депутат Держдуми 5 скликання
Железняк, Сергій Володимирович 1970 ЕР обраний 77 - місто Москва (№ 10) депутат Держдуми 5 скликання
Звагельський, Віктор Фридрихович 1963 ЕР обраний 77 - місто Москва (№ 11) депутат Держдуми 5 скликання
Ніконов, В'ячеслав Олексійович 1956 ЕР обраний 77 - місто Москва (№ 12) виконавчий директор правління фонду "Російський світ"
Кожевникова, Марія Олександрівна 1984 ЕР обрана 77 - місто Москва (№ 13) індивідуальний підприємець, член " Молодої гвардії Єдиної Росії ",
член Громадської ради "Молодої гвардії Єдиної Росії"
Жарков, Антон Вікторович 1967 ЕР обраний 77 - місто Москва (№ 14) директор департаменту фінансово-економічної політики
у сфері промислового виробництва комерційного банку "Руссобанк"
Виборний, Анатолій Борисович 1965 ЕР обраний 77 - місто Москва (№ 15) виконавчий директор ЗАТ "Зовнішньоекономічне підприємство Фінсудпром"
Южилін, Віталій Олександрович 1965 ЕР переданий мандат Д. Н. Козака (№ 1)
(Заст. голови Уряду РФ В. В. Путіна)
78 - місто Санкт-Петербург (№ 6) депутат Держдуми 5 скликання
Шестаков, Василь Борисович 1953 ЕР переданий мандат М. Б. Піотровського (№ 2)
(Директор Державного Ермітажу)
78 - місто Санкт-Петербург (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Петров, Юрій Олександрович 1947 ЕР переданий мандат С. Ф. Багненко (№ 3)
(Директор Санкт-Петербурзького НДІ швидкої допомоги
ім. І. І. Джанелидзе)
78 - місто Санкт-Петербург (№ 8) керівник Федерального агентства з управління
державним майном
(Росмайно)
Соколова, Ірина Валеріївна 1956 ЕР обрана 78 - місто Санкт-Петербург (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Рєзнік, Владислав Матусовіч 1954 ЕР обраний 78 - місто Санкт-Петербург (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Завальний, Павло Миколайович 1961 ЕР переданий мандат Н. В. Комарової (№ 1)
(Губернатор Ханти-Мансійського АО - Югри)
79 - Ханти-Мансійський автономний
округ - Югра
(№ 3)
гендиректор ТОВ "Газпром трансгаз Югорськ",
депутат Думи Ханти-Мансійського автономного округу - Югри
Симановський, Леонід Якович 1949 ЕР переданий мандат Ю. І. Важеніна (№ 2)
(Гендиректор ТОВ "Газпром переробка",
депутат Думи Ханти-Мансійського АО - Югри)
79 - Ханти-Мансійський автономний
округ - Югра
(№ 3)
депутат Держдуми 5 скликання
Льодку, Григорій Петрович 1969 ЕР переданий мандат Д. Н. Кобилкіна (№ 1)
(Губернатор Ямало-Ненецького автономного округу)
80 - Ямало-Ненецький автономний округ (№ 3) голова сільгоспкооперативу "Тазовский"
Хорол, Дмитро Оттович 1958 ЕР обраний 80 - Ямало-Ненецький автономний округ (№ 2) заст. начальника відділу міжнародних проектів та програм управління
міжнародною діяльністю Департаменту міжнародних
і зовнішньоекономічних зв'язків Ямало-Ненецького АТ
Зюганов, Геннадій Андрійович
керівник фракції
1944 КПРФ обраний Загальна частина списку (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Комоєдов, Володимир Петрович 1950 КПРФ обраний Загальна частина списку (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Афонін, Юрій В'ячеславович 1977 КПРФ обраний Загальна частина списку (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання
Алфьоров, Жорес Іванович 1930 КПРФ обраний Загальна частина списку (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Савицька, Світлана Євгенівна 1948 КПРФ обрана Загальна частина списку (№ 5) депутат Держдуми 5 скликання
Мельников, Іван Іванович 1950 КПРФ обраний Загальна частина списку (№ 6) депутат Держдуми 5 скликання
Кашин, Володимир Іванович 1945 КПРФ обраний Загальна частина списку (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Черкесов, Віктор Васильович 1950 КПРФ обраний Загальна частина списку (№ 8) пенсіонер ФСБ Росії
Новіков, Дмитро Георгійович 1969 КПРФ обраний Загальна частина списку (№ 9) депутат Держдуми 5 скликання
Тайсаєв, Казбек Куцуковіч 1967 КПРФ обраний Загальна частина списку (№ 10) депутат Парламенту Республіки Північна Осетія-Аланія
Ющенко, Олександр Андрійович 1969 КПРФ обраний 3 - Республіка Башкортостан -
Бирская, Уфімська (№ 1)
помічник депутата Держдуми 5 скликання, депутат Народного Хурал Республіки Бурятія;
керівник прес-служби фракції КПРФ, прес-секретар Г. А. Зюганова
Тичинін, Андрій Джафаровіч 1971 КПРФ обраний 4 - Республіка Башкортостан -
Славутський, Стерлитамакская (№ 1)
помічник депутата Держдуми 5 скликання в управлінні Республіки Башкортостан
з організації діяльності світових суддів і веденню регістрів правових
актів [ уточнити ]; гендиректор ВАТ "Сокіл" і ТОВ "ІК Фора-Капітал" у Москві
Мархай, В'ячеслав Михайлович 1955 КПРФ обраний 5 - Республіка Бурятія (№ 1) помічник депутата Держдуми 5 скликання, співробітник адміністрації президента і прави-
тва Республіки Бурятія, депутат Народного Хурал Республіки Бурятія
Решульскій, Сергій Миколайович 1951 КПРФ обраний 6 - Республіка Дагестан (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Біфов, Анатолій Жамаловіч 1963 КПРФ обраний 8 - Кабардино-Балкарська Республіка,
Карачаєво-Черкеська Республіка (№ 1)
президент ВАТ "Арксбанк"
Кашин, Борис Сергійович 1951 КПРФ обраний 10 - Республіка Карелія,
Мурманська область (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання
Андрєєв, Андрій Анатолійович 1976 КПРФ обраний 11 - Республіка Комі,
Архангельська область (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання
Кочиєв, Роберт Іванович 1966 КПРФ обраний 15 - Республіка Північна Осетія - Аланія (№ 1) заст. гендиректора ТОВ "Забава",
депутат парламенту Республіки Північна Осетія-Аланія
Лихачов, Василь Миколайович 1952 КПРФ обраний 16 - Республіка Татарстан -
Московська, Центральна (№ 1)
радник голови федерації незалежних профспілок Росії М. Шмакова
з юридичних, дипломатичним і міжнародно-правових питань
Пєшков, Віктор Петрович 1945 КПРФ обраний 17 - Республіка Татарстан -
НАБЕРЕЖНОЧЕЛНІНСКІЙ, Нафтова (№ 1)
помічник депутата Держдуми 5 скликання
Сапожников, Микола Іванович 1949 КПРФ обраний 19 - Удмуртська Республіка (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Шурчанов, Валентин Сергійович 1947 КПРФ обраний 22 - Чуваська Республіка (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Запілля, Михайло Михайлович 1946 КПРФ обраний 23 - Алтайський край (№ 1) радник голови Центрального комітету КПРФ Г. А. Зюганова,
депутат Алтайського крайового Закзборів
Юрченко, Сергій Іванович 1948 КПРФ обраний 23 - Алтайський край (№ 3) пенсіонер, депутат Алтайського крайового Закзборів
Поздняков, Володимир Георгійович 1946 КПРФ обраний 24 - Забайкальський край, Амурська область (№ 1) головний референт апарату фракції КПРФ у Держдумі
Харитонов, Микола Михайлович 1948 КПРФ обраний 26 - Краснодарський край (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Обухів, Сергій Павлович 1958 КПРФ обраний 26 - Краснодарський край (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Ширшов, Костянтин Володимирович 1974 КПРФ переданий мандат Н. І. Осадчого (№ 3)
(Депутат Закзборів Краснодарського краю)
26 - Краснодарський край (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Берулава, Михайло Миколайович 1950 КПРФ обраний 27 - Красноярський край (№ 1) ректор недержавного університету Російської академії освіти,
професор
Агаєв, Ваха Абуевіч 1953 КПРФ переданий мандат В. М. Відьманова (№ 2)
(Гендиректор ТОВ "Мосгаражстрой")
27 - Красноярський край (№ 3) голова наглядової ради ТОВ "Південь-Нафтопродукт"
Куликов, Олег Анатолійович 1946 КПРФ обраний 28 - Пермський край (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Корнієнко, Олексій Вікторович 1976 КПРФ обраний 29 - Приморський край (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Гончаров, Віктор Іванович 1959 КПРФ обраний 30 - Ставропольський край (№ 1) депутат Думи Ставропольського краю
Штогрин, Сергій Іванович 1948 КПРФ обраний 31 - Хабаровський край,
Єврейська автономна область (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання
Ареф'єв, Микола Васильович 1949 КПРФ обраний 32 - Астраханська область,
Волгоградська область (№ 1)
провідний референт апарату фракції КПРФ у Держдумі
Апарина, Алевтина Вікторівна 1941 КПРФ обрана 32 - Астраханська область,
Волгоградська область (№ 2)
депутат Держдуми 5 скликання
Муравлєнко, Сергій Вікторович 1950 КПРФ обраний 33 - Бєлгородська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Романов, Петро Васильович 1943 КПРФ обраний 34 - Брянська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Паутов, Віктор Миколайович 1953 КПРФ обраний 35 - Володимирська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Васильцов, Сергій Іванович 1949 КПРФ обраний 36 - Вологодська область,
Новгородська область (№ 1)
заст. керівника апарату фракції КПРФ у Держдумі
Гаврилов, Сергій Анатолійович 1966 КПРФ обраний 37 - Воронезька область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Гостєв, Руслан Георгійович 1945 КПРФ обраний 37 - Воронезька область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Пономарьов, Олексій Олексійович 1942 КПРФ обраний 38 - Іванівська область,
Костромська область (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання
Левченко, Сергій Георгійович 1953 КПРФ обраний 39 - Іркутська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Рульку, Євген Адамович 1950 КПРФ обраний 39 - Іркутська область (№ 2) депутат Закзборів Іркутської області
Нікітін, Володимир Степанович 1948 КПРФ обраний 40 - Калінінградська область,
Псковська область (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання
Комоцкий, Борис Олегович 1956 КПРФ обраний 41 - Калузька область,
Смоленська область (№ 1)
старший референт апарату фракції КПРФ у Держдумі
Собко, Сергій Васильович 1949 КПРФ обраний 42 - Кемеровська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Мамаєв, Сергій Павліновіч 1958 КПРФ обраний 43 - Кіровська область (№ 1) депутат Закзборів Кіровської області, заст. голови
Іванов, Микола Миколайович 1957 КПРФ обраний 45 - Курська область (№ 1) депутат Курської обласної думи
Потомський, Вадим Володимирович 1972 КПРФ обраний 46 - Ленінградська область (№ 1) депутат Закзборів Ленінградської області
Розворотне, Микола Васильович 1954 КПРФ обраний 47 - Липецька область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Васильєв, Микола Іванович 1958 КПРФ обраний 48 - Московська область (№ 1) депутат Мособлдуми 4 скликання, керівник фракції КПРФ
Росіян, Олексій Юрійович 1968 КПРФ обраний 48 - Московська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Таранін, Віктор Іванович 1957 КПРФ переданий мандат В. П. Кулікова (№ 3)
(Депутат Мособлдуми 4 скликання, заст. голови
4.12.2011 обраний депутатом Мособлдуми 5 скликання)
через який відмовився А. А. Наумова (№ 6)
(Депутат Мособлдуми 4 скликання
4.12.2011 обраний депутатом Мособлдуми 5 скликання)
48 - Московська область (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання
Іванюженков, Борис Вікторович 1966 КПРФ переданий мандат К. М. Черемисова (№ 4)
(Депутат Мособлдуми 4 скликання
4.12.2011 обраний депутатом Мособлдуми 5 скликання)
48 - Московська область (№ 8) президент-ректор Подільського соціально-спортивного інституту
Авдєєв, Михайло Юрійович 1977 КПРФ обраний 48 - Московська область (№ 5) депутат Мособлдуми 4 скликання
Рябов, Микола Федорович 1949 КПРФ обраний 49 - Нижньогородська область -
Нижньогородська, Семенівська (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання
Тарнай, Олександр Петрович 1952 КПРФ обраний 50 - Нижньогородська область -
Арзамаська, Кстовському (№ 1)
помічник депутата Держдуми, депутат Закзборів Нижегородської області
Вороненков, Денис Миколайович 1971 КПРФ обраний 50 - Нижньогородська область -
Арзамаська, Кстовському (№ 2)
завідувач кафедри НОУ ВПО "Юридичний інститут" ( Санкт-Петербург)
Лікоть, Анатолій Євгенович 1959 КПРФ обраний 51 - Новосибірська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Абалаков, Олександр Миколайович 1959 КПРФ обраний 51 - Новосибірська область (№ 2) гендиректор ЗАТ "Маяк"
Кравець, Олександр Олексійович 1950 КПРФ обраний 52 - Омська область, Томська область (№ 1) провідний референт апарату фракції КПРФ у Держдумі
Денисенко, Олег Іванович 1962 КПРФ обраний 52 - Омська область, Томська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Чикин, Валентин Васильович 1932 КПРФ обраний 53 - Оренбурзька область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Іконніков, Василь Миколайович 1961 КПРФ обраний 54 - Орловська область (№ 1) депутат Орловського обласної Ради народних депутатів,
керівник фракції КПРФ
Плетньова, Тамара Василівна 1947 КПРФ обрана 55 - Пензенська область,
Тамбовська область (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання
Сімагін, Володимир Олександрович 1974 КПРФ обраний 55 - Пензенська область,
Тамбовська область (№ 2)
помічник депутата Держдуми в Уряді Пензенської області
Коломейцев, Микола Васильович 1956 КПРФ обраний 56 - Ростовська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Коломейцев, Віктор Андрійович 1953 КПРФ обраний 56 - Ростовська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання
Безсонов, Володимир Іванович [8] 1966 КПРФ обраний 56 - Ростовська область (№ 3) помічник депутата Держдуми в адміністрації Ростовської області
Федоткін, Володимир Миколайович 1947 КПРФ обраний 57 - Рязанська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Калашников, Леонід Іванович 1960 КПРФ обраний 58 - Самарська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Романов, Валентин Степанович 1937 КПРФ обраний 58 - Самарська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Алімова, Ольга Миколаївна 1953 КПРФ обрана 59 - Саратовська область (№ 1) депутат Саратовської обласної думи
Єзерський, Микола Миколайович 1956 КПРФ обраний 61 - Свердловська область - Нижнетагильская,
Первоуральский, Серовский (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання
Дорохін, Павло Сергійович 1965 КПРФ обраний 62 - Свердловська область -
Каменськ-Уральська, Центральна (№ 1)
радник заступника гендиректора ВАТ " Рособоронекспорт "
Соловйов, Вадим Георгійович 1958 КПРФ обраний 63 - Тверська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Стародубцев, Василь Олександрович 1931 КПРФ обраний 64 - Тульська область (№ 1) 15-30.12.2011
помер,
мандат переданий
О. А. Лебедєву
депутат Держдуми 5 скликання
Лебедєв, Олег Олександрович 1976 КПРФ переданий мандат помер
В. А. Стародубцева (№ 1)
64 - Тульська область (№ 2) з 31.01.2012 депутат Тульської обласної Думи, заст. голови
Тетекін, В'ячеслав Миколайович 1949 КПРФ обраний 65 - Тюменська область, Ханти-Мансійський
автономний округ - Югра
(№ 1)
головний референт апарату фракції КПРФ у Державній Думі
Синельщиков, Юрій Петрович 1947 КПРФ обраний 66 - Ульянівська область (№ 1) доцент кафедри кримінального процесу та криміналістики юридичного факультету
Московського міського педагогічного університету
Нікітчук, Іван Гнатович 1944 КПРФ переданий мандат С. В. Поклонновой (№ 1)
(Депутат Закзборів Челябінської області)
67 - Челябінська область (№ 3) помічник депутата Держдуми 5 скликання
Некрасов, Олександр Миколайович 1963 КПРФ обраний 67 - Челябінська область (№ 2) директор з будівництва ТОВ "Лідер" ( Санкт-Петербург)
Куликов, Олександр Дмитрович 1950 КПРФ обраний 68 - Ярославська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Рашкин, Валерій Федорович 1955 КПРФ обраний 69 - місто Москва (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Родін, Володимир Романович 1953 КПРФ переданий мандат Н. Н. Губенко (№ 2)
(Депутат Московської міської думи)
через який відмовився А. Є. Кличкова (№ 7)
(Депутат Московської міської думи)
69 - місто Москва (№ 8) перший заст. гендиректора ЗАТ "Місто"
Кумін, Вадим Валентинович 1973 КПРФ обраний 69 - місто Москва (№ 3) депутат Московської міської думи
Смолін, Олег Миколайович 1952 КПРФ обраний 69 - місто Москва (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання
Потапов, Олександр Володимирович 1954 КПРФ обраний 69 - місто Москва (№ 5) радник депутата Московської міської думи
Доровін, Євген Володимирович 1949 КПРФ обраний 69 - місто Москва (№ 6) заст. керівника апарату Комітету з промисловості Держдуми 5 скликання
Сокіл, Святослав Михайлович 1946 КПРФ обраний 70 - місто Санкт-Петербург (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Бортко, Володимир Володимирович 1946 КПРФ обраний 70 - місто Санкт-Петербург (№ 2) генеральний директор ЗАТ "Студія" 2-Б-2 "Інтертейнмент"
Жириновський, Володимир Вольфович
керівник фракції
1946 ЛДПР обраний Загальна частина списку (№ 1) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Островський, Олексій Володимирович 1976 ЛДПР обраний Загальна частина списку (№ 2) 15.12.2011-22.5.2012 депутат Держдуми 5 скликання
Лебедєв, Ігор Володимирович 1972 ЛДПР обраний Загальна частина списку (№ 3) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Нілов, Ярослав Євгенович 1982 ЛДПР обраний Загальна частина списку (№ 4) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Діденко, Олексій Миколайович 1983 ЛДПР обраний Загальна частина списку (№ 5) з 15.12.2011 помічник депутата Держдуми 5 скликання в адміністрації Томської області
Калашников, Сергій В'ячеславович 1951 ЛДПР обраний Загальна частина списку (№ 6) з 15.12.2011 директор Інституту соціального страхування, економіки і права
Російського державного соціального університету
Слуцький, Леонід Едуардович 1968 ЛДПР обраний Загальна частина списку (№ 7) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Селезньов, Валерій Сергійович 1964 ЛДПР обраний Загальна частина списку (№ 8) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Свищев, Дмитро Олександрович 1969 ЛДПР обраний Загальна частина списку (№ 9) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Напсо, Юрій Аісовіч 1973 ЛДПР обраний Загальна частина списку (№ 10) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Сухарєв, Іван Костянтинович 1978 ЛДПР обраний 3 - Республіка Башкортостан -
Бирская, Стерлитамакская, Уфімська (№ 1)
з 15.12.2011 голова Фінансово-економічної колегія адвокатів
Старовойтов, Олександр Сергійович 1972 ЛДПР обраний 10 - Республіка Калмикія, Астраханська область,
Калінінградська область (№ 1)
з 15.12.2011 заст. голови міської думи міста Астрахань
Черкасов, Кирило Ігорович 1967 ЛДПР обраний 14 - Республіка Марій Ел,
Кіровська область (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Маринин, Сергій Володимирович 1971 ЛДПР обраний 15 - Республіка Мордовія,
Ульянівська область (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Закзборів Ульяновської області
Абрамов, Іван Миколайович 1978 ЛДПР обраний 16 - Республіка Саха (Якутія), Камчатський край,
Амурська область, Магаданська область,
Чукотський автономний округ (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Закзборів Амурської області
Маркін, Андрій Леонідович 1965 ЛДПР обраний 21 - Удмуртська Республіка (№ 1) з 15.12.2011 гендиректор ТОВ КК "Столиця", депутат Держради Удмуртської Республіки
Семенов, Володимир Владиславович 1967 ЛДПР обраний 25 - Алтайський край (№ 1) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Кулієва, Василина Василівна 1981 ЛДПР обрана 26 - Забайкальський край (№ 1) з 15.12.2011 помічник депутата Держдуми 5 скликання в департаменті управління справами
губернатора Забайкальського краю
Карпачова, Олександр Сергійович 1981 ЛДПР обраний 27 - Краснодарський край -
Армавирская, Канівська (№ 1)
з 15.12.2011 помічник депутата Держдуми 5 скликання в адміністрації Краснодарського краю
Овсянніков, Володимир Анатолійович 1961 ЛДПР обраний 28 - Краснодарський край -
Краснодарська, Кримська, Сочинська (№ 1)
з 15.12.2011 керівник секретаріату заступника голови Держдуми 5 скликання
Носов, Дмитро Юрійович 1980 ЛДПР обраний 29 - Красноярський край (№ 1) з 15.12.2011 заст. гендиректора ТОВ "Форвард"
Маркін, Едуард Віталійович 1968 ЛДПР обраний 30 - Пермський край (№ 1) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Калюжний, Руслан Валерійович 1973 ЛДПР обраний 31 - Приморський край (№ 1) з 15.12.2011 заст. директора ТОВ "Охоронне агентство" Вертикаль "" ( Владивосток)
Дроздов, Ілля Юрійович 1972 ЛДПР обраний 32 - Ставропольський край (№ 1) з 15.12.2011 депутат Думи Ставропольського краю, заст. голови
Фургала, Сергій Іванович 1970 ЛДПР обраний 33 - Хабаровський край, Сахалінська область,
Єврейська автономна область (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Чиркова, Ірина Олександрівна 1982 ЛДПР обрана 34 - Архангельська область,
Ненецький автономний округ (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Архангельського обласного Зборів депутатів
Губарєва, Наталя Вікторівна 1967 ЛДПР обрана 35 - Бєлгородська область (№ 1) з 15.12.2011 спеціаліст з маркетингу ЗАТ "Завод нестандартного обладнання
і металовиробів ", депутат Бєлгородської обласної думи
Золочівський, Віталій Сергійович 1986 ЛДПР обраний 37 - Володимирська область (№ 1) з 15.12.2011 помічник депутата Держдуми 5 скликання в адміністрації Володимирської області
Литвинцев, Дмитро Олексійович 1971 ЛДПР обраний 38 - Волгоградська область (№ 1) з 15.12.2011 заст. гендиректора ЗАТ "Волжскпродкомплекс"
Каргінов, Сергій Генріхович 1969 ЛДПР обраний 39 - Вологодська область (№ 1) з 15.12.2011 депутат Закзборів Вологодської області
Журавльов, Сергій Валеріанович 1966 ЛДПР обраний 40 - Воронезька область (№ 1) з 15.12.2011 гендиректор ЗАТ "Фінансова компанія" Аксіома "",
депутат Воронезької обласної думи
Сироткін, Сергій Никанорович 1952 ЛДПР обраний 41 - Іванівська область,
Костромська область (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Іванівської обласної думи, заст. голови
Луговий, Андрій Костянтинович 1966 ЛДПР обраний 42 - Іркутська область (№ 1) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Савельєв, Дмитро Іванович 1971 ЛДПР обраний 44 - Кемеровська область (№ 1) з 15.12.2011 помічник депутата Держдуми 5 скликання по роботі в Кемеровській області
Ананський, Ігор Олександрович 1966 ЛДПР обраний 47 - Ленінградська область (№ 1) з 15.12.2011 гендиректор ВАТ "Художньо-виробниче об'єднання" ( Санкт-Петербург)
Іванов, Сергій Володимирович 1969 ЛДПР обраний 49 - Московська область - Дмитрівська,
Коломенська, Люберецька, Ногинська (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання
Жигарев, Сергій Олександрович 1969 ЛДПР обраний 50 - Московська область - Істрінському,
Подільська, Серпуховская, Хімкінська (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Московської обласної думи 4 скликання
Курдюмов, Олександр Борисович 1967 ЛДПР обраний 52 - Нижньогородська область (№ 1) з 15.12.2011 депутат Закзборів Нижегородської області, керівник фракції ЛДПР
Дєньгін, Вадим Євгенович 1980 ЛДПР обраний 54 - Новосибірська область (№ 1) з 15.12.2011 старший спеціаліст 2 розряду комітету Держдуми у справах молоді
Зелінський, Ян Вікторович 1980 ЛДПР обраний 55 - Омська область (№ 1) з 15.12.2011 помічник депутата Держдуми 5 скликання в управлінні справами уряду
Омської області
Афанасьєва, Олена Володимирівна 1975 ЛДПР обрана 56 - Оренбурзька область (№ 1) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з питань сім'ї, жінок і дітей
Худяков, Роман Іванович 1977 ЛДПР переданий мандат А. В. Островського (губернатор Смоленської області) 59 - Псковська область (№ 1) з 22.05.2012 Депутат міської Ради народних депутатів міста Тирасполя
Свиридов, Валентин Валентинович 1967 ЛДПР обраний 61 - Ростовська область - Каменська,
Новочеркаська, Таганрозька (№ 1)
з 15.12.2011 помічник депутата Держдуми 5 скликання по роботі в Ростовській області
Дегтярьов, Михайло Володимирович 1981 ЛДПР обраний 64 - Самарська область (№ 1) з 15.12.2011 депутат Самарської губернської думи,
заст. голови комітету з охорони здоров'я, демографії та соціальної політики
Іщенко, Антон Анатолійович 1973 ЛДПР обраний 65 - Саратовська область (№ 1) з 15.12.2011 доцент кафедри бухгалтерського обліку Саратовського державного
соціально-економічного університету
Субботін, Костянтин Сергійович 1982 ЛДПР обраний 66 - Свердловська область - Каменськ-Уральська,
Центральна (№ 1)
з 15.12.2011 помічник депутата Закзборів Свердловської області
Таскаев, Володимир Павлович 1962 ЛДПР обраний 67 - Свердловська область - Нижнетагильская,
Первоуральский, Серовский (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з будівництва і земельних відносин
Балберов, Олександр Олександрович 1962 ЛДПР обраний 72 - Тульська область (№ 1) з 15.12.2011 помічник депутата Держдуми 5 скликання
Шингаркін, Максим Андрійович 1968 ЛДПР обраний 73 - Тюменська область (№ 1) з 15.12.2011 директор некомерційного партнерства "Громадська партнерство" Громадянин ""
Журко, Василь Васильович 1963 ЛДПР обраний 74 - Челябінська область - Златоустівська,
Магнітогорська (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з природних ресурсів,
природокористування та екології
Вайнштейн, Сергій Євгенович 1978 ЛДПР обраний 75 - Челябінська область - Калінінська,
Киштимская (№ 1)
з 15.12.2011 гендиректор ТОВ "Управляюча компанія" Промислові інвестиції ""
Свергунова, Маргарита Миколаївна 1974 ЛДПР обрана 76 - Ярославська область (№ 1) з 15.12.2011 помічник голови фракції ЛДПР у Ярославської обласної думі
Соболєв, Віктор Васильович 1973 ЛДПР обраний 77 - місто Москва - Східна,
Люблінська, медведковскої (№ 1)
з 15.12.2011 головний референт апарату фракції ЛДПР у Держдумі
Свінцов, Андрій Миколайович 1978 ЛДПР обраний 79 - місто Москва - Кунцевська,
Царицинському, Черемушкинская (№ 1)
з 15.12.2011 індивідуальний підприємець, депутат на непостійній основі
Ради депутатів міста Литкаріно Московської області
Рохмістров, Максим Станіславович 1968 ЛДПР обраний 80 - місто Москва - Тушинська,
Шереметьевская (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з власності
Волчек, Денис Геннадійович 1971 ЛДПР обраний 81 - місто Санкт-Петербург (№ 1) з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання, заст. голови комітету з фінансового ринку
Тарасюк, Василь Михайлович 1948 ЛДПР обраний 82 - Ханти-Мансійський автономний округ - Югра,
Ямало-Ненецький автономний округ (№ 1)
з 15.12.2011 депутат Держдуми 5 скликання, заст. голови комітету з питань місцевого
самоврядування
Миронов, Сергій Михайлович
керівник фракції
1953 СР обраний Загальна частина списку (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з науки і наукомістких технологій
Левич, Микола Володимирович 1953 СР обраний Загальна частина списку (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з науки і наукомістких технологій
Дмитрієва, Оксана Генріхівна 1958 СР обрана Загальна частина списку (№ 3) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з бюджету і податків
Ломакін-Румянцев, Олександр Вадимович 1954 СР обраний Загальна частина списку (№ 4) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з праці та соціальної політики
Туманов, Андрій Володимирович 1961 СР обраний Загальна частина списку (№ 5) гендиректор ТОВ "6 соток", засновник газети "Ваші 6 соток"
Левін, Леонід Леонідович 1974 СР обраний Загальна частина списку (№ 6) голова ради автономної некомерційної організації "Нова політика"
Грачов, Іван Дмитрович 1952 СР обраний Загальна частина списку (№ 7) депутат Держдуми 5 скликання, заст. голови комітету з енергетики
Драпеко, Олена Григорівна 1948 СР обрана Загальна частина списку (№ 8) депутат Держдуми 5 скликання, перший заст. голови комітету з культури
Лакутін, Микола Опанасович 1954 СР обраний 3 - Республіка Башкортостан -
Бирская, Уфімська (№ 1)
заст. голови правління Національного торговельного банку ( Глобекс)
Ільківського, Костянтин Костянтинович [9] 1964 СР обраний 5 - Республіка Бурятія,
Забайкальський край (№ 1)
директор ТОВ "Якутський",
депутат Госсобрания (Іл Тумен) Республіки Саха (Якутія)
Харлов, Вадим Борисович 1966 СР обраний 10 - Республіка Мордовія,
Ульянівська область (№ 1)
президент Ульяновської регіональної організації "Федерація автомобільного спорту",
депутат Ульяновської міської думи
Тумус, Федот Семенович 1955 СР обраний 11 - Республіка Саха (Якутія), Камчатський край,
Амурська область, Магаданська область (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з охорони здоров'я
Шудегов, Віктор Євграфович 1952 СР обраний 18 - Удмуртська Республіка (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, заст. голови комітету з освіти
Аксаков, Анатолій Геннадійович 1957 СР обраний 19 - Республіка Марій Ел,
Чуваська Республіка (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з фінансового ринку
Терентьєв, Олександр Васильович 1961 СР обраний 20 - Алтайський край (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з будівництва і земельних відносин
Руденко, Андрій Вікторович 1967 СР обраний 21 - Краснодарський край -
Армавирская, Канівська (№ 1)
виконавчий директор консалтингової компанії "VIP"
Машкарін, Володимир Петрович 1956 СР обраний 21 - Краснодарський край -
Кримська, Сочинська (№ 1)
голова ради директорів юридичної агенції "Велес"
Зубов, Валерій Михайлович 1953 СР обраний 24 - Красноярський край, Томська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з економічної політики
і підприємництва
Оганян, Оганес Арменакович 1961 СР обраний 25 - Пермський край (№ 1) член Ради Федерації від Пермського краю - представник від заксобранія
Горячева, Світлана Петрівна 1947 СР обрана 26 - Приморський край (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, заст. голови комітету з регламенту
й організації роботи Держдуми
Лисяков, Олексій Олексійович 1969 СР переданий мандат А. С. Кузьміна (№ 1)
(Депутат Думи Ставропольського краю,
заст. голови)
27 - Ставропольський край (№ 2) член Ради Федерації від Ставропольського краю - представник від думи краю
Кузьміна, Алла Володимирівна 1963 СР обрана 28 - Хабаровський край, Сахалінська область,
Єврейська автономна область (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання, заст. голови комітету у справах
громадських об'єднань і релігійних організацій
Єпіфанова, Ольга Миколаївна 1966 СР обрана 29 - Республіка Комі,
Архангельська область (№ 1)
консультант з економічних питань компанії "Шик",
депутат Архангельського обласного Зборів депутатів
Селіванов, Юрій Олексійович 1940 СР обраний 31 - Бєлгородська область (№ 1) гендиректор ТОВ "Управляюча компанія ЗБК-1",
депутат Бєлгородської обласної думи
Бєляков, Антон Володимирович 1972 СР обраний 33 - Володимирська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету у справах Федерації та регіональної політики
Міхєєв, Олег Леонідович 1967 СР обраний 34 - Волгоградська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з фінансового ринку
Чепа, Олексій Васильович 1955 СР обраний 35 - Вологодська область,
Новгородська область, Тверська область (№ 1)
фінансовий директор ТОВ "Вессо-Лінк Єдина Пейджинговий",
депутат Закзборів Тверській області
Митрофанов, Олексій Валентинович 1962 СР обраний 35 - Вологодська область,
Новгородська область, Тверська область (№ 3)
президент фонду підтримки ветеранів війни та праці "Права ветеранів"
Пахолків, Олег Володимирович 1971 СР обраний 36 - Воронезька область (№ 1) депутат Волгоградської обласної думи
Озеров, Андрій Олександрович 1966 СР обраний 37 - Іванівська область,
Костромська область (№ 1)
гендиректор ЗАТ "Аксон Холдинг", депутат Костромської обласної думи
Крутов, Андрій Дмитрович 1977 СР обраний 38 - Іркутська область (№ 1) помічник депутата Держдуми 5 скликання по роботі в Держдумі
Брячак, Михайло Васильович 1957 СР обраний 39 - Калінінградська область,
Псковська область (№ 1)
депутат Львівського обласного зборів депутатів
Четвериков, Олександр Володимирович 1972 СР обраний 40 - Калузька область,
Курська область, Орловська область (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з енергетики
Горовцем, Дмитро Євгенович 1966 СР обраний 41 - Кемеровська область (№ 1) помічник депутата Держдуми 5 скликання по роботі в Держдумі
Доронін, Сергій Олександрович 1965 СР обраний 42 - Кіровська область (№ 1) керівник відділення "Справедливої ​​Росії" в Кіровській області,
депутат Закзборів Кіровської області
Ванчугов, Роман Анатолійович 1972 СР обраний 44 - Республіка Карелія,
Ленінградська область (№ 1)
гендиректор ТОВ "Ленсоцжілстрой"
Бичкова, Євдокія Іванівна 1955 СР переданий мандат А. А. Курочкіна (№ 1)
(Гендиректор ЗАТ "Агрореммаш",
депутат Липецького обласної Ради депутатів)
45 - Липецька область (№ 2) директор ТОВ "Жива вода", депутат Липецького обласної Ради депутатів
Романович, Олександр Леонідович 1952 СР обраний 46 - Московська область - Дмитрівська,
Коломенська, Ногинська (№ 1)
депутат Московської обласної думи 4 скликання
Москалькова, Тетяна Миколаївна 1955 СР обрана 47 - Московська область - Істрінському,
Хімкінська (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання,
заст. голови комітету у справах СНД і зв'язків із співвітчизниками
Самієв, Ільдар Рафикович 1968 СР переданий мандат Н. Б. Кузьміної (№ 1)
(Проректор з економіки, господарству і будівництву МДІМВ)
48 - Московська область - Люберецька,
Подільська, Серпуховская (№ 2)
консультант з економічних питань ТОВ "Асторія"
Шеїн, Анатолій Олексійович 1956 СР обраний 50 - Нижньогородська область (№ 4) гендиректор ТОВ "Загін пожежної охорони-2",
депутат міської думи міста Дзержинська
Пономарьов, Ілля Володимирович 1975 СР обраний 51 - Новосибірська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з інформаційної політики,
інформаційних технологій і зв'язку
Мізуліна, Олена Борисівна 1954 СР обрана 52 - Омська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання
Петров, Сергій Анатолійович 1954 СР обраний 53 - Оренбурзька область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з бюджету і податків
Ємельянов, Михайло Васильович 1962 СР обраний 55 - Ростовська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з конституційного законодавства
і державного будівництва
Гасанов, Джамаладін Набіевіч 1964 СР обраний 55 - Ростовська область (№ 2) депутат Держдуми 5 скликання, заступник голови комітету з власності
Гудков, Дмитро Геннадійович 1980 СР обраний 56 - Рязанська область,
Тамбовська область (№ 1)
голова молодіжної організації " Молоді соціалісти Росії "
Музикаєв, Аднан Абдулаевіч 1959 СР обраний 57 - Самарська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з міжнародних справ
Парахін Володимир Вчеславовіч В'ячеславович 1968 СР переданий мандат А. Є. Полещікова (№ 1)
(Депутат Саратовської міської думи)
58 - Саратовська область (№ 2) радник голови правління комерційного банку "Охотний ряд"
Бурков Олександр Леонідович 1967 СР обраний 59 - Свердловська область -
Каменськ-Уральська, Серовский,
Центральна (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з транспорту
Черешнєв Валерій Олександрович 1944 СР обраний 59 - Свердловська область -
Каменськ-Уральська, Серовский,
Центральна (№ 2)
депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з науки і наукомістких технологій
Носівка Геннадій Сергійович 1975 СР обраний 60 - Свердловська область -
Нижнетагильская, Первоуральский (№ 1)
гендиректор ТОВ "Монтаж-Буд"
Казаков Олексій Валерійович 1977 СР обраний 61 - Смоленська область (№ 1) заст. гендиректора ЗАТ "КАБО", депутат Смоленської обласної думи
Зотов Ігор Львович 1959 СР обраний 62 - Тульська область (№ 1) депутат Тульської обласної думи, заст. голови комісії з регламенту
та депутатської етики
Гартунг Валерій Карлович 1960 СР обраний 64 - Челябінська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з бюджету і податків
Швецов Василь Георгійович 1961 СР обраний 64 - Челябінська область (№ 2) заст. гендиректора з персоналу та соціальному розвитку
ВАТ "Челябінський ковальсько-пресовий завод"
Грешневіков Анатолій Миколайович 1956 СР обраний 65 - Ярославська область (№ 1) депутат Держдуми 5 скликання, заст. голови комітету з аграрних питань
Агєєв Олександр Олександрович 1976 СР обраний 66 - місто Москва - Східна, Донська,
Люблінська (№ 1)
президент благодійного фонду "Охорони і належного утримання об'єктів культурної спадщини"
Гудков Геннадій Володимирович

[10]

1956 СР обраний 67 - місто Москва - Кунцевська, Царицинському,
Центральна, Черемушкинская (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання, заст. голови комітету з безпеки
Хованська Галина Петрівна 1943 СР обрана 68 - місто Москва - медведковскої,
Тушинська, Шереметьевская (№ 1)
депутат Держдуми 5 скликання, член комітету з будівництва і земельних відносин
Нілов Олег Анатолійович 1962 СР обраний 69 - місто Санкт-Петербург (№ 1) депутат заксобранія Санкт-Петербурга, заст. голови постійної комісії
з питань правопорядку та законності
Пєтухова Наталія Ремовна 1954 СР обрана 69 - місто Санкт-Петербург (№ 2) завідуюча лабораторією Центру наукових досліджень СПбГУЕФ,
депутат Ради муніципального округу Невська застава (Санкт-Петербург)
Ушаков Дмитро Володимирович 1980 СР обраний 69 - місто Санкт-Петербург (№ 3) помічник депутата Держдуми
Сердюк Михайло Іванович 1976 СР обраний 71 - Ханти-Мансійський автономний округ -
Югра
(№ 1)
голова некомерційного партнерства "Соціальна відповідальність",
депутат Думи Ханти-Мансійського автономного округу - Югри

4. Передача мандатів

4.1. Післявиборні відмови

Після підбиття підсумків виборів від депутатських мандатів відмовилися багато обрані кандидати. ЦВК зареєструвала 351 депутата Держдуми. Ще 99 осіб, які мали отримати депутатські мандати, вирішили передати їх іншим членам списку [11]. Найбільше "відмовників" у "Єдиної Росії": думські місця не потрібні насамперед керівникам регіонів і лідерам регіональних груп. Від мандатів, наприклад, відмовилися: губернатор Томської області Віктор Кресс, воронезький губернатор Олексій Гордєєв, голова уряду Республіки Хакасії Віктор Зімін і губернатор Свердловської області Олександр Мішарін. Перший віце-прем'єр Росії Ігор Шувалов також відмовився від мандата депутата Держдуми. [12]

Також від своїх мандатів відмовилися: тульський губернатор Володимир Груздєв, губернатор Санкт-Петербурга Георгій Полтавченко, голова Московської області Борис Громов, губернатор Хабаровського краю В'ячеслав Шпорт, голова уряду Республіки Тива і член вищої ради партії "Єдина Росія" Шлюбні Кара-оол, глава Липецької області Олег Корольов, голова адміністрації Іванівської області Михайло Мень. [13]


4.2. Наступні переходи мандатів

30 грудня 2011 помер депутат Василь Стародубцев, обраний за списком "КПРФ" від Тульської області. Його мандат повинен був перейти до Олегу Лебедєву, який йшов наступному в списку тієї самої регіональної групи [14]. Однак у середині січня депутати ініціювали поправки до закону "Про основні гарантії виборчих прав і права на референдум громадян РФ", а також до закону "Про вибори депутатів Держдуми", які змінювали порядок передачі мандатів. Суть законопроекту в тому, що політична партія сама вирішуватиме, кому передати мандат [15]. Проте у результаті 27 січня 2012 ЦВК все ж передав Олегові Лебедєву вакантний мандат [16].

17 січня 2012 депутат Сергій Боженов, обраний за списком "Єдиної Росії" від Астраханської області, був призначений президентом Медведєвим тимчасово виконуючим обов'язки голови адміністрації Волгоградської області [17]. Після цього Сергій Анатолійович відмовився від депутатського мандата. 22 лютого Центрвиборчком передав вакантний мандат губернатору Астраханській області Олександру Жилкін. Він очікувано відмовився (вдруге після виборів), після чого ЦВК передав вакантний мандат наступному в регіональній групі від Астраханської області Леоніду Огуль, головлікаря клінічного пологовий будинку Астрахані [18].

13 лютого 2012 депутат Тимур Прокопенко, обраний за списком "Єдиної Росії" від Саратовської області, був призначений заступником керівника управління з внутрішньої політики адміністрації президента [19]. 20 лютого ЦВК передав вакантний мандат наступному в регіональній групі від Саратовської області Василю Максимову, головлікаря Міської клінічної лікарні № 8 міста Саратов [20].

6 квітня 2012 депутат Сергій Канчер, обраний за списком "Єдиної Росії" від Саратовської області, був призначений міністром будівництва і ЖКГ Саратовської області [21]. Указ підписав губернатор області Валерій Радаєв, що зайняв цю посаду 5 квітня. 10 квітня Держдума офіційно позбавила його мандата [22]. 25 квітня ЦВК передав вакантний мандат наступному в регіональній групі від Саратовської області Валерію Омельченко, ГАЗОРЕЗЧИК Енгельського заводу металоконструкцій. [23]

20 квітня 2012 депутат Олексій Островський, обраний за загальною частині списку "ЛДПР", був призначений президентом Медведєвим тимчасово виконуючим обов'язки губернатора Смоленської області. 26 квітня депутати Смоленської обласної думи одноголосно проголосували за наділення депутата Островського повноваженнями глави регіону. 17 травня ЦВК РФ передав вакантний мандат лідеру партії " ЛДПР Придністров'я " Роману Худякову. [24]

24 квітня 2012 депутат Людмила Бокова, обрана за списком "Єдиної Росії" від Саратовської області, була призначена членом Ради Федерації від уряду Саратовської області [25]. Указ підписав губернатор області Валерій Радаєв, що зайняв цю посаду 5 квітня. 15 травня Держдума офіційно позбавила Бокову депутатських повноважень [26]. Мандат депутата мав перейти наступного в регіональній групі від Саратовської області Івану Бабошкіну (міністр сільського господарства області) або підприємцю Сергію Бондаренко (останньому в регіональній групі). Однак 17 травня мандат був переданий кандидату з регіональної групи № 30 ("Хабаровський край, Єврейська автономна область") Олександру Шишкіну, колишньому віце-президентові компанії " Російський вугілля ". [27]

2 травня 2012 депутат Валерій Зеренков, обраний за списком "Єдиної Росії" від Ставропольського краю, був призначений президентом Медведєвим тимчасово виконуючим обов'язки губернатора Ставропольського краю. Це сталося після заяви губернатора Ставропольського краю Валерія Гаєвського про дострокове припинення повноважень. [28] Вже 4 травня Медведєв вніс кандидатуру Валерія Зеренкова на пост губернатора Ставропілля, а 5 травня дума Ставропольського краю наділила його повноваженнями губернатора. [29]

14 травня 2012 депутат Юрій Ем, також обраний за списком "Єдиної Росії" від Ставропольського краю, був призначений Валерій Зеренкова, який став 5 травня губернатором Ставропольського краю, керівником апарату крайового уряду і своїм заступником [30]. Юрій Ем достроково склав повноваження депутата.

Таким чином звільнилися два мандати від Ставропольського краю, який 17 травня ЦВК передав наступним у регіональній групі Ользі Казакової (голова комітету Ставропольського краю у справах молоді в 2011 році, а з 17 січня 2012 року - міністр культури Ставропольського краю [31]) та Ользі Тимофєєвої, продюсеру спецпроектів мережі студій комерційного мовлення Ставрополя (ТОВ "Ставрополь ТВ") і депутату Ставропольської міської Думи на непостійній основі.

23 травня 2012 депутат Катерина Семенова, обрана за списком "Єдиної Росії" від Тюменської області, була призначений губернатором Московської області Шойгу міністром споживчого ринку та послуг Московської області. 5 червня Держдума прийняла рішення про дострокове припинення депутатських повноважень Семенової. 20 червня ЦВК передав вільний мандат Зелімханом Муцоєвих (регіональна група № 67 "Свердловська область", № 6) [32]. Раніше Муцоєв тричі обирався в Держдуму, проте в шосте скликання нижньої палати парламенту не пройшов. Він займає 66-у сходинку в рейтингу найбагатших бізнесменів Росії за версією журналу Forbes, який оцінює його статок у 1,5 мільярда доларів [33].

25 травня 2012 депутат Олег Морозов, обраний за списком "Єдиної Росії" від Татарстану, був призначений президентом Росії Путіним начальником управління президента РФ з внутрішньої політики замість Костянтина Костіна [34]. 5 червня Держдума прийняла рішення про дострокове припинення депутатських повноважень Морозова. 20 червня ЦВК передав вільний мандат Тимуру Акулову (регіональна група № 16 "Республіка Татарстан (Татарстан)", № 16) [35]. Акулов з початку 1990-х працював радником глави Татарстану з міжнародних питань, був директором департаментом зовнішніх зв'язків, а останнім часом - помічником керівника республіки.

18 червня 2012 депутат Тетяна Яковлєва, обрана за списком "Єдиної Росії" від Івановської області, була призначена заступником міністра охорони здоров'я РФ і таким чином перейшла на роботу до МОЗ [36]. У думі шостого скликання вона була першим заступником голови комітету з охорони здоров'я. Звільнився мандат ЦВК 10 липня передав губернатору Івановської області Михайлу Меню (регіональна група № 40 "Іванівська область", № 1) [37]. Мень відмовився стати стати депутатом і 19 липня ЦВК передав мандат Валерію Іванову (регіональна група № 40 "Іванівська область", № 3), директору туристичного бюро з Іваново [38].

8 листопада 2012 депутат і глава фракції "Єдина Росія" Андрій Воробйов, обрання за списком "Єдиної Росії" від Красноярського краю, виконуючим обов'язки губернатора Московської області. Звільнився мандат 21 листопада ЦВК передав депутату законодавчих зборів Красноярського краю Віктору Зубарєву. Зубарєв йшов під п'ятим номером у регіональній групі, яку очолював Сергій Шойгу. Воробйов займав у ній третє місце. Віктор Зубарєв раніше вже працював в Держдумі. Він засідав у п'ятому скликанні з 2007 по 2011 рік. До цього з 1997 він був депутатом заксобранія Красноярського краю. [39]


5. Критика

Через прискореного прийняття і без повноцінного обговорення з суспільством законів "репресивної" спрямованості (про збільшення штрафів за порушення на масових акціях, про "іноземних агентів", захисту дітей від порнографії, Антімагнітского закону Державна Дума отримала прізвисько Взбесившийся принтер [40] [41]. Великий суспільний резонанс отримала застереження телеведучого Володимира Познера, який наприкінці 2012 року, критикуючи в прямому ефірі "Антісіротскій" закон, назвав Державну Думу "Державної дурепою" [42].


Примітки

  1. Результати опитування "Вибори до Державної Думи" Февраль-вересень 2011 Левада-центр - www.levada.ru / vybory-v-gosudarstvennuyu-dumu
  2. Вибори-2011 онлайн: склад майбутньої Думи майже ясний -
  3. Держдума обрала віце-спікерів - www.ria.ru/politics/20111221/522489910.html
  4. Ярова назвала передачу їй мандата Медведєва відповідальним дорученням - er.ru/news/2011/12/15/yarovaya-nazvala-peredachu-ej-mandata-medvedeva-otvetstvennym-porucheniem /
  5. Порушено кримінальну справу за частиною 4 статті 159 (шахрайство в особливо великому розмірі) http://rospres.com/finance/10471/ - rospres.com/finance/10471 /
  6. Помер депутат-єдинорос В'ячеслав Осипов - ria.ru/politics/20121219/915501969.html
  7. стан 1 300 000 доларів США Рейтинг Forbes - www.forbes.ru/rating/100-bogateishih-biznesmenov-rossii/2010/lomakin
  8. Позбавлений депутатської недоторканності у частині порушення кримінальної справи у зв'язку з проведенням слідчих дій згідно з Постановою ГД ФС РФ від 6 липня 2012 року № 652-6 ГД.
  9. Костянтин Ільківського призначений тимчасово виконуючим обов'язки губернатора Забайкальського краю - www.xn--80aaaac8algcbgbck3fl0q.xn--p1ai/news/2013/03/04/7543.html. Статичний - www.webcitation.org/6F5y0VkIG з першоджерела 13 березня 2013.
  10. Вибув згідно з Постановою ГД ФС РФ у зв'язку з порушенням умов провадження депутатської діяльності.
  11. Дайджест газети "Комерсант" від 16 грудня 2011 - www.akm.ru/rus/news/2011/december/16/ns_3802136.htm
  12. Ігор Шувалов відмовився від депутатського мандата. Лента.ру, 13.12.2011 - www.lenta.ru/news/2011/12/13/mandaty/
  13. Губернатори масово відмовляються йти до Держдуми. РБК daily, 14.12.2011 - www.rbcdaily.ru/2011/12/14/focus/562949982292221.shtml
  14. У КПРФ вирішується питання про передачу мандату померлого депутата Стародубцева, 13.01.2012 - www.rosbalt.ru/politrally/2012/01/13/932865.html
  15. Черга в Думу просили не займати. Розпоряджатися депутатськими мандатами буде партійне начальство. Газета "Коммерсант", № 12 (4797), 25.01.2012 - www.kommersant.ru/doc/1857839
  16. ЦВК передав Олегові Лебедєву вакантний мандат депутата Держдуми від КПРФ, "РИА Новости", 27 січня 2012 - center.ria.ru/politics/20120127/82599349.html
  17. Медведєв відправив у відставку волгоградського губернатора Бровко. Газета.ру, 17.01.2012 - www.gazeta.ru/news/lastnews/2012/01/17/n_2169205.shtml
  18. Губернатор Астраханської області знову відмовився від думського мандата, РИА Новости, 27.02.2012 - ria.ru/politics/20120227/576460305.html
  19. Лідер "Молодої гвардії" Тимур Прокопенко працюватиме в Кремлі - kommersant.ru/doc/1872820
  20. Василь Максимов отримав мандат депутата Держдуми від Тимура Прокопенко - www.4vsar.ru/news/23177.html
  21. Саратов: міністром будівництва і ЖКГ Саратовської області призначений Сергій Канчер - sarrc.ru/about/news/2012/368.html
  22. Держдума позбавила мандата Сергія Канчера - www.vzsar.ru/news/2012/04/10/gosduma_lishila_mandata_sergeya_kanchera.html
  23. 121-е засідання ЦВК Росії - cikrf.ru/news/cec/2012/04/25/zased_121.html
  24. ЦВК Росії передав 3 вакантних думських мандата від ЕР і 1 від ЛДПР, 17.05.2012 - ug.ria.ru/politics/20120517/82266766.html
  25. Сенатором СФ від уряду області стала Людмила Бокова - www.vzsar.ru/news/2012/04/24/senatorom_sf_ot_pravitelstva_oblasti_stala_lyudmila_bokova.html
  26. Людмила Бокова фактично позбавлена ​​депутатських повноважень - www.vzsar.ru/news/2012/05/15/ludmila-bokova-fakticheski-lishena-depytatskih-polnomochii.html
  27. 124-е засідання ЦВК Росії - www.cikrf.ru/news/cec/2012/05/17/zased124.html
  28. Президент прийняв відставку губернатора Ставропольського краю Валерія Гаєвського, 2 травня 2012 - kremlin.ru/acts/15190
  29. Зеренков приступив до обов'язків глави Ставропілля, "Російська газета", 5.05.2012 - www.rg.ru/2012/05/05/reg-skfo/zerenkov.html
  30. Віце-прем'єром уряду Ставропілля став Юрій Ем - www.stavropolye.tv/state/view/45634
  31. Казакова Ольга Михайлівна - міністр культури Ставропольського краю - www.gubernator.stavkray.ru/?go=upravkomanda&id=52
  32. Про передачу вакантного мандата З. А. Муцоєвих - www.cikrf.ru/law/decree_of_cec/2012/06/20/Zp12988.html
  33. Акулов і Муцоєв стають депутатами Держдуми від "ЄР". 16.06.2012 - ria.ru/politics/20120616/674566878.html
  34. Указ Президента Російської Федерації 25 травня 2012 р. N 740 - www.rg.ru/2012/05/28/uvp-dok.html
  35. Про передачу вакантного мандата Т. Ю. Акулову - www.cikrf.ru/law/decree_of_cec/2012/06/20/Zp12987.html
  36. Призначено заступників міністра охорони здоров'я Росії. 18.06.2012 - www.ria.ru/politics/20120618/676135435.html
  37. Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації шостого скликання зареєстрованому кандидату з федерального списку канд ... - www.cikrf.ru/law/decree_of_cec/2012/07/10/Zp121003.html
  38. Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації шостого скликання зареєстрованому кандидату з федерального списку канд ... - www.cikrf.ru/law/decree_of_cec/2012/07/19/Zp121009.html
  39. Мандат Андрія Воробйова дістався красноярському депутату - www.lenta.ru/news/2012/11/21/vorobiev/
  40. Віце-спікер Держдуми Сергій Железняк: У Думі я - матрос, а не партизанів - www.novayagazeta.ru/politics/55831.html
  41. Lenta.ru: Росія: Політика: Як же ви дратуйте - lenta.ru/articles/2013/03/22/printer /. Статичний - www.webcitation.org/6FfFThOmE з першоджерела 6 квітня 2013.
  42. Щоденний Журнал: "Ме" і "Ре" - ej.ru /? a = note & id = 12627. Статичний - www.webcitation.org/6F5y1uQVF з першоджерела 13 березня 2013.