Державна дума Федеральних зборів Російської Федерації V скликання

Державна дума Російської Федерації п'ятого скликання - російський вищий законодавчий і представницький орган, палата Федеральних зборів Російської Федерації.

Повна офіційна назва: Державна Дума Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання.

Термін повноважень:

Засідання проводилися з 24 грудня 2007 по 23 листопада 2011.

Голова - Гризлов, Борис В'ячеславович, фракція "Єдина Росія". Обраний 24 грудня 2007 постановою Державної Думи № 3-V.

Перше пленарне засідання відкрив представник опозиції - найстаріший думський депутат, обраний за списком КПРФ, лауреат Нобелівської премії 77-річний Жорес Алфьоров.


1. Вибори

Згідно із законом, прийнятим думою минулого скликання, для формування фракції в Думі обирається партії потрібно було набрати не менше 7% (проти діяв раніше порогу в 5%), при цьому були прибрані нижній поріг явки і можливість голосувати проти всіх, скасована мажоритарна система і голосування по одномандатних округах, членам однієї партії заборонено проходити за списками іншої, а партіям заборонено об'єднуватися в виборні блоки.

На вибори було висунуто 11 партій.


1.1. Підсумки виборів

Згідно з підсумками виборів, в Думу пройшло 4 партії - Єдина Росія (70% місць), КПРФ (12,7%), ЛДПР (8,9%) та Справедлива Росія (8,4%). Ніякі інші партії, що набрали в сукупності близько 8,3% голосів, не набрали окремо необхідних 7% голосів виборців, і в Думі не представлені.

На відміну від Думи 4 скликання, фракції "Єдиної Росії" для володіння кваліфікованою більшістю не потрібно приймати до свого складу незалежних депутатів або "перебіжчиків" з інших партій, так як вона отримала більше 2/3 місць в Думі згідно з результатами голосування і вищевказаним змінам у виборчому праві, що збільшило кількісний показник лідируючих партій.


2. Склад [2]

2.1. Фракційний склад

Схема місць в державній думі V скликання.
Синій - Єдина Росія
Червоний - КПРФ
Жовтий - ЛДПР
Зелений - Справедлива Росія
Список фракцій Державної думи Росії 5 скликання
Фракція Число депутатів Частка голосів
Фракція партії "Єдина Росія" 315 70%
Фракція Комуністичної партії Російської Федерації 57 12.7%
Фракція Ліберально-демократичної партії Росії 40 8.9%
Фракція партії "Справедлива Росія" 38 8.4%

).


2.2. Керівництво [3]


2.3. КПРФ

# ПІБ дата вступу
в посаду
обраний за списком (№ у списку)
1 Алфьоров, Жорес Іванович 24.12.2007 Федеральний список (№ 2)
2 Андрєєв, Андрій Анатолійович 24.12.2007 Республіка Комі, Архангельська область (№ 1)
3 Апаріна, Алевтина Вікторівна 24.12.2007 Волгоградська область
4 Афонін, Юрій В'ячеславович 24.12.2007 Республіка Башкортостан - Бірський, Республіка Башкортостан - Уфимская
5 Багаряков, Олексій Володимирович 26.03.2008 [4] переданий мандат Заполева М. М., Алтайський край
6 Гаврилов, Сергій Анатолійович 24.12.2007 Воронезька область - Воронезька
7 Гостєв, Руслан Георгійович 24.12.2007 Воронезька область - Павловська
8 Денисенко, Олег Іванович 24.12.2007 переданий мандат Кравця А. А., Омська область
9 Єзерський, Микола Миколайович 24.12.2007 Свердловська область - Серовское, Свердловська область - Нижнетагильская, Свердловська область - Первоуральський
10 Зюганов, Геннадій Андрійович 24.12.2007 Федеральний список (№ 1)
11 Ілюхін, Віктор Іванович 24.12.2007 Пензенська область
12 Калашников, Леонід Іванович 24.03.2010 [5] переданий мандат помер Квіцинський Ю. А. ( Курська область), Самарська область
13 Кашин, Борис Сергійович 24.12.2007 Республіка Карелія, Мурманська область, Вологодська область
14 Кашин, Володимир Іванович 24.12.2007 Московська область (№ 1)
15 Коломейцев, Віктор Андрійович 24.12.2007 Ростовська область - Каменська, Ростовська область - Новочеркасская
16 Коломейцев, Микола Васильович 24.12.2007 Ростовська область - Ростовська, Ростовська область - Таганрозька
17 Комоєдов, Володимир Петрович 24.12.2007 Ленінградська область
18 Корнієнко, Олексій Вікторович 24.12.2007 Ульяновська область
19 Куликов, Олександр Дмитрович 24.12.2007 Ярославська область
20 Куликов, Олег Анатолійович 24.12.2007 Пермський край
21 Купців, Валентин Олександрович 24.12.2007 Кіровська область, Республіка Марій Ел
22 Левченко, Сергій Георгійович 24.12.2007 Іркутська область, Усть-Ординський Бурятський автономний округ
23 Лікоть, Анатолій Євгенович 24.12.2007 Новосибірська область - Заельцовском, Новосибірська область - Искитимского
24 Маслюков, Юрій Дмитрович 24.12.2007 Удмуртська республіка
25 Мельников, Іван Іванович 24.12.2007 Місто Москва (№ 1)
26 Муравлєнко, Сергій Вікторович 24.12.2007 Білгородська область
27 Нікітін, Володимир Степанович 24.12.2007 Калінінградська область, Псковська область
28 Новиков, Дмитро Георгійович 24.12.2007 Амурська область, Читинська область, Агінський Бурятський автономний округ
29 Обухів, Сергій Павлович 24.12.2007 переданий мандат Осадчого Н. І., Краснодарський край - Краснодарська
30 Останіна, Ніна Олександрівна 24.12.2007 Кемеровська область
31 Паутов, Віктор Миколайович 24.12.2007 Володимирська область
32 Плетньова, Тамара Василівна 24.12.2007 Тамбовська область
33 Пономарьов, Олексій Олексійович 24.12.2007 Іванівська область, Костромська область
34 Розворотне, Микола Васильович 24.12.2007 Липецька область
35 Рашкін, Валерій Федорович 24.12.2007 Саратовська область
36 Решульскій, Сергій Миколайович 24.12.2007 Республіка Дагестан
37 Романов, Валентин Степанович 24.12.2007 Самарська область
38 Романов, Петро Васильович 24.12.2007 Брянська область
39 Росіян, Олексій Юрійович 24.12.2007 переданий мандат Васильєва Н. І., Московська область
40 Рябов, Микола Федорович 24.12.2007 Нижегородська область - Кстовський, Нижегородська область - Нижегородська
41 Савицька, Світлана Євгенівна 24.12.2007 Місто Санкт-Петербург (№ 1)
42 Свєчніков, Петро Григорович 24.12.2007 Челябінська область
43 Смолін, Олег Миколайович 24.12.2007 Місто Москва (№ 3)
44 Собко, Сергій Васильович 24.12.2007 Московська область (№ 3)
45 Сокіл, Святослав Михайлович 24.12.2007 Місто Санкт-Петербург (№ 2)
46 Соловйов, Вадим Георгійович 24.12.2007 Тверська область
47 Стародубцев, Василь Олександрович 24.12.2007 Тульська область
48 Улас, Володимир Дмитрович 24.12.2007 Місто Москва (№ 2)
49 Федоткін, Володимир Миколайович 24.12.2007 Рязанская область
50 Харитонов, Николай Михайлович 24.12.2007 Федеральный список (№ 3)
51 Хахичев, Владимир Дмитриевич 24.12.2007 Орловская область
52 Чикин, Валентин Васильевич 24.12.2007 Оренбургская область
53 Ширшов, Константин Владимирович 24.12.2007 Краснодарский край - Крымская
54 Штогрин, Сергей Иванович 24.12.2007 Хабаровский край, Еврейская автономная область
55 Шурчанов, Валентин Сергеевич 24.12.2007 Чувашская Республика
56 Эдель, Игорь Олегович 24.12.2007 Город Москва (№ 4)
57 Юрчик, Владислав Григорьевич 24.12.2007 Красноярский край

2.4. ЛДПР

# ФИО дата вступления
в должность
избран по списку (№ в списке)
1 Абельцев, Сергей Николаевич 26.03.2008 [6] передан мандат Сироткина С. Н., Региональная группа № 68 (Тамбовская область)
2 Афанасьева, Елена Владимировна 24.12.2007 избрана, Региональная группа № 50 (Оренбургская область)
3 Ветров, Константин Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 52 (Пермский край)
4 Воложинская, Татьяна Львовна 24.12.2007 избрана, Региональная группа № 48 (Новосибирская область)
5 Волчек, Денис Геннадьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 59 (Город Санкт-Петербург)
6 Гасанов, Джамаладин Набиевич 24.12.2007 передан мандат Прокопенко В.Д, Региональная группа № 67 (Ставропольский край)
7 Горькова, Ирина Петровна 24.12.2007 избрана, Региональная группа № 44 (Московская область - Истринская, Московская область - Подольская, Московская область - Серпуховская, Московская область - Химкинская)
8 Давитиашвили, Денис Александрович 29.04.2008 [7] передан мандат Курдюмова А. Б., Региональная группа № 6 (Архангельская область)
9 Дубровская, Татьяна Борисовна 24.12.2007 избрана, Региональная группа № 42 (Город Москва)
10 Егиазарян, Ашот Геворкович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 42 (Город Москва)
11 Жириновский, Владимир Вольфович 24.12.2007 избран, Федеральная группа кандидатов (№ 1)
12 Журко, Василий Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 35 (Красноярский край)
13 Заварницин, Алексей Юрьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 83 (Челябинская область - Златоустовская, Челябинская область - Магнитогорская)
14 Иванов, Сергей Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 37 (Курская область, Орловская область)
15 Коган, Юрий Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 57 (Самарская область - Волжская, Самарская область - Тольяттинская)
16 Колесников, Олег Алексеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 82 (Челябинская область - Калининская, Челябинская область - Кыштымская)
17 Лебедев, Андрей Ярославович 06.03.2008 [8] передан мандат Овсянникова В. А., Региональная группа № 38 (Ленинградская область)
18 Лебедев, Игорь Владимирович 24.12.2007 избран, Федеральная группа кандидатов (№ 3)
19 Луговой, Андрей Константинович 24.12.2007 избран, Федеральная группа кандидатов (№ 2)
20 Маркин, Эдуард Витальевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 64 (Свердловская область - Каменск-Уральская, Свердловская область - Первоуральская)
21 Мусатов, Михаил Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 55 (Ростовская область - Волгодонская, Ростовская область - Каменская, Ростовская область - Новочеркасская)
22 Напсо, Юрий Аисович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 32 (Краснодарский край - Краснодарская, Краснодарский край - Крымская)
23 Островский, Алексей Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 66 (Калужская область, Смоленская область)
24 Питкевич, Михаил Юрьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 76 (Удмуртская Республика)
25 Рожков, Игорь Анатольевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 5 (Республика Саха (Якутия), Камчатский край, Амурская область, Магаданская область, Чукотский автономный округ)
26 Рохмистров, Максим Станиславович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 13 (Владимирская область, Рязанская область)
27 Саркисян, Аркадий Рафикович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 81 (Ханты-Мансийский автономный округ - Югра, Ямало-Ненецкий автономный округ)
28 Свистунов, Аркадий Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 29 (Кемеровская область)
29 Свищев, Дмитрий Александрович 24.12.2007 передан мандат Петрова С. И., Региональная группа № 71 (Новгородская область, Тверская область)
30 Селезнев, Валерий Сергеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 53 (Приморский край)
31 Семёнов, Владимир Владиславович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 4 (Алтайский край)
32 Слуцкий, Леонид Эдуардович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 87 (Ярославская область)
33 Тараканов, Павел Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 75 (Тюменская область)
34 Тарасюк, Василий Михайлович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 14 (Волгоградская область)
35 Таскаев, Владимир Павлович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 63 (Свердловская область - Нижнетагильская, Свердловская область - Серовская, Свердловская область - Центральная)
36 Тепляков, Евгений Нодариевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 33 (Краснодарский край - Сочинская, Краснодарский край - Усть-Лабинская)
37 Фургал, Сергей Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 79 (Хабаровский край)
38 Хесин, Михаил Яковлевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 43 (Московская область - Дмитровская, Московская область - Коломенская, Московская область - Люберецкая, Московская область - Ногинская)
39 Черкасов, Кирилл Игоревич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 30 (Кировская область)
40 Шайхутдинов, Рифат Габдулхакович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 85 (Читинская область)

2.5. "Справедливая Россия: Родина/Пенсионеры/Жизнь"

# ФИО дата вступления
в должность
избран по списку (№ в списке)
1 Аксаков, Анатолий Геннадьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 20 (Чувашская Республика - Чувашия)
2 Бабаков, Александр Михайлович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 41 (Воронежская область)
3 Багдасаров, Семен Аркадьевич 24.12.2007 передан мандат Бочкарева А. А., Региональная группа № 57 (Нижегородская область)
4 Беляков, Антон Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 38 (Владимирская область)
5 Бесчетнов, Константин Викторович 24.12.2007 передан мандат Золотухина В. С., Региональная группа № 29 (Пермский край)
6 Бурков, Александр Леонидович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 70 (Свердловская область - Нижнетагильская, Свердловская область - Первоуральская)
7 Вторыгина, Елена Андреевна 24.12.2007 передан мандат Миронова С. М., Региональная группа № 34 (Архангельская область)
8 Гартунг, Валерий Карлович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 78 (Челябинская область - Златоустовская, Челябинская область - Калининская, Челябинская область - Кыштымская)
9 Глубоковская, Эльмира Гусейновна 24.12.2007 передан мандат Войтовского В. Т., Региональная группа № 30 (Приморский край)
10 Горячева, Светлана Петровна 24.12.2007 избрана, Федеральный список (№ 2)
11 Грачёв, Иван Дмитриевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 43 (Иркутская область)
12 Грешневиков, Анатолий Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 81 (Ярославская область)
13 Гудков, Геннадий Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 55 (Московская область - Коломенская, Московская область - Подольская, Московская область - Серпуховская)
14 Дмитриева, Оксана Генриховна 24.12.2007 избрана, Региональная группа № 83 (Город Санкт-Петербург)
15 Драпеко, Елена Григорьевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа № 51 (Ленинградская область)
16 Емельянов, Михаил Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 65 (Ростовская область)
17 Зубов, Валерий Михайлович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 28 (Красноярский край)
18 Касьянов, Игорь Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 47 (Кировская область)
19 Кузьмина, Алла Владимировна 24.12.2007 избрана, Региональная группа № 31 (Ставропольский край)
20 Левичев, Николай Владимирович 24.12.2007 передан мандат Соколова А. С., Региональная группа № 82 (Город Москва)
21 Лекарева, Вера Александровна 24.12.2007 передан мандат Тархова В. А., Региональная группа № 67 (Самарская область)
22 Ломакин-Румянцев, Александр Вадимович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 53 (Московская область - Дмитровская, Московская область - Люберецкая, Московская область - Ногинская)
23 Лукьянова, Кира Александровна 24.12.2007 избрана, Региональная группа № 68 (Саратовская область)
24 Мизулина, Елена Борисовна 24.12.2007 избрана, Региональная группа № 60 (Омская область)
25 Михеев, Олег Леонидович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 39 (Волгоградская область)
26 Москалькова, Татьяна Николаевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа № 54 (Московская область - Истринская, Московская область - Химкинская)
27 Музыкаев, Аднан Абдулаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 16 (Республика Татарстан (Татарстан) - Набережночелнинская, Республика Татарстан (Татарстан) - Нефтяная)
28 Петров, Сергей Анатольевич 24.12.2007 передан мандат Митина А. Н., Региональная группа № 61 (Оренбургская область)
29 Пономарев, Илья Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 59 (Новосибирская область)
30 Старшинов, Михаил Евгеньевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 71 (Смоленская область, Тверская область)
31 Терентьев, Александр Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 21 (Республика Алтай, Алтайский край)
32 Тумусов, Федот Семёнович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 13 (Республика Саха (Якутия), Магаданская область)
33 Хованская, Галина Петровна 24.12.2007 избрана, Региональная группа № 82 (Город Москва)
34 Черешнев, Валерий Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 69 (Свердловская область - Каменск-Уральская, Свердловская область - Серовская, Свердловская область - Центральная)
35 Четвериков, Александр Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 50 (Курская область)
36 Шеин, Олег Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа № 35 (Республика Калмыкия, Астраханская область)
37 Шестаков, Василий Борисович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 83 (Город Санкт-Петербург)
38 Шудегов, Виктор Евграфович 24.12.2007 избран, Региональная группа № 18 (Удмуртская Республика)

2.6. "Единая Россия"

# ФИО дата вступления
в должность
избран по списку (№ в списке)
1 Абрамов, Виктор Семёнович 24.12.2007 передан мандат Зеленина Д. В., Региональная группа 72: Тверская область
2 Амирилаев, Адам Баширович 24.12.2007 избран, Региональная группа 5: Республика Дагестан
3 Аникеев, Григорий Викторович 24.12.2007 передан мандат Рыбакова А. П., Региональная группа 35: Владимирская область
4 Антонов, Виктор Васильевич 24.12.2007 передан мандат Кузнецова М. В., Региональная группа 63: Псковская область
5 Антонов, Роман Валерьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 56: Нижегородская область
6 Аршба, Отари Ионович 24.12.2007 избран, Региональная группа 46: Кемеровская область
7 Асеев, Владимир Михайлович 24.12.2007 избран, Региональная группа 82: Ханты-Мансийский автономный округ -Югра
8 Ахметов, Спартак Галеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
9 Бабич, Михаил Викторович 24.12.2007 избран, Региональная группа 35: чувашская республика
10 Балыхин, Григорий Артёмович 24.12.2007 избран, Региональная группа 76: Ульяновская область
11 Банщиков, Михаил Константинович 24.12.2007 передан мандат Позгалёва В. Е., Региональная группа 39: Вологодская область
12 Баринов, Игорь Вячеславович 24.12.2007 избран, Региональная группа 69: Свердловская область
13 Баскаев, Аркадий Георгиевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 54: Московская область
14 Беднов, Александр Викторович 24.12.2007 передан мандат Кирилина А. Н., Региональная группа 66: Самарская область
15 Белоконев, Сергей Юрьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 70: Смоленская область
16 Берестов, Александр Павлович 24.12.2007 передан мандат Юревича М. В., Региональная группа 77: Челябинская область
17 Бобырев, Валентин Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 58: Новосибирская область
18 Богомолов, Валерий Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 39: Вологодская область
19 Богомольный, Евгений Исаакович 24.12.2007 избран, Региональная группа 18: Удмуртская Республика
20 Богуславский, Ирек Борисович 24.12.2007 избран, Региональная группа 16: Республика Татарстан
21 Борзова, Ольга Георгиевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 64: Ростовская область
22 Борисовец, Юрий Львович 24.12.2007 избран, Региональная группа 26: Пермский край
23 Борцов, Николай Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 52: Липецкая область
24 Бочаров, Андрей Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 34: Брянская область
25 Бударин, Николай Михайлович 24.12.2007 передан мандат Фёдорова Н. В., Региональная группа 21: Чувашская Республика - Чувашия
26 Бурносов, Александр Леонидович 24.12.2007 избран, Региональная группа 54: Московская область
27 Бурыкина, Наталья Викторовна 24.12.2007 передан мандат Лужкова Ю. М., Региональная группа 80: Город Москва
28 Валенчук, Олег Дорианович 24.12.2007 избран, Региональная группа 47: Кировская область
29 Варшавский, Вадим Евгеньевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 64: Ростовская область
30 Васильев, Владимир Абдуалиевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 72: Тверская область
31 Васильев, Юрий Викторович 24.12.2007 избран, Региональная группа 7: Кабардино-Балкарская Республика
32 Вахаев, Хож Магомед Хумайдович 24.12.2007 избран, Региональная группа 20: Чеченская Республика
33 Водолацкий, Виктор Петрович 24.12.2007 передан мандат Чуба В. Ф., Региональная группа 64: Ростовская область
34 Войтенко, Виктор Петрович 24.12.2007 передан мандат Гениатулина Р. Ф., Региональная группа 78: Читинская область, Агинский Бурятский автономный округ
35 Волков, Алексей Николаевич 24.12.2007 передан мандат Михайлова А. Н., Региональная группа 50: Курская область
36 Волков, Юрий Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 45: Калужская область
37 Володин, Вячеслав Викторович 24.12.2007 избран, Региональная группа 67: Саратовская область
38 Воробьев, Андрей Юрьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 25: Красноярский край
39 Воронова, Татьяна Геннадьевна 24.12.2007 передан мандат Якубовского В. В., Региональная группа 43: Иркутская область, Усть-Ордынский Бурятский автономный округ
40 Востротин, Валерий Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 49: Курганская область
41 Вяткин, Дмитрий Федорович 24.12.2007 передан мандат Сумина П. И., Региональная группа 77: Челябинская область
42 Габдрахманов, Ильдар Нуруллович 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
43 Гаджиев, Магомед Тажудинович 24.12.2007 избран, Региональная группа 5: Республика Дагестан
44 Гайнуллина, Фарида Исмагиловна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 62: Пензенская область
45 Гальцова, Ольга Дмитриевна 24.12.2007 передан мандат Котельникова Г. П., Региональная группа 66: Самарская область
46 Гальченко, Валерий Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 54: Московская область
47 Гасанов, Магомедкади Набиевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 5: Республика Дагестан
48 Герасименко, Николай Федорович 24.12.2007 избран, Региональная группа 22: Алтайский край
49 Герасимова, Надежда Васильевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 28: Ставропольский край
50 Гильмутдинов, Ильдар Ирекович 24.12.2007 избран, Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
51 Гималетдинов, Ильдар Мансурович 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
52 Гималов, Рафаэль Имамович 24.12.2007 избран, Региональная группа 26: Пермский край
53 Гладилин, Валерий Павлович 18.01.2008 [9] передан мандат Антуфьева С. В., Региональная группа 70: Смоленская область
54 Говорухин, Станислав Сергеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
55 Голиков, Георгий Георгиевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 33: Белгородская область
56 Головнёв, Владимир Александрович 24.12.2007 передан мандат Митина С. Г., Региональная группа 57: Новгородская область
57 Голушко, Андрей Иванович 24.12.2007 передан мандат Бооса Г. В., Региональная группа 44: Калининградская область
58 Гольдштейн, Ростислав Эрнстович 24.12.2007 передан мандат Зенищева Р. В., Региональная группа 11: Республика Коми
59 Гончар, Николай Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
60 Горбачёв, Владимир Лукич 24.12.2007 избран, Региональная группа 24: Краснодарський край
61 Гребенкин, Олег Анатольевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
62 Гридин, Владимир Григорьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 46: Кемеровская область
63 Гришанков, Михаил Игнатьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 26: Пермский край
64 Груздев, Владимир Сергеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
65 Грызлов, Борис Вячеславович 24.12.2007 избран, Региональная группа 81: Город Санкт-Петербург
66 Губайдуллин, Ринат Шайхуллович 24.12.2007 избран, Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
67 Губкин, Анатолий Алексеевич 24.12.2007 передан мандат Пономаренко В. Л., Региональная группа 73: Томская область
68 Гужвин, Пётр Анатольевич 24.12.2007 передан мандат Жилкина А. А., Региональная группа 32: Астраханская область
69 Гуров, Александр Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 71: Тамбовская область
70 Дедов, Виктор Михайлович 24.12.2007 передан мандат Росселя Э. Э., Региональная группа 69: Свердловская область
71 Делимханов, Адам Султанович 24.12.2007 избран, Региональная группа 20: Чеченская Республика
72 Демченко, Иван Иванович 24.12.2007 передан мандат Бекетова В. А., Региональная группа 24: Краснодарський край
73 Денисов, Валентин Петрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 76: Ульяновская область
74 Драганов, Валерий Гаврилович 24.12.2007 избран, Региональная группа 54: Московская область
75 Друсинов, Валентин Дмитриевич 24.12.2007 передан мандат Громова Б. В., Региональная группа 54: Московская область
76 Дубровин, Вячеслав Анатольевич 24.12.2007 передан мандат Артамонова А. Д., Региональная группа 45: Калужская область
77 Дюдяев, Геннадий Тимофеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 46: Кемеровская область
78 Егоров, Сергей Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 62: Пензенская область
79 Езубов, Алексей Петрович 24.12.2007 передан мандат Ткачёва А. Н., Региональная группа 24: Краснодарський край
80 Ермакова, Наталья Афанасьевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 46: Кемеровская область
81 Железняк, Сергей Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
82 Жолобов, Олег Владимирович 24.12.2007 передан мандат Воронина И. Н., Региональная группа 37: Волгоградская область - Волжская
83 Журова, Светлана Сергеевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 51: Ленинградская область
84 Заварзин, Виктор Михайлович 24.12.2007 избран, Региональная группа 60: Оренбургская область
85 Завгаев, Ахмар Гапурович 24.12.2007 избран, Региональная группа 20: Чеченская Республика
86 Загидуллов, Марат Фаридович 24.12.2007 избран, Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
87 Зайцев, Константин Борисович 24.12.2007 избран, Региональная группа 43: Иркутская область, Усть-Ордынский Бурятский автономный округ
88 Залиханов, Михаил Чоккаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 7: Кабардино-Балкарская Республика
89 Затулин, Константин Федорович 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
90 Захарова, Светлана Юрьевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 67: Саратовская область
91 Захарьящев, Василий Иванович 24.12.2007 передан мандат Васильева В. Н., Региональная группа 81: Город Санкт-Петербург
92 Звагельский, Виктор Фридрихович 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
93 Зеленский, Юрий Борисович 24.12.2007 избран, Региональная группа 67: Саратовская область
94 Зимин, Виктор Михайлович 24.12.2007 избран, Региональная группа 19: Республика Хакасия
95 Зиновьев, Василий Васильевич 24.12.2007 передан мандат Шойгу С. К., Региональная группа 28: Ставропольский край
96 Зубарев, Виктор Владиславович 24.12.2007 передан мандат Пимашкова П. И., Региональная группа 25: Красноярский край
97 Зубицкий, Борис Давыдович 24.12.2007 избран, Региональная группа 74: Тульская область
98 Зырянов, Павел Александрович 24.12.2007 передан мандат Чернецкого А. М., Региональная группа 69: Свердловская область
99 Иванов, Анатолий Семенович 24.12.2007 передан мандат Артякова В. В., Региональная группа 66: Самарская область
100 Иванов, Михаил Петрович 27.01.2008 [10] передан мандат Сигуткина А. А., Региональная группа 63: Псковская область
101 Ивлиев, Григорий Петрович 24.12.2007 передан мандат Кулагина Д. В., Региональная группа 60: Оренбургская область
102 Игнатова, Марина Валерьевна 24.12.2007 передан мандат Гончарова Н. В., Региональная группа 28: Ставропольский край
103 Игошин, Игорь Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 47: Кировская область
104 Изотова, Галина Сергеевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 57: Новгородская область
105 Исаев, Андрей Константинович 24.12.2007 избран, Региональная группа 35: Владимирская область
106 Исаев, Ризвангаджи Абдулаевич 24.12.2007 передан мандат Алиева М. Г., Региональная группа 5: Республика Дагестан
107 Исаев, Эрнст Фаритович 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
108 Исаев, Юрий Олегович 24.12.2007 избран, Региональная группа 41: Воронежская область - Павловская
109 Исаков, Игорь Анатольевич 08.10.2008 [11] передан мандат Мельникова В. В., Региональная группа 25: Красноярский край
110 Искужин, Рамиль Кабирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
111 Иткулов, Салават Гильмишарифович 24.12.2007 передан мандат Тулеева А. М., Региональная группа 46: Кемеровская область
112 Ишмуратова, Светлана Ирековна 24.12.2007 передан мандат Рашникова В. Ф., Региональная группа 77: Челябинская область
113 Ищенко, Александр Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 28: Ставропольский край
114 Кабаева, Алина Маратовна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
115 Кабанова, Валентина Викторовна 14.05.2008 [12] передан мандат Ковалёва О. И., Региональная группа 54: Московская область
116 Казаков, Виктор Алексеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 66: Самарская область
117 Камалов, Хамит Искарович 24.12.2007 передан вакантный мандат, Региональная группа 78: Читинская область, Агинский Бурятский автономный округ
118 Капков, Сергей Александрович 24.12.2007 передан вакантный мандат, Региональная группа 53: Магаданская область, Чукотский автономный округ
119 Карабасов, Юрий Сергеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
120 Карелин, Александр Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 28: Ставропольский край
121 Карелова, Галина Николаевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 40: Воронежская область - Воронежская
122 Кармазина, Раиса Васильевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 25: Красноярский край
123 Карпович, Наталья Николаевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 81: Город Санкт-Петербург
124 Кауфман, Юрий Алексеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 46: Кемеровская область
125 Квитка, Иван Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 75: Тюменская область
126 Киекбаев, Мурат Джелилович 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
127 Клименко, Владимир Витальевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 58: Новосибирская область
128 Климов, Андрей Аркадьевич 24.12.2007 передан мандат Девяткина Н. А., Региональная группа 26: Пермский край
129 Клинцевич, Франц Адамович 24.12.2007 избран, Региональная группа 48: Костромская область
130 Клюкин, Александр Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 25: Красноярский край
131 Кнорр, Андрей Филиппович 24.12.2007 передан мандат Карлина А. Б., Региональная группа 22: Алтайский край
132 Кобзон, Иосиф Давыдович 24.12.2007 избран, Региональная группа 78: Читинская область, Агинский Бурятский автономный округ
133 Ковалев, Николай Дмитриевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 61: Орловская область
134 Коваль, Александр Павлович 24.12.2007 избран, Региональная группа 69: Свердловская область
135 Коган, Александр Борисович 24.12.2007 избран, Региональная группа 60: Оренбургская область
136 Козерадский, Анатолий Александрович 24.12.2007 передан мандат Некрасова С. Г., Региональная группа 56: Нижегородская область
137 Козловский, Александр Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
138 Кокошин, Андрей Афанасьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 79: Ярославская область
139 Колесников, Владимир Ильич 24.12.2007 передан мандат Меня М. А., Региональная группа 42: Ивановская область
140 Колесников, Сергей Иванович 24.12.2007 передан мандат Тишанина А. Г., Региональная группа 43: Иркутская область, Усть-Ордынский Бурятский автономный округ
141 Комаров, Фоат Фагимович 24.12.2007 избран, Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
142 Комарова, Наталья Владимировна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 83: Ямало-Ненецкий автономный округ
143 Комиссаров, Валерий Яковлевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 12: Республика Марий Эл
144 Кондакова, Елена Владимировна 24.12.2007 передан мандат Петрова В. И., Региональная группа 36: Волгоградская область - Волгоградская
145 Кондратов, Руслан Викторович 24.12.2007 передан мандат Дарькина С. М., Региональная группа 27: Приморський край
146 Копылов, Василий Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 13: Республика Мордовия
147 Коргунов, Олег Николаевич 24.12.2007 передан мандат Меркушина Н. И., Региональная группа 13: Республика Мордовия
148 Корендясев, Анатолий Александрович 24.12.2007 передан мандат Кабанова В. А., Региональная группа 37: Волгоградская область - Волжская
149 Коржаков, Александр Васильевич 24.12.2007 передан мандат Дудки В. Д., Региональная группа 74: Тульская область
150 Корнилов, Валерий Александрович 24.12.2007 передан мандат Булавинова В. Е., Региональная группа 56: Нижегородская область
151 Коробов, Максим Леонидович 24.12.2007 передан мандат Кресса В. М., Региональная группа 73: Томская область
152 Косачёв, Константин Иосифович 24.12.2007 избран, Региональная группа 21: Чувашская Республика - Чувашия
153 Кравченко, Валерий Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 24: Краснодарський край
154 Крашенинников, Павел Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
155 Кузнецов, Василий Федотович 24.12.2007 избран, Региональная группа 4: Республика Бурятия
156 Кузьмичева, Екатерина Ивановна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 66: Самарская область
157 Кулик, Геннадий Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 18: Удмуртская Республика
158 Кульмухаметов, Энгельс Варисович 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
159 Кущёв, Вячеслав Митрофанович 24.12.2007 избран, Региональная группа 64: Ростовская область
160 Лазарев, Георгий Геннадьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 77: Челябинская область
161 Лахова, Екатерина Филипповна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 34: Брянская область
162 Лебедев, Олег Владимирович 24.12.2007 передан мандат Савченко Е. С., Региональная группа 33: Белгородская область
163 Леонтьев, Георгий Карпеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 69: Свердловская область
164 Липатов, Юрий Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 54: Московская область
165 Лисицын, Анатолий Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 79: Ярославская область
166 Лобанов, Иван Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 62: Пензенская область
167 Макаров, Андрей Михайлович 24.12.2007 избран, Региональная группа 46: Кемеровская область
168 Максимова, Надежда Сергеевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 9: Карачаево-Черкесская Республика
169 Малашенко, Виктор Александрович 24.12.2007 передан мандат Денина Н. В., Региональная группа 34: Брянская область
170 Малеев, Валерий Геннадьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 43: Иркутская область, Усть-Ордынский Бурятский автономный округ
171 Мальчихин, Валерий Андреевич 24.12.2007 передан мандат Калистратова Н. Я., Региональная группа 31: Архангельская область, Ненецкий автономный округ
172 Манаров, Муса Хираманович 24.12.2007 избран, Региональная группа 5: Республика Дагестан
173 Марков, Владимир Константинович 24.12.2007 передан мандат Булаева Н. И., Региональная группа 65: Рязанская область
174 Марков, Сергей Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
175 Матханов, Владимир Эдуардович 24.12.2007 передан мандат Наговицына В. В., Региональная группа 4: Республика Бурятия
176 Медведев, Евгений Николаевич 24.12.2007 передан мандат Голубева В. Ю., Региональная группа 54: Московская область
177 Медведев, Павел Алексеевич 24.12.2007 передан мандат Жукова А. Д., Региональная группа 80: Город Москва
178 Медведев, Юрий Германович 24.12.2007 передан мандат Трутнева Ю. П., Региональная группа 26: Пермский край
179 Мединский, Владимир Ростиславович 24.12.2007 передан мандат Королёва О. П., Региональная группа 52: Липецкая область
180 Мищенко, Максим Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 77: Челябинская область
181 Морозов, Андрей Андреевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 77: Челябинская область
182 Морозов, Олег Викторович 24.12.2007 избран, Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
183 Москалец, Александр Петрович 24.12.2007 передан мандат Толоконского В. А., Региональная группа 58: Новосибирская область
184 Мукабенова, Марина Алексеевна 24.12.2007 передан мандат Илюмжинова К. Н., Региональная группа 8: Республика Калмыкия
185 Мурзабаева, Салия Шарифьяновна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
186 Мусалимов, Николай Николаевич 24.12.2007 передан мандат Волкова А. А., Региональная группа 18: Удмуртская Республика
187 Муслимов, Ильяз Булатович 24.12.2007 избран, Региональная группа 38: Волгоградская область - Михайловская
188 Муцоев, Зелимхан Аликоевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 69: Свердловская область
189 Назаров, Андрей Геннадьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
190 Неверов, Сергей Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 22: Алтайский край
191 Ненашев, Михаил Петрович 24.12.2007 передан мандат Евдокимова Ю. А., Региональная группа 55: Мурманская область
192 Нефёдов, Виктор Леонидович 24.12.2007 передан мандат Чернышёва А. А., Региональная группа 60: Оренбургская область
193 Никонов, Борис Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 69: Свердловская область
194 Новикова, Клавдия Николаевна 24.12.2007 передан мандат Мухаметшина Ф. Х., Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
195 Носкова, Ольга Владимировна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 56: Нижегородская область
196 Нюдюрбегов, Асанбуба Нюдюрбегович 24.12.2007 передан мандат Зайналова Ш. М., Региональная группа 5: Республика Дагестан
197 Овсянников, Сергей Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 67: Саратовская область
198 Озеров, Сергей Павлович 24.12.2007 избран, Региональная группа 24: Краснодарський край
199 Ольшанский, Николай Михайлович 24.12.2007 избран, Региональная группа 41: Воронежская область - Павловская
200 Онищенко, Ольга Владимировна 24.12.2007 передан мандат Беспаликова А. А., Региональная группа 58: Новосибирская область
201 Осадчий, Сергей Юрьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
202 Осипов, Вячеслав Константинович 24.12.2007 передан мандат Конакова В. В., Региональная группа 13: Республика Мордовия
203 Острягин, Анатолий Иванович 24.12.2007 передан мандат Неёлова Ю. В., Региональная группа 83: Ямало-Ненецкий автономный округ
204 Панина, Елена Владимировна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 80: Город Москва
205 Панков, Николай Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 67: Саратовская область
206 Панов, Валерий Викторович 24.12.2007 избран, Региональная группа 77: Челябинская область
207 Пекарев, Владимир Янович 24.12.2007 передан мандат Антоновой Л. Н., Региональная группа 54: Московская область
208 Пекпеев, Сергей Тимурович 24.12.2007 передан мандат Бердникова А. В., Региональная группа 2: Республика Алтай
209 Пепеляева, Лиана Витальевна 24.12.2007 передан мандат Городецкого В. Ф., Региональная группа 58: Новосибирская область
210 Песковская, Юлия Анатольевна 24.12.2007 передан мандат Штырова В. А., Региональная группа 14: Республика Саха (Якутия)
211 Петров, Сергей Валериевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 51: Ленинградская область
212 Пехтин, Владимир Алексеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 27: Приморський край
213 Пивненко, Валентина Николаевна 24.12.2007 передан мандат Катанандова С. Л., Региональная группа 10: Республика Карелия
214 Плахотников, Алексей Михайлович 24.12.2007 передан мандат Бетина О. И., Региональная группа 71: Тамбовская область
215 Плескачевский, Виктор Семенович 24.12.2007 избран, Региональная группа 77: Челябинская область
216 Плигин, Владимир Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 64: Ростовская область
217 Попов, Александр Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 64: Ростовская область
218 Попов, Сергей Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 59: Омская область
219 Прозоровский, Валерий Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 32: Астраханская область
220 Пугачёва, Наталья Васильевна 24.12.2007 передан мандат Колесова Н. А., Региональная группа 30: Амурская область
221 Пузанов, Игорь Евгеньевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 81: Город Санкт-Петербург
222 Резник, Борис Львович 24.12.2007 передан мандат Ишаева В. И., Региональная группа 29: Хабаровский край, Еврейская автономная область
223 Резник, Владислав Матусович 24.12.2007 избран, Региональная группа 81: Город Санкт-Петербург
224 Роднина, Ирина Константиновна 24.12.2007 передан мандат Полежаева Л. К., Региональная группа 59: Омская область
225 Розуван, Алексей Михайлович 24.12.2007 избран, Региональная группа 47: Кировская область
226 Руденский, Игорь Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 62: Пензенская область
227 Рыжак, Николай Викторович 24.12.2007 избран, Региональная группа 22: Алтайский край
228 Рыков, Константин Игоревич 24.12.2007 избран, Региональная группа 56: Нижегородская область
229 Рязанский, Валерий Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 50: Курская область
230 Сабадаш, Алексей Владиславович 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
231 Саблин, Дмитрий Вадимович 24.12.2007 избран, Региональная группа 54: Московская область
232 Саввиди, Иван Игнатьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 64: Ростовская область
233 Савельев, Дмитрий Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 74: Тульская область
234 Савенко, Юрий Алексеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 44: Калининградская область
235 Савченко, Олег Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 38: Волгоградская область - Михайловская
236 Сагитов, Ринат Шайхимансурович 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
237 Салихов, Хафиз Миргазямович 24.12.2007 избран, Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
238 Самойлов, Евгений Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 11: Республика Коми
239 Сарычев, Александр Викторович 24.12.2007 передан мандат Филипенко А. В., Региональная группа 82: Ханты-Мансийский автономный округ - Югра
240 Сафаралиев, Гаджимет Керимович 24.12.2007 избран, Региональная группа 5: Республика Дагестан
241 Свердлов, Юрий Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 22: Алтайский край
242 Семёнов, Виктор Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 54: Московская область
243 Семёнов, Павел Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 21: Чувашская Республика - Чувашия
244 Семёнова, Екатерина Юрьевна 24.12.2007 передан мандат Якушева В. В., Региональная группа 75: Тюменская область
245 Сергеева, Гульнара Ильдусовна 24.12.2007 передан мандат Шаймиева М. Ш., Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
246 Серебров, Лев Борисович 24.12.2007 избран, Региональная группа 54: Московская область
247 Сибагатуллин, Фатих Саубанович 24.12.2007 избран, Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
248 Симановский, Леонид Яковлевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 82: Ханты-Мансийский автономный округ - Югра
249 Сихарулидзе, Антон Тариэльевич 24.12.2007 передан мандат Матвиенко В. И., Региональная группа 81: Город Санкт-Петербург
250 Скоробогатько, Александр Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 24: Краснодарський край
251 Скоч, Андрей Владимирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 33: Белгородская область
252 Слиска, Любовь Константиновна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 46: Кемеровская область
253 Сметанюк, Сергей Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 75: Тюменская область
254 Стальмахов, Владимир Александрович 24.12.2007 передан мандат Шанцева В. П., Региональная группа 56: Нижегородская область
255 Стародубец, Анатолий Сергеевич 24.12.2007 передан мандат Волончунаса В. В., Региональная группа 79: Ярославская область
256 Степанова, Зоя Михайловна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 64: Ростовская область
257 Сутягинский, Михаил Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 59: Омская область
258 Сысоев, Александр Митрофанович 24.12.2007 избран, Региональная группа 41: Воронежская область - Павловская
259 Таранин, Виктор Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 80: Город Москва
260 Тарасенко, Михаил Васильевич 24.12.2007 передан мандат Гулевского М. В., Региональная группа 52: Липецкая область
261 Терентьев, Михаил Борисович 24.12.2007 избран, Региональная группа 54: Московская область
262 Тимченко, Вячеслав Степанович 24.12.2007 избран, Региональная группа 75: Тюменская область
263 Ткачёв, Алексей Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 24: Краснодарський край
264 Толстопятов, Василий Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 24: Краснодарський край
265 Третьяк, Владислав Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 67: Саратовская область
266 Туголуков, Евгений Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 64: Ростовская область
267 Тягунов, Александр Александрович 24.12.2007 передан мандат Лебедева О. С., Региональная группа 72: Тверская область
268 Усачев, Виктор Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 64: Ростовская область
269 Усольцев, Василий Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 27: Приморський край
270 Фадзаев, Арсен Сулейманович 24.12.2007 передан мандат Мамсурова Т. Д., Региональная группа 15: Республика Северная Осетия - Алания
271 Фахритдинов, Иршат Юнирович 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
272 Фёдоров, Евгений Алексеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 44: Калининградская область
273 Фокин, Александр Иванович 24.12.2007 избран, Региональная группа 46: Кемеровская область
274 Фомин, Аркадий Васильевич 24.12.2007 передан мандат Гордеева А. В., Региональная группа 65: Рязанская область
275 Фурман, Александр Борисович 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
276 Хаджебиеков, Руслан Гиссович 24.12.2007 передан мандат Тхакушинова А. К., Региональная группа 1: Республика Адыгея (Адыгея)
277 Хайруллин, Айрат Назипович 24.12.2007 избран, Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
278 Хамчиев, Белан Багаудинович 24.12.2007 избран, Региональная группа 6: Республика Ингушетия
279 Хинштейн, Александр Евсеевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 56: Нижегородская область
280 Хор, Глеб Яковлевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 24: Краснодарський край
281 Хоркина, Светлана Васильевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 33: Белгородская область
282 Цветова, Любовь Михайловна 24.12.2007 передан мандат Богомолова О. А., Региональная группа 49: Курганская область
283 Чайка, Валентин Васильевич 24.12.2007 передан мандат Морозова С. И., Региональная группа 76: Ульяновская область
284 Черкесова, Виктория Валерьевна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 16: Республика Татарстан (Татарстан)
285 Чернышенко, Игорь Константинович 24.12.2007 избран, Региональная группа 55: Мурманская область
286 Чернявский, Валентин Семёнович 24.12.2007 передан мандат Шрейдера В. Ф., Региональная группа 59: Омская область
287 Чижов, Сергей Викторович 24.12.2007 избран, Региональная группа 40: Воронежская область - Воронежская
288 Чилингаров, Артур Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 31: Архангельская область, Ненецкий автономный округ
289 Чиркин, Андрей Борисович 24.12.2007 избран, Региональная группа 29: Хабаровский край, Еврейская автономная область
290 Чухраёв, Александр Михайлович 24.12.2007 избран, Региональная группа 50: Курская область
291 Шаккум, Мартин Люцианович 24.12.2007 избран, Региональная группа 54: Московская область
292 Швалёв, Федор Михайлович 24.12.2007 избран, Региональная группа 64: Ростовская область
293 Шевцов, Георгий Егорович 24.12.2007 избран, Региональная группа 39: Вологодская область
294 Шиманов, Александр Алексеевич 24.12.2007 передан мандат Сердюкова В. П., Региональная группа 51: Ленинградская область
295 Шипунов, Константин Борисович 25.09.2008 [13] передан мандат Гришина В. И. (от Республики Мордовия), Региональная группа 51: Ленинградская область
296 Шихсаидов, Хизри Исаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 5: Республика Дагестан
297 Шишкарёв, Сергей Николаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 24: Краснодарський край
298 Шишкин, Александр Геннадьевич 24.12.2007 передан мандат Тихомирова А. Ф., Региональная группа 29: Хабаровский край, Еврейская автономная область
299 Шлегель, Роберт Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 24: Краснодарський край
300 Шойгу, Лариса Кужугетовна 24.12.2007 передан мандат Кара-Оола Ш. В., Региональная группа 17: Республика Тыва
301 Шоршоров, Степан Мкртычевич 24.12.2007 передан мандат Строева Е. С., Региональная группа 61: Орловская область
302 Шуба, Виталий Борисович 24.12.2007 избран, Региональная группа 43: Иркутская область, Усть-Ордынский Бурятский автономный округ
303 Шубина, Любовь Федоровна 24.12.2007 передан мандат Хорошавина А. В., Региональная группа 68: Сахалинская область
304 Шхагошев, Адальби Люлевич 24.12.2007 передан мандат Канокова А. Б., Региональная группа 7: Кабардино-Балкарская Республика
305 Эверстов, Михаил Ильич 24.12.2007 избран, Региональная группа 14: Республика Саха (Якутия)
306 Эркенов, Ахмат Чокаевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 9: Карачаево-Черкесская Республика
307 Южилин, Виталий Александрович 24.12.2007 избран, Региональная группа 81: Город Санкт-Петербург
308 Юсупов, Марсель Харисович 24.12.2007 избран, Региональная группа 3: Республика Башкортостан
309 Язев, Валерий Афонасьевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 69: Свердловская область
310 Якимов, Виктор Васильевич 24.12.2007 избран, Региональная группа 69: Свердловская область
311 Яковлева, Лариса Николаевна 24.12.2007 передан мандат Маркелова Л. И., Региональная группа 12: Республика Марий Эл
312 Яковлева, Татьяна Владимировна 24.12.2007 избрана, Региональная группа 42: Ивановская область
313 Янаков, Эдуард Якимович 25.09.2008 [14] передан мандат Есиповского И. Э., Региональная группа 30: Амурская область
314 Яровая, Ирина Анатольевна 24.12.2007 передан мандат Кузьмицкого А. А., Региональная группа 23: Камчатський край
315 Яхихажиев, Саид Кожалович 24.12.2007 передан мандат Кадырова Р. А., Региональная группа 20: Чеченская Республика

2.7. Умершие или покинувшие думу депутаты

КПРФ :

Справедливая Россия

Единая Россия


3. Деятельность Думы

3.1. Утверждение Председателя Правительства

8 травня 2008 года на внеочередном пленарном заседании Государственной Думы председателем правительства РФ был утвержден Владимир Путин. Его кандидатуру поддержали фракции "Единая Россия", ЛДПР и "Справедливая Россия" - 392 из 448 присутствовавших членов парламента. Против проголосовали 56 депутатов - члены фракции КПРФ.


3.2. Конституционная реформа 2008

  • 21 листопада 2008 Державна дума в третьому читанні проголосувала за поправки до Конституцію Росії, що збільшують терміни повноважень Президента до 6 років, а депутатів Державної думи - до 5 років. За проголосували 392 депутати, проти - 57 ( фракція КПРФ) [15].

3.3. Законодавство

Сесія Прийняті закони (всього) Федеральні конституційні закони Ратифікації
Весняна сесії 2008 року 167 3 32
Осіння сесії 2008 року 164 3 36
Весняна сесія 2009 року (11.01 - 19.07) 220 3 28
Осіння сесія 2009 року (31.08 - 31.12) 174 6 26
Весняна сесія 2010 року (01.01 - 31.08) 249 5 39
Осіння сесія 2010 року (01.09 - 31.12) 203 3 37
Весняна сесія 2011
  • 31 жовтня 2008 - у третьому читанні прийнятий Федеральний закон "Про федеральний бюджет на 2009 рік і на плановий період 2010 і 2011 років". Проти бюджету голосувала фракція КПРФ.

3.4. 2008

3.4.1. 2009

3.4.2. 2010

4. Дума і політична система Росії

Примітки

  1. News.ru: Перше засідання Думи нового скликання відбудеться 26-27 грудня - www.rosbalt.ru/main/2011/11/21/914863.html
  2. депутати -
  3. Головою Державної Думи Росії п'ятого скликання обраний Борис Гризлов - www.dorogajizni.ru/?action=show&id=20700
  4. Постанова ЦВК РФ № 106/781-5 від 26 березня 2008 р. "Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання зареєстрованому кандидату зі федерального списку кандидатів, висунутого Політичною партією" Комуністична партія Російської Федерації" - www.cikrf. ru/postancik/Zp080781.jsp (перевірено 15.11.2008)
  5. Постанова ЦВК РФ № 198/1367-5 від 24 березня 2010 р. "Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання зареєстрованому кандидату зі федерального списку кандидатів, висунутого Політичною партією" Комуністична партія Російської Федерації ", Калашникову Леоніду Івановичу" - www.cikrf.ru/newsite/postancik/link18 (перевірено 04.04.2010)
  6. Постанова ЦВК РФ № 106/779-5 від 26 березня 2008 р. "Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання зареєстрованому кандидату зі федерального списку кандидатів, висунутого політичною партією" Ліберально-демократична партія Росії" - www.cikrf .ru/postancik/Zp080779.jsp (перевірено 09.03.2009)
  7. Постанова ЦВК РФ № 111/852-5 від 29 квітня 2008 р. "Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання зареєстрованому кандидату зі федерального списку кандидатів, висунутого політичною партією" Ліберально-демократична партія Росії" - www.cikrf .ru/postancik/Zp080852.jsp (перевірено 09.03.2009)
  8. Постанова ЦВК РФ № 103/775-5 від 6 березня 2008 р. "Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання зареєстрованому кандидату зі федерального списку кандидатів, висунутого політичною партією" Ліберально-демократична партія Росії" - www.cikrf .ru/postancik/Zp080775.jsp (перевірено 09.03.2009)
  9. Постанова ЦВК РФ № 87/684-5 від 18 січня 2008 р. "Про передачу вакантних мандатів депутатів Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання зареєстрованим кандидатам з федерального списку кандидатів, висунутого Всеросійської політичної партії" Єдина Росія" - cikrf.ru / postancik / Zp080684.jsp (перевірено 14.02.2009)
  10. Постанова ЦВК РФ № 92/711-5 від 27 січня 2008 р. "Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання зареєстрованому кандидату зі федерального списку кандидатів, висунутого Всеросійської політичної партії" Єдина Росія" - cikrf.ru / postancik / Zp080711.jsp (перевірено 14.02.2009)
  11. Постанова ЦВК РФ № 134/978-5 від 08 жовтня 2008 р. "Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання зареєстрованому кандидату зі федерального списку кандидатів, висунутого Всеросійської політичної партії" Єдина Росія ", Ісакову Ігорю Анатолійовичу" - cikrf.ru/postancik/Zp080978.jsp (перевірено 14.02.2009)
  12. Постанова ЦВК РФ № 113/880-5 від 14 травня 2008 р. "Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання зареєстрованому кандидату зі федерального списку кандидатів, висунутого Всеросійської політичної партії" Єдина Росія" - cikrf.ru / postancik / Zp080880.jsp (перевірено 14.02.2009)
  13. Постанова ЦВК РФ № 132/964-5 від 25 вересня 2008 р. "Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання зареєстрованому кандидату зі федерального списку кандидатів, висунутого Всеросійської політичної партії" Єдина Росія ", Шипунова Костянтину Борисовичу" - cikrf.ru/postancik/Zp080964.jsp (перевірено 14.02.2009)
  14. Постанова ЦВК РФ № 132/971-5 від 25 вересня 2008 р. "Про передачу вакантного мандата депутата Державної Думи Федеральних Зборів Російської Федерації п'ятого скликання зареєстрованому кандидату зі федерального списку кандидатів, висунутого Всеросійської політичної партії" Єдина Росія ", Янакову Едуарду Якимовичу" - cikrf.ru/postancik/Zp080971.jsp (перевірено 14.02.2009)
  15. Дума остаточно схвалила продовження президентського терміну (Lenta.ru, 21.11.2008) - lenta.ru/news/link16 (перевірено 21.11.2008)