Драфт юніорів КХЛ 2009

Перший драфт юніорів КХЛ відбувся 1 червня 2009. 23 клуби КХЛ з 25 ( Витязь і Хімік були відсторонені від драфту [1]) вибирали гравців у віці від 17 до 20 років. В результаті драфта 86 хокеїстів з Європи, Америки та Росії отримали нові клуби в КХЛ. Під першим номером у першому раунді драфту ЦСКА вибрав захисника челябінського Мечела Михайла Пашніна. Всього було вибрано 85 гравців: 7 воротарів, 34 захисника і 44 нападників. З них: 44 росіянина, 11 шведів, 7 чехів, 6 фінів, 5 білорусів, по 4 латиша і словака, 3 канадця і 1 швейцарець.


1. Регламент

У драфті юніорів КХЛ взяли участь наступні категорії хокеїстів у віці від 17 до 20 років: [2]

  • випускники російських хокейних шкіл, що не входять в систему КХЛ;
  • випускники хокейних шкіл клубів КХЛ, не включені клубами до складу молодіжної команди, що бере участь у змаганнях Молодіжної хокейної ліги;
  • хокеїсти, які виступають у змаганнях з хокею на території Росії і не мають контрактних відносин з клубами КХЛ;
  • хокеїсти у віці від 17 до 21 року, які виступають у змаганнях з хокею за межами Росії і не мають контрактних відносин з клубами КХЛ.

Клуби КХЛ мали право захистити від участі в драфті юніорів випускників своїх хокейних шкіл, включених до складу їх молодіжних команд, що беруть участь у змаганнях МХЛ.


2. Порядок вибору

3. Список гравців, обраних на драфті

3.1. Перший раунд вибору

Н Гравець ГР А Старий клуб Новий клуб
1 Прапор Росії Михайло Пашнін 1989 ПЗ "Мечел" (Челябінськ) "ЦСКА" (Москва)
2 Прапор Білорусі Михайло Стефанович 1989 ПН Квебек, QMJHL "Динамо" (Мінськ)
3 Прапор Росії Дмитро Шикін 1991 У "Кристал" (Електросталь) "Амур" (Хабаровськ)
4 Прапор Росії Микита Зайцев 1991 П3 МХК "Крила Рад" (Москва) "Сибір" (Новосибірськ)
5 відмова ХК МВС (Балашиха)
6 Прапор Росії Дмитро Громов 1992 Л3 МХК "Крила Рад" (Москва) "Северсталь" (Череповець)
7 відмова "Авангард" (Омськ)
8 Прапор Фінляндії Харрі Сятері 1989 У "Таппара" (Фінляндія) СКА (С.-Петербург)
9 Прапор Росії Вадим Ящук 1992 ЦН ХК "Білгород-2" (Білгород) "Нафтохімік" (Нижньокамськ)
10 Прапор Росії Гнат Земченко 1992 ЦН МХК "Крила Рад" (Москва) "Северсталь" (Череповець)
11 Прапор Росії Євген ціпами 1991 Л3 "Гельф" (OHL) "Атлант" (Митищі)
12 Прапор Росії Раміс Садиков 1991 У "Русь" (Москва) СКА (С.-Петербург)
13 Прапор Латвії Робертс Букартс 1990 ЛН "Крила Рад" (Москва) "Динамо" (Рига)
14 Прапор Чехії Володимир Ружичка 1989 ЦН "Славія" (Чехія) СКА (С.-Петербург)
15 Прапор Словаччини Томаш Татар 1990 ЦН "Зволен" (Словаччина) СКА (С.-Петербург)
16 Прапор Росії / Прапор Швейцарії Андрій Биков 1988 Н "Фрібург" (Швейцарія) "Динамо" (Москва)
17 Прапор Росії Олександр Савоськін 1992 ЛЗ "Крила Рад" (Москва) "Металург" (Магнітогорськ)
18 Прапор Білорусі Кирило Готовец 1991 ПЗ "Шаттак" (USHS) "Динамо" (Мінськ)
19 Прапор Швеції Магнус Пяярві-Свенссон 1991 ЛН "Тімро" (Швеція) "Локомотив" (Ярославль)
20 Прапор Росії Стефан Степанов 1991 Зх "Крила Рад" (Москва) "Атлант" (Митищі)
21 Прапор Росії Олександр Шевченко 1992 ПН ХК "Білгород" (Білгород) "Атлант" (Митищі)
22 Прапор Росії Євген Рибницький 1989 ПЗ "Іжсталь" (Іжевськ) "Лада" (Тольятті)
23 Прапор Чехії Ондржей Роман 1989 ЦН "Вітковіце" (Чехія) "Автомобіліст" (Єкатеринбург)

Н - загальний номер драфту, ГР - рік народження гравця, А - амплуа (В - воротар, З - захисник, ЛЗ - лівий захисник, ПЗ - правий захисник, Н - нападаючий, ЛН - лівий нападник, ЦН - центральний нападаючий, ПН - правий нападник)


3.2. Другий раунд вибору

Н Гравець ГР А Старий клуб Новий клуб
24 Прапор Фінляндії Тєєму Пулккінен 1992 ЛН "Йокерит" (Фінляндія) "Динамо" (Мінськ)
25 Прапор Росії Андрій Леонов 1990 ЛН "Кристал" (Електросталь) СКА (С.-Петербург)
26 Прапор Росії Артем Томілін 1991 ЦН "Крила Рад" (Москва) "Амур" (Хабаровськ)
27 Прапор Чехії Міхал Репік 1988 Н "Рочестер" (OHL) "Сибір" (Новосибірськ)
28 Прапор Росії Олександр Гоголів 1992 ПН МХК "Крила Рад" (Москва) "Спартак" (Москва)
29 Прапор Росії Віталій Попов 1992 ПН МХК "Крила Рад" (Москва) "Северсталь" (Череповець)
30 Прапор Росії Роман Рукавишников 1992 ЛЗ "Русь" (Москва) "Атлант" (Митищі)
31 Прапор Росії Олександр Атаєв 1992 ПЗ "Крила Рад" (Москва) "Динамо" (Москва)
32 Прапор Швеції Ерік Карлссон 1990 Зх "Фрелунда" (Швеція) "Локомотив" (Ярославль)
33 Прапор Росії Юрій Шереметьєв 1989 ЛН "Галіфакс" (QMJHL) ЦСКА (Москва)
34 Прапор Чехії Антонін дрібними 1990 ЦН "Кладно" (Чехія) СКА (С.-Петербург)
35 Прапор Латвії Каспарс Даугавіньш 1988 ПН "Бінгхемтон" (AHL) "Торпедо" (Ніж.Новгород)
36 Прапор Латвії Роберт Єкимов 1989 Н "Брюнес" (Швеція) "Динамо" (Рига)
37 Прапор Росії Артем Воронін 1991 ПН МХК "Крила Рад" (Москва) "Спартак" (Москва)
38 відмова "Металург" (Новокузнецьк)
39 Прапор Фінляндії Юрі Ніємі 1990 Зх "Саскатун" (WHL) СКА (С.-Петербург)
40 Прапор Швеції Маттіас Теденбю 1990 ПН ХВ-71 (Швеція) "Атлант" (Митищі)
41 Прапор Фінляндії Мікаель Гранлунд 1992 ЦН "Кярпят" (Фінляндія) "Динамо" (Мінськ)
42 Прапор Словаччини Ярослав Янус 1989 У "Ері" (OHL) "Локомотив" (Ярославль)
43 Прапор Чехії Іржі Тлусти 1988 Н "Торонто" (AHL) "Атлант" (Митищі)
44 відмова "Ак Барс" (Казань)
45 Прапор Росії Михайло Григор'єв 1991 Зх "Південний Урал" (Орськ) "Салават Юлаєв" (Уфа)
46 Прапор Росії Олексій Філіппов 1989 ЦН МХК "Крила Рад" (Москва) "Автомобіліст" (Єкатеринбург)

3.3. Третій раунд вибору

Н Гравець ГР А Старий клуб Новий клуб
47 Прапор Росії Петро Єрьомін 1992 У "Кристал" (Електросталь) "Атлант" (Митищі)
48 Прапор Білорусі Артем Демков 1989 ЦН "Академ-Батхерст" (QMJHL) "Динамо" (Мінськ)
49 Прапор Росії Георгій Дульнєв 1991 ЛЗ "Кристал" (Електросталь) "Металург" (Новокузнецьк)
50 Прапор Росії Сергій Чистяков 1989 ЛН "Кристал" (Електросталь) "Спартак" (Москва)
51 Прапор Швеції Симон Хьяльмарссон 1989 ПН "Бурос" (Швеція) "Сибір" (Новосибірськ)
52 відмова ХК МВС (Балашиха)
53 Прапор Росії Кирило Свиязь 1992 ЛЗ МХК "Крила Рад-2" (Москва) "Северсталь" (Череповець)
54 Прапор Росії Артем Венскель 1991 Зх "Витязь" (Чехов) "Атлант" (Митищі)
55 Прапор Росії Борис Новиков 1992 ПЗ МХК "Крила Рад" (Москва) "Барис" (Астана)
56 Прапор Канади Зак Касіян 1991 ПН "Пітерборо" (OHL) "Динамо" (Москва)
57 Прапор Росії Єгор Антропов 1992 ЛЗ "Білі Ведмеді" (Москва) "Атлант" (Митищі)
58 Прапор Чехії Давид Кветонь - Н "Тршинец" (Чехія) "Атлант" (Митищі)
59 Прапор Росії / Прапор Латвії Айнарс Подзіньш 1992 ЛН "Крила Рад" (Москва) "Динамо" (Рига)
60 Прапор Словаччини Юрай Мікуш 1987 ЦН "Дукла" (Словаччина) "Спартак" (Москва)
61 Прапор Швеції Якоб Юзефсон 1991 ЦН "Юргорден" (Швеція) СКА (С.-Петербург)
62 Прапор Канади Ерік Гудбрансон 1992 Зх "Кінгстон" (OHL) "Динамо" (Москва)
63 Прапор Росії Марат Заріпов 1990 ПН "Мечел" (Челябінськ) "Металург" (Магнітогорськ)
64 Прапор Росії Юрій Лаврецький 1989 У "Капітан" (Ступіно) "Динамо" (Мінськ)
65 Прапор Білорусі Микола Сусло 1991 ЦН "Гомель" (Білорусь) "Локомотив" (Ярославль)
66 Прапор Швеції Йонас Енрот 1988 У "Портленд" (AHL) "Атлант" (Митищі)
67 Прапор Росії Олег Лі 1991 ПН "Фарго Форс" (USHL) "Атлант" (Митищі)
68 Прапор Росії Ілля Іванівський 1991 Н "Витязь" (Чехов) "Салават Юлаєв" (Уфа)
69 Прапор Словаччини Ріхард Панік 1991 ПН "Тршинец" (Чехія) "Автомобіліст" (Єкатеринбург)

3.4. Четвертий раунд вибору

Н Гравець ГР А Старий клуб Новий клуб
70 Прапор Білорусі Сергій Шелег 1991 Зх "Садбері" (OHL) "Динамо" (Мінськ)
71 Прапор Швеції Максим Матушкін 1990 Зх "Бьерклевен" (Швеція) "Металург" (Новокузнецьк)
72 відмова "Лада" (Тольятті)
73 Прапор Швеції Кристоффер Берглунд - Зх "Лулео" (Швеція) "Сибір" (Новосибірськ)
74 Прапор Росії Олександр Федосєєв 1991 ПН МХК "Крила Рад-2" (Москва) "ЦСКА" (Москва)
75 Прапор Росії Артур Ганзвінд 1992 ЛН МХК "Крила Рад" (Москва) "Северсталь" (Череповець)
76 Прапор Росії Олександр Торопов 1992 Зх "Авангард" (Омськ) "Авангард" (Омськ)
77 Прапор Росії Кирило Аленіков 1992 ЛЗ "Металург" (Магнітогорськ) "Барис" (Астана)
78 Прапор Фінляндії Міро Ховінен 1992 Зх "Йокерит" (Фінляндія) "Динамо" (Москва)
79 Прапор Росії Сергій Рябухін 1991 Н ЦСК_ВВС (Самара) "Лада" (Тольятті)
80 Прапор Чехії Міхал Йордан 1990 Зх "Плімут" (OHL) СКА (С.-Петербург)
81 Прапор Росії Олександр Фроленков 1992 ЛЗ "Білі Ведмеді" (Москва) "Торпедо" (Ніж.Новгород)
82 Прапор Латвії Андріс Джеріньш 1988 ЛН "Кінгстон" (OHL) "Динамо" (Рига)
83 Прапор Швеції Віктор Хедман 1990 Зх "Модо" (Швеція) "Спартак" (Москва)
84 Прапор Росії Павло Бондаревський 1992 ПН "Русь" (Москва) "Нафтохімік" (Нижньокамськ)
85 Прапор Швеції Олівер Екман-Ларссон 1991 Зх "Лександ" (Швеція) "Металург" (Магнітогорськ)
86 Прапор Швеції Симон Бертільссон 1991 Зх "Брюнес" (Швеція) "Металург" (Магнітогорськ)
87 Прапор Фінляндії Тоні Раяла 1991 ПН "Ільвес" (Фінляндія) "Локомотив" (Ярославль)
88 Прапор Росії Дмитро Швиденко 1992 Зх "Спартак" (Москва) "Атлант" (Митищі)
89 Прапор Канади Тейлор Холл 1991 ПН "Віндзор" (OHL) "Ак Барс" (Казань)
90 Прапор Росії Єгор Мартинов 1990 ПЗ "Мечел" (Челябінськ) "Салават Юлаєв" (Уфа)
91 Прапор Росії Кирило Бадуліна 1990 ЛЗ "Мечел-2" (Челябінськ) "Автомобіліст" (Єкатеринбург)

Примітки


Історія КХЛ
Команди КХЛ
Західна конференція Східна конференція
Дивізіон Боброва Дивізіон Тарасова Дивізіон Харламова Дивізіон Чернишева
Прапор Росії Динамо (Москва) Прапор Росії Атлант (Митищі) Прапор Росії Автомобіліст (Єкатеринбург) Прапор Росії Авангард (Омськ)
Прапор Латвії Динамо (Рига) Прапор Росії Витязь (Чехов) Прапор Росії Ак Барс (Казань) Прапор Росії Амур (Хабаровськ)
Прапор України Донбас (Донецьк) Прапор Білорусі Динамо (Мінськ) Прапор Росії Металург (Магнітогорськ) Прапор Казахстану Барис (Астана)
Прапор Чехії Лев (Прага) Прапор Росії Локомотив (Ярославль) Прапор Росії Нафтохімік (Нижньокамськ) Прапор Росії Металург (Новокузнецьк)
Прапор Хорватії Медвешчак (Загреб) Прапор Росії Северсталь (Череповець) Прапор Росії Торпедо (Н. Новгород) Прапор Росії Примор'ї (Владивосток)
Прапор Росії СКА (С.-Петербург) Прапор Росії Спартак (Москва) Прапор Росії Трактор (Челябінськ) Прапор Росії Салават Юлаєв (Уфа)
Прапор Словаччини Слован (Братислава) Прапор Росії ЦСКА (Москва) Прапор Росії Югра (Ханти-Мансійськ) Прапор Росії Сибір (Новосибірськ)
Трофеї КХЛ

Кубок Гагаріна | Кубок Континенту | Кубок Відкриття | Кубок Західної конференції | Кубок Східної конференції | Кубок Надії | Приз імені Всеволода Боброва | Джентльмен на льоду |
Залізна людина | За вірність хокею | Золота ключка | Золотий шолом | Імені Валентина Сича | Три бомбардира | Майстер плей-офф | Секунда | Трофей імені Олексія Черепанова | Трофей імені Андрія Старовойтова | Трофей кращого бомбардира | Трофей кращого воротаря | Трофей кращого снайпера | Трофей самого корисного гравця | Трофей найрезультативнішого захисника

Сезони КХЛ