Другий дивізіон ПФЛ 2000

IX сезон Другої ліги першості Росії з футболу відбувся в 2000 в період з 2 квітня по 6 листопада.


1. Команди

У сезоні 2000 року під другому дивізіоні були заявлені 107 команд. У міжсезоння деякі з них змінили свої назви:

  • "Курган" (Курган) на "Спартак"
  • "СКА" (Хабаровськ) на "СКА-Енергія"
Захід (19 команд) Центр (20 команд) Південь (20 команд) Поволжі (18 команд) Урал (16 команд) Схід (14 команд)
Автомобіліст (Ногінськ) Авангард (Курськ) Автодор (Владикавказ) Балаково Газовик (Оренбург) Амур-Енергія (Благовєщенськ)
Вилучення-89 (Вишній Волочек) Арсенал-2 (Тула) Ангушт (Назрань) Біохімік-Мордовія (Саранськ) Динамо (Іжевськ) Динамо (Барнаул)
Динамо (Вологда) Динамо (Брянськ) Вінець (Гулькевичі) Волга (Ульяновськ) Динамо (Перм) Динамо (Омськ)
Динамо-2 (Москва) Дон (Новомосковськ) Витязь (Кримськ) Діана (Волзько) Динамо-Машинобудівник (Кіров) Зірка (Іркутськ)
Зеніт-2 (Санкт-Петербург) Єлець Динамо (Махачкала) Іскра (Енгельс) Зеніт (Челябінськ) Іртиш (Омськ)
Локомотив-2 (Москва) Коломна Динамо (Ставрополь) Крила Рад-2 (Самара) КамАЗ-Чалли (Набережні Човни) Кузбас (Кемерово)
Мосенерго (Москва) Космос (Електросталь) Дружба (Майкоп) Лада-Енергія (Димитровград) Металург-метизниками (Магнітогорськ) Луч (Владивосток)
Нафтовик (Ярославль) Краснознаменськ Ірістон (Владикавказ) Металург (Викса) Нафтохімік (Нижньокамськ) Металург (Новокузнецьк)
Оазис (Ярцево) Локомотив (Калуга) Кавказкабель (Прохолодний) Олімпія (Волгоград) Содовик (Стерлітамак) Океан (Находка)
Псков Локомотив (Ліски) Кубань (Краснодар) Ротор-2 (Волгоград) Спартак (Йошкар-Ола) Реформація (Абакан)
Сатурн-2 (Раменське) Лотто-МКМ (Москва) Моздок Салют (Саратов) Спартак (Курган) Селенга (Улан-Уде)
Северсталь (Череповець) Орел Нарт (Нарткала) Світлотехніка (Саранськ) Тюмень Сибіряк (Братськ)
Спартак (Кострома) Рязань-Агрокомплект (Рязань) Ростельмаш-2 (Ростов-на-Дону) Торпедо (Волжський) УралАЗ (Міасс) СКА-Енергія (Хабаровськ)
Спартак (Щелково) Спартак (Лохвиця) СКА (Ростов-на-Дону) Торпедо (Павлово) Уралець (Нижній Тагіл) Чкаловець-Олімпік (Новосибірськ)
Спартак-2 (Москва) Спартак (Тамбов) Слов'янськ (Слов'янськ-на-Кубані) Торпедо-Вікторія (Нижній Новгород) Уралмаш (Єкатеринбург)
Спортакадемклуб (Москва) Спартак-Орєхово (Орєхово-Зуєво) Спартак-Кавказтрансгаз (Изобильний) Хімік (Дзержинськ) Енергія (Чайковський)
Торпедо-2 (Москва) Спартак-Телеком (Шуя) Суднобудівник (Астрахань) Хопер (Балашов)
ЦСКА-2 (Москва) Титан (Реутов) Торпедо (Таганрог) Енергетик (Урень)
Енергія (Великі Луки) Фабус (Бронниці) Чорноморець-2 (Новоросійськ)
Хімки Шахтар (Шахти)

2. Таблиці

2.1. Захід

Підсумкова таблиця [1] [2]
Місце Команда І У Н П Голи Про Примітки
1 Северсталь (Череповець) 36 19 12 5 58   -   33 +25 69 Зелена стрелка.png Вихід у фінальний етап
2 Динамо (Вологда) 36 19 10 7 53   -   30 +23 67
3 Спартак (Щелково) 36 19 7 10 48   -   31 +17 64
4 Псков 36 19 7 10 65   -   29 +36 64
5 Мосенерго (Москва) 36 18 8 10 51   -   33 +18 62
6 Вилучення-89 (Вишній Волочек) 36 16 9 11 36   -   28 +8 57
7 Торпедо-2 (Москва) 36 16 9 11 42   -   33 +9 57 → Перехід в турнір дублерів
8 Нафтовик (Ярославль) 36 14 10 12 39   -   35 +4 52
9 Зеніт-2 (Санкт-Петербург) 36 13 11 12 50   -   41 +9 50 → Перехід в турнір дублерів
10 Спортакадемклуб (Москва) 36 13 9 14 38   -   53 -15 48
11 Автомобіліст (Ногінськ) 36 13 9 14 35   -   34 +1 48
12 Локомотив-2 (Москва) 36 12 9 15 40   -   45 -5 45 → Перехід в турнір дублерів
13 ЦСКА-2 (Москва) 36 11 10 15 43   -   46 -3 43 → Перехід в турнір дублерів
14 Оазис (Ярцево) 36 9 14 13 35   -   40 -5 41
15 Спартак (Кострома) 36 9 10 17 33   -   60 -27 37
16 Спартак-2 (Москва) 36 9 10 17 35   -   55 -20 37 → Перехід в турнір дублерів
17 Динамо-2 (Москва) 36 9 8 19 46   -   65 -19 35 → Перехід в турнір дублерів
18 Сатурн-2 (Раменське) 36 9 5 22 35   -   59 -24 32 → Перехід в турнір дублерів
19 Енергія (Великі Луки) 36 9 5 22 23   -   55 -32 32

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки

Результат матчу " Локомотив-2 "(Москва) 2:0" Спартак-2 "(Москва) був анульований. Команді" Локомотив-2 "зараховано технічну поразку з рахунком 0:3.
Результат матчу " Сатурн-2 "(Раменське) 0:2" Северсталь "(Череповець) був анульований. Команді" Сатурн-2 "зараховано технічну поразку з рахунком 0:3.

Бомбардири:

1. Дмитро Сачков Псков 22
2. Олександр Рогулін Оазис (Ярцево) 19
3. Сергій Степанов Псков 15
4. Андрій Миколаїв Северсталь (Череповець) 13
5. Дмитро Подшивалов Динамо-2 (Москва) 13
6. Сергій Матвєєв Спортакадемклуб (Москва) 12
7. Олександр Самородов Мосенерго (Москва) 12
8. Дмитро Акімов Зеніт-2 (Санкт-Петербург) 11
9. Дмитро Калінін Спартак (Щелково) 11
10. Дмитро Руданов Нафтовик (Ярославль) 11

2.2. Центр

Підсумкова таблиця [3] [4]
Місце Команда І У Н П Голи Про Примітки
1 Хімки 38 28 4 6 68   -   22 +46 88 Зелена стрелка.png Вихід у фінальний етап
2 Динамо (Брянськ) 38 26 8 4 60   -   23 +37 86
3 Орел 38 24 5 9 57   -   31 +26 77
4 Спартак (Тамбов) 38 19 8 11 49   -   31 +18 65
5 Лотто-МКМ (Москва) 38 18 8 12 48   -   33 +15 62
6 Краснознаменськ 38 18 6 14 42   -   32 +10 60
7 Космос (Електросталь) 38 13 16 9 41   -   27 +14 55
8 Авангард (Курськ) 38 16 6 16 36   -   41 -5 54
9 Спартак-Телеком (Шуя) 38 14 12 12 38   -   30 +8 54
10 Локомотив (Калуга) 38 14 9 15 41   -   39 +2 51
11 Локомотив (Ліски) 38 11 13 14 33   -   40 -7 46
12 Коломна 38 12 9 17 36   -   63 -27 45
13 Спартак-Орєхово (Орєхово-Зуєво) 38 11 10 17 34   -   46 -12 43
14 Рязань-Агрокомплект (Рязань) 38 11 10 17 25   -   35 -10 43
15 Єлець 38 12 6 20 25   -   44 -19 42
16 Дон (Новомосковськ) 38 9 15 14 27   -   38 -11 42
17 Фабус (Бронниці) 38 10 11 17 35   -   50 -15 41
18 Титан (Реутов) 38 11 6 21 34   -   46 -12 39
19 Спартак (Лохвиця) 38 7 13 18 23   -   44 -21 34
20 Арсенал-2 (Тула) 38 5 7 26 28   -   65 -37 22

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки

Результат матчу " Краснознаменськ "1:0" Єлець "був анульований. Команді" Єлець "зараховано технічну поразку з рахунком 0:3.

Бомбардири:

1. Костянтин Геніч Хімки 18
2. Микола Ковардаєв Хімки 16
3.Александр Середохін Локомотив (Калуга) 16
4. Руслан Усіков Динамо (Брянськ) 16
5. Олексій Копилов Орел 15
6. Андрій Болдін Коломна 12
7. Віталій Міленін Спартак (Тамбов) 12
8. Сергій Кравчук Хімки 11
9. Сергій Метелиця Динамо (Брянськ) 11
10. Дмитро Пинин Спартак-Орєхово (Орєхово-Зуєво) 11
11. Андрій Черенков Краснознаменськ 11

2.3. Південь

Підсумкова таблиця [5] [6]
Місце Команда І У Н П Голи Про Примітки
1 Кубань (Краснодар) 38 32 3 3 95   -   13 +82 99 Зелена стрелка.png Вихід у фінальний етап
2 СКА (Ростов-на-Дону) 38 32 2 4 104   -   16 +88 98
3 Ангушт (Назрань) 38 29 2 7 80   -   30 +50 89
4 Дружба (Майкоп) 38 27 2 9 89   -   27 +62 83
5 Динамо (Ставрополь) 38 26 4 8 68   -   24 +44 82
6 Автодор (Владикавказ) 38 22 7 9 83   -   30 +53 73
7 Спартак-Кавказтрансгаз (Изобильний) 38 20 7 11 52   -   35 +17 67
8 Кавказкабель (Прохолодний) 38 18 8 12 54   -   34 +20 62
9 Нарт (Нарткала) 38 19 4 15 54   -   57 -3 61
10 Витязь (Кримськ) 38 15 6 17 46   -   62 -16 51
11 Суднобудівник (Астрахань) 38 14 8 16 48   -   53 -5 50
12 Вінець (Гулькевичі) 38 11 6 21 32   -   78 -46 39
13 Моздок 38 9 8 21 42   -   57 -15 35
14 Динамо (Махачкала) 38 10 3 25 41   -   68 -27 33
15 Ростельмаш-2 (Ростов-на-Дону) 38 10 3 25 36   -   79 -43 33 → Перехід в турнір дублерів
16 Шахтар (Шахти) 38 9 6 23 26   -   71 -45 33
17 Слов'янськ (Слов'янськ-на-Кубані) 38 9 5 24 33   -   67 -34 32
18 Ірістон (Владикавказ) 38 9 4 25 30   -   90 -60 31 Червона стрілка вніз.png Виключення з ПФЛ
19 Чорноморець-2 (Новоросійськ) 38 8 6 24 44   -   76 -32 30 → Перехід в турнір дублерів
20 Торпедо (Таганрог) 38 2 4 32 23   -   113 -90 10 Червона стрілка вніз.png Виключення з ПФЛ

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки

Результат матчу " Динамо "(Ставрополь) 1:0" Нарт "(Нарткала) був анульований. Команді" Нарт "зараховано технічну поразку з рахунком 0:3.

Бомбардири:

1. Юсуп Гугуєв Ангушт (Назрань) 30
2. Станіслав Лебединцев СКА (Ростов-на-Дону) 26
3. Іса Мархи Ангушт (Назрань) 26
4. Микола Комличенко Дружба (Майкоп) 20
5. Костянтин Бойко СКА (Ростов-на-Дону) 18
6. Сергій Зєліков СКА (Ростов-на-Дону) 18
7. Олександр Бочарніков Суднобудівник (Астрахань) 17
8. Андрій Передерій Автодор (Владикавказ) 16
9. Едуард Богданов Динамо (Ставрополь) 15
10. Муса Мазаєв Дружба (Майкоп) 15
11. Віталій Макаренко Кавказкабель (Прохолодний) 15
12. Анза Мизове Нарт (Нарткала) 15

2.4. Поволжі

Підсумкова таблиця [7] [8]
Місце Команда І У Н П Голи Про Примітки
1 Світлотехніка (Саранськ) 34 27 2 5 62   -   32 +30 83 Зелена стрелка.png Вихід у фінальний етап
2 Торпедо (Павлово) 34 22 6 6 56   -   25 +31 72
3 Волга (Ульяновськ) 34 22 4 8 61   -   29 +32 70
4 Металург (Викса) 34 21 5 8 50   -   28 +22 68
5 Балаково 34 19 3 12 51   -   34 +17 60
6 Торпедо-Вікторія (Нижній Новгород) 34 17 7 10 56   -   33 +23 58
7 Енергетик (Урень) 34 17 4 13 55   -   32 +23 55
8 Іскра (Енгельс) 34 15 6 13 47   -   45 +2 51
9 Лада-Енергія (Димитровград) 34 16 1 17 54   -   49 +5 49
10 Олімпія (Волгоград) 34 13 7 14 61   -   56 +5 46
11 Діана (Волзько) 34 14 3 17 50   -   38 +12 45
12 Біохімік-Мордовія (Саранськ) 34 13 5 16 38   -   45 -7 44
13 Хімік (Дзержинськ) 34 11 4 19 38   -   46 -8 37
14 Ротор-2 (Волгоград) 34 10 5 19 61   -   74 -13 35 → Перехід в турнір дублерів
15 Хопер (Балашов) 34 9 6 19 24   -   51 -27 33
16 Торпедо (Волжський) 34 8 3 23 30   -   77 -47 27
17 Крила Рад-2 (Самара) 34 6 4 24 25   -   80 -55 22 → Перехід в турнір дублерів
18 Салют (Саратов) 34 4 9 21 27   -   72 -45 21

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки

Бомбардири:

1. Антон Хазов Торпедо-Вікторія (Нижній Новгород) 26
2. Максим Бондаренко Ротор-2 (Волгоград) 24
3. Володимир Пронін Волга (Ульяновськ) 20
4. Анатолій Личагов Енергетик (Урень) 19
5. Дмитро Голубєв Металург (Викса) 14
6. Віталій Нікулкін Світлотехніка (Саранськ) 13
7. Дмитро Тимофєєв Діана (Волзько) 13
8. Олександр Федоров Діана (Волзько) 12
9. Едуард Базаров Балаково 11
10. Денис Снімщіков Олімпія (Волгоград) 11
11. Андрій Чибриков Торпедо (Павлово) 11

2.5. Урал

Підсумкова таблиця [9] [10]
Місце Команда І У Н П Голи Про Примітки
1 Нафтохімік (Нижньокамськ) 30 26 4 0 82   -   18 +64 82 Зелена стрелка.png Вихід у фінальний етап
2 Уралмаш (Єкатеринбург) 30 23 4 3 72   -   21 +51 73
3 КамАЗ-Чалли (Набережні Човни) 30 20 4 6 80   -   23 +57 64
4 Тюмень 30 16 9 5 53   -   25 +28 57
5 Содовик (Стерлітамак) 30 16 5 9 46   -   25 +21 53
6 Металург-метизниками (Магнітогорськ) 30 16 5 9 50   -   39 +11 53
7 Зеніт (Челябінськ) 30 14 4 12 50   -   47 +3 46
8 Уралець (Нижній Тагіл) 30 14 3 13 44   -   47 -3 45
9 Газовик (Оренбург) 30 14 2 14 38   -   42 -4 44
10 УралАЗ (Міасс) 30 11 6 13 26   -   39 -13 39
11 Динамо (Перм) 30 8 5 17 30   -   59 -29 29
12 Енергія (Чайковський) 30 8 3 19 34   -   57 -23 27
13 Динамо-Машинобудівник (Кіров) 30 6 7 17 24   -   58 -34 25
14 Динамо (Іжевськ) 30 6 3 21 29   -   66 -37 21
15 Спартак (Йошкар-Ола) 30 3 4 23 19   -   63 -44 13
16 Спартак (Курган) 30 3 4 23 24   -   72 -48 13

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки

Бомбардири:

1. Ігор катів Уралмаш (Єкатеринбург) 36
2. Роман Стрижов КамАЗ-Чалли (Набережні Човни) 20
3. Раміль Валєєв Тюмень 19
4. Рустам Фахрутдінов Нафтохімік (Нижньокамськ) 19
5. Володимир Джубанов КамАЗ-Чалли (Набережні Човни) 18
6. Михайло Тюфяков Нафтохімік (Нижньокамськ) 17
7. Віталій Какунін Нафтохімік (Нижньокамськ) 16
8. Володимир Райков Зеніт (Челябінськ) 16
9. Сергій Полстянов Тюмень 14
10. Андрій Фролов Тюмень 13

2.6. Схід

Підсумкова таблиця [11] [12]
Місце Команда І У Н П Голи Про Примітки
1 Металург (Новокузнецьк) 24 17 4 3 42   -   15 +27 55 Зелена стрелка.png Вихід у фінальний етап
2 СКА-Енергія (Хабаровськ) 24 16 5 3 50   -   23 +27 53
3 Зірка (Іркутськ) 24 11 7 6 43   -   27 +16 40
4 Луч (Владивосток) 24 12 3 9 41   -   26 +15 39
5 Океан (Находка) 24 11 6 7 28   -   24 +4 39
6 Чкаловець-Олімпік (Новосибірськ) 24 10 6 8 31   -   29 +2 36
7 Іртиш (Омськ) 24 8 9 7 20   -   18 +2 33
8 Сибіряк (Братськ) 24 9 5 10 34   -   30 +4 32
9 Селенга (Улан-Уде) 24 8 4 12 15   -   41 -26 28
10 Амур-Енергія (Благовєщенськ) 24 6 7 11 27   -   30 -3 25
11 Динамо (Барнаул) 24 6 4 14 25   -   37 -12 22
12 Кузбас (Кемерово) 24 2 9 13 12   -   38 -26 15
13 Динамо (Омськ) 24 3 5 16 14   -   44 -30 14
- Реформація (Абакан) 0 0 0 0 0   -   0 0 0 X mark.svg Знявся після 10-го туру

І - ігри, В - виграші, Н - нічиї, П - програші, Голи - забиті та пропущені голи, - різниця голів, О - очки

Бомбардири:

1. Сергій Первушин СКА-Енергія (Хабаровськ) 13
2. Олександр Попов Зірка (Іркутськ) 13
3. Станіслав Чаплигін Металург (Новокузнецьк) 13
4. Анатолій Панченко Динамо (Барнаул) 12
5. Шаміль Багізаев Сибіряк (Братськ) 10
6. Олександр Гарін Луч (Владивосток) 9
7. Олег Лідрік Чкаловець-Олімпік (Новосибірськ) 9
8. Сергій Маточкин Селенга (Улан-Уде) 9
9. Олексій Латушкін Океан (Находка) 8
10. Олексій Поддубський СКА-Енергія (Хабаровськ) 8

3. Фінальний етап

Команди, що зайняли перші місця в своїх зонах, були розбиті на пари. Переможець за сумою двох матчів виходив у Перший дивізіон. Підвищення в класі добилися " Хімки " [1] , " Кубань "(Краснодар) і" Нафтохімік "(Нижньокамськ).


3.1. Перші матчі

3.1.1. "Нафтохімік" (Нижньокамськ) - "Металург" (Новокузнецьк) 2:0

21 жовтня 2000
Нафтохімік (Нижньокамськ) 2:0 (1:0) Металург (Новокузнецьк)
Дьяченко Soccerball.svg 13 '
Фахрутдінов Soccerball.svg 60 ' ( пен.)
Голи
"Нафтохімік", Нижньокамськ
Глядачів: 3 500
Суддя: Чеботарьов ( Краснодар)
Склади:
Нафтохімік: Михайлов, Бондарук, Дьяченко, Клонцак, Сітчіхін, Зінов'єв (Єфремов, 82), Гайнуллин, Тюфяков, Фахрутдінов, С.Будилін (Кірсанов, 70), Какунін.
Металург: Безрядіна, Медведєв, Чекунов, Данильченко, Кривоконь, Мехович, Бахтін, Солдатов (Чебикін, 57), Лянге (Гущин, 86), Матюшин, Чаплигін (Яркін, 65).
Попереджений Гайнуллин, Бондарук - Чаплигін, Бахтін, Чекунов, Чебикін.

3.1.2. "Северсталь" (Череповець) - "Хімки" 1:0

29 жовтня 2000
Северсталь (Череповець) 1:0 (0:0) Хімки
Булавін Soccerball.svg 54 ' Голи
"Сатурн", Рибінськ
Глядачів: 500
Суддя: Гусєв ( Тобольськ)
Склади:
Северсталь: Білоусов, Почепцов, Лебедєв, Пласковскій, Наумов, Павловський, Худогов, Сальцман, Булавін, Рогожин, Миколаїв.
Химки: Рожков, Колякін, Мазалов (к), Химич, Буров, Макаров (Гончаров, 66), Семакін (Баркалов, 84), Геніч, Кравчук, Каратаєв, Ковардаєв (Кочаригін, 78).
Попереджений Павловський - Буров.

3.1.3. "Світлотехніка" (Саранськ) - "Кубань" (Краснодар) 0:1

1 листопада 2000
Світлотехніка (Саранськ) 0:1 (0:0) Кубань (Краснодар)
Голи Пантюшенко Soccerball.svg 75 '
" Світлотехніка ", Саранськ
Глядачів: 18 000
Суддя: Жафяров ( Москва)
Склади:
Світлотехніка: Смирнов, Храмцов, Большаков, Орлов, Лихоманов, Редькін, Манько (Корнєв, 62), Чупіна, Клейменов, Нікулкін (Кудрявцев, 76), Губанов.
Кубань: Тучинський, Юдін (Сіверчук, 88), Андрєєв (к), Зуєв, Пантюшенко (Філіппов, 80), Окорочков, Лисенко, Головань, Куніхов, Єрмак (Цацкіна, 90), Селін (Берішвілі, 76).
Попереджений Орлов - Берішвілі.
Нереалізовані пенальті: Большаков (65)

3.2. Матчі у відповідь

3.2.1. "Металург" (Новокузнецьк) - "Нафтохімік" (Нижньокамськ) 1:2

28 жовтня 2000
Металург (Новокузнецьк) 1:2 (0:2) Нафтохімік (Нижньокамськ)
Медведєв Soccerball.svg 90 ' ( пен.) Голи Фахрутдінов Soccerball.svg 4 '
Какунін Soccerball.svg 45 '
"Запсибовец", Новокузнецьк
Глядачів: 4 000
Суддя: Баскаков ( Москва)
Склади:
Металург: Безрядіна, Медведєв, Чекунов, Данильченко (Бахтін, 59), Кривоконь, Мехович, Семенов, Гущин (Яркін, 56), Лянге, Матюшин, Чаплигін.
Нафтохімік: Михайлов, Бондарук, Дьяченко (Єфремов, 64), Клонцак, Сітчіхін, Зінов'єв, Гайнуллин, Тюфяков, Фахрутдінов, С.Будилін, Какунін (Слабодіч, 86).
Попереджений Кривоконь, Мехович - Дьяченко, Єфремов, Гайнуллин.

3.2.2. "Хімки" - "Северсталь" (Череповець) 3:2

4 листопада 2000
Хімки 3:2 (2:1) Северсталь (Череповець)
Кравчук Soccerball.svg 20 ' , Soccerball.svg 24 '
Кочаригін Soccerball.svg 88 '
Голи Рогожин Soccerball.svg 43 '
Страчков Soccerball.svg 50 '
"Новатор", Хімки
Глядачів: 4 000
Суддя: Зуєв ( Москва)
Склади:
Химки: Рожков, Колякін, Мазалов (к), Носов, Буров, Семакін (Шуленін, 59), Баркалов (Гончаров, 59), Геніч, Кравчук (Кочаригін, 50), Каратаєв (Жданович, 87), Ковардаєв.
Северсталь: Білоусов, Почепцов, Лебедєв, Пласковскій, Наумов, Павловський, Худогов, Страчков (Селенков, 66), Булавін, Рогожин, Миколаїв (Дроздов, 76).
Попереджений Каратаєв, Мазалов - Павловський, Рогожин.
1. За сумою двох матчів перемогу здобув футбольний клуб " Северсталь ", але через проблеми з фінансуванням команда не пройшла ліцензування і відмовилася від участі в першому дивізіоні, тому її місце в сезоні 2001 зайняв футбольний клуб " Хімки ". [13]

3.2.3. "Кубань" (Краснодар) - "Світлотехніка" (Саранськ) 0:0

6 листопада 2000
Кубань (Краснодар) 0:0 (0:0) Світлотехніка (Саранськ)
" Кубань ", Краснодар
Глядачів: 20 000
Суддя: Безубяк ( Санкт-Петербург)
Склади:
Кубань: Тучинський, Юдін, Андрєєв (к), Зуєв, Пантюшенко (Цацкіна, 86), Окорочков (Берішвілі, 62), Лисенко, Головань (дула, 66), Куніхов, Єрмак (Олійник, 83), Селін.
Світлотехніка: Горбачов, Храмцов, Большаков, Орлов, Лихоманов, Редькін (Шмельов, 73), Манько (Корнєв, 64), Чупіна, Клейменов, Нікулкін (Кудрявцев, 59), Губанов.
Попереджений Єрмак, Головань, Юдін - Чупіна, Храмцов, Большаков.
Вилучений Куніхов.

Примітки