Ланчестон Елліот
Важка атлетика
Золото Афіни 1896 Поштовх однією рукою
Срібло Афіни 1896 Поштовх двома руками

Ланчестон Елліот ( англ. Launceston Elliot ; 9 червня 1874, Мумбаї, Індія - 8 серпня 1930, Мельбурн, Австралія) - британський борець, гімнаст, легкоатлет і важкоатлет, чемпіон і призер літніх Олімпійських ігор 1896.

Ланчестон Елліот в 1910

Елліот виріс в аристократичним родині, і був наполовину шотландцем.

В 1896, він брав участь в літніх Олімпійських іграх в Афінах, і змагався одразу в чотирьох видах спорту.

Основним його амплуа була важка атлетика. Спочатку, у поштовху двома руками, він посів друге місце, хоча показав один результат в 111,5 кг з переможцем змагання данцем Вігго Йенсеном. Однак у наступному змаганні, поштовху однією рукою, він узяв реванш у данського спортсмена, піднявши 71 кг, вигравши золоту медаль, і ставши першим британським олімпійським чемпіоном.

Крім того, він брав участь ще в трьох видах спорту, але без особливих успіхів. У легкій атлетиці він брав участь у кваліфікаційному забігу на 100 м, але посів третє місце і не пройшов у фінал. У гімнастиці він брав участь в лазінні по канату і зайняв останнє п'яте місце. У боротьбі Елліот вибув у чвертьфіналі, програвши німцеві Карлу Шуману.

Через чотири роки Елліот взяв участь в легкоатлетичних змаганнях на літніх Олімпійських іграх 1900 в Парижі. Він змагався в метанні диска і зайняв 11-е місце, розділивши його з угорцем Артуром Корей. Вони обидва метнули снаряд на 31 м.

Залишивши спорт, Елліот переїхав до Австралії, де помер від раку.