КХЛ в сезоні 2011/2012

Четвертий чемпіонат Континентальної хокейної ліги проходив з 7 вересня 2011 по 25 квітня 2012. У зв'язку з авіакатастрофою під Ярославлем, чемпіонат був припинений і його відновлення було перенесено на 12 вересня. [1] Офіційна церемонія закриття хокейного сезону відбулася 23 травня 2012 року.


1. Події міжсезоння

1.1. Драфт 2011

Драфт КХЛ 2011 пройшов з 28 травня 2011 в Митищах, на домашній арені клубу Атлант - Арена Митищі.

2. Регулярний сезон

Регулярний сезон стартував 12 вересня 2011 матчем на Кубок Відкриття і завершився 26 лютого 2012. Сезон пройшов з перервами в листопаді, грудні і лютому для участі хокеїстів у матчах Еврохоккейтура і Матчі всіх зірок, а також на період новорічних свят. Кожна команда зіграла по 54 матчі протягом регулярного сезону, з них чотири рази проти суперників зі свого дивізіону і два рази проти всіх інших команд. Загальна кількість зіграних матчів в регулярній частині Чемпіонату - 621.

Були зроблені зусилля, щоб якомога краще збалансувати графік, так що жодна з команд не зіграла більше 12 ігор на місяць.

Переможцем Кубка Континенту став Челябінський "Трактор", який випередив Петербурзький СКА на одне очко.


3. Події

3.1. Загибель команди "Локомотив" у авіакатастрофі

7 вересня 2011 в Ярославлі відразу після зльоту з аеропорту Туношна розбився літак Як-42Д, що перевозив команду Ярославського "Локомотива". На борту лайнера перебувало 45 осіб: 37 пасажирів і 8 членів екіпажу. 43 людини загинули [2] відразу; хокеїст Олександр Галімов і бортінженер Олександр Сизов госпіталізовані у важкому стані. Пізніше Галімов помер [3] в НДІ ім.Вишневського. Команда прямувала до Мінськ на гру з місцевим " Динамо " [4]. У зв'язку з трагедією початок Чемпіонату КХЛ було відкладено до 12 вересня 2011, [5] хокейний клуб Локомотив відмовився від участі в чемпіонаті [6]. Сезон 2011/2012 клуб проведе в Вищій хокейній лізі (ВХЛ), в наступному сезоні 2012/13 клубу буде гарантовано виступ у плей-офф КХЛ, незалежно від результатів регулярного чемпіонату. [7] Незважаючи на це, керівництво клубу оголосило про відмову гарантованого потрапляння до плей-офф. Клуб домагатиметься виходу своїми силами.

У пам'ять про трагедію було прийнято рішення помістити невелику емблему ХК "Локомотив" у чорно-білому варіанті з підписом "07.09" на ігровій формі хокеїстів КХЛ.


3.2. Кубок Відкриття

Перша традиційна гра сезону - матч на Кубок Відкриття [8] - мав бути зіграний 7 вересня між двома фіналістами минулого сезону - командами "Салават Юлаєв" ( Уфа) і "Атлант" ( Митищі), проте матч був зупинений на 17-й хвилині першого періоду у зв'язку з авіакатастрофою, в якій розбилася команда " Локомотив "(Ярославль). В результаті керівництвом КХЛ прийнято рішення про перегравання матчу" Салават Юлаєв "-" Атлант " 12 вересня 2011. [9]

Незважаючи на те, що після першого періоду команда "Атлант" вигравала з рахунком 3:0, перемогу здобув "Салават Юлаєв" з рахунком 5:3, ставши володарем Кубка Відкриття сезону 2011/2012. [10]


3.3. Матч зірок КХЛ

Зірковий вікенд відбувся 20 і 21 січня 2012 в Ризі.

4. Клуби

Дивізіон Команда Місто Арена Заснований в КХЛ
Західна конференція
Дивізіон Боброва ОХК Динамо Прапор Росії Москва МСА "Лужники" 1946 2008
Динамо (Рига) Прапор Латвії Рига Арена Рига 1946 2008
Лев Прапор Словаччини Попрад Татравагонка Арена 2010 2011
СКА Прапор Росії С.-Петербург СКК "Льодовий Палац" 1946 2008
Спартак Прапор Росії Москва Палац спорту "Сокольники" 1946 2008
ЦСКА Прапор Росії Москва Льодовий палац спорту ЦСКА 1946 2008
Дивізіон Тарасова
Атлант Прапор Росії Митищі Арена Митищі 2005 2008
Витязь Прапор Росії Чехов Льодовий хокейний центр "Витязь" [11] 1996 2008
Динамо (Мінськ) Прапор Білорусі Мінськ Мінськ-Арена 1976 2008
Северсталь Прапор Росії Череповець Льодовий палац 1956 2008
Торпедо Прапор Росії Н.Новгород Нагорний палац спорту профспілок 1946 2008
Східна конференція
Дивізіон Харламова Ак Барс Прапор Росії Казань Татнафта-Арена 1956 2008
Металург (Мг) Прапор Росії Магнітогорськ Арена-Металург 1955 2008
Нафтохімік Прапор Росії Нижньокамськ СКК "Нафтохімік" 1968 2008
Трактор Прапор Росії Челябінськ Льодова арена "Трактор" 1947 2008
Югра Прапор Росії Х.-Мансійськ Арена-Югра 2006 2010
Автомобіліст Прапор Росії Єкатеринбург КРК "Уралец" 2006 2008
Дивізіон Чернишева Авангард Прапор Росії Омськ Арена Омськ 1950 2008
Амур Прапор Росії Хабаровськ Платинум Арена 1966 2008
Барис Прапор Казахстану Астана Палац спорту "Казахстан" 1999 2008
Металург (Нк) Прапор Росії Новокузнецьк Палац спорту ковальських металургів 1949 2008
Салават Юлаєв Прапор Росії Уфа Уфа-Арена 1961 2008
Сибір Прапор Росії Новосибірськ Льодовий палац спорту "Сибір" 1962 2008

5. Турнірне становище команд

Пояснення до турнірних таблиць
Команда, що забезпечила 1 місце в конференції
Команда, що забезпечила 1 місце в дивізіоні
Команда, що забезпечила місце в плей-офф
Команда, що не потрапляє в плей-офф
Західна конференція
Дивізіон Боброва
M Команда І У ВО СБ ПБ ПО П Ш Ш Про
1 Прапор Росії СКА 54 32 1 5 3 2 11 205-130 +75 113
2 Прапор Росії "Динамо" М 54 31 1 3 3 1 15 144-115 +29 105
3 Прапор Латвії "Динамо" Р 54 20 2 4 7 0 21 128-135 -7 79
4 Прапор Росії ЦСКА 54 19 3 0 7 0 25 119-129 -10 70
5 Прапор Росії "Спартак" 54 15 2 5 3 2 27 124-163 -39 64
6 Прапор Словаччини "Лев" 54 13 0 3 5 4 29 124-163 -38 54
Дивізіон Тарасова
M Команда І У ВО СБ ПБ ПО П Ш Ш Про
1 Прапор Росії "Торпедо" 54 24 0 6 5 2 17 157-132 +25 91
2 Прапор Росії "Атлант" 54 20 4 7 4 0 19 130-134 -4 86
3 Прапор Росії "Северсталь" 54 23 0 5 4 2 20 142-133 +9 85
4 Прапор Білорусі "Динамо" Мн 54 21 0 7 3 3 20 158-148 +10 83
5 Прапор Росії "Витязь" 54 10 1 5 1 1 36 108-193 -85 44
Східна конференція
Дивізіон Харламова
M Команда І У ВО СБ ПБ ПО П Ш Ш Про
1 Прапор Росії "Трактор" 54 32 2 5 4 0 11 163-116 +47 114
2 Прапор Росії "Металург" Мг 54 29 1 1 1 2 20 150-137 +13 94
3 Прапор Росії "Ак Барс" 54 27 1 2 4 1 19 167-136 +31 92
4 Прапор Росії "Югра" 54 19 1 8 4 3 19 139-134 +5 83
5 Прапор Росії "Нафтохімік" 54 20 2 3 3 1 25 142-165 -23 74
6 Прапор Росії "Автомобіліст" 54 9 4 3 5 3 30 105-165 -60 49
Дивізіон Чернишева
M Команда І У ВО СБ ПБ ПО П Ш Ш Про
1 Прапор Росії "Авангард" 54 26 0 5 4 1 18 133-115 +18 93
2 Прапор Росії "Салават Юлаєв" 54 23 3 4 4 1 18 173-152 +21 89
3 Прапор Казахстану "Барис" 54 25 2 1 3 1 22 160-160 0 85
4 Прапор Росії "Амур" 54 23 1 4 3 2 21 166-139 +27 84
5 Прапор Росії "Металург" Нк 54 18 2 4 9 0 21 108-130 -22 75
6 Прапор Росії "Сибір" 54 12 2 4 7 2 27 131-153 -22 57
М - місце в дивізіоні, І - ігор, В - виграшів, ВО - виграшів в овертаймі, СБ - виграшів по буллітам, ПБ - поразок за буллітами, ПЗ - поразок в овертаймі, П - поразок, Ш забиті-пропущені шайби, Ш - різниця шайб, О - очок

6. Кращі гравці по місяцях

Місяць Кращий воротар Кращий захисник Кращий нападаючий Кращий новачок
Вересень Якуб Штепанек ( СКА) Олександр Осипов ( Амур) Вадим Шипачьов ( Северсталь) Андрій Сергєєв ( ЦСКА)
Жовтень Майкл Гарнетт ( Трактор) Віталій Шулаков ( Амур) Володимир Тарасенко ( Сибір) Микита Точицький ( Витязь)
Листопад Майкл Гарнетт ( Трактор) Олександр Рязанцев ( Трактор) Вадим Шипачьов ( Северсталь) Сергій Барбашев ( ЦСКА)
Грудень Арі Ахонен ( Металург Мг) Євген Медведєв ( Ак Барс) Олександр Радулов ( Салават Юлаєв) Дмитро Лугин ( Амур)
Січень Тєєму Лассіла ( Металург Нк) Кевін Даллман ( Барис) Євген Кузнєцов ( Трактор) Станіслав Бочаров ( Югра)
Лютий Олександр Єременко ( Динамо Мск) Гунтіс Галвіньш ( Динамо Рига) Роберт Нільссон ( Торпедо НН) Роман Таталін ( Витязь)
Березень Майкл Гарнетт ( Трактор) Ілля Горохов ( Динамо Мск) Володимир Тарасенко ( СКА) б не визначався
Квітень Олександр Єременко ( Динамо Мск) Мартін Шкоула ( Авангард) Михайло Анісіна ( Динамо Мск) б не визначався

7. Статистика регулярного турніру

7.1. Кращі воротарі

І - проведені ігри, В - перемоги, П - поразки, КН - коефіцієнт надійності,% ОБ - відсоток відбитих кидків, "0" - матчі на нуль, ВП - загальний час на льоду

Гравець Клуб І У П КН % ОБ "0" ВП
Білорусія Віталій Коваль Росія Торпедо НН 30 15 9 1.75 93.0 4 1612:04
Росія Олександр Єременко Росія Динамо Мск 35 18 9 1.91 92.0 6 1975:20
Фінляндія Каррі Рамо Росія Авангард 45 19 17 1.96 92.5 5 2666:48
Канада Майкл Гарнетт Росія Трактор 45 29 10 1.97 92.2 3 2674:37
Словаччина Растіслав Станя Росія ЦСКА 46 20 19 2.06 92.6 2 2646:42

7.2. Статистика гравців

За підсумками регулярного чемпіонату

Польові гравці
Бомбардири
# Гравець Команда Окуляри
1 Олександр Радулов Салават Юлаєв 63
2 Тоні Мортенссон СКА 61
3 Вадим Шипачьов Северсталь 59
4 Брендон Боченскі Барис 58
5 Кевін Даллман Барис 54
Снайпери
# Гравець Команда Голи
1 Брендон Боченскі Барис 27
2 Олександр Радулов Салават Юлаєв 25
3 Данис Заріпов Ак Барс 25
4 Максим Пестушко Нафтохімік (Нижньокамськ) 24
5 Тоні Мортенссон СКА 23
Асистенти
# Гравець Команда Паси
1 Олександр Радулов Салават Юлаєв 38
2 Тоні Мортенссон СКА 38
3 Вадим Шипачьов Северсталь 37
4 Кевін Даллман Барис 36
5 Брендон Боченскі Барис 32
Плюс-Мінус
# Гравець Команда + / -
1 Тоні Мортенссон СКА 35
2 Денис Денисов СКА 29
3 Маттіас Вейнхандль СКА 25
4 Олександр Рязанцев Трактор Челябінськ 25
5 Костянтин Панов "Трактор" Челябінськ 25
Воротарі
За кількістю перемог
# Гравець Команда Перемоги
1 Майкл Гарнетт Трактор 29
2 Растіслав Станя ЦСКА 20
3 Каррі Рамо Авангард 19
4 Олександр Єременко Динамо Мск 18
5 Віталій Коваль Торпедо НН 15
За% відбитих кидків
# Гравець Команда % ОБ
1 Віталій Коваль Торпедо НН 93.0
2 Растіслав Станя ЦСКА 92.6
3 Каррі Рамо Авангард 92.5
4 Майкл Гарнетт Трактор 92.2
5 Олександр Єременко Динамо Мск 92.0
За пропущені шайби (у середньому за гру)
# Гравець Команда Проп.
1 Віталій Коваль Торпедо НН 1.75
2 Олександр Єременко Динамо Мск 1.91
3 Каррі Рамо Авангард 1.96
4 Майкл Гарнетт Трактор 1.97
5 Растіслав Станя ЦСКА 2.06
За кількістю сухих матчів
# Гравець Команда Сухі матчі
1 Олександр Єременко Динамо Мск 6
2 Каррі Рамо Авангард 5
3 Віталій Коваль Торпедо НН 4
4 Майкл Гарнетт Трактор 3
5 Растіслав Станя ЦСКА 2

8. Плей-офф

Чвертьфінали конференцій Півфінали конференцій
(Перепосев)
Фінали конференцій Фінал Кубка Гагаріна
1 Трактор 4 1 Трактор 4
8 Югра 1 4 Ак Барс 2
2 Авангард 4
7 Амур 0
1 Трактор 1
Східна конференція
2 Авангард 4
3 Металург Мг 4
6 Барис 3
4 Ак Барс 4 2 Авангард 4
5 Салават Юлаєв 2 3 Металург Мг 1


2 Авангард 3
3 Динамо М 4
1 СКА 4 1 СКА 4
8 ЦСКА 1 4 Атлант 2
2 Торпедо 4
7 Динамо Р 3
1 СКА 0
Західна конференція
3 Динамо М 4
3 Динамо М 4
6 Динамо Мн 0
4 Атлант 4 2 Торпедо 2
5 Северсталь 2 3 Динамо М 4

9. Підсумкове становище команд

Місце Команда
Gold medal icon.svg Прапор Росії Динамо М
Silver medal icon.svg Прапор Росії Авангард
Bronze medal icon.svg Прапор Росії Трактор
4 Прапор Росії СКА
5 Прапор Росії Металург Мг
6 Прапор Росії Ак Барс
7 Прапор Росії Торпедо
8 Прапор Росії Атлант
9 Прапор Росії Салават Юлаєв
10 Прапор Казахстану Барис
11 Прапор Росії Северсталь
12 Прапор Росії Амур
13 Прапор Білорусі Динамо Мн
14 Прапор Росії Югра
15 Прапор Латвії Динамо Р
16 Прапор Росії ЦСКА
17 Прапор Росії Металург Нк
18 Прапор Росії Нафтохімік
19 Прапор Росії Спартак
20 Прапор Росії Сибір
21 Прапор Словаччини Лев
22 Прапор Росії Автомобіліст
23 Прапор Росії Витязь

9.1. Досягнення

10. Призи та нагороди [12]

10.1. Командні

Нагорода Переможець
Кубок Гагаріна Динамо Москва
Кубок Континенту Трактор Челябінськ
Кубок Західної конференції Динамо Москва
Кубок Східної конференції Авангард Омськ
Приз імені Всеволода Боброва СКА Санкт-Петербург

10.2. Індивідуальні

Нагорода Переможець
"Кращий бомбардир" Олександр Радулов (Салават Юлаєв)
"Найрезультативніший захисник" Кевін Даллман (Барис)
"Кращий тренер" Олег Знарок (Динамо Мск)
"Кращий снайпер" Брендон Боченскі (Барис)
"Найкорисніший гравець" Тоні Мортенссон (СКА)
"Секунда" Марек Квапіл (Динамо Мск), Данис Заріпов (Ак Барс)
"За вірність хокею" Андрій Суботін (Автомобіліст)
"Залізна людина" Олександр Пережогін (Авангард)
"Золотий свисток" (Приз ім. Андрія Старовойтова) В'ячеслав Буланов
"Кращий коментатор" (Приз ім. Миколи Озерова) Олег Мосальов ( телеканал КХЛ-ТВ)
"Кращий хокейний журналіст" (Приз ім. Дмитра Рижкова) твор. група телеканалу Росія-24
"Джентльмен на льоду" Крішьяніс Редліхс (Динамо Р), Тоні Мортенссон (СКА)
"Кращий молодий гравець" (Приз ім. Олексія Черепанова) Дмитро Лугин (Амур)
"Краща трійка" Олексій Морозов - Капанен Ніко - Данис Заріпов (Ак Барс)
"Краща хокейна телекомпанія" Омська регіональна телерадіомовна компанія
"Кращий воротар" Олександр Єременко (Динамо Мск)
"Золота ключка" Олександр Радулов (Салават Юлаєв)
"Кращий керівник" (Приз імені Валентина Сича) Михайло Тюркін (Динамо Мск)
"Золотий шолом" Олександр Єременко (Динамо Мск)
Дмитро Калінін (СКА) - Кевін Даллман (Барис)
Олександр Радулов (Салават Юлаєв) - Роман Червенка (Авангард) - Михайло Анісіна (Динамо Мск)
"Кращий лікар" [13] Андрій Зимін (Локомотив)

Примітки

  1. Хокей на AllHockey.Ru - Медведєв: старт сезону відбудеться 13-го вересня - allhockey.ru/news/104653 /
  2. Список екіпажу і пасажирів, що знаходилися на борту повітряного судна Як-42 - www.mchs.gov.ru/emergency/detail.php?ID=509641. МНС Росії (7 вересня 2011 року). Статичний - www.webcitation.org/69RwSgXzG з першоджерела 26 липня 2012.
  3. 12 ВЕРЕСНЯ Хокеїст Галімов помер у московському НДІ ім. Вишневського - Галімов, Як-42, катастрофа - Росбалт - www.rosbalt.ru/moscow/2011/09/12/888839.html
  4. На розбитому літаку з Ярославля хокейна команда "Локомотив" летіла на матч до Мінська - www.gazeta.ru/news/lenta/2011/09/07/n_1998993.shtml. Газета.Ru (7 вересня 2011 року). Статичний - www.webcitation.org/65C8Q7wOV з першоджерела 4 лютого 2012.
  5. Старт відкладено - www.khl.ru/news/2011/09/08/33438.html
  6. ХК "Локомотив" не буде грати в цьому сезоні - www.infox.ru/sport/hockey/2011/09/10/HK___Lokomotiv___nye.phtml
  7. Lenta.ru: Спорт: "Локомотиву" гарантували повернення в КХЛ - lenta.ru/news/2011/09/12/lokomotiv /
  8. Континентальна Хокейна Ліга - Офіційна заява КХЛ - www.khl.ru/news/2012/09/05/43922.html
  9. Матч відкриття - "Салават Юлаєв" - "Атлант" - у понеділок. - hcsalavat.ru/news/13528 /
  10. Кубок "Локомотива" - у Михальова. - www.khl.ru/news/2011/9/12/33497.html
  11. Льодовий Хокейний Центр 2004 - www.hcvityaz.ru/index.php/2009-08-02-16-35-23
  12. КХЛ: Лауреати сезону - www.khl.ru/news/2012/05/23/43324.html
  13. Загиблий лікар "Локомотива" Андрій Зимін був визнаний кращим лікарем сезону в КХЛ -