Кубок СРСР з футболу 1962

21-й розіграш Кубка СРСР відбувся у травні-серпні 1962. Володарем Кубка вдруге поспіль став донецький "Шахтар". Перша стадія розіграшу Кубка проходила у восьми зонах, переможці яких зустрічалися у фінальному етапі.


1. Зональний етап

1.1. РРФСР

1.1.1. Зона 1

У зональних матчах грали команди 1 зони РРФСР класу "Б" чемпіонату СРСР 1962 року. Команда СКА (Ленінград) в іграх кубка СРСР участі не приймала.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
09.05.1962 1/8 Шинник (Ярославль) 0:1 Тралфлотовец (Мурманськ)
09.05.1962 1/8 Супутник (Калуга) 1:0 Ракета (Горький)
09.05.1962 1/8 Волга (Калінін) 0:2 Прапор праці (Орєхово-Зуєво)
09.05.1962 1/8 Текстильник (Іваново) 2:1 Хімік (Новомосковськ)
09.05.1962 1/8 Динамо (Брянськ) 0:3 Вимпел (Калінінград)
09.05.1962 1/8 Металург (Череповець) 4:1 Хвиля (Дзержинськ)
09.05.1962 1/8 Текстильник (Кострома) 2:1 Шахтар (Тула)
09.05.1962 1/8 Спартак (Ленінград) 5:1 Онежец (Петрозаводськ)
16.05.1962 1/4 Супутник (Калуга) 1:0 Тралфлотовец (Мурманськ)
16.05.1962 1/4 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 4:2 д.р. Текстильник (Іваново)
16.05.1962 1/4 Вимпел (Калінінград) 2:1 Металург (Череповець)
16.05.1962 1/4 Спартак (Ленінград) 2:0 Текстильник (Кострома)
23.05.1962 1/2 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 4:0 Супутник (Калуга)
23.05.1962 1/2 Спартак (Ленінград) +: - Вимпел (Калінінград)
05.06.1962 фінал Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 5:0 Спартак (Ленінград)

1.1.2. Зона 2

У зональних матчах грали команди 2 зони РРФСР класу "Б" чемпіонату СРСР 1962 року.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
09.05.1962 1/8 Локомотив (Орел) 0:1 Балтика (Калінінград)
09.05.1962 1/8 Трудові резерви (Курськ) 5:2 Сокіл (Саратов)
09.05.1962 1/8 Спартак (Саранськ) 0:2 Зоря (Пенза)
09.05.1962 1/8 Праця (Воронеж) 1:0 Торпедо (Павлово)
09.05.1962 1/8 Команда м. Серпухова 2:0 Спартак (Смоленськ)
09.05.1962 1/8 Праця (Глухово) 2:0 Спартак (Тамбов)
09.05.1962 1/8 Спартак (Рязань) 3:0 Торпедо (Липецьк)
09.05.1962 1/8 Трактор (Володимир) 4:1 Торпедо (Горький)
16.05.1962 1/4 Балтика (Калінінград) 1:0 д.р. Трудові резерви (Курськ)
16.05.1962 1/4 Праця (Воронеж) 2:0 Зоря (Пенза)
16.05.1962 1/4 Праця (Глухово) 1:0 Команда м. Серпухова
16.05.1962 1/4 Трактор (Володимир) 4:3 Спартак (Рязань)
23.05.1962 1/2 Праця (Воронеж) 1:0 Балтика (Калінінград)
23.05.1962 1/2 Праця (Глухово) 3:2 Трактор (Володимир)
05.06.1962 фінал Праця (Воронеж) 1:0 Праця (Глухово)

1.1.3. Зона 3

У зональних матчах грали команди 3 зони РРФСР класу "Б" чемпіонату СРСР 1962 року.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
09.05.1962 1/8 Спартак (Нальчик) 4:1 Динамо (Махачкала)
09.05.1962 1/8 Торпедо (Таганрог) 1:0 Енергія (Волжський)
09.05.1962 1/8 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону) 2:1 Торпедо (Армавір)
09.05.1962 1/8 Шахтар (Шахти) 1:0 Динамо (Ставрополь)
09.05.1962 1/8 Валігура (Астрахань) 2:0 Спартак (Краснодар)
09.05.1962 1/8 Трудові Резерви (Кисловодськ) 0:2 Трактор (Волгоград)
09.05.1962 1/8 Спартак (Орджонікідзе) 0:0 Терек (Грозний)
10.05.1962 1/8 переіг. Спартак (Орджонікідзе) 3:2 Терек (Грозний)
21.05.1962 1/4 Шахтар (Шахти) 2:1 д.р. Спартак (Орджонікідзе)
21.05.1962 1/4 Спартак (Нальчик) 1:0 Цемент (Новоросійськ)
21.05.1962 1/4 Торпедо (Таганрог) 2:2 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону)
22.05.1962 1/4 переіг. Торпедо (Таганрог) 3:0 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону)
21.05.1962 1/4 Трактор (Волгоград) 1:1 Валігура (Астрахань)
22.05.1962 1/4 переіг. Трактор (Волгоград) 3:2 Валігура (Астрахань)
30.05.1962 1/2 Торпедо (Таганрог) 1:0 Спартак (Нальчик)
30.05.1962 1/2 Шахтар (Шахти) 3:2 Трактор (Волгоград)
05.06.1962 фінал Торпедо (Таганрог) 3:1 Шахтар (Шахти)

1.1.4. Зона 4

У зональних матчах грали команди 4 зони РРФСР класу "Б" чемпіонату СРСР 1962 року.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
20.05.1962 1/8 Динамо (Кіров) 2:1 Волга (Ульяновськ)
20.05.1962 1/8 Зеніт (Іжевськ) 5:1 Уралець (Нижній Тагіл)
20.05.1962 1/8 Будівельник (Курган) 2:5 Зірка (Перм)
20.05.1962 1/8 Праця (Йошкар-Ола) 1:5 Іскра (Казань)
20.05.1962 1/8 Локомотив (Челябінськ) 2:1 Хімік (Березники)
20.05.1962 1/8 Локомотив (Оренбург) 3:2 Металург (Магнітогорськ)
20.05.1962 1/8 Нафтовик (Сизрань) 3:1 Будівельник (Уфа)
20.05.1962 1/8 Уралмаш (Свердловськ) 2:1 Геолог (Тюмень)
23.05.1962 1/4 Динамо (Кіров) 1:0 Зеніт (Іжевськ)
23.05.1962 1/4 Зірка (Перм) 3:1 Нафтовик (Сизрань)
23.05.1962 1/4 Локомотив (Челябінськ) 1:0 Іскра (Казань)
23.05.1962 1/4 Локомотив (Оренбург) 0:4 Уралмаш (Свердловськ)
30.05.1962 1/2 Зірка (Перм) 4:3 Динамо (Кіров)
30.05.1962 1/2 Локомотив (Челябінськ) 2:1 Уралмаш (Свердловськ)
05.06.1962 фінал Локомотив (Челябінськ) 1:0 Зірка (Перм)

1.1.5. Зона 5

У зональних матчах грали команди 5 зони РРФСР класу "Б" чемпіонату СРСР 1962 року.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
09.05.1962 1/8 Локомотив (Красноярськ) 3:1 Томич (Томськ)
09.05.1962 1/8 Ангара (Іркутськ) 3:0 Шахтар (Прокоп'євськ)
09.05.1962 1/8 Байкал (Улан-Уде) 3:1 Металург (Новокузнецьк)
09.05.1962 1/8 Забайкалец (Чита) 0:3 Хімік (Кемерово)
09.05.1962 1/8 Амур (Благовєщенськ) 1:3 СКА (Новосибірськ)
09.05.1962 1/8 Авангард (Комсомольськ-на-Амурі) 0:1 Темп (Барнаул)
09.05.1962 1/8 Луч (Владивосток) 0:2 СКА (Хабаровськ)
23.05.1962 1/4 Ангара (Іркутськ) 5:0 Байкал (Улан-Уде)
23.05.1962 1/4 Локомотив (Красноярськ) 2:0 Іртиш (Омськ)
23.05.1962 1/4 СКА (Новосибірськ) 3:1 Хімік (Кемерово)
23.05.1962 1/4 Темп (Барнаул) 5:3 СКА (Хабаровськ)
30.05.1962 1/2 Локомотив (Красноярськ) 3:1 Ангара (Іркутськ)
30.05.1962 1/2 СКА (Новосибірськ) 3:0 Темп (Барнаул)
05.06.1962 фінал СКА (Новосибірськ) 6:1 Локомотив (Красноярськ)

1.2. УРСР

Команди класу "Б" трьох зон Української РСР грали в чемпіонаті 1962 року в зональному турнірі виявили двох учасників для участі у фінальному турнірі кубка СРСР.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
22.04.1962 1/16 Торпедо (Харків) 2:1 Авангард (Сімферополь)
22.04.1962 1/16 Дніпро (Дніпропетровськ) 2:1 Локомотив (Донецьк)
22.04.1962 1/16 Динамо (Кіровоград) 4:1 Трубник (Нікополь)
22.04.1962 1/16 Авангард (Жовті Води) 3:2 Динамо (Хмельницький)
22.04.1962 1/16 Спартак (Станіслав) 3:0 Нафтовик (Дрогобич)
22.04.1962 1/16 Колгоспник (Черкаси) 1:0 Авангард (Чернівці)
22.04.1962 1/16 Шахтар (Горлівка) 4:3 Авангард (Краматорськ)
09.05.1962 1/8 Шахтар (Олександрія) 4:3 Колгоспник (Рівне)
09.05.1962 1/8 СКА (Одеса) 3:1 СКФ (Севастополь)
09.05.1962 1/8 Трудові резерви (Луганськ) 1:0 Гірник (Кривий Ріг)
09.05.1962 1/8 Металург (Запоріжжя) 2:0 Арсенал (Київ)
09.05.1962 1/8 СКА (Київ) 1:0 Полісся (Житомир)
09.05.1962 1/8 Азовсталь (Жданов) 1:0 СКА (Львів)
09.05.1962 1/8 Шахтар (Горлівка) 3:1 Динамо (Кіровоград)
09.05.1962 1/8 Колгоспник (Полтава) 1:0 Торпедо (Харків)
09.05.1962 1/8 Дніпровець (Дніпродзержинськ) 1:4 Локомотив (Вінниця)
09.05.1962 1/8 Суднобудівник (Миколаїв) 2:0 Волинь (Луцьк)
09.05.1962 1/8 Авангард (Тернопіль) 2:1 Верховина (Ужгород)
09.05.1962 1/8 Маяк (Херсон) 1:0 Десна (Чернігів)
09.05.1962 1/8 Чорноморець (Одеса) 2:1 Авангард (Суми)
09.05.1962 1/8 Шахтар (Кадиївка) 3:0 Хімік (Сєвєродонецьк)
09.05.1962 1/8 Спартак (Станіслав) 1:1 Авангард (Жовті Води)
10.05.1962 1/8 переіг. Спартак (Станіслав) 3:0 Авангард (Жовті Води)
09.05.1962 1/8 Колгоспник (Черкаси) 1:1 д.р. Дніпро (Дніпропетровськ)
10.05.1962 1/8 переіг. Колгоспник (Черкаси) 1:1 д.р. Дніпро (Дніпропетровськ)
11.05.1962 1/8 переіг. Колгоспник (Черкаси) 0:0 д.р., жр. +: - Дніпро (Дніпропетровськ)
21.05.1962 1/4 СКА (Одеса) 3:2 д.р. Трудові резерви (Луганськ)
21.05.1962 1/4 Шахтар (Кадиївка) 1:2 СКА (Київ)
21.05.1962 1/4 Металург (Запоріжжя) 2:1 Шахтар (Олександрія)
21.05.1962 1/4 Чорноморець (Одеса) 1:0 Азовсталь (Жданов)
21.05.1962 1/4 Авангард (Тернопіль) 2:1 Маяк (Херсон)
21.05.1962 1/4 Спартак (Станіслав) 1:0 Шахтар (Горлівка)
21.05.1962 1/4 Суднобудівник (Миколаїв) 1:1 Локомотив (Вінниця)
22.05.1962 1/4 переіг. Суднобудівник (Миколаїв) 2:0 Локомотив (Вінниця)
21.05.1962 1/4 Колгоспник (Черкаси) 2:0 Колгоспник (Полтава)
30.05.1962 1/2 Авангард (Тернопіль) 1:2 Чорноморець (Одеса)
30.05.1962 1/2 СКА (Одеса) 2:1 Спартак (Станіслав)
30.05.1962 1/2 Суднобудівник (Миколаїв) 3:1 Колгоспник (Черкаси)
30.05.1962 1/2 СКА (Київ) 2:1 Металург (Запоріжжя)
05.06.1962 фінал Чорноморець (Одеса) 3:0 Суднобудівник (Миколаїв)
05.06.1962 фінал СКА (Одеса) 5:1 СКА (Київ)

1.3. Союзні республіки

1.3.1. Зона 1

У зональних матчах грали команди 1 зони Союзних республік класу "Б" чемпіонату СРСР 1962 року.
Дві команди - РЕЗ (Рига) і Динамо (Коплі) в кубку СРСР участі не брали.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
09.05.1962 1/8 Нафтові камені (Баку) 1:0 Калев (Таллінн)
09.05.1962 1/8 Хімік (Могильов) 2:1 СКА (Мінськ)
09.05.1962 1/8 Наірі (Єреван) 2:0 Динамо (Сухумі)
09.05.1962 1/8 Звейніекс (Лієпая) 1:0 Ніструл (Бендери)
09.05.1962 1/8 Червоний прапор (Вітебськ) 2:1 Ширак (Ленінакан)
09.05.1962 1/8 Спартак (Брест) 1:2 Локомотив (Гомель)
09.05.1962 1/8 Харчовик (Тирасполь) 2:1 Локомотив (Тбілісі)
23.05.1962 1/4 Червоний прапор (Вітебськ) +: - Звейніекс (Лієпая)
23.05.1962 1/4 Банга (Каунас) 2:1 Нафтові камені (Баку)
23.05.1962 1/4 Локомотив (Гомель) 3:0 Харчовик (Тирасполь)
23.05.1962 1/4 Хімік (Могильов) 0:1 Наірі (Єреван)
30.05.1962 1/2 Червоний прапор (Вітебськ) 1:0 Наірі (Єреван)
30.05.1962 1/2 Локомотив (Гомель) 1:0 Банга (Каунас)
05.06.1962 фінал Локомотив (Гомель) 4:0 Червоний прапор (Вітебськ)

1.3.2. Зона 2

У зональних матчах грали команди 2 зони Союзних республік класу "Б" чемпіонату СРСР 1962 року.
Команда Памір (Ленінабад) в кубку СРСР участі не приймала.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
09.05.1962 1/8 Алга (Фрунзе) 3:0 Хімік (Чирчик)
09.05.1962 1/8 Пахтакор (Ташкентська область) 3:3 д.р. Динамо (Батумі)
10.05.1962 1/8 переіг. Пахтакор (Ташкентська область) 1:2 Динамо (Батумі)
09.05.1962 1/8 Шахтар (Караганда) 1:0 Лорі (Кіровакан)
09.05.1962 1/8 Нафтовик (Фергана) 3:1 Енергетик (Душанбе)
09.05.1962 1/8 Металург (Руставі) 2:0 Металіст (Джамбул)
09.05.1962 1/8 Металург (Чимкент) 3:0 Колхіда (Поті)
23.05.1962 1/4 Будівельник (Ашхабад) 4:1 Шахтар (Караганда)
23.05.1962 1/4 Динамо (Батумі) 0:1 Металург (Руставі)
23.05.1962 1/4 Металург (Чимкент) 0:3 Алга (Фрунзе)
23.05.1962 1/4 Динамо (Кировабад) 1:0 Нафтовик (Фергана)
30.05.1962 1/2 Динамо (Кировабад) 2:0 Алга Фрунзе)
30.05.1962 1/2 Металург (Руставі) 4:2 Будівельник (Ашхабад)
05.06.1962 фінал Динамо (Кировабад) 2:0 Металург (Руставі)

2. Фінальний етап

9 команд класу "Б" переможцем зональних змагань і 22 команди класу "А" склали пари 1/32 фіналу.
Команда Динамо (Київ) за жеребом почала грати з 1/8 фіналу.

2.1. 1/16 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
17.06.1962 Даугава (Рига) 4:2 д.р. Локомотив (Москва)
17.06.1962 Динамо (Кировабад) 1:0 Нафтовик (Баку)
17.06.1962 Динамо (Мінськ) 3:0 Пахтакор (Ташкент)
17.06.1962 Динамо (Тбілісі) 4:3 Торпедо (Кутаїсі)
17.06.1962 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 3:1 Динамо (Ленінград)
17.06.1962 Крила Рад (Куйбишев) 3:1 Молдова (Кишинів)
17.06.1962 Локомотив (Гомель) 0:3 Спартак (Єреван)
17.06.1962 Локомотив (Челябінськ) 1:2 д.р. Авангард (Харків)
17.06.1962 СКА (Новосибірськ) 1:4 Торпедо (Москва)
17.06.1962 СКА (Одеса) 2:1 Кайрат (Алма-Ата)
17.06.1962 Спартак (Москва) 3:0 ЦСКА (Москва)
17.06.1962 Торпедо (Таганрог) 2:0 Жальгіріс (Вільнюс)
17.06.1962 Чорноморець (Одеса) 0:1 Динамо (Москва)
17.06.1962 Шахтар (Сталіно) 2:1 Зеніт (Ленінград)
29.06.1962 Праця (Воронеж) 1:2 СКА (Ростов-на-Дону)

2.2. 1/8 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
10.07.1962 Авангард (Харків) 0:1 д.р. Шахтар (Сталіно)
10.07.1962 Динамо (Кировабад) 2:1 Динамо (Київ)
10.07.1962 Динамо (Москва) 3:0 СКА (Одеса)
10.07.1962 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 3:2 Спартак (Москва)
10.07.1962 СКА (Ростов-на-Дону) 5:0 Динамо (Мінськ)
10.07.1962 Спартак (Єреван) 5:0 Крила Рад (Куйбишев)
10.07.1962 Торпедо (Москва) 2:0 Динамо (Тбілісі)
10.07.1962 Торпедо (Таганрог) 0:4 Даугава (Рига)

2.3. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
31.07.1962 Динамо (Москва) 4:0 (1:0) СКА (Ростов-на-Дону)
31.07.1962 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 1:0 Динамо (Кировабад)
31.07.1962 Спартак (Єреван) 2:1 Даугава (Рига)
31.07.1962 Шахтар (Сталіно) 4:1 Торпедо (Москва)

2.4. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
06.08.1962 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 1:0 Спартак (Єреван)
05.08.1962 Динамо (Москва) 0:2 Шахтар (Донецьк)

2.5. Фінал

11 серпня, 1962
Шахтар 2:0 (2:0)
[1]
Прапор праці
Сапронов 5 '
Савельєв 6 '
Голи
Стадіон: БСА ім.В. І. Леніна, Москва
Глядачів: 104 000
Суддя: В. Ходін ( Мінськ)

Шахтар: Стрєлков, Головко, Снєгирьов, Аляб'єв, Мізерний, Сальков (к), Родін, Захаров (Колосов, 70 '), Савельєв, Сорокін, Сапронов
Головний тренер: Олег Ошенков
Прапор праці: Хомяков (В. Нікіфоров, 46 '), Чавкін, Ішутін, Хорлін, Воропаєв, Балашов, Захаров (к), Леонідов, Піменов, Шаров (Ю. Нікіфоров, 30 '), Крилов
Головний тренер: Олександр Іллічов

Нереалізований пенальті: Сорокін (90, штанга).

"Знамя Труда" - єдиний клуб, який виходив у фінал, який ніколи не брав участь у вищому дивізіоні.