Кубок СРСР з футболу 1963

22-й розіграш Кубка СРСР відбувся у квітні-серпні 1963. Володарем Кубка всьоме став московський "Спартак", що обіграв у фіналі попереднього володаря Кубка - донецький "Шахтар". Перша стадія розіграшу Кубка проходила в десяти зонах, переможці яких зустрічалися у фінальному етапі.


1. Зональний етап

1.1. РРФСР

1.1.1. Зона 1

У зональних матчах грали команди грали у класі "Б" 1 зони РРФСР 1963.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
04.05.1963 1/8 Супутник (Калуга) 1:2 Вимпел (Калінінград М.о.)
04.05.1963 1/8 Трактор (Володимир) 2:0 Тралфлотовец (Мурманськ)
04.05.1963 1/8 Трудові резерви (Курськ) 1:0 Серп і Молот (Москва)
04.05.1963 1/8 Динамо (Брянськ) 1:0 Праця (Ногінськ)
04.05.1963 1/8 Шахтар (Тула) 0:1 Волга (Калінін)
04.05.1963 1/8 Спартак (Орел) 1:0 Онежец (Петрозаводськ)
04.05.1963 1/8 Металург (Череповець) 1:2 Спартак (Ленінград)
04.05.1963 1/8 Спартак (Рязань) 0:0 д.р. Зірка (Серпухов)
05.05.1963 1/8 переігр. Спартак (Рязань) 0:0 д.р. Зірка (Серпухов)
06.05.1963 1/8 переіг. Спартак (Рязань) 0:1 Зірка (Серпухов)
09.05.1963 1/4 Вимпел (Калінінград М.о.) 1:2 Зірка (Серпухов)
09.05.1963 1/4 Трудові резерви (Курськ) 1:0 Трактор (Володимир)
09.05.1963 1/4 Спартак (Ленінград) 2:1 Спартак (Орел)
09.05.1963 1/4 Динамо (Брянськ) 0:0 д.р. Волга (Калінін)
10.05.1963 1/4 переіг. Динамо (Брянськ) 1:2 Волга (Калінін)
15.05.1963 1/2 Зірка (Серпухов) 8:1 Трудові резерви (Курськ)
15.05.1963 1/2 Волга (Калінін) 2:0 Спартак (Ленінград)
20.05.1963 фінал Волга (Калінін) 2:1 д.р. Зірка (Серпухов)

1.1.2. Зона 2

У зональних матчах грали команди грали у класі "Б" 2 зони РРФСР 1963.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
07.04.1963 1/16 Торпедо (Липецьк) 1:2 д.р. СКА (Ленінград)
02.05.1963 1/8 Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 2:2 Текстильник (Кострома)
03.05.1963 1/8 переіг. Прапор праці (Орєхово-Зуєво) 1:2 Текстильник (Кострома)
02.05.1963 1/8 Спартак (Тамбов) 1:3 СКА (Ленінград)
02.05.1963 1/8 Зоря (Пенза) 1:0 Волга (Ульяновськ)
02.05.1963 1/8 Спартак (Саранськ) 2:1 Енергія (Воронеж)
02.05.1963 1/8 Хімік (Новомосковськ) 1:2 Спартак (Смоленськ)
02.05.1963 1/8 Авангард (Коломна) 1:0 Хвиля (Дзержинськ)
02.05.1963 1/8 Текстильник (Іваново) 3:2 Торпедо (Павлово)
02.05.1963 1/8 Нафтовик (Сизрань) 1:1 Балтика (Калінінград)
03.05.1963 1/8 переігр. Нафтовик (Сизрань) 1:0 Балтика (Калінінград)
06.05.1963 1/4 Зоря (Пенза) 1:3 СКА (Ленінград)
06.05.1963 1/4 Спартак (Саранськ) 0:2 Нафтовик (Сизрань)
06.05.1963 1/4 Спартак (Смоленськ) 1:1 д.р. Текстильник (Іваново)
07.05.1963 1/4 переіг. Спартак (Смоленськ) 0:1 Текстильник (Іваново)
06.05.1963 1/4 Текстильник (Кострома) 0:0 д.р. Авангард (Коломна)
07.05.1963 1/4 переіг. Текстильник (Кострома) 2:1 д.р. Авангард (Коломна)
14.05.1963 1/2 СКА (Ленінград) 2:0 Нафтовик (Сизрань)
14.05.1963 1/2 Текстильник (Іваново) 3:1 Текстильник (Кострома)
19.05.1963 фінал Текстильник (Іваново) 1:2 СКА (Ленінград)

1.1.3. Зона 3

У зональних матчах грали команди грали у класі "Б" 3 зони РРФСР 1963.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
02.05.1963 1/8 Прогрес (Каменськ) 2:1 Цемент (Новоросійськ)
02.05.1963 1/8 Шахтар (Шахти) 2:1 Динамо (Ставрополь)
02.05.1963 1/8 Урожай (Майкоп) 1:3 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону)
02.05.1963 1/8 Торпедо (Армавір) 1:2 Торпедо (Таганрог)
02.05.1963 1/8 Спартак (Орджонікідзе) 3:1 Енергія (Волжський)
02.05.1963 1/8 Терек (Грозний) 2:1 д.р. Сокіл (Саратов)
02.05.1963 1/8 Динамо (Махачкала) 2:1 Спартак (Нальчик)
02.05.1963 1/8 Валігура (Астрахань) 0:4 Трудові Резерви (Кисловодськ)
06.05.1963 1/4 Прогрес (Каменськ) 0:1 Шахтар (Шахти)
06.05.1963 1/4 Терек (Грозний) 3:1 Спартак (Орджонікідзе)
06.05.1963 1/4 Динамо (Махачкала) 2:0 Трудові Резерви (Кисловодськ)
06.05.1963 1/4 Торпедо (Таганрог) 1:1 д.р. Ростсільмаш (Ростов-на-Дону)
07.05.1963 1/4 переіг. Торпедо (Таганрог) 2:2 д.р. Ростсільмаш (Ростов-на-Дону)
08.05.1963 1/4 переіг. Торпедо (Таганрог) 2:0 Ростсільмаш (Ростов-на-Дону)
14.05.1963 1/2 Шахтар (Шахти) 3:2 Торпедо (Таганрог)
14.05.1963 1/2 Терек (Грозний) 1:2 д.р. Динамо (Махачкала)
19.05.1963 фінал Шахтар (Шахти) 2:1 Динамо (Махачкала)

1.1.4. Зона 4

У зональних матчах грали команди грали у класі "Б" 4 зони РРФСР 1963.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
04.05.1963 1/8 Будівельник (Курган) 2:1 Хімік (Березники)
04.05.1963 1/8 Геолог (Тюмень) 1:0 Зірка (Перм)
04.05.1963 1/8 Іскра (Казань) 1:0 Уралець (Нижній Тагіл)
04.05.1963 1/8 Будівельник (Уфа) 0:1 Динамо (Кіров)
04.05.1963 1/8 Локомотив (Оренбург) 2:1 Металург (Куйбишев)
04.05.1963 1/8 Хімік (Салават) 2:1 Зеніт (Іжевськ)
04.05.1963 1/8 Металург (Магнітогорськ) 3:0 Салют (Каменськ-Уральський)
04.05.1963 1/8 Спартак (Йошкар-Ола) 1:1 д.р. Прогрес (Зеленодольськ)
05.05.1963 1/8 переіг. Спартак (Йошкар-Ола) 0:1 д.р. Прогрес (Зеленодольськ)
09.05.1963 1/4 Геолог (Тюмень) 1:0 Будівельник (Курган)
09.05.1963 1/4 Іскра (Казань) 3:1 Прогрес (Зеленодольськ)
09.05.1963 1/4 Динамо (Кіров) 3:1 Локомотив (Оренбург)
09.05.1963 1/4 Металург (Магнітогорськ) 3:1 Хімік (Салават)
15.05.1963 1/2 Іскра (Казань) 5:0 Геолог (Тюмень)
15.05.1963 1/2 Динамо (Кіров) 2:1 Металург (Магнітогорськ)
20.05.1963 фінал Іскра (Казань) 4:2 д.р. Динамо (Кіров)

1.1.5. Зона 5

У зональних матчах грали команди грали у класі "Б" 5 зони РРФСР 1963.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
04.05.1963 1/8 Іртиш (Омськ) 5:0 д.р. Томич (Томськ)
04.05.1963 1/8 Сібсельмаш (Новосибірськ) 2:6 Темп (Барнаул)
04.05.1963 1/8 Хімік (Кемерово) 2:1 Шахтар (Прокоп'євськ)
04.05.1963 1/8 Забайкалец (Чита) 2:0 Байкал (Улан-Уде)
04.05.1963 1/8 Авангард (Комсомольськ-на-Амурі) 0:1 д.р. СКА (Хабаровськ)
04.05.1963 1/8 Старт (Ангарськ) 1:1 д.р. Ангара (Іркутськ)
05.05.1963 1/8 переіг. Старт (Ангарськ) 3:1 Ангара (Іркутськ)
04.05.1963 1/8 Луч (Владивосток) 1:1 д.р. Амур (Благовєщенськ)
05.05.1963 1/8 переіг. Луч (Владивосток) 0:1 Амур (Благовєщенськ)
09.05.1963 1/4 Темп (Барнаул) 1:0 Іртиш (Омськ)
09.05.1963 1/4 Локомотив (Красноярськ) 1:0 д.р. Хімік (Кемерово)
09.05.1963 1/4 Забайкалец (Чита) 0:2 Старт (Ангарськ)
09.05.1963 1/4 СКА (Хабаровськ) 1:0 Амур (Благовєщенськ)
15.05.1963 1/2 Темп (Барнаул) 1:0 д.р. Локомотив (Красноярськ)
15.05.1963 1/2 Старт (Ангарськ) 1:2 д.р. СКА (Хабаровськ)
20.05.1963 фінал СКА (Хабаровськ) 2:0 Темп (Барнаул)

1.2. УРСР

1.2.1. Зона 1

Української РСР було надано три місця у фінальній сітці кубка СРСР. 40 команд з двох зон УРСР чемпіонату країни 1963 року було розділено на три зони в яких у матчах зональних турнірів виявили трьох учасників для кубка СРСР.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
04.05.1963 1/8 Спартак (Івано-Франківськ) 1:0 Локомотив (Вінниця)
04.05.1963 1/8 Динамо (Хмельницький) 3:2 СКА (Львів)
04.05.1963 1/8 Полісся (Житомир) 3:0 Колгоспник (Рівне)
04.05.1963 1/8 Десна (Чернігів) 1:0 Волинь (Луцьк)
04.05.1963 1/8 СКА (Київ) 2:1 Авангард (Тернопіль)
09.05.1963 1/4 Верховина (Ужгород) 2:1 Нафтовик (Дрогобич)
09.05.1963 1/4 Спартак (Івано-Франківськ) 2:0 Динамо (Хмельницький)
09.05.1963 1/4 Полісся (Житомир) 1:0 Десна (Чернігів)
09.05.1963 1/4 Авангард (Чернівці) 0:2 СКА (Київ)
15.05.1963 1/2 Верховина (Ужгород) 1:2 Спартак (Івано-Франківськ)
15.05.1963 1/2 Полісся (Житомир) 2:3 СКА (Київ)
20.05.1963 фінал Спартак (Івано-Франківськ) 2:1 СКА (Київ)

1.2.2. Зона 2

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
02.05.1963 1/8 СКФ (Севастополь) 2:1 Металург (Комунарськ)
02.05.1963 1/8 Таврія (Сімферополь) 3:0 Авангард (Краматорськ)
02.05.1963 1/8 Локомотив (Донецьк) 2:0 Металург (Керч)
02.05.1963 1/8 Азовсталь (Жданов) 1:2 Шахтар (Кадиївка)
02.05.1963 1/8 Шахтар (Горлівка) 0:2 Торпедо (Харків)
02.05.1963 1/8 Буревісник (Мелітополь) 1:0 Спартак (Суми)
06.05.1963 1/4 Металург (Єнакієве) 1:2 СКФ (Севастополь)
06.05.1963 1/4 Таврія (Сімферополь) 1:0 Локомотив (Донецьк)
06.05.1963 1/4 Шахтар (Кадиївка) 1:0 д.р. Торпедо (Харків)
06.05.1963 1/4 Хімік (Сєвєродонецьк) 2:0 Буревісник (Мелітополь)
14.05.1963 1/2 СКФ (Севастополь) 2:0 Таврія (Сімферополь)
14.05.1963 1/2 Шахтар (Кадиївка) 0:1 Хімік (Сєвєродонецьк)
19.05.1963 фінал Хімік (Сєвєродонецьк) 2:1 СКФ (Севастополь)

1.2.3. Зона 3

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
04.05.1963 1/8 Авангард (Жовті Води) 2:0 Дніпровець (Дніпродзержинськ)
04.05.1963 1/8 Будівельник (Херсон) 2:0 Колгоспник (Полтава)
04.05.1963 1/8 Шахтар (Олександрія) 2:1 Дніпро (Кременчук)
04.05.1963 1/8 Суднобудівник (Миколаїв) 2:1 Арсенал (Київ)
04.05.1963 1/8 Колгоспник (Черкаси) 1:0 Зірка (Кіровоград)
09.05.1963 1/4 СКА (Одеса) 4:0 Гірник (Кривий Ріг)
09.05.1963 1/4 Трубник (Нікополь) 0:2 Суднобудівник (Миколаїв)
09.05.1963 1/4 Колгоспник (Черкаси) 2:1 Шахтар (Олександрія)
09.05.1963 1/4 Будівельник (Херсон) 0:0 д.р. Авангард (Жовті Води)
10.05.1963 1/4 переіг. Будівельник (Херсон) 1:2 Авангард (Жовті Води)
15.05.1963 1/2 Авангард (Жовті Води) 0:1 СКА (Одеса)
15.05.1963 1/2 Суднобудівник (Миколаїв) 2:0 Колгоспник (Черкаси)
20.05.1963 фінал Суднобудівник (Миколаїв) 0:1 СКА (Одеса)

1.3. Союзні республіки

1.3.1. Зона 1

У зональних матчах грали команди грали у змаганнях 1 зони Союзних республік

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
04.05.1963 1/8 Динамо (Кировабад) 1:0 д.р. Звейніекс (Лієпая)
04.05.1963 1/8 Динамо (Батумі) 1:0 Будівельник (Бельци)
04.05.1963 1/8 Наірі (Єреван) 2:0 Динамо (Сухумі)
04.05.1963 1/8 Металург (Руставі) 2:3 д.р. Лучаферул (Тирасполь)
04.05.1963 1/8 Спартак (Брест) 0:2 Гранітас (Клайпеда)
04.05.1963 1/8 Хімік (Могильов) 1:0 Двіна (Вітебськ)
04.05.1963 1/8 Ніструл (Бендери) 1:0 д.р. Лорі (Кіровакан)
04.05.1963 1/8 СКА (Мінськ) 0:1 Динамо (Талін)
09.05.1963 1/4 Лучаферул (Тирасполь) 2:0 Динамо (Кировабад)
09.05.1963 1/4 Динамо (Талін) 2:0 Ніструл (Бендери)
09.05.1963 1/4 Наірі (Єреван) 1:0 Динамо (Батумі)
09.05.1963 1/4 Гранітас (Клайпеда) 3:2 Хімік (Могильов)
15.05.1963 1/2 Наірі (Єреван) 5:1 Лучаферул (Тирасполь)
15.05.1963 1/2 Динамо (Талін) 5:0 Гранітас (Клайпеда)
20.05.1963 фінал Динамо (Талін) 3:2 Наірі (Єреван)

1.3.2. Зона 2

У зональних матчах грали команди грали у змаганнях 2 зони Союзних республік.
Три команди цієї зони - Будівельник (Ашхабад), Політотдєл (Ташкенск. обл.), Хімік (Сумгаїт) в кубку СРСР участі не брали.

  • Зональний турнір.
Дата Стадія Команда 1 Рахунок Команда 2
02.05.1963 1/8 Схід (Усть-Каменогорськ) 0:1 Колхіда (Поті)
02.05.1963 1/8 Нафтовик (Фергана) 0:1 Хімік (Чирчик)
02.05.1963 1/8 Памір (Ленінабад) 1:0 Металіст (Джамбул)
02.05.1963 1/8 Ширак (Ленінакан) 2:2 д.р. Локомотив (Тбілісі)
03.05.1963 1/8 переіг. Ширак (Ленінакан) 2:0 Локомотив (Тбілісі)
06.05.1963 1/4 АДК (Алма-Ата) 0:2 Спартак (Самарканд)
06.05.1963 1/4 Колхіда (Поті) 1:0 Ширак (Ленінакан)
06.05.1963 1/4 Хімік (Чирчик) 1:0 д.р. Памір (Ленінабад)
06.05.1963 1/4 Енергетик (Душанбе) 3:2 Металург (Чимкент)
14.05.1963 1/2 Колхіда (Поті) 1:2 Енергетик (Душанбе)
14.05.1963 1/2 Спартак (Самарканд) 1:0 Хімік (Чирчик)
19.05.1963 фінал Спартак (Самарканд) 3:2 Енергетик (Душанбе)

2. Фінальний етап

У фінальних змаганнях взяли участь:

2.1. 1/64 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
01.06.1963 СКА (Ленінград) 2:1 Чорноморець (Одеса)
01.06.1963 Спартак (Самарканд) 2:3 Шахтар (Караганда)
01.06.1963 Хімік (Сєвєродонецьк) 2:0 Кубань (Краснодар)
01.06.1963 Шахтар (Шахти) 4:1 Алга (Фрунзе)

2.2. 1/32 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
10.06.1963 Волга (Калінін) 1:1 д.р. Праця (Воронеж)
11.06.1963 Волга (Калінін) 2:1 Праця (Воронеж)
10.06.1963 Динамо (Талін) +: - Уралмаш (Свердловськ)
10.06.1963 Дніпро (Дніпропетровськ) 2:2 д.р. Жальгіріс (Вільнюс)
11.06.1963 Дніпро (Дніпропетровськ) 1:2 д.р. Жальгіріс (Вільнюс)
10.06.1963 Іскра (Казань) 1:2 д.р. Металург (Запоріжжя)
10.06.1963 Локомотив (Гомель) 3:3 д.р. Локомотив (Челябінськ)
11.06.1963 Локомотив (Гомель) 0:0 д.р. Локомотив (Челябінськ)
12.06.1963 Локомотив (Гомель) 3:1 Локомотив (Челябінськ)
10.06.1963 СКА (Ленінград) 0:0 д.р. Хімік (Сєвєродонецьк)
11.06.1963 СКА (Ленінград) 2:1 д.р. Хімік (Сєвєродонецьк)
10.06.1963 СКА (Новосибірськ) 1:0 Трудові резерви (Луганськ)
10.06.1963 СКА (Одеса) 1:0 Карпати (Львів)
10.06.1963 СКА (Хабаровськ) 1:0 Трактор (Волгоград)
10.06.1963 Спартак (Івано-Франківськ) 0:2 Даугава (Рига)
10.06.1963 Шахтар (Караганда) 2:0 д.р. Шахтар (Шахти)
10.06.1963 Шинник (Ярославль) 0:0 д.р. Волга (Горький)
11.06.1963 Шинник (Ярославль) 3:1 Волга (Горький)

2.3. 1/16 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
16.06.1963 Волга (Калінін) 4:2 д.р. Динамо (Тбілісі)
16.06.1963 Даугава (Рига) 3:0 Авангард (Харків)
16.06.1963 Динамо (Київ) 2:0 Локомотив (Москва)
16.06.1963 Динамо (Ленінград) 5:1 Пахтакор (Ташкент)
16.06.1963 Динамо (Мінськ) 3:0 Локомотив (Гомель)
16.06.1963 Динамо (Талін) 0:0 д.р. Крила Рад (Куйбишев)
17.06.1963 Динамо (Талін) 3:1 Крила Рад (Куйбишев)
16.06.1963 Жальгіріс (Вільнюс) 2:4 Молдова (Кишинів)
16.06.1963 Металург (Запоріжжя) 1:0 СКА (Ростов-на-Дону)
16.06.1963 СКА (Ленінград) 0:1 Кайрат (Алма-Ата)
16.06.1963 СКА (Новосибірськ) 3:1 д.р. Нафтовик (Баку)
16.06.1963 СКА (Одеса) 0:1 Динамо (Москва)
16.06.1963 СКА (Хабаровськ) 1:1 д.р. Торпедо (Кутаїсі)
17.06.1963 СКА (Хабаровськ) 1:0 д.р. Торпедо (Кутаїсі)
16.06.1963 Торпедо (Москва) 2:0 Арарат (Єреван)
16.06.1963 ЦСКА (Москва) 0:1 Шахтар (Донецьк)
16.06.1963 Шахтар (Караганда) 3:0 Зеніт (Ленінград)
16.06.1963 Шинник (Ярославль) 0:3 Спартак (Москва)

2.4. 1/8 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
28.06.1963 Даугава (Рига) 0:1 Динамо (Мінськ)
28.06.1963 Динамо (Ленінград) 2:1 Волга (Калінін)
28.06.1963 Динамо (Москва) 2:1 Шахтар (Караганда)
28.06.1963 Кайрат (Алма-Ата) 3:1 Металург (Запоріжжя)
28.06.1963 Молдова (Кишинів) 2:0 Динамо (Талін)
28.06.1963 СКА (Хабаровськ) 1:0 СКА (Новосибірськ)
28.06.1963 Спартак (Москва) 1:0 Динамо (Київ)
28.06.1963 Шахтар (Донецьк) 4:1 Торпедо (Москва)

2.5. 1/4 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
26.07.1963 Динамо (Мінськ) 0:2 д.р. Динамо (Москва)
26.07.1963 Молдова (Кишинів) 1:1 д.р. Кайрат (Алма-Ата)
27.07.1963 Молдова (Кишинів) 0:1 Кайрат (Алма-Ата)
26.07.1963 Спартак (Москва) 4:1 Динамо (Ленінград)
26.07.1963 Шахтар (Донецьк) 2:1 СКА (Хабаровськ)

2.6. 1/2 фіналу

Дата Команда 1 Рахунок Команда 2
06.08.1963 Спартак (Москва) 2:0 Динамо (Москва)
06.08.1963 Шахтар (Донецьк) 2:1 д.р. Кайрат (Алма-Ата)

2.7. Фінал

10 серпня, 1963
Спартак (Москва) 2:1 (1:1)
[1]
Шахтар
Хусаїнов 10 '
Фалін 62 '
Голи Колосов 8 '
Стадіон: БСА ім.В. І. Леніна, Москва
Глядачів: 104 000
Суддя: В. Ходін ( Мінськ)

Спартак: Маслаченко, Солдатов, Дикарев, Крутіков, Корнєєв, Нетто, Амбарцумян, Фалін, Логофет, Севідов, Хусаїнов ( Рейнгольд 80 ')
Головний тренер: Микита Симонян
Шахтар: Клюєв, Сальков, Снєгірьов, Аляб'єв, Сорокін, Носов, Родін, Колосов, Ананченко, Мізерний, Сапронов ( Хмельницький 46 ')

Головний тренер: Олег Ошенков